e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: miesiąc na pozbycie się pryszczy na plecach  (Przeczytany 32585 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rudencja

• nowicjusz
miesiąc na pozbycie się pryszczy na plecach
10 października 2006, 22:46
Cytat: "monia"
czy ...  w trakcie ciazy mogę sobie pozwolic na taki zabieg???

Tak, ciąża nie jest przeciwwskazaniem do mikrodermabrazji.
Zabiegi przynoszą fajny efekt, zmniejsza się ilość zaskórników, cera się wygładza, jest miła w dotyku. Nie jest to jednak środek cudowny, ponieważ potrzeba serii zabiegów aby uzyskać poprawę.

Poleciłabym też peeling z kwasu migdałowego, gdyby nie ciąża. Rewelacyjnie zmniejsza wydzielanie sebum i uspokaja cerę trądzikową. Najważniejsze, że nie wygląda się po nim jak potwór i można wyjść do ludzi :)))

Mamy też w arsenale laseroterapię, ale to już cięższa artyleria.

Pozdrawiam.

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30 września 2006
miesiąc na pozbycie się pryszczy na plecach
10 października 2006, 22:50
Cytat: "monia"
czasem wyglądam jak maselniczka

...skoro Ty jak maselniczka to ja....chyba jak topiony smalec....
łoj Monia my to się nauzeramy z tymi naszymi cerami...

Offline skarbek Kobieta

• bywalec
  • data ślubu: październik 2007
Ja pomagam sobie takim kremem z apteki-BENZACNE- w sprzedaży jest dostępny 5 lub 10%.Cena nie wygórowana ok.8 zł. Kiedyś przpisała mi go pani dermatolog i zdziałał cuda, teraz dostępny jest także bez rcepty. Nie polecam jednak do leczenia twarzy bo jest za silny.Na początku należy stosować krem 5% a jeżeli nie będzie zadowlającej poprawy-10%.
Pozdrawiam :lol:

Offline Natulinek Kobieta

• entuzjasta
  • data ślubu: 28.06.2008
Widze ze nie tylko ja borykam sie z tym problemem.... rowniez.. mam pelno wypryskow na pleckach.. a na twarzy wyskakuja mi co rusz nowe "okazy" Mam dosc... zaczelam sie leczyc... i szczerze moge polecic swoja Pania dermatolog.... dzieki niej moja skora wraca do normalnosci... wszystko sie goi i zalecza...... Narazie jestem w trakcie kuracji ale zobaczymy co dalej...... i czy ten efekt pozostanie czy tylko.... krotkotrwale zaleczy a pozniej wszystko wroci. Narazie.... jestem zadowolona z efektow zwlaszcza ze moja skora na plecach i twarzy wygladala fatalnie.....

Offline megan Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 4 sierpnia 2007
Natulinku a robilas badanie na poziom hormonow?
U niektorych kobiet zaburzenia hormonalne wywoluja takie efekty.
Moja przyjaciolka leczyla sie kilka lat u dermatologow zanim trfila do swietnego ginekologa. Ten skierowal ja do endokrynologa, zrobila badania i brala Diane przez kilka miesiecy i problemy sie skonczyly.  :wink:

• entuzjasta
Cytat: "megan"
Natulinku a robilas badanie na poziom hormonow?

Nie badan na poziom hormonow nie robilam..... jesli ta kuracja ktora teraz prowadze nie da efektow na dluzszy czas.. w tedy beda szla robic tego typu badania... narazie... ciesze sie efektem z tej kuracji.... bo dosc ladnie zaczyna wygladac moja skora :)

Offline Gosiaaa Kobieta

• uzależniony
  • data ślubu: 28.04.2007
Może to zabrzmi głupio ... ale cieszę się, że nie tylko ja mam ten problem. Z trądzikiem borykam się już od jakichś 13 lat. Raz było lepiej, raz gorzej ... na twarzy nigdy nie było tragicznie (odpukać). Teraz znów leczę się u dermatologa. Moim największym problem są pryszcze na plecach, ramionach, dekolcie i czasami szyi. Są to duże bolące krosty i pozostają po nich blizny. Mam nadzieję, że z kuracją zdążę do wesela i pani doktor poleci cos na te moje czerwone blizny i przebarwienia po krostach. Też mi pani doktor zalecała dietę - unikać słodyczy, smażonego i ostrego no i alkoholu.
Pozdrawiam wszystkie walczące.

