e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: urządzamy się - czyli co i jak aby miło w domku było  (Przeczytany 1384487 razy)

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 08.09.2007
ricardo hi hi no to taki juz mają te nasz menczizny :) bez marudzenia ani rusz :)
moze oni tak muszą ze my musimy im najpier marudzić aby oni mieli motywacje czy jak :)

hehehe, no nie wiem właśnie  ;D Ale ja tam moge mu marudzić cały czas na ten temat  ;D w końcu będzie miał dość marudzenia i zrobi :)

i mojemu mezowi BARDZO podobają sie Twoje schody :)
ale niestety my nie bedziemy mogli miec takich ....

Powiem wam, że jak zrobiliśmy te schody to potem nasze mieszkanie robiło z modela :) Ci co nam montowali schody zapytali się czy w razie czego jak będą mieli chętnych na schody to czy będą mogli ci ludzie przyjść zobaczyć jak to wygląda "na żywo". NO i mieliśmy wizytacje :)

Ricardo bardzo ładne urządziłaś mieszkanie. I kuchnia bardzo mi się podoba  :D

Dziękuję.

Martaxyz11  Mi też bardziej podoba się po Twoich retuszach. Przestrzenniej to wygląda jak kuchnia jest połączona z pokojem, wygląda mi to że jest baaardzo dużo miejsca więc super to się będzie prezentować.

Ja nie pamiętam jakie my mamy to ocieplenie, ale zapytam się R. on napewno będzie wiedział.

Offline Martaxyz11 Kobieta

• Chuck Norris
hi hi powinnaś pobierać opłaty :)

Z tym ociepleniem to macie racje... wszedzie piszą 20 cm ze jest najlepiej.....
Ale najwyzej damy jakiś cienki styropian dodatkowo .. bedzie CIESZEJ jak bedzie padał deszcz :)
Dziwne ale nie martwie sie tym za bardzo  8) jeszcze  ;D

Offline nadzieja

• Chuck Norris
To są ostatnie, pełne entuzjazmu chwile życia przed wykańczaniem domu  ;D Dobrze, że omija Was etap budowlany  :)

Jeny, ja cały czas narzekam ale jestem teraz na najgorszym etapie  ;)
Kamil VIII.2008  Kaja VII.2011  Klara IX.2013      http://forum.e-wesele.pl/index.php?topic=48945.new

Offline Beth Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 02.09.2006
Marta - o to koniecznie zadbajcie, bo może być z tym problem. 20 cm wełny jest KONIECZNE, styropian niewiele da, więc jeśli macie jakąś możliwość to nie zgadzajcie się na 18cm. Zupełną bajką byłoby 30cm wełny, ale to w mieszkaniach budowanych przez deweloperów jest nierealne.
Ja w tym mieszkaniu 99m2 (wklejałam kilka stron wcześniej), które też jest na ostatnim piętrze mam wełnę 22cm. I jestem spokojniejsza. Wszystko wychodzi w praniu i jeśli w zimie dasz radę dogrzać to dobrze. Ale co zrobisz w lecie? 30 stopni w mieszkaniu to jest naprawdę dużo.

• Chuck Norris
Nie ma mozliwosci zmiany bo juz jest PO PTAKCH.. będziemy to zminiać we własnym zakresie....

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Marta, nie ma paniki płyty GK to są płyty gipsowo kartonowe, takie mocowane na stelażach na wkręty i jak się uprzesz to możesz zlecić zrobienie całej góry komuś ...my mamy 25cm bo więcej nie dało rady ;D

Offline nadzieja

• Chuck Norris
Maja zabezpieczyła się na wszelkie ewentualne warunki  :D  :ok:
Kamil VIII.2008  Kaja VII.2011  Klara IX.2013      http://forum.e-wesele.pl/index.php?topic=48945.new

• Chuck Norris
No własnie Maju  ;D sama sobie ocieple  ;D

Offline rajdowka Kobieta

• Chuck Norris
    • Rajdówkowe życie jako Żonka! ;D
Martus a czy to okragle to jest fajna wanna? ;D

super mieszkanko sie zapowiada.. tez chcialam dwupoziomowe - ile m bedzie mial taras? :los:

co do ocieplania, ogrzewania itp jak jakies pytania to w rodzinie mam 2 budowlancow ;D z tego jeden mieszka w wawce ;D

• Chuck Norris
Karolina w dupsko strzele zaraz :) za podsmiewanie sie z moich szkców  ;D TAK TO JEST WANNA :)

Taras ? :( to nie taras :( to balkonik bo nie balkon nawet :( :( :(
jakies marne 5 m....i to nie całe z tego co pamietam :(

Offline rajdowka Kobieta

• Chuck Norris
a ktore pietro bo nie zanotowalam? :D

ej no ja sie nie smieje - fajna jest ;D konkretna :los:

• Chuck Norris
3 piętro .. + poddasze....

