e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: urządzamy się - czyli co i jak aby miło w domku było  (Przeczytany 1369828 razy)

Offline ela Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 13.08.2005
Cytat: "narwanka"
Ja nie zapeszajac za 2-3 miesiace bede juz na swoim  

Gratuluje :D

Offline szajo Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 28.IV.07
ja również    mieszkanko   super...  :brewki:

sami szukamy... narazie z mizernym skutkiem :(

Offline s.aga Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 16.10.2004
narwanka, super, bo to nie mam jak na swoim.
chociaż czasami samotne wieczorki są smótne jak mąż w pracy.
coś za coś

Offline MMarta

• użytkownik
nie czytałam całego wątku ale powiem z czego ja jestem najbardziej zadowolona (nie będę opisywałą całego mieszkania, zalet i wad bo to troche za obszerny temat) ale najbardziej mnie cieszy nasze 100 litrowe akwarium o super obsadzie, świetnie wkoponowane i oświetlone-wieczorami świetnie zastępuje wszystkie lampki i lampeczki -wszyscy zawsze chwalą jak nas odwiedzaja..a druga sprawą jest mini barek w kuchni, z powieszonymi kieliszkami, kuflami i 2 wysokimi krzesłami

Offline Beth Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 02.09.2006
Narwanka - pięknie się zapowiada to mieszkanko :) No i chyba nie muszę mówić, że bardzo zazdroszczę własnych czterech kątów :) Koniecznie wklej fotki jak już się po swojemu urządzicie :)

Offline narwanka Kobieta

• entuzjasta
  • data ślubu: 26.08.2006
Juz sie nie moge doczekac kiedy bede mogla je urzadzac. Do tego czasu jeszcze troche.... W srode podpisujemy umowe przedwstepna a do przyszlego poniedzilaku bedziemy meic wszystkie dokumenty do banku :}

Salon (tu bedzie najwikszy moj popis bo ma 20 metrow kw i ponad 4 metry w góre:) )
Bedzie w takiej tonacji :  

Zostaje mi do wymyslenia (kolory i meble) sypilnia, maly gabinet i przedpokoj - bo lazienka juz gotowa i nie taka zła :) a kuchnia to tylko kwestia odmalowania :} dołozenia stolu z krzesłami i półek

Offline s.aga Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 16.10.2004
Salon (tu bedzie najwikszy moj popis bo ma 20 metrow kw i ponad 4 metry w góre:) )

o to bedzie można poszaleć

moje całe mieszkanie ma 37 m kw. więc ja zanim się rozpędze muszę hamować :)

Offline narwanka Kobieta

• entuzjasta
Uh! Ojciec zwrocil nam uwage na pewen feler w mieszkaniu i chyba skonczy sie na kupnie innego.

Taniej na metrze ale bez wyposażenia - bo nowe. No i większy metraż dzieki temu kupimy prawdpodobnie. Wielkiego wyboru juz nie ma bo oddaja juz w marcu budnek.  :drapanie:  :drapanie:  :drapanie:  :drapanie:  :drapanie:  :drapanie:

a.katarzyna

• Gość
Cytat: "s.aga"
moje całe mieszkanie ma 37 m kw. więc ja zanim się rozpędze muszę hamować

coś jak nasze, przydaloby sie jakieś 10mkw dodatkowo :roll:
pewen feler

a jaki??????
Taniej na metrze ale bez wyposażenia - bo nowe. No i większy metraż

jak nowe to może lepsze???

Offline goni@ Kobieta

• bywalec
  • data ślubu: 23.09.2006
Cytat: "a.katarzyna"
s.aga napisał/a:   
moje całe mieszkanie ma 37 m kw.

coś jak nasze, przydaloby sie jakieś 10mkw dodatkowo :roll:

No to ja też dołączam do klubu  :los:
Z tym,że na razie to jeszcze nie w pełni nasze,a na razie wynajmowane,ale już etap końcowy co do wykupu...
W sumie przydałoby się większe,ale przez cały ten okres czasu odkąd tu mieszkamy włożyliśmy wiele starań (o kasie nie wspomnę) aby zrobić przytulne gniazdko...