• entuzjasta
LECZENIE BEZ EFEKTOW :( NIESTETY !!! ;(

Hmmmm minelo 5 miesiecy.....sporo czasu jak zaczelam sie leczyc u Pani Dermatolog i niestety :( Poki bralam leki wszystko bylo w porzadku... wyskakiwaly pojedyncze krosteczki... ale juz bylo duzo duzo lepiej. Jednak zaraz po odstawieniu silnych lekow wszystko wrocilo do normy a niestety tych tabletek nie mozana brac stale. Jestem zalamana bo obawiam sie ze nie dam rady uporac sie z tym balaganem na plecach. teraz zaczely sie wakacje a ja wstydze sie zalozyc stroj kapielowy :( Juz nie wiem co robic, zastanawiam sie nad kosmetyczka ale boje sie ze to tez nie przyniesie efektow :(
« Ostatnia zmiana: 24 maja 2007, 21:48 wysłana przez Natulinek »

Offline ainuzi83 Kobieta

• forumowicz
  • data ślubu: 1.09.2007
a próbowałaś solarium ?? mój P. miał kiedyś też ten problem i pozbył się go dzięki kilku wizytom w solarium :P

• entuzjasta
ainuzi83 solarium tez nie pomaga, tzn efekt jest krotkotrwaly.... wszystko po solarium sie zasusza i zanika ale po tygodniu jest eksplozja syfow.... i wychodzi jeszcze wiecej niz bylo..... cos na zasadzie efektu jojo

Offline ainuzi83 Kobieta

• forumowicz
  • data ślubu: 1.09.2007
Nioo być może masz racje wszystko zalezy od skóry  :-\ akurat mojemu P. solarium pomogło i już nie ma tego problemu

• entuzjasta
Dziewczyny czy ktoras z was robila badania na poziom hormonow? Jak wyglada to badanie, ile kosztuje, i czy jest w stanie wykryc przyczyne wypryskow? Gdzie mozna takie badanie zrobic i ile ono trwa?

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Owszem mozna zrobić np na poziom testosteronu i innych pochodnych androgenów nadnerczowych. Np medicus robi te badania, albo lab w Klinice na Pomorzanach. Cena to około 30-35 zł za jedno oznaczenie (Pomorzany są tańsze niż Medicus).
A co do leczenia...trzeba trafic na dobrego endokrynologa, bo można sobie narobić bigosu. Grzebanie w gospodarce hormonalnej może dać poważne zaburzenia np cyklu miesiączkowego...Jeśli miesiączkujesz regularnie i masz ovulacyjne prawidłowej długosci cykle z wyrażonymi oboma fazami prawidłowej długości to nikt nie bedzie Ci tego zaburzał w imię kilku pryszczy...
NO chyba, że faktycznie masz coś ekstra poprzestawiane - ale to zdarza się mega rzadko.
Z reguły w leczeniu stosuje się octan cyproteronu (ma działanie antyandrogenne), ale jego działanie trwa tak długo jak bierze się lek...potem trądzik wraca.

• entuzjasta
Dziekuje ci liliann za wyczerpujaac odpowiedz.... przynajmniej wiem na czym to polega... Szkoda tylko ze ja nadal jestem w polu i nie potrafie znalezc rozwiazania dla swojego problemu... Te przyszcze na plecach chyba beda mnie przesladowac do konca zycia.... :( a sukienke slubna to bede musiala miec "pancerna" by nic nie bylo widac :(

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Nie jest tak źle....też mam pryszcze i równiez na plecach....zabiegami kosmetycznymi udało mi sie je na czas ślubu opanować...i kieckę miałam z odkrytymi ramionami...
Robiłam peeling, troche solariowałam...a na koniec użyłam korektora i pudru brązujacego - tu ukłony dla mojej świadkowej.

