Autor Wątek: Wózek i fotelik samochodowy, nosidełko  (Przeczytany 263611 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jagodka24

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 11571
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wózek i fotelik samochodowy, nosidełko
« Odpowiedź #390 dnia: 24 Sierpnia 2011, 09:17 »
my jesteśmy zadowoleni z roomera
jagoda może sie spokojnie wyspac w nim

Jagoda - 05.06.2007
Maja - 29.03.2010

Offline Gosiaczek80

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8055
Odp: Wózek i fotelik samochodowy, nosidełko
« Odpowiedź #391 dnia: 24 Sierpnia 2011, 21:59 »
aniu, niedawno przyjechała męża siostra, której córki jeżdżą w cybesie bes iso fixa. Tak tylko na niego spojrzałam i doszłam do wniosku, że Zuzi nie spało by się tak dobrze w cybexie jak w romerze. Bo zagłowek jest inaczej wyprofilowany.
jak chcesz to moge przeslać ci zdjecie Zuzi śpiacej w foteliku...co prawda w tedy była wymeczona po zabawie z koleżanką no ale...ona w aucie uwielbia spac i szybciej zasypia niż Agatka....taki typ chyba.



Offline anusiaaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26444
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wózek i fotelik samochodowy, nosidełko
« Odpowiedź #392 dnia: 25 Sierpnia 2011, 12:24 »
Moja Zu to nie spi w ogole w aucie ::) praktycznie, no chyba, ze juz pozna noc sie zaczyna i jest padnieta.

Chyba sie zdecydujemy na Romera.
Dzieki dziewczyny.
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline Katrinka
  • My:)
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4400
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.08.2007
Odp: Wózek i fotelik samochodowy, nosidełko
« Odpowiedź #393 dnia: 25 Sierpnia 2011, 16:46 »
anusiaaa kupiłaś juz fotelik?? Kurczę a ja myślałam, że moja w tym 9-18 pojeździ troszkę a tu...też muszę oglądać nowy..
Myślałam o Cybexie x-fix  :) Macie może jakieś doświadczenia z tym fotelikiem? Moja niekiedy śpi w aucie, zalezy mi żeby głowa nie spadała jej do przodu.


rybkawiedenka
  • Gość
Odp: Wózek i fotelik samochodowy, nosidełko
« Odpowiedź #394 dnia: 25 Sierpnia 2011, 17:07 »
My mamy Recaro Monza (15-36kg), rewelacja. Rozkłada się tak że dziecko może spać a głowa mu nie lata - moja śpi ledwo wsiądzie do auta - świetnie się sprawują zagłówki bo dobrze trzyma główke. Ja polecam!
http://www.babyclub.pl/product-pol-8227-RECARO-Monza-Seatfix-Fotelik-samochodowy.html

Offline ~Ania~
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 24071
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2006-10-07
Odp: Wózek i fotelik samochodowy, nosidełko
« Odpowiedź #395 dnia: 25 Sierpnia 2011, 19:30 »
Szybko przesadzacie do tego najwiekszego fotelika. Mój wysoki a miał 3lata i 3mce jak kupiliśmy tego Cybexa X-Fix.

Offline Katrinka
  • My:)
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4400
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.08.2007
Odp: Wózek i fotelik samochodowy, nosidełko
« Odpowiedź #396 dnia: 25 Sierpnia 2011, 20:03 »
Ja juz myślę nad tym fotelikiem, ale kupię pewnie w grudniu...moja córcia jest bardzo wysoka, ciuszki już kupuję 104/110 a buty 26/27. Wygląda jakby miała 4 lata. Waga niestety niebardzo jak na ten fotelik...ale w 9-18 zaczęła jeździć jak miała 9 miesięcy, bo nóżek nie mieściła ;)


rybkawiedenka
  • Gość
Odp: Wózek i fotelik samochodowy, nosidełko
« Odpowiedź #397 dnia: 25 Sierpnia 2011, 22:48 »
My też przesadziliśmy coś w okolicy skończonych 3 lat.