Offline Beth Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 02.09.2006
Narwanka - a co to za feler? Jeśli faktycznie tak poważny to dobrze, że w porę go odnaleźliście.. Ja jestem zwolenniczką nowych mieszkań, "nieśmiganych" :) Mam własne wizje wykończenia łazienki, a kupowanie mieszkania z już zrobioną będzie problemem pewnie. No ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu - jak trafi się okazja na jakieś kilkuletnie mieszkanko, to nie będziemy narzekać.

Offline narwanka Kobieta

• entuzjasta
Zapadła decyzja że kupimy jednak to nowe :) Zgadnijcie jakie hehe ?

Kupujemy nowe stare mieszkanie. To znaczy mieszkanie odnowiona przez developera stara fabryka materialow biurowych Delfin :}

Tutaj fotki

Offline elisabeth81 Kobieta

• Chuck Norris
narwanka, rewelacja!

Offline ela Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 13.08.2005
Fajnie macie :D

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Gratuluję - wiem jaka to radość :skacza:

Offline narwanka Kobieta

• entuzjasta
Kochane - mieszkanie juz musze powoli planowac bo podlog, scian i oswietlenia nie zrobie jesli nie bede wiedziec jak zorbic poszczegolne pomieszczenia :))))

Czy ktoras z was wie gdzie mozna znalezc w Szczecinie ladne nowoczesne kuchnie an wymiar ktore nie powala mnie cena :)))

Mamy zamair zrobic kuchnie otwarta na salon z wyspą i z piekarnikiem na wyspokosci reki :)))

• Chuck Norris
Mamy zamair zrobic kuchnie otwarta na salon z wyspą

też taką będę mieć :)
u nas kuchnia to centralne miejsce w mieszkaniu więc musimy ją zrobić tak żeby wyglądała reprezentatywnie :) zamawiamy w firmie Majchrzak w top shoppingu choć nie są tani..

• Chuck Norris
narwanka, wlasnie oglądam rzut mieszkania na stronie którą podałaś. Chyba będziecie trochę ściany przesuwać? czy to juz wersja ostateczna? np. wejscie do garderoby powinno być chyba z drugiej strony? albo najlepiej z obu stron.

Offline demka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 25 grudnia 2005
narwanka, sprawdź sobie meble z systemu BRW oni mają tanie, efektowne i nie drogie... Nie wiem jak wyglądaję kuchnie nowoczesne, ale kuchnie tradycyjne maja świetne... Ceny tez sa dobre i możesz zamówić u nich projektanta ( w tym BRW w Komforcie na Mieszka I), który za 100 zł zrobi Ci piekny projekt... na prawdę warto...
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Wlepiem obiecane fotki schodów - to są foty zrobione zaraz po montażu, u góry nie było jeszcze deski przy stropie i paneli na podłodze, na dole słupa podtrzymującego ale to chyba szczegół. W końcu o schody chodziło ;)
Wbrew pozorom są spore - zmieściliśmy się w 5 tys.zł ze wszystkim  :brawo_2:

Offline Jagna77 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 08.04.2007 *WIELKANOC*
Maja,  schody bardzo nam sie podobaja  :brawo_2:  :skacza:

• Chuck Norris
Maja, wklej więcej zdjęć swojego domu. Pochwal się... :)
Ja jestem aktualnie w temacie bo wykańczamy swoje mieszkanie i powiem wam jedno: mam dość wszystkich budowlańców, architektów, i tego typu firm...
Marzę o tym by to się skończyło....

Offline Lea Kobieta

• Przyjaciele
  • Chuck Norris
Majeczko dziękuję za fotki i na pewno skontaktuję się ze stolarzem :D :D :D, a schody są właśnie takie o jakie mi mniej więcej chodziło...

