e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Wózek i fotelik samochodowy, nosidełko  (Przeczytany 188352 razy)

Odp: Wózek i fotelik samochodowy, nosidełko
14 października 2009, 09:45
Nasz mocuje sie normalnymi pasami.
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

14 października 2009, 09:51
My nie mamy w samochodzi Isofix wiec nie moglismy kupic fotelika do tego przystosowanego ;)

Offline .:Anka:. Kobieta

14 października 2009, 09:53
magda a masz isofix w aucie?
bo wtedy mozesz mieć fotelik z isofixem a jak nie masz w aucie to kupujesz normalnie zapinany pasami

Offline dziubasek Kobieta

24 października 2009, 16:05
My też mamy Roemera King Plusa i jesteśmy BARDZO zadowoleni! Co prawda nie mamy porównania, ale młodemu jeździ się w tym fotleiku bardzo dobrze! mamy za sobą trasę blisko 800 km ciagiem (nocą) i świetnie ją zniósł. Moim zdaniem mógłby się jeszcze odrobiniej bardziej kłaść....no ale myślę, że to ze względów bezpieczeństwa ta pozycja leżąca (a raczej półsiedząca) jest jaka jest.
Zamocowaliśmy fotelik na środku tylniego siedzenia (ponoć najbezpieczniejsze miejsce w aucie- warunek trzeba mieć tam trzypunktowe pasy bezpieczeństwa) więc Nikodem ma świetny widok ze swojego tronu ;)

25 października 2009, 11:24
aniu a wiesz co u nas z racji nierównej kanapy nie podoba mi sie jak fotelik jest zamontowany na środku
buja sie na boki

Offline dziubasek Kobieta

25 października 2009, 20:14
hmmm u nas jakoś stabilnie jest przymocowany... pewnie zależy od auta.

25 października 2009, 22:17
My tez mamy fotelik na srodku i nic sie nie buja :)

26 października 2009, 09:16
Jak kupowaliśmy auto to ja nie wiem czemu dążyłam do tego aby środkowe siedzenie miało 3-punktowy pas. ZAmontowałam tam fotelik młodej i...padłam jak zobaczyłam, że na najmniejszym zakręcie buja się na boki. Bardziej stabilniej siedzi na zwykłym siedzeniu.
wydaje mi się, że to zależy od środkowego siedzenia. Niestety siedzenia boczne są w moim aucie bardziej wyprofilowane, a to środkowe jest węższe i jakby odrobinę wyżej w stosunku do bocznych. Dlatego dzieci będą mieć foteliki montowane na bocznych siedzeniach. Ale jeśli kanapa z tył jest w ogole nie wyprofilowana albo środkowe siedzenie wygląda to taki "osobny fotel", a nie łóżcznik między dwoma fotelami lub siedzenie awaryjne to jak najbardziej - tam montowałambym fotelik.

26 października 2009, 09:21
pozatym powiem wam szczerze że teraz jak jagoda jest taka duża to ciezko byłoby mi ją wsadzać na środkowe siedzenie

26 października 2009, 14:43
zgodzę się z tobą zupełnie. U mnie istnie jeszcze ryzyko, że jak zejdzie z fotelika to zamiast wyjść z samochotu to zasiądzie na fotelu kierowcy....i zaczyna się zabawa typu "zuzia wyłaź"

rybkawiedenka

• Gość
27 października 2009, 22:11
 Bo wszystko zależy od modelu auta, a należy zwrócić uwagę na
:
9. Na którym miejscu w samochodzie najbezpieczniej?
Bezpieczniej z przodu czy z tyłu? Z boku czy pośrodku?

Najbezpieczniejsze miejsce w samochodzie, jeśli chodzi o montaż fotelika samochodowego dla dziecka, to miejsce pośrodku tylnej kanapy, o ile jest ono wyposażone w 3-punktowy pas bezpieczeństwa lub mocowanie ISOFIX. Zapewnia ono najlepszą ochronę dla dziecka podczas zderzenia bocznego poprzez oddalenie od strefy uderzenia. Jeśli miejsce środkowe nie posiada 3-punktowego pasa lub ISOFIX, to wybierz miejsce na tylnej kanapie za pasażerem. Przy awaryjnym zatrzymywaniu samochodu na ruchliwej ulicy możliwi to dziecku bezpiecznie wsiadać i wysiadać lub nam bezpiecznie wyjmować fotelik z niemowlęciem. Informacje o rzekomej znaczącej przewadze siedzenia za kierowcą są MITEM - nie są uzasadnione wiedzą ze statystyk wypadków.

UWAGA: Zwróć uwagę na stabilność mocowania fotelika! Z uwagi na różnice w wyprofilowaniu siedzeń nie na każdym siedzeniu i nie w każdym samochodzie fotelik daje się sztywno zamontować. Chwiejne zamocowanie fotelika na środkowym siedzeniu samochodu jest zdecydowanie gorsze, niż stabilne zamocowanie na siedzeniu za pasażerem.

28 października 2009, 07:17
nio u mnie po środku jest 3-punktowy pas...ale stabilności tam nie ma.