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: Wózek i fotelik samochodowy, nosidełko
« Odpowiedź #398 dnia: 27 Sierpnia 2011, 20:31 »
moja się jeszcze mieści do drugiego i jeszcze przez jakiś czas będzie się mieścić...
ale ja mam drobnicę...
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline Gosiaczek80

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8055
Odp: Wózek i fotelik samochodowy, nosidełko
« Odpowiedź #399 dnia: 27 Sierpnia 2011, 23:08 »
Zuzia miała prawie 4 lata jak przesiadła się na większy fotelik. Do równych 4 lat brakowało jej 27 dni  ;D
 Dodam, że Zuzia jest z tych wysokich dzieci. Teraz , a ma 4 lata i 5 miesiecy sporo osób bierze ją za 6 latke.  ::)  Na bilansie 4 -latka okazało się ze ma 108 cm wzrostu i waży 18 kg, wiec w drugim (średnim) foteliku jeździła do maxymalnej granicy. Ostatnią zimę ciążko się ją zapinało, ale jakoś z trudem dawalismy rade. Najgorzej było jak miała cały komplet zimowy (kurkta i spodnie puchowe) założone.



rybkawiedenka
  • Gość
Odp: Wózek i fotelik samochodowy, nosidełko
« Odpowiedź #400 dnia: 27 Sierpnia 2011, 23:33 »
No właśnie tego dyskomfortu chcieliśmy z M uniknąć, żeby dziecku było wygodnie bo sądzę że takie "zapakowane" w zestaw zimowy, plus dociśnięte pasami czułoby się lekko ZDEWASTOWANE  ;D

Offline anusiaaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26444
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wózek i fotelik samochodowy, nosidełko
« Odpowiedź #401 dnia: 28 Sierpnia 2011, 14:52 »
No my Zu chcemy przesadzić na okres zimowy bo w ciuchach zimowych bankowo bedzie ciężko upchać ja do starego Romera. ::)
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline Daruda

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 13436
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.06.2009
Odp: Wózek i fotelik samochodowy, nosidełko
« Odpowiedź #402 dnia: 28 Sierpnia 2011, 14:57 »
a ja właśnie się zastanawiałam nad tym przewożeniem młodego w kombinezonie....wy zimą przewozicie w kombinezonach???jakoś mi trudno sobie to wyobrazić właśnie kurcze ,dzieci się nie gotują w takim kombinezonie w aucie???? ja chyba będę rozbierać....sama nie wiem.....bo kurcze kombinezon to pewnie ciężko w aucie...ale kurtkę chyba tak????



Offline mikoala

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3534
Odp: Wózek i fotelik samochodowy, nosidełko
« Odpowiedź #403 dnia: 29 Sierpnia 2011, 19:35 »
Ja ubieglej zimy kupilam kombinezon jednoczesciowy z kożuszkiem i upchać go w nosidełku to była porażka. Teraz już jeździmy w recaro young powyżej 9 kg ale i tak musze przemyslec jaki kombinezon (raczej 2 czesciowy) wybiore dla Młodego coby mu wygodnie było i mozna było w aucie sprawnie rozpiąć.

Offline Katrinka
  • My:)
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4400
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.08.2007
Odp: Wózek i fotelik samochodowy, nosidełko
« Odpowiedź #404 dnia: 29 Sierpnia 2011, 22:18 »
ja miałam jednoczęściowy kombinezon, ale zakładałam jak było bardzo zimno, a w aucie rozpinałam. Ale lepszy na pewno 2 częściowy łatwiej ściągnąć kurtkę.
anusiaaa moja też na zimę na bank nie wejdzie...ja zastanawiam się nad tym cybexem free fix 2011 i Solution x-fix 2011 .. chodzi mi zeby był isofix (można też go montować w autach bez isofix), bo mam w 1 autku a w 2 nie..