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Lea, wszystko ustalasz na miejscu - on Ci daje wzory, dodam tylko, że robi solidne stopnie-mają 4cm grubości, podczas kiedy standartem jest 3cm, a to ma znaczenie, w końcu chodzimy po nich  :taktak:

Offline PumoRi Kobieta

• maniak
Cytat: "elisabeth81"
mam dość wszystkich budowlańców, architektów,

:drapanie: czasami współpraca się nie klei i ciężko odczuwają to obydwie strony... Ja jako architekt też muszę przyznać, że czasem mam dość ;)
Życzę szybkiego końca remontu i szczęśliwego życia w nowym mieszkanku :)

• Chuck Norris
Cytat: "PumoRi"
czasami współpraca się nie klei

problem jest inny, którego ja nie jestem w stanie zrozumieć. przykład: kupowaliśmy kafle do łazienki, bardzo drogie bo były hiszpańskie. w tej samej firmie kupiliśmy też  muszlę, umywalkę itp. Na wszystko dostaliśmy rabat. OK. Mówimy im że chętnie kupimy jeszcze u nich baterie i panel prysznicowy tylko prosimy o ofertę na taki sprzęt. od dwóch tygodni pan nie moze jej przygotować mimo kilku już przpomnień. jak nie chcą zarobić to idę gdzieindziej. tak samo kuchnia. pojechałam z projektem gotowym z prośbą o wycenę do kolejnej firmy. wstępnie " na oko" wyceniono na 18 tys. poprosilam o szczegółową ofertę bo w końcu chcę wiedzieć co jest w tej cenie dokladnie i co ile kosztuje. nie doczekalam się.
ja nie wiem czy ludziom na kasie nie zależy? sama pracuję w handlu i  czegoś takiego nie rozumiem...

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
elisabeth81, witaj w klubie - ja miałam podobnie, umowione terminy nie zawsze były dotrzymywane a z kafelkami też był problem. Musieliśmy domówić kilka sztuk, jak odebraliśmy okazało się, ze to nie te :mdleje:

• Chuck Norris
Cytat: "Maja"
jak odebraliśmy okazało się, ze to nie te
o Boże, chyba bym wyszła z siebie...

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Eee tam, to pikuś bo to były 3-4 sztuki więc nie wyłam - gorzej było z drzwiami do pokoi; czekaliśmy baaardzo długo a teraz okazało się, że dali nam zamek do łazienki ale wkładka nie taka jak trzeba :hahahaha: albo wypoczynek - zamówiliśmy 14 listopada, miał być po 4 tygodniach max 8 do dzisiaj nie ma a że byliśmy z małżem w piątek na zakupach to już zamówiliśmy gdzie indziej-teraz tylko muszę te odmówić..oj sporo tego było, na przykład farby udało nam się wszystkie jakoś tak dobrać, że szoku nie doznaliśmy a do łazienki :pogrzeb: myślałam, że padnę jak zobaczyłam - wybrałam taki zimny beż a wyszła jakas brzoskwinia przy której nasze kafelki wyglądały, jak brudne :dno: - przemalowaliśmy...no mogłabym książke napisać...

Offline PumoRi Kobieta

• maniak
fakt, z firmami tez już się użerałam. Wybraliśmy płytki na ścianę łazienki, poprosiliśmy o zamówienie podłogowych (tych, które firma, włoska dodam, poleca do takich ścian). Czekaliśmy miesiąc. Jak przyszły, okazało się, że płytki na ścianę mają odcień groszkowy, a na podłogę turkusowy. Jak przedstawiłam moje zdanie na ten temat panu sprzedającemu i pokazałam te kafle zestawione razem, sam zbaraniał  :mdleje: Podłogę odesłali do Wchoch, a my biegaliśmy jeszcze z miesiąc szukając czegoś odpowiedniego :(