e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Wózek i fotelik samochodowy, nosidełko  (Przeczytany 157465 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline .:Anka:. Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
miało byc 15-36 kg...

Offline żonka Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 20.09.2008
nie barzdo sprzedawcy chcą pozwolić do uta przymierzyć... Dziwnie się patrzą...  ::)

Gdzie tacy sprzedawcy są? Jacyś nieżyciowi.  ::) W hurtowni tato możesz nawet wjechać samochodem do środka i bez problemu mierzyć fotelik, sadzać dziecko itp. A przy obecnej pogodzie to wielkie udogodnienie, bo i ciepło i na głowę nie pada.  :)

Offline myszkasc Kobieta

• Chuck Norris
Szkoda, że ta hurtownia na drugim końcu Polski :)

Offline Nika

• Przyjaciele
  • Chuck Norris
Anka ja mam Cybexa dla Poli, tylko kurde nie pamietam jaki model, w kazdym bądź razie to jedyny Cybex który po podniesieniu zagłowka nawet na maxa, nadal jest tak zabudowany, że chroni całe dziecko.
Znalazłam, mamy model Free.

Offline jagodka24 Kobieta

• Chuck Norris
ja mam romera

rybkawiedenka

• Gość
Ania my kupujemy Recaro Monza Start, bo  w przeciwieństwie do Cybexa jest robiony w niemczech nie w chinach.

Offline Nika

• Przyjaciele
  • Chuck Norris
Ryba w Niemczech ale na Chińskich częściach  ;)

Offline Gosiaczek80

• Chuck Norris
aniu mam ten sam problem....zuzi w swój w kominezonie ledwo sie zapina, a ja do wyboru fptelika zabieram sie jak sójka za morze

Offline hany81 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 16.08.2008
No w końcu zakupiłam fotelik ;)) Romer king plus. Jestem jak narazie zadowolona a jeszcze bardziej Zunia

Offline suprynka Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 07-08-2010
A ja wczoraj reklamowałam naszego Romera Kinga. Klamra, która trzyma pas tak sie poluzowała, że fotelik cały latał... Pojechałam więc do Tato, a tam wcale nie byli zdziwieni tym faktem i w ciągu 20 min ją wymienili na nową. Powiedzieli, że to normalne, bo pas pracuje i sie wyrabia...ale za 1000 zł??? Przesada trochę. Nas to spotkało po roku. Zobaczymy jak bedzie dalej.

rybkawiedenka

• Gość
Ryba w Niemczech ale na Chińskich częściach  ;)

No nie do końca. Jest inny stelaż użyty do budowy pleców fotelika, zupełnie inna jakość materiałów, ich oddychalności i przepuszczalności powietrza. Ja spędziłam 3 tygodnie czytając wszystko co jest dostępne o tych dwóch fotelikach i naprawde wybrałam najbezpieczniejszy dla mojego dziecka. Już Recaro Monza ten standard jest na korpusie a nie na stelażu, a to zdecydowanie pogarsza bezpieczeństwo dziecka.
I już wiem co jeszcze je różniło - Recaro Start ma regulowaną poduszke na której siedzi dziecko, można ją wysunąć do przodu, ma też pozycję do spania, czego Cybex X-Fix nie miał. Nie mówie o bajerze jak głośniki w zagłówkach ;)

Offline .:Anka:. Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Ryba a gdzie kupiłaś ten fotelik?

Offline mikoala

• Chuck Norris
  • data ślubu:
Przeczytałam caaly watek i w sród wagowo 9-18 króluje romer i maxi cossi tobi chyba musze poszukac gdzie na naszym terenie bede mogla go przymierzyc do auta.

Offline myszkasc Kobieta

• Chuck Norris
My kupiliśmy Tobi, a mierzyliśmy oba :)
Dla ns Tobi wygrł, a Mikoala oba modele są w Fido w Sosnowcu :)

Offline mikoala

• Chuck Norris
  • data ślubu:
O super myszka dzieki. Bylam w fido w katowicach ale tam to ubogo z fotelikami na maxa. To musze męza wyciagnac w któryms dniu.
Zastanawia mnie jeszcze ten typ pasów w fotelikach http://allegro.pl/ramatti-formula-classic-9-18-kg-7x-prezent-kolory-i1388033680.html . Ktos cos podobnego testowal?