• entuzjasta
Hmm..... ja bylam jakieś 2 miesiace temu w gabinecie dr. Ireny Eris na oczyszczaniu. Niby miało mi to pomóc, a okazalo się, że na plecach pojawiły się jeszcze większe i boleśniejsze stany zapalne. Teraz walcze z tym domowymi sposobami... ale w gabinecie stanowczo odradzono mi gruboziarnistych peelingów czy szorstkich gąbek, gdyż popodrażniam i rozsieje pryszcze jeszcze bardziej. Dodatkowo pani kosmetyczka zasugerowała mi, ze być może pryszcze na plecach powiązane są z tym, że mój organizm produkuje zbyt dużo testosteronu gdyż na twarzy mam malutki meszek (nie jest on widoczny - mnie sie wydawalo ze to normalne) i glównie dlatego powinnam udać sie do ginekologa jak i do dermatologa w celu rozpozniania. Chyba tak zrobie...chociaż nie wierze  w powodzenie tych wizyt.

Offline ela Kobieta

• Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 13.08.2005
Niby miało mi to pomóc, a okazalo się, że na plecach pojawiły się jeszcze większe i boleśniejsze stany zapalne
Czyli zabieg oczyszczania został zle wykonany !
Powinnaś udac sie do tego gabinetu i poinformowac o tym kosmetyczkę !
Prawdopodobnie albo zanieszczyszczenia czyli krostki zostały nie do konca "wycisniete" lub poroznoszone po plecahc.
Ja mam jedna zasade której się trzymam ...podczas oczyszczania nie ruszam zmian ze stanem zapalnym !
"zabijam" je darsonwalem i maskami ale ni ecisne ! Tego sie nie robi !

To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

• entuzjasta
ela ehmm... widzisz gdybym wiedziala ze tak nie powinno byc to odrazu wybralabym sie do tej kosmetyczki.....  myslalam poprostu ze to normalne...

Offline Amelia79 Kobieta

• nowicjusz
a ja mam 3 propozycje:
a) solarium
b) wizyta u dermatologa
3) (nawiązanie do punktu nr 2:D) maść izotrexin, jak dla mnie świetna! co prawda ja ją od czasu do czasu stosuję na twarzy, ale wystarczy że na noc posmaruję gdzie trzeba, a rano problemu już nie ma:) ale tak jak mówię, każdy ma inną cerę i nie na wszystkich musi działać tak dobrze, jak na mnie  ;D

Offline rajdowka Kobieta

• Chuck Norris
    • Rajdówkowe życie jako Żonka! ;D
Mikrodermabrazja.. ;D

Strasznie balam sie tego jak beda wygladaly moje plecy ale mikro zdzialala cuda! :skacza:

odpukac caly czas jest super ;D

a.katarzyna

• Gość
izotrexin na mnie np nie działa - no może raz czy dwa okazał sie skuteczny  ::)

• entuzjasta
rajdowka czy mozesz zdradzic jaki jest koszt takiego zabiegu...? i na czym on dokanie polega, ile trwa i czy to trzeba powtarzac czy jest tojednorazowy zabieg....??

Offline rajdowka Kobieta

• Chuck Norris
hm co do kosztu to trudno powiedziec bo nie mialam robionych wg jakichs cennikow.. tylko jako stala klientka o wiele mniej ale troche kosztuje - co wazne - sa rozne urzadzenia do mikrodermabrazji!

Na twarz mialam z 5 zabiegow a na plecy 3 - wszystko rozpoczete 1 zabiegiem oczyszczajacym, ale mialam sporo pozostalosci po tradziku.. (w odstepach 2tygodniowych)

W zyciu nie widzialam takich efektow.. po bliznach, skora gladka, miekka... ;D

Zabieg polega na zluszczaniu specjalnymi krysztalkami.. prawie nie boli - czuc tylko zasysanie i jezdzenie po skorze jak odkurzaczem..
u mnie trwalo to zawsze 2h ale trzeba brac pod uwage nasze ploty.. :los:

P.S. z mikro trzeba uwazac jezeli sa zmiany ropne.