No a jak miałam ją narysowac ? ;D wstawłam koło i juz :)

Offline rajdowka Kobieta

• Chuck Norris
to taras na dachu ;D

• Chuck Norris
Karolinaaa  :biczowanie:

taaa na skosach chyba  :hahahaha:

Offline ewak

• bywalec
Ja zawsze chciałam mieć dwupoziomowe, ale chyba skończy się na dużym jednopoziomowym.
Ja z kolei wolalabym mieszkanie na jednym poziomie ;) Wieksza przestrzen, brak schodow (pomijam juz wzgledu praktyczne, ale samo ich wykonanie tanie nie jest), wieksze mozliwosci aranzacyjne.

Martus przerobki bardzo przemyslane, zdecydowanie korzystne dla mieszkania i dla mieszkajacych. Bedzie super!

Nadzieja my wynajmujemu mieszkanie. Naprawde nie ma sie czym chwalic, bo traktujemy je bardzo tymczasowo i jakos szczegolnie nie staram sie udomowic tej chalupki po naszemu. Obiecuje za to zasypac Was fotami, naszego mieszkania w Polszy ukochanej. Oczywiscie jak zacznie sie juz w nim dziac cos godnego pokazania ;D

Maja nie badz taka, pokaz lazienke :los:

Offline BETI Kobieta

• maniak
To może ja dorzuce skromne zdjątka skromnego mieszkanka...

nasza nowa zdobycz

Shot with uD600,S600 at 2007-08-07

a tu lambrekinek w wykonaniu...oczywiście moim :D

Shot with uD600,S600 at 2007-08-07

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 08.09.2007
BETI bardzo ładnie to się prezentuje. Ja niestety tylko sobie mogę pomarzyć o zasłonach, ale te kawałki co pokazałaś są ok. A może tak fotka z odległości żeby zobaczyć jak się to komponuje z oknem??
Ja jestem ciekawa :)

Offline BETI Kobieta

• maniak
Nie ma sprawy,oto i one

Shot with uD600,S600 at 2007-08-10

i jeszcze jedno

Shot with uD600,S600 at 2007-08-10

Offline Lea Kobieta

• Przyjaciele
  • Chuck Norris
Beth ale Ty zdolna dziewczyna jesteś!!!

Co do ociepleń poddasza...to wełna rzeczywiście powinna mieć 20cm, ale powinien też być styropian...bo wtedy w mieszkaniu w lato nie jest gorąco...Jak jest sama wełna to niestety....do mojego sąsiada nie wejdziesz na dłuższą kawkę (a wełnę kładł  na 25cm..ale chyba tylko w jedną stronę... :hmmm; musiałabym się zapytać..)

Mój tata ostatnio podwyższał dach na Osowie (ten to ciągle jakieś fuchy łapie...kiedy ten chłop odpocznie???? :drapanie: ) i tam właśnie kładli wełnę 25cm+ styropian..właśnie by w lato nie było gorąco...jakaś cyrkulcja czy coś tam takiego....

Ale pewnie ilu fachowców tyle zdań....

Offline Julia

• Chuck Norris
A to foty naszego kominka w domku weekendowo-wakacyjnym, obudowa z karton gipsu wykonana przez fachowca, wykończenie własnymi ręcamy :)

Offline ewak

• bywalec
Ladnie Wam wyszlo, naprawde bardzo mi sie podoba! Zwlaszcza wzdycham do tej oliwki. Julia, prosze zdradz producenta i numer farby.

PS. Jesetm bardzo ciekawa jak mieszkasz :los:

Offline Julia

• Chuck Norris
Ewak, ten zielony to dojrzały groszek dulux, ciemny na kominku też dulux - kanadyjska jodła. Cieszę się, że się podoba :).

