e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: urządzamy się - czyli co i jak aby miło w domku było  (Przeczytany 1473958 razy)

Offline ela Kobieta

Cytat: "narwanka"
Ja nie zapeszajac za 2-3 miesiace bede juz na swoim  

Gratuluje :D

Offline szajo Kobieta

ja również    mieszkanko   super...  :brewki:

sami szukamy... narazie z mizernym skutkiem :(

Offline s.aga Kobieta

narwanka, super, bo to nie mam jak na swoim.
chociaż czasami samotne wieczorki są smótne jak mąż w pracy.
coś za coś

Offline MMarta

nie czytałam całego wątku ale powiem z czego ja jestem najbardziej zadowolona (nie będę opisywałą całego mieszkania, zalet i wad bo to troche za obszerny temat) ale najbardziej mnie cieszy nasze 100 litrowe akwarium o super obsadzie, świetnie wkoponowane i oświetlone-wieczorami świetnie zastępuje wszystkie lampki i lampeczki -wszyscy zawsze chwalą jak nas odwiedzaja..a druga sprawą jest mini barek w kuchni, z powieszonymi kieliszkami, kuflami i 2 wysokimi krzesłami

Offline Beth Kobieta

Narwanka - pięknie się zapowiada to mieszkanko :) No i chyba nie muszę mówić, że bardzo zazdroszczę własnych czterech kątów :) Koniecznie wklej fotki jak już się po swojemu urządzicie :)

Offline narwanka Kobieta

Juz sie nie moge doczekac kiedy bede mogla je urzadzac. Do tego czasu jeszcze troche.... W srode podpisujemy umowe przedwstepna a do przyszlego poniedzilaku bedziemy meic wszystkie dokumenty do banku :}

Salon (tu bedzie najwikszy moj popis bo ma 20 metrow kw i ponad 4 metry w góre:) )
Bedzie w takiej tonacji :  

Zostaje mi do wymyslenia (kolory i meble) sypilnia, maly gabinet i przedpokoj - bo lazienka juz gotowa i nie taka zła :) a kuchnia to tylko kwestia odmalowania :} dołozenia stolu z krzesłami i półek

Offline s.aga Kobieta

Salon (tu bedzie najwikszy moj popis bo ma 20 metrow kw i ponad 4 metry w góre:) )

o to bedzie można poszaleć

moje całe mieszkanie ma 37 m kw. więc ja zanim się rozpędze muszę hamować :)

Offline narwanka Kobieta

Uh! Ojciec zwrocil nam uwage na pewen feler w mieszkaniu i chyba skonczy sie na kupnie innego.

Taniej na metrze ale bez wyposażenia - bo nowe. No i większy metraż dzieki temu kupimy prawdpodobnie. Wielkiego wyboru juz nie ma bo oddaja juz w marcu budnek.  :drapanie:  :drapanie:  :drapanie:  :drapanie:  :drapanie:  :drapanie:

a.katarzyna

• Gość
Cytat: "s.aga"
moje całe mieszkanie ma 37 m kw. więc ja zanim się rozpędze muszę hamować

coś jak nasze, przydaloby sie jakieś 10mkw dodatkowo :roll:
pewen feler

a jaki??????
Taniej na metrze ale bez wyposażenia - bo nowe. No i większy metraż

jak nowe to może lepsze???

Offline goni@ Kobieta

Cytat: "a.katarzyna"
s.aga napisał/a:   
moje całe mieszkanie ma 37 m kw.

coś jak nasze, przydaloby sie jakieś 10mkw dodatkowo :roll:

No to ja też dołączam do klubu  :los:
Z tym,że na razie to jeszcze nie w pełni nasze,a na razie wynajmowane,ale już etap końcowy co do wykupu...
W sumie przydałoby się większe,ale przez cały ten okres czasu odkąd tu mieszkamy włożyliśmy wiele starań (o kasie nie wspomnę) aby zrobić przytulne gniazdko...

Offline Beth Kobieta

Narwanka - a co to za feler? Jeśli faktycznie tak poważny to dobrze, że w porę go odnaleźliście.. Ja jestem zwolenniczką nowych mieszkań, "nieśmiganych" :) Mam własne wizje wykończenia łazienki, a kupowanie mieszkania z już zrobioną będzie problemem pewnie. No ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu - jak trafi się okazja na jakieś kilkuletnie mieszkanko, to nie będziemy narzekać.

Offline narwanka Kobieta

Zapadła decyzja że kupimy jednak to nowe :) Zgadnijcie jakie hehe ?

Kupujemy nowe stare mieszkanie. To znaczy mieszkanie odnowiona przez developera stara fabryka materialow biurowych Delfin :}

Tutaj fotki

narwanka, rewelacja!

Offline ela Kobieta

Fajnie macie :D

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Gratuluję - wiem jaka to radość :skacza:

Offline narwanka Kobieta

Kochane - mieszkanie juz musze powoli planowac bo podlog, scian i oswietlenia nie zrobie jesli nie bede wiedziec jak zorbic poszczegolne pomieszczenia :))))

Czy ktoras z was wie gdzie mozna znalezc w Szczecinie ladne nowoczesne kuchnie an wymiar ktore nie powala mnie cena :)))

Mamy zamair zrobic kuchnie otwarta na salon z wyspą i z piekarnikiem na wyspokosci reki :)))

Mamy zamair zrobic kuchnie otwarta na salon z wyspą

też taką będę mieć :)
u nas kuchnia to centralne miejsce w mieszkaniu więc musimy ją zrobić tak żeby wyglądała reprezentatywnie :) zamawiamy w firmie Majchrzak w top shoppingu choć nie są tani..

narwanka, wlasnie oglądam rzut mieszkania na stronie którą podałaś. Chyba będziecie trochę ściany przesuwać? czy to juz wersja ostateczna? np. wejscie do garderoby powinno być chyba z drugiej strony? albo najlepiej z obu stron.