Nio a jak ktoś musi usadowić tam dwa foteliki ? to już chyba nie ma wyboru. Ja na razie dumam, który fotelik z której strony umieścić...kto bedzie bardziej "upierdliwy" podczas jazdy : 3-letnia Zu, czy niemowlak. Na razie pod kątem wysiadania doszłam do wniosku, że niemowlak bedzie siedział za fotelem kierowcy, a Zu tu gdzie siedzi, czyli za fotelem pasażera. A mama od samego początku z przodu :D:D:D

Offline suprynka Kobieta

28 października 2009, 08:01
Czy ma któraś z Was fotelik Bebe Comfort Axiss?

Offline .:Anka:. Kobieta

28 października 2009, 08:02
my w macka aucie służbowym mamy z tyłu na kanapie podział na 3 niezależne fotele - dlatego Mateusz najczęściej jeździ na środku, ma tam też najlepszy widok.

my tez użytkujemy roemer kinga cos tam cos tam

28 października 2009, 09:44
Magda, wiesz co...idz do sklepu..wsadz Młodego do roznych fotelikow i zobacz w ktorym sie dobrze czuje...jak wsadzilam Ziutka do Maxi Cosi to mi zaczela ryczec, widac ze bylo jej ciasno; jak wsadzilado Roemera to smiala sie w glos ;D Nie wiem czy chodzilo o to, ze jej sie w tym lepiej podobalo,ale tak sobie to wydumalam. 8)

28 października 2009, 10:20
jesli chodzi czy z isofixem czy bez. to nie pomogę. kwestia tego czy was stać. bo drogie to to strasznie ale najlepiej wychodzi w testach. ja nie mam isofixa w aucie wiec problem tu miałam z głowy.

Ale zrób jak anusia radzi. Tyle, że miej wybrane modele lub marki fotelików i w nich posadź stasia. Ja tak samo jak posadziłam zu w maxi cosi tobi to widać było, że ma okropnie ciasno i że w chicco jest jej o wiele lepiej. I jak możesz to posadź stasia w kurce zimowej bo jednak dzieci troche rosną w szerokość. Więcej w długość ale w szerokość jednak też  ;)  A przecież ze 3 zimy Staśko w tym fotelu to pojeździ.

28 października 2009, 11:43
spoko, jeszcze macie trochę czasu...a może dziadkowie na mikołaja dorzucą się do fotelika z isofiksem ?

Offline Kasia-Wrocław Kobieta

28 października 2009, 16:26
Czy ma któraś z Was fotelik Bebe Comfort Axiss?
My mamy :) Pytaj o co chcesz :)

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 30 września 2006
nic nowego...
a jaki z tego morał
testy ADACA trza czytać w domu, a do sklepu pojechać z wydrukowaną tabelką z punktami...

Offline suprynka Kobieta

my pomału przymierzamy sie do zakupu fotelika. Mam dwa typy Axiss i Romer. Ale z tego co sie orientowałam to Romer King Plus jest bezpieczniejszy...

Zgadzam sie z liliann.

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Axisa bym nie kupiła....marniusio się prezentuję...

...wiem, że się wygodnie dziecko wkłada...ale...nie o to tu chodzi...

Offline suprynka Kobieta

no właśnie, chodzi o bezpieczeństwo dziecka. A Axiss miał ostatnich testach ADAC ocenę zadowalającą (2 w 4 stopniowej skali). To marnie. Więc kupimy Romera. Moze nawet tego Isofix TT.

Offline nikola/23 Kobieta

Ja pomału zaczynam czytac o fotelikach i dowiadywac bo juz za nie dlugo trza bedzie pomyslec  ;D i ostatnio wpadl mi w oko casualplay
ma pozytywne opinie czy któras z was miala z nim doczynienia  ???

Jeszcze sie zastanawiam nad maxi cosi tobi  ??? noi 3 opcja to ten romer king  :-\

A jeszcze jedno mam pytanie jakie brałyscie wagowo foteliki czy te od 9-18, 9-25, 9-36  ???

I zastanawia mnie to iz sa britax king i romer king czy to te same  ???

My mamy fotelik 9-18.

Znalazałam takie cos Fotelik "Romer firmy Britax Römer"  - moze tak sie nazywa firma w calosci dlatego niektorzy nazwyaja fotelik Britax ::)

czyli to jest to samo

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
obie firmy się połączyły, jeśli fotelik Britax King wygląda identycznie jak Roemer King to raczej to samo...Britax nie produkował fotelika o nazwie King.

a co do przedziału wagowego to tylko i zdecydowanie 9-18,
9-25, 9-36 w crash testach prezentują się gorzej jak marnie;

dzięki, w polowie stycznia jedziemy po zakup  ;D
jeszcze chcialam napisać że teraz mam fotelik graco i jestesmy bardzo nie zadowoleni z niego  :-\, małemu widać nie wygodnie w nim jest i dlatego teraz wole wydac wiecej ale żeby mial wygodniej  ;D

rybkawiedenka

• Gość
My zaczynamy bardziej intensywnie myśleć o foteliku dla Tosi, ale przy jej wadze 15 kg to już potrzebny nam mocniejszy kaliber..