Jestem tak zadowolona, ze na pewno nie przerwe i w przyszlym tygodniu znowu wybieram sie na mikro ;D

Offline ela Kobieta

• Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 13.08.2005
Natulinek  ten temat był juz poruszany . Sama pisałm cosik na ten teamt :)
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline Natienka Kobieta

• ...ubi tu, ibi ego...
  • uzależniony
    • Nasze filmy ślubne
  • data ślubu: 21 czerwca 2008
Ojoj, alez przydatny ten temat! A ja myslalam ze jestem sama z problemami  ::)

Tylko, jako ze mam profesjonalistki tutaj  ;D zapytam o dwie sprawy:
1. mam 23 lata a slyszalam ze mikrodermabrazja jest dla dojrzalej skory - czy to prawda? Mam problem z plecami i dekoltem, na twarzy nie chce nic robic
2. wydaje mi sie ze nie mam pryszczy (moze kilka co jakis czas) ale takie irytujace male krostki - jak nie ruszam to sa w kolorze skory, ale kazde dotkniecie, czy w ogole zalozenie swetra itd, i natychmiast sie robia czerwone i cala skora na okolo tez! wyglada troche jak uczulenie ale krostki sa dosc twarde wiec to chyba nie to... zreszta pojawily sie ok. rok temu a wczesniej nic nie mialam... co to moze byc i czy oczyszczanie mi pomoze? oczyszczam tonikiem i nic  :'(

Offline rajdowka Kobieta

• Chuck Norris
Nie jestem profesjonalistka ale odpowiem :D

ad 1. pierwsze slysze - mikro z tego co wiem rowniez pomaga likwidowac zmarszczki ale nie tylko do tego jest - glownie pomaga na zmiany tradzikowe i potradzikowe, rozjasnianie itp..

ad. 2 - na pewno czerwonych, ropnych bez ujscia sie nie oczyszcza tylko najpierw leczy.. czy masz je tylko zima i jak sa duze?

Offline Natienka Kobieta

• ...ubi tu, ibi ego...
  • uzależniony
    • Nasze filmy ślubne
Niestety mam je caly czas... w zasadzie problem dotyczy dekoltu - na plecach to zwykle pryszcze, wydaje mi sie, bo jak sa to takie wlasnie bolesne/ropne.
A na dekolcie to takie malusie twarde krostki, tylko kilka ma rope - czy to moga byc jakies nieudane pryszcze? ;] niestety jest ich dosc duzo (tak jakby wysypka) wiec sa zauwazalne, no i to podraznienie - normalnie z pryszczami tak sie mi nie dzieje ze cala skora czerwienieje jak cos sie zalozy albo dotknie...

Offline rajdowka Kobieta

• Chuck Norris
najlepiej sprobowac poradzic sie dermatologa..

Offline Natienka Kobieta

• ...ubi tu, ibi ego...
  • uzależniony
    • Nasze filmy ślubne
Chyba tak zrobie. Jeszcze pol roku to powinno wystarczyc czasu. Jak bede w Szczecinie to skocze gdzies. Dzieki!

Offline monis90 Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 2014-08-24
Cytat: persefona link=topic=3822. msg126917#msg126917 date=1159278821
Polecam przecieranie plłatkami kosmetycznymi nasączonymi płynem Afrodyta Adonis codziennie przed snem po kąpieli.  I kąpieli w kalii (nadmanganian potasu czy jakos tak) raz na 3-4 dni.  Mi pomogło.

Gdzie można takie coś dostać sprawdzałam na nuvialab. pl ale nie ma nic takiego.  Też mam trochę pryszczy na plecach a moja sukienka odsłania nieco plecy i nie chcę się wstydzić z tego powodu. . .  ;(