Offline Lemmy

• No one but you, I love like a fool, you're my dream come true!
  • Chuck Norris
    • My Space profile
  • data ślubu: 30 czerwca 2007
Dziewczyny, mam zgryz pewien. Musimy z mężem kupić sobie szafę do pokoju, mamy bardzo mało miejsca i myśleliśmy o szafie z przesuwnymi drzwiami. Teraz w katalogu Conforamy zobaczyłam coś co nazywa się garderoba, jest metalowe i jak ulał pasuje do pokoju. Mamy również metalowe łóżko i metalową etażerkę.
Tylko, że szafa ma być na ubrania no i nie do końca jestem przekonana, czy taka odkryta, bez obudowy i drzwi jest praktyczna. Hmmm... wogóle praktyczna nie jest... Ale tak mi się podoba!

Na pewno nie można mieć bałaganu w niej. I w sumie ubrania jak poleżą dłużej będą w miarę świeże.
Na plus jest to, że nie zagraca małej powierzchni pokoji, a i koszule na wieszaku nie będą się mięły. Jakie jest Wasze zdanie?

• Chuck Norris
SLICZNA .. tylko mało praktyczna.. ubrania bedą "zbierały kurz :(
ale rozumiem ze moasz dylemat bo jest fajna :)

Offline pyh Kobieta

• uzależniony
  • data ślubu: mężatka od 7.7.7
sliczna,ale faktycznie niepraktyczna
jakos bardziej mi pasuje do przedpokoju

Offline Lemmy

• No one but you, I love like a fool, you're my dream come true!
  • Chuck Norris
    • My Space profile
  • data ślubu: 30 czerwca 2007
W przedpokoju, jak na złość mamy już taką z przesuwnymi drzwiami. Była jak się wprowadzałam. Nie cierpię jej, bo wypadają ciągle drzwi z szyn, fatalnie się ją otwiera i jeszcze ma krzywe lustra!
Moje mieszkanko miało dziwnych poprzednich właścicieli, niby wszystko ok zrobione, ale najmniejszym kosztem. Panele na podłodze musiałam przykryć wykładziną, bo nawet przy odkurzaniu się rysowały, nie mówiąc już o tym, jak mi się kiedyś coś wylało w reklamowce i odbiła się na podłodze!
No, ale wracając do szafy... patrzę na nią i patrzę, ale wiem, że bez sensu jest jej zakup. Tak jak na zdjęciu można mieć - wisi płaszcz, buty stoją. Wszystko w jednym kolorze. A jak powiesimy całą gamę ubrań będzie to wyglądało fatalnie. Musiałam sobie przemyśleć :) Dużo czasu przemyślenia mi zajęły, hehehehe

Offline pyh Kobieta

• uzależniony
  • data ślubu: mężatka od 7.7.7
Ano wlasnie, wystylizowana do katalogu wyglada super, zreszta sama w sobie jest swietna-przynajmniej wg. mnie,bo bardzo lubie takie giete,metalowe meble,ale ile bedzie widac tego efektownego metalu,gdy zawiesisz tam Wasze ciuszki,poustawiasz buty....niewiele,a wiec jesli szukasz praktycznego mebla,gdzie poupychasz wiekszosc szpargalow-to raczej nie,jesli szukasz dekoracji do pokoju-to bierz bez zastanowienia :)

Offline martulka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 18-06-2005
A my dzisiaj po raz pierwszy wybraliśmy się na rekonesans po sklepach. Jak dobrze pójdzie to na początku września zaczniemy remont naszego mieszkania i chcemy sprawdzić co mają w ofercie i na co nas stać.
Wpadła nam w oko ta oto kolekcja płytek cersanitu

Offline Lea Kobieta

• Przyjaciele
  • Chuck Norris
Ja też jestem na etapie oglądania kafli i widziałam te motylki także w kolorze beżowym ii fioletowym....
Jeśli są do łazienki to stawiam na zieleń...jakoś tak człowiek się uspokaja...choć moi rodzice mają zieloną łazienkę i już nie mogę patrzeć na kafle w tym kolorze....

Offline martulka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 18-06-2005
Tak te kafle miałyby być do łazienki. Teraz większość kafli jest w beżach. My w obecnym mieszkaniu mamy beż z brązem i już nie chcę, a ta zieleń jest taka fajna. Tylko nie wiem, czy te motylki nie sieją wiochą :drapanie: Na razie będziemy szukać dalej, tylko, że jak znam nas to co pierwsze nam sie spodoba to i tak to kupimy choćbyśmy nie wiadomo ile oglądali.