e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: urządzamy się - czyli co i jak aby miło w domku było  (Przeczytany 1383814 razy)

Offline gosiaczekk Kobieta

• Chuck Norris
nadzieja ta przecierka to własnie z tych kolorów farb, które wymieniałaś?

Offline elisabeth81 Kobieta

• Chuck Norris
Tak jak nam wstępnie powiedziała koszt to damy rade NAWET z +/- 20tys...
Marta, za 20 tys. zrobic tak orientacyjnie mieszkanie ze mozesz sie wprowadzic??
o jakiej walucie mowimy? ;)
bo za 20 tys PLN to nie wiem: podlogi, sciany moze 1 lazienka..ale nic więcej....
U nas kuchnia wyjdzie cos ponad 25 tys.

Offline Martaxyz11 Kobieta

• Chuck Norris
mowimy o zł ....
ale ona mówiła nam o 100tysiacach ...+/- 20 tysiecy :)

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Dobrze, że objasnilaś Martuś :D bo ja sama zaczęłam się zastanawiać co jest nie halo ;)

Offline elisabeth81 Kobieta

• Chuck Norris
Aaa Marta, teraz to wszystko jasne  ;D to rzeczywiście 100 tys +/- 20% to jak najbardziej..

• Chuck Norris
hi hi hi :) przepraszam taki jakis skrót myslowy :) :) :)

No za 20 tysiecy to zrobię schody... i moze drzwi :) :) :)

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Nas mniej więcej tyle wyszła łazienka :D więc jak napisałaś te 2 dyszki to ja myślę - o rany, to co ja najlepszego zrobiłam :o, he he a teraz to mi lżej :P

• Chuck Norris

Offline ewak

• bywalec
mowimy o zł ....
ale ona mówiła nam o 100tysiacach ...+/- 20 tysiecy :)
Martus, a mozesz napisac jak duze jest Wasze mieszkanie i ile mniej wiecej macie pomieszczen do urzadzenia?

Maja pokazesz lazienke? ;D

rybkawiedenka

• Gość
Tez mnie praeraziła ta kwota - u nas sama kuchnia to taka kwota ok 25......

My mamy 125 m2 i wyszło nam ok 1200pln/m2 ale nie robiliśmy podłóg  bo był piękny parkiet dębowy

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 08.09.2007
To może i ja wkleję nasze mieszkanko. Oczywiście nie jest jeszcze dokończone bo czasu jak zwykle brak, ale wszystko z czasem. Pokażę jak było i jak jest teraz.

sypialnia na górze:

kuchnia (tylko jedna strona bo druga jeszcze zapełniona narzędziami :) )

duży pokój, salon ( i jedny taki pokój w tym mieszkaniu :) )

Zdjęć łazienki nie mam, bo jak robiłam foty to bateria się wyczerpała a potem to już zapomniałam :)

I jak już ściana przy schodach będzie skończona to poażę jak się prezentuje piaskowiec :)

Wiem, że moje mieszkanko przy waszych ślicznych domkach to pełza przy porównaniu, ale jak to się mówi "ciasne ale własne"  ;D

Offline gosiaczekk Kobieta

• Chuck Norris

Wiem, że moje mieszkanko przy waszych ślicznych domkach to pełza przy porównaniu, ale jak to się mówi "ciasne ale własne"  ;D

Ricardo co ty chcesz od swojego mieszkanka. Mi się bardzo podoba, gustownie, przytulnie urządzone. Zazdraszczam  :)

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris

Ricardo co ty chcesz od swojego mieszkanka. Mi się bardzo podoba, gustownie, przytulnie urządzone. Zazdraszczam  :)

Chciałabym troszkę metrów kwadratowych więcej, ale nie narzekam :) Cieszę się, że mam :)

Offline ewak

• bywalec
Ricardo, widze ze macie dwupoziomowe mieszkanie, a Ty narzekasz na metraz. Nie bluznij Kochana ;) A tak w ogole to bardzo mi sie u Was podoba. Zwlaszcza kuchnia mnie rzucila na kolana. Sliczna jest. Moglabym miec identyczna ;D