Offline anusiaaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26444
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wózek i fotelik samochodowy, nosidełko
« Odpowiedź #405 dnia: 29 Sierpnia 2011, 22:22 »
Jakoś sobie nie wyobrazam sciągania kombinezonu w aucie....jak już to odpinałam kurtkę.
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline Gosiaczek80

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8055
Odp: Wózek i fotelik samochodowy, nosidełko
« Odpowiedź #406 dnia: 30 Sierpnia 2011, 22:32 »
Jak jechalismy w długa trase to ją w aucie rozbierałam z kurtki. młodszej zakładałam tylko kurtke która też w aucie zdejmowałam. Na codzień trasa przedszkole-dom jest baaardzo krótka. raptem 2 minuty drogi. Do dziadków (ok. 20 km) tez dawała rade. Zu jest wygadana, jaby było baardzo nie halo to by dała znać. Albo nie chciałaby jechać autem.



Offline madziulka1021

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 611
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 17.10.2009r.
Odp: Wózek i fotelik samochodowy, nosidełko
« Odpowiedź #407 dnia: 31 Sierpnia 2011, 20:37 »
a co sądzicie o foteliku optima espiro  ??? czy któraś ma może go w posiadaniu  ???

Offline jagodka24

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 11571
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wózek i fotelik samochodowy, nosidełko
« Odpowiedź #408 dnia: 1 Września 2011, 11:27 »
dlatego ja twierdze że lepszy jest dwuczęściowy kombinezon
jak kupisz 15-36 to juz powinien wystarczyc do konca

Jagoda - 05.06.2007
Maja - 29.03.2010

Offline Elcik

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4144
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 02.06.2007
Odp: Wózek i fotelik samochodowy, nosidełko
« Odpowiedź #409 dnia: 5 Września 2011, 15:54 »
My właśnie kupiliśmy Recaro Milano (15-36), dobrze wypadł w tegorocznych testach i materiał świetny! wsadzimy go na jesień, jak trzeba będzie cieplejszą kurtkę wsadzić na plecy.


Offline madziulka1021

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 611
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 17.10.2009r.
Odp: Wózek i fotelik samochodowy, nosidełko
« Odpowiedź #410 dnia: 6 Września 2011, 18:13 »
Dziewczyny proszę o pomoc,cały czas rozglądamy się za fotelikami ale jaki najlepiej kupic pierwszy po nosidełku taki do 25 kg czy do 36kg od razy, jak wy kupowałyście....na początku brałam pod uwagę tylko i wyłącznie do 25 kg ale teraz to nie wiem....

Offline mikoala

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3534
Odp: Wózek i fotelik samochodowy, nosidełko
« Odpowiedź #411 dnia: 6 Września 2011, 19:32 »
kupiłam 9-36  recaro young ale teraz jakbym sie cofnela w czasie kupila bym po kolei 9-18 i 25-36 nastepnie.
kazdy etap fotelika jest odpowiednio przystosowany do dziecka, i malemu wygodniej jeździ sie w uzywanym maxi cosi priori 9-18kg (zamontowanym u meza w aucie) niz w nowym recaro gdy ze mna jeździ ( a jeździ w wiekszosci ze mna)

Offline baska98

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10161
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 31 maj 2008
Odp: Wózek i fotelik samochodowy, nosidełko
« Odpowiedź #412 dnia: 6 Września 2011, 19:38 »
nam właśnie dlatego polecano kupować po kolei foteliki i my kupiliśmy RECARO do 18kg
http://allegro.pl/recaro-young-expert-9-18-kg-wysylka-gratis-wawa-i1773140248.html
tylko w innym kolorze i lepszy materiał.

Offline mikoala

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3534
Odp: Wózek i fotelik samochodowy, nosidełko
« Odpowiedź #413 dnia: 6 Września 2011, 19:45 »
Ja poszłam na łatwizne (nie rozeznalam sie na tyle w temacie) kupując recaro young sport i teraz załuje jeśli chodzi o bezpieczenstwo i wykonanie fotelik 5+ jesli chodzi o wygode 4-.

