e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: urządzamy się - czyli co i jak aby miło w domku było  (Przeczytany 1438319 razy)

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
elisabeth81, jak wiesz to mi napisz na priv, wtedy nie będę Beth fatygowała :taktak:

Offline Beth Kobieta

Maja - to daj po prostu ew. znać jakby co :)

Beth, fajne mieszkanko :) i powiem Ci ze jak zobaczyłam cenę 1400zł .... ech to az serce boli i le tu u mnei trzeba płacić za mieszkanie w sródmiesciu o takim standardzie...

Offline narwanka Kobieta

A nasze mieszkanko nabiera życia :D
Zapraszam tu na fotki ;} http://blog.krych.eu/

narwanka, ten jaśniejszy kolor w salonie to co to za farba?

a.katarzyna

• Gość
elisabeth81 jak po przeprowadzce??

tak w ogóle to chciałam powiedzieć, że podobają mi sie właśnie takie brązowe okna jak macie u siebie w bloku.

Offline narwanka Kobieta

Cytat: "elisabeth81"
narwanka, ten jaśniejszy kolor w salonie to co to za farba?

To jest Beckers mieszana - taka zmywalna. Jak potrzebujesz - mam gdzieś numerek jej. Miala być zupełnie inna hehe ale niezle wyszlo  :taktak:  :taktak:

Cytat: "a.katarzyna"
elisabeth81 jak po przeprowadzce??

ehh..mieszkam jak dziady...kartony nie rozpakowane, koce na oknach bo jeszcze nie mamy żaluzji ani zasłon, lustra w łazience brak (maluję się w takim maciupcim lusterku a pózniej poprawiam w pracy) bur...bałagan wszędzie... :)
ale jesteśmy na swoim i to najważniejsze.... :)
Cytat: "a.katarzyna"
tak w ogóle to chciałam powiedzieć, że podobają mi sie właśnie takie brązowe okna jak macie u siebie w bloku.

no okna to mamy nieskromnie mówiąc "odjechane" :)

Cytat: "narwanka"
To jest Beckers mieszana - taka zmywalna. Jak potrzebujesz - mam gdzieś numerek jej

my używaliśmy tikkurili - jak tam nie dobiorę koloru to się zgłoszę :)

Dziewczyny, mam pytanie. czy któraś z was robiła na ścianach wzory z szablonów?

a.katarzyna

• Gość
elisabeth81 ja robiłam - a o co chodzi?????

a.katarzyna, a mogłabyś pokazać jakieś zdjątko? jestem ciekawa jak wygląda efekt końcowy...

a.katarzyna

• Gość
sie robi  :brewki:  uno momento

o ile mam to o czym mówisz

a.katarzyna

• Gość
takie coś mam nad wejściem do łazienki:

i pojedynczo:

i odbiegając od tematu takie coś mam w przedpokoju:

Offline narwanka Kobieta

Nasi robotnicy własnie kończą kafelkowanie w łazience :) Bardzo zadawalojąco to wygląda  ;D
Fotki tu klik

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Podobuje mi się, u nas wyszło na to, że mamy jedno skrzydło okna w łazience do wymiany - na początku myślałam, że nie domylam szyby więc zawołałam małża na pomoc ale on też nic nie poradził, wezwaliśmy Pana od okien i on powiedział, że faktycznie to jest skaza i w ciągu miesiąca wymienią ... ciekawe tylko co z tym zrobią bo my mamy okna nietypowe ;D może sobie na pamiątkę zostawią

Offline narwanka Kobieta

Co do okien ;} dowiedzilam sie wczoraj ze nasi robotnicy chcia pozdejmowac folie ochronna z okien (zostala jeszcze z budowy mieszkan) i chca umyc po robocie nam okna i parapety :D

To nie byle co bo mamy 5 okien wielkosci 2m na 2,40m ! :O siegaja do 3,30 meterka - ja juz kombinowalam jak je myc na drabinie - a tak bede meic to z glowy na jakiś czas :D

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Wierz mi, że jak tylko skończą to poprawisz - ja tak mam, na nic się zdały protesty małża, ze przeciez jest dobrze :P ciekawa tylko jestem, cz faktycznie będę czekac miesiąc czy tradycyjnie - jak na wszytsko inne- duużo dłużej ::)

Offline Gosia-oosta Kobieta

a.katarzyna, to coś w przedpokoju mi sie podoba :) gdzie cos takiego zakupiłaś :?:  no i w ogóle to moje kolory..

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Kupuje się gotowe elementy z gipsu i maluje na dowolny kolorek, a ten na ścianie to nie jest przypadkiem "trawa morska" ? Bo mam takowy w holu na piętrze i wydaje się być identyczny :D

Kupuje się gotowe elementy z gipsu i maluje na dowolny kolorek, a ten na ścianie to nie jest przypadkiem "trawa morska" ? Bo mam takowy w holu na piętrze i wydaje się być identyczny :D
nie tylko z gipsu. ja chcę zrobić wzór z szablonu o wysokości 100cm. są gotowe szablony chyba silikonowe - przykleja się je do ściany taśmą, po pomalowaniu po prostu się go ściąga i wykorzystuje ponownie w innym miejscu...

a.katarzyna

• Gość

nic dodać nic ująć  ;D ten żołty to "pachnąca grusza", ale o tym już gdzieś pisałam

te białe ramki są własnego wykonania trochę się namęczyłam miarką ale wyszło gut  :taktak:

ten trawiasty kolorek jest w rzeczywistości trochę jaśniejszy  ;D

hmmmm elisabeth81 o czymś takim nie słyszałam :drapanie: możesz pokazać jakąś fotkę ??

Offline Beth Kobieta

A my zostaliśmy postawieni przed koniecznością zmiany wynajmowanego mieszkania. Znaleźliśmy już kolejne na wynajem tym różniące się od poprzedniego, że jest zupełnie nowiutkie i o 12m2 większe. Ma też spory balkon i skos w sypialni. Całość prezentuje się tak:

W łazience sanitariaty są w innych miejscach i nie ma wanny, ale jest prysznic. Sypialnia jest ze skosem i oknem połaciowym. Całość wyłożona pięknymi panelami ciemnobrązowymi, ciemno-brązowa kuchnia, wielki komandor i pusta przestrzeń :) Odbieramy klucze 20 czerwca, powklejam fotki po przeprowadzce.
Z zewnątrz budynek wygląda tak:

Całość prezentuje się tak:

ja bardzo lubie takie duże przestrzenie...33 m to juz sporej wiekości pomieszczenie...w sam raz na kuchnie z salonem....aranżacje takich pomieszczeń sa po prostu świetne....

Offline Beth Kobieta

Oosta - salon z kuchnią zajmują o 1m2 więcej przestrzeni niż obecnie wynajmowane przez nas mieszkanie :) Nie wiem jak dokładnie to wszystko urządzić, kanapa może stać chyba na środku tylko, bo inaczej się nie da. Nie wiem czy biurko zmieści się do sypialni, nie wiem jak ustawić stół jadalniany... same wyzwania :) Nie wiem też czy montować ozdobne firany (razem z karniszami) czy zostać przy roletkach (są w oknie balkonowym i w sypialni)? Ale to chyba wyjdzie już po wprowadzeniu się :) Widok jest dość fajny - paryski :) Dachy kaminic naprzeciwko i drzewa :)

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Czy to jest to mieszkanko, którego link wlapiałas wcześniej :?:
Podoba