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
Ricardo, widze ze macie dwupoziomowe mieszkanie, a Ty narzekasz na metraz. Nie bluznij Kochana ;) A tak w ogole to bardzo mi sie u Was podoba. Zwlaszcza kuchnia mnie rzucila na kolana. Sliczna jest. Moglabym miec identyczna ;D

No przepraszam :) JUż nie będę narzekać :) Dwupoziomowe, ale nie jest duże, to są 2 pokoje, kuchnia i łazienka. Dziękuję, kuchnia jest bardzo fajna, dużo miejsca, większość szafek i szuflad stoi pusta bo nie mamy co tam wkładać :)

Offline martulka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 18-06-2005
ricardo mi też bardzo podoba się wasze mieszkanko. jest takie przytulne :) I uwielbiam skosy :)

• Chuck Norris
Ewak mieszkanie ma około 90m ...
Ma 2 pozoiomy....
DÓL :
łazienka... przedpokoj...sypialnię...salon i kuchnia.

GÓRA:
2 pokoje dziecinne ale tam ida tylko podłogi i sciany - meble bedą te co mam ...
łazienka

SCHODY do zrobienia...i scianki na górze...

ricardo super mieszkanie na poddaszu :)

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
ricardo mi też bardzo podoba się wasze mieszkanko. jest takie przytulne :) I uwielbiam skosy :)

martulka te skosy to już nieraz i nie dwa doprowadziły mnie do takiego szału i bólu głowy, że szkoda gadać... chwila zapatrzenia i już oberwiesz w łepetynkę :) Ale kwestia przyzwyczajenia :)

ricardo super mieszkanie na poddaszu :)

Dziękuję. Jeszcze je cały czas dokańczamy. Nie mogę zagonić mojego R. żeby dokończył piaskowca i 2 lapmy powiesił... ehh, niby pracowity chłop, a czasami robi wszystko tylko nie to co trzeba... Ale będe mu tak długo marudzić dopóki dla świętego spokoju tego nie zrobi :)

Offline ewak

• bywalec
Ewak mieszkanie ma około 90m ...
Ma 2 pozoiomy....
DÓL :
łazienka... przedpokoj...sypialnię...salon i kuchnia.

GÓRA:
2 pokoje dziecinne ale tam ida tylko podłogi i sciany - meble bedą te co mam ...
łazienka

SCHODY do zrobienia...i scianki na górze...

Fajne mieszkanko (nasze jest podobne)  ;D Powiedz Martus, schody macie betonowe do oblozenia, czy bedziecie mieli drewnane?

• Chuck Norris
ricardo hi hi no to taki juz mają te nasz menczizny :) bez marudzenia ani rusz :)
moze oni tak muszą ze my musimy im najpier marudzić aby oni mieli motywacje czy jak :)
a mieszkanko jest nietypowe i fajny układ :) i mojemu mezowi BARDZO podobają sie Twoje schody :)
ale niestety my nie bedziemy mogli miec takich ....

ewak w tej chwili jest wielka DZIURA :) nie wiem jak bedzie odbiór mieszkania :) chyba po drabinie :)
Wiec mamy wolną rękę co do tego jakie mogą byc :)

Bardzo chciałabym zrobić pod schodani schowek na np. odkurzacz...deskę wiec muszą być kryte....
całe drewniane trzeszcza... wiecpewnie bedzie tak ze bedą jakoś "wylane" i obłozne drzewem...

Offline nadzieja

• Chuck Norris
Ja mam lęk wysokości więc u mnie też takie odpadły od razu. A poza tym Marta myślę, że miałaś też na myśli Ninkę. Te dziury są dla mnie przerażające.