Offline madziulka1021

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 611
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 17.10.2009r.
Odp: Wózek i fotelik samochodowy, nosidełko
« Odpowiedź #414 dnia: 6 Września 2011, 21:31 »
Właśnie dziś oglądałam recaro young sport, po jadę z Małym ,po przymierzam zobaczę jak wygląda itp
mikoala właśnie byłam ciekawa takiej opinii , bo tak mi się wydawało że jednak te duże foteliki nie będą tak wygodne dla takiego małego dziecka.
A jakie jeszcze foteliki są godne polecenia oprócz maxi cosi, recaro ,romer  ???

Offline mikoala

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3534
Odp: Wózek i fotelik samochodowy, nosidełko
« Odpowiedź #415 dnia: 7 Września 2011, 12:29 »
Recaro young sport chyba polecała bym dopiero tak dla ponad półtora rocznego dziecka.
Zazwyczaj okolo 9 miesiaca z nosidełka przeskakuje sie na fotelik a young sport bedzie troche duzy w tym wypadka.
My jeszcze pomiedzy leżącym nosidełkiem a recaro chwile uzywalismy nosidełka 0-13 (bo dostalismy akurat) ale takiego wiekszego że dziecko bardziej w pozycji siedzacej.

Offline ~Ania~
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 24071
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2006-10-07
Odp: Wózek i fotelik samochodowy, nosidełko
« Odpowiedź #416 dnia: 11 Września 2011, 08:28 »
Ja mam cybex solution x-fix i bardzo sobie chwale.
Tak, wsadzasz fotelik i tyle, dziecko pasami przypinasz.

Offline tete

  • "Nikt nie lubi samotności. Ja tylko nie próbuję się z nikim na siłę zaprzyjaźniać. To prowadzi do rozczarowań."
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6151
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2.06.2007
Odp: Wózek i fotelik samochodowy, nosidełko
« Odpowiedź #417 dnia: 20 Września 2011, 08:40 »
i ja tez zaczynam sie borykac z tematem fotelika 15-36-unas Maja wagowo juz prawie 16kg ale widze ze jej zwyczajnie nie wygodnie w maxi cosi (on jest chyba do 18kg?-chyba ze sie myle)mysle nad:
co sąsidzicie?miala któras doswiadczenie z nim?
Nikt nie lubi samotności. Ja tylko nie próbuję się z nikim na siłę zaprzyjaźniać. To prowadzi do rozczarowań.

Offline anusiaaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26444
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wózek i fotelik samochodowy, nosidełko
« Odpowiedź #418 dnia: 20 Września 2011, 09:12 »
Marta, ja też nad tym myślę. Tego Romera mozesz dostać w dwoch wersjach, w tej drugiej te podporki na ramiona mozna rozsuwac.
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline Gosiaczek80

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8055
Odp: Wózek i fotelik samochodowy, nosidełko
« Odpowiedź #419 dnia: 20 Września 2011, 20:55 »
Marta cofnij sięsstrona, dwie....

Moja zuzia w takim się wozi od 1 marca tego roku. Twierdzi, ze w nim się lepiej śpi niż w tym poprzednim. Podpórki pod gło są świetnie moim zdaniem zaprojektowane, bo jak śpi to głowa ładnie i wygodnie się na nich opiera.

Ja z racji i finansów i tego, że nia mam auta z isofixem mam ten fotelik w wersji bez isofixa i sobie go baaaardzo chwale.  Dziecko moje też. Mój mąż też stwierdził, że fotelik jest dobry (a to ja głównie wybierałam fotelik dla Zu)

Anusiu w wersji KID PLUS  rozsuwa się podstawka (czego nie ma w wersi KID) co jest ważne zimą, jak dziecko jest grubsze (ma grubą pupę) lub już baaaardzo duże.
Zuzia w foteliku romera miała wiecej miejsca niż w cybexie.