Offline demka Kobieta

narwanka, sprawdź sobie meble z systemu BRW oni mają tanie, efektowne i nie drogie... Nie wiem jak wyglądaję kuchnie nowoczesne, ale kuchnie tradycyjne maja świetne... Ceny tez sa dobre i możesz zamówić u nich projektanta ( w tym BRW w Komforcie na Mieszka I), który za 100 zł zrobi Ci piekny projekt... na prawdę warto...
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Wlepiem obiecane fotki schodów - to są foty zrobione zaraz po montażu, u góry nie było jeszcze deski przy stropie i paneli na podłodze, na dole słupa podtrzymującego ale to chyba szczegół. W końcu o schody chodziło ;)
Wbrew pozorom są spore - zmieściliśmy się w 5 tys.zł ze wszystkim  :brawo_2:

Offline Jagna77 Kobieta

Maja,  schody bardzo nam sie podobaja  :brawo_2:  :skacza:

Maja, wklej więcej zdjęć swojego domu. Pochwal się... :)
Ja jestem aktualnie w temacie bo wykańczamy swoje mieszkanie i powiem wam jedno: mam dość wszystkich budowlańców, architektów, i tego typu firm...
Marzę o tym by to się skończyło....

Offline Lea Kobieta

Majeczko dziękuję za fotki i na pewno skontaktuję się ze stolarzem :D :D :D, a schody są właśnie takie o jakie mi mniej więcej chodziło...

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Lea, wszystko ustalasz na miejscu - on Ci daje wzory, dodam tylko, że robi solidne stopnie-mają 4cm grubości, podczas kiedy standartem jest 3cm, a to ma znaczenie, w końcu chodzimy po nich  :taktak:

Cytat: "elisabeth81"
mam dość wszystkich budowlańców, architektów,

:drapanie: czasami współpraca się nie klei i ciężko odczuwają to obydwie strony... Ja jako architekt też muszę przyznać, że czasem mam dość ;)
Życzę szybkiego końca remontu i szczęśliwego życia w nowym mieszkanku :)

Cytat: "PumoRi"
czasami współpraca się nie klei

problem jest inny, którego ja nie jestem w stanie zrozumieć. przykład: kupowaliśmy kafle do łazienki, bardzo drogie bo były hiszpańskie. w tej samej firmie kupiliśmy też  muszlę, umywalkę itp. Na wszystko dostaliśmy rabat. OK. Mówimy im że chętnie kupimy jeszcze u nich baterie i panel prysznicowy tylko prosimy o ofertę na taki sprzęt. od dwóch tygodni pan nie moze jej przygotować mimo kilku już przpomnień. jak nie chcą zarobić to idę gdzieindziej. tak samo kuchnia. pojechałam z projektem gotowym z prośbą o wycenę do kolejnej firmy. wstępnie " na oko" wyceniono na 18 tys. poprosilam o szczegółową ofertę bo w końcu chcę wiedzieć co jest w tej cenie dokladnie i co ile kosztuje. nie doczekalam się.
ja nie wiem czy ludziom na kasie nie zależy? sama pracuję w handlu i  czegoś takiego nie rozumiem...

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
elisabeth81, witaj w klubie - ja miałam podobnie, umowione terminy nie zawsze były dotrzymywane a z kafelkami też był problem. Musieliśmy domówić kilka sztuk, jak odebraliśmy okazało się, ze to nie te :mdleje:

Cytat: "Maja"
jak odebraliśmy okazało się, ze to nie te
o Boże, chyba bym wyszła z siebie...

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Eee tam, to pikuś bo to były 3-4 sztuki więc nie wyłam - gorzej było z drzwiami do pokoi; czekaliśmy baaardzo długo a teraz okazało się, że dali nam zamek do łazienki ale wkładka nie taka jak trzeba :hahahaha: albo wypoczynek - zamówiliśmy 14 listopada, miał być po 4 tygodniach max 8 do dzisiaj nie ma a że byliśmy z małżem w piątek na zakupach to już zamówiliśmy gdzie indziej-teraz tylko muszę te odmówić..oj sporo tego było, na przykład farby udało nam się wszystkie jakoś tak dobrać, że szoku nie doznaliśmy a do łazienki :pogrzeb: myślałam, że padnę jak zobaczyłam - wybrałam taki zimny beż a wyszła jakas brzoskwinia przy której nasze kafelki wyglądały, jak brudne :dno: - przemalowaliśmy...no mogłabym książke napisać...

fakt, z firmami tez już się użerałam. Wybraliśmy płytki na ścianę łazienki, poprosiliśmy o zamówienie podłogowych (tych, które firma, włoska dodam, poleca do takich ścian). Czekaliśmy miesiąc. Jak przyszły, okazało się, że płytki na ścianę mają odcień groszkowy, a na podłogę turkusowy. Jak przedstawiłam moje zdanie na ten temat panu sprzedającemu i pokazałam te kafle zestawione razem, sam zbaraniał  :mdleje: Podłogę odesłali do Wchoch, a my biegaliśmy jeszcze z miesiąc szukając czegoś odpowiedniego :(