Ricardo bardzo ładne urządziłaś mieszkanie. I kuchnia bardzo mi się podoba  :D

Ewak ja bym bardzo chciała żebyś wkleiła nam kilk zdjęć twojego "egzotycznie odległego" mieszkanka  ;D
Kamil VIII.2008  Kaja VII.2011  Klara IX.2013      http://forum.e-wesele.pl/index.php?topic=48945.new

• Chuck Norris
nadzieja .. moze wyrodna ze mnie matka ale pomyslałam bardziej o "zmarnowanym " miejscu w naszym przypadku bo mamy na schody taką "klatkę schodową"  ;D :D u ricardo schody są w samole i tak IDEALNIE pasują własnie takie.. u nas było by widac przeswit na scianę...
ale masz rację oczywiscie takie schodzy przy dzieciach wymagają wiekszej uwagi....

zaraz wkleję projekt PRZED ZMIANAMI...

• Chuck Norris

To jest DÓŁ - taki mamy projekt ...PRZED zmianami....

i po MOICH retuszach PROSZE SIE NIE SMIAC  ;D
nie iwem czy bedzie cos widac.....

A to GÓRA...

i PO

Offline Beth Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 02.09.2006
Ricardo - fajne mieszkanko, ładnie je urządziliście i jest nieprzeładowane :) Lubię takie jasne wnętrza także brawo! :)

Marta - super to mieszkanko się zapowiada! :) Ja zawsze chciałam mieć dwupoziomowe, ale chyba skończy się na dużym jednopoziomowym. A napisz mi proszę ile ma m2? I jak ocieplone jest poddasze? Dowiadywaliście się tego?
Przeróbki zrobione bardzo fajnie i z głową - podoba mi się, że połączyliście kuchnię z salonem, teraz jednak jest tak wygodniej i chyba ładniej :) A nie planujecie wydzielić miejsca na garderobę albo jakiś schowek?

• Chuck Norris
Beth ono ma około 90m... (DOKŁADNIE to chyba 87m ? )
Poddasze jest ocieplone standardowo. Nie wiem co to oznacza....

Kuchnia z salonem będzi "przedzielona taką ala półką na ksiazki od strony salonu...a od strony kuchni na tej sciance bedzie grzejnik...
i od strony okna na scoiance będa małutkie półeczki na duperele :)

w tym stylu bedzie ta "przegrodzona sciana" ...

Garderoba to będzie u nas w sypialni - jedynie szafa....
a schowek pod schodami :)

Offline Beth Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 02.09.2006
Marta - to całkiem pokaźna powierzchnia do wykorzytania :) Schowek pod schodami to też jest dobry pomysł :)
Dowiedz się lepiej co to znaczy ocieplenie "standardowe" - ja w tej chwili mieszkam na ostatni piętrze i to standardowe ocieplenie w tym wypadku sprawia, że jak na dworze było 38stopni, to w mieszkaniu 29-30. Także sporo. Jeśli miałyby tam spać dzieci, to się ugotują. Co najmniej 20centymetrów izolacji powinno być, bo wtedy nie zmarznie się zimą i nie umrze z gorąca latem. No chyba, że klimę chcecie zakładać.

• Chuck Norris
Jest napisane tak:

Pokrycie blachodachówką, folia paroprzepuszczalna, wełna mineralna 18cm, paraizolacja, płyta g-k, malowanie wstępne jednokrotne.

wiem wiem o co Ci chodzi... na szczescie dodatkowo będą tam grzejniki.....w kazdym pokoiku i w łazience....

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Chodzi i tą wełnę i już widzę, że za mało ::) najlepiej jak jest pierwsza warstwa grubsza-ta od blachodachówki (oo własnie nie ma ceramiki tylko blacha więc tym bardziej więcej ocieplenia) a druga warstwa wełny położona w poprzek, nie wiem jak to wytłumaczyć :-\

• Chuck Norris
hmm dziwne bo standardowo daję sie 18cm....

• Chuck Norris
zreszta co ja sie tym martwie.. bedzie potrzeba to sie ociepli ....

pokoje na górze będa robione na samym koncu ....