Offline Ewiszka Kobieta

• Chuck Norris
my też już kupiliśmy fotelik następny...nawet przez chwilę nie myślelismy o innym...Romer King Plus...bezkonkurencyjny ;)

Offline hany81 Kobieta

• Chuck Norris
ja też jestem z niego zadowolona

Offline buraczek Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 27.06.2009
dobrze że tu trafiłam bo właśnie nas tez nie długo czeka zakup następnego fotelika. ten co mamy jest do 9 kg, wprawdzie nasza córka waży teraz 6,7 kg ale nóżki ma długie i zaczynają wystawać z fotelika. mam do was pytanko: jaki fotelik następny powinnam kupić: od 9-18 kg, 9-25 kg czy ten do 36? czym się kierować przy wyborze?
dzięki myszko za podpowiedź gdzie rozejrzeć się za fotelikiem, bo ja nie mam pojęcia gdzie są sklepy z takimi rzeczami  :)  a jaki wy kupiliście jeśli chodzi o kg i ile płaciliście?

Offline myszkasc Kobieta

• Chuck Norris
My kupiliśmy 9-18kg Maxi Cosi Tobi zapłaciliśmy 900zł

Offline suprynka Kobieta

• maniak
Buraczek najwazniejsze to sprawdzić w testach ADAC jak wypadl, ile ma gwaizdek. Inormacje na www.fotelik.info. Potem musisz przymierzyc go do swojego auta, czy pasuje. No i oczywiscie umiescic dziecko, sprawdzic jak jej sie siedzi, choc z tym roznie bywa. Bo dziecko generalnie nie jest przyzwyczajone do takiej pozycji, zwlaszcza zapiete tak mocno pasami, wiec i tak moze grymasic. Warto zebys pocztala opinie dziewczyn. Ale chyba wiodącym jest 9-18 Romer King Plus i Maxi Cosi Tobi. On generalnie jest do 4 lat. Te do 36 kg nie maja pozycji lezacej (max 20 stopni), tylko dziecko spi na siedzaco. No i wiadomo na dluzej wystarcza. Takze decyzja nalezy do Ciebie. Ja oczywiscie zwracalam tez uwage na kolor ;). A i najważniejsze, pamietaj, ze nozki będą wystawać! Póki głowka nie wystaje to jest ok. A dziecko do nastepnego fotela mozesz przesadzic jak juz PEWNIE SIEDZI.

Offline masumi85 Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 08.09.2007
Zastanawiam się nad fotelikiem dla starszego dziecka. Nie sać mnie na foteliki z górnej półki cenowej i chciałabym coś w rozsadnej dla mnie cenie, a wiec max 350 zł. Znalazłam fotelik cybex
http://www.minilandia.pl/allegro/cybex/solution/Lipstick_cybex_Rzeszow.jpg

Patrzyłam w testach ma ocene 4.
Ma moze ktos ten fotelik, co o nim sadzicie??
« Ostatnia zmiana: 2 kwietnia 2011, 23:15 wysłana przez rybkawiedenka »
Kubuś 10.10.2008,          Kacperek 09.07.2010        Aleksander 11.10.2013

Offline aadaa Kobieta

• Ada
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 06/09/2008
Dziewczyny - jesteśmy zdecydowani na następny fotelik (9-18Romer King plus - tylko nie wiem czy ten najtańszy materiał jest OK? Jaki macie/ polecacie?
B .: 02/06-2010    K.: 20/06-2012

Offline hany81 Kobieta

• Chuck Norris
napisałam na 28.... :D

Offline nikola/23 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 4.10.2008
Ja mam ten droższy, wiec nie wiem jak sie sprawuje ten tanszy  :-\, ale chyba duzej roznicy to nie ma, no chyba tylko cenowa.

Offline suprynka Kobieta

• maniak
Ja mam "trend line" taki różowo-dżinsowy. Miał najwięcej bawełny z nich wszystkich ;). Fajnie się pierze i mała się tak nie poci.

Offline mikoala

• Chuck Norris
  • data ślubu:
A pytanie gdzie montujecie fotelik? Spotkałam się z różnymi opiniami dotyczącymi bezpieczeństwa i teraz sie zastanawiam! Za pasażerem, środek czy za kierowcą?

Offline myszkasc Kobieta

• Chuck Norris
Ja mam za psażerem, że jak jedziemy same, żebym mogła widzieć małą i w razie postoju na poboczu, abym mogła ją spokojnie wyciągnć.

Offline suprynka Kobieta

• maniak
Ja mam za kierowca, bo to najbezpieczniejsze miejsce ponoc. Poza tym jest mi wygodniej ją w garażu zapakować do auta.

Offline Ewiszka Kobieta

• Chuck Norris
my też mamy fotelik za kierowcą

Offline masumi85 Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 08.09.2007
Ja jeden tez mam za kierowcą, a drugi musze wsadzić za pasażerem.
Niby pisza, że najbezpieczniejsze miejsce jest za kierowcą, a jak ktoś ma własnie dwa foteliki to co ma zrobić przecież dwóch nie posadzi tam :-) (to czyste teoretyzowanie haha, bo wiadomo jak jest - ot taka mysl mnie naszła)
Kubuś 10.10.2008,          Kacperek 09.07.2010        Aleksander 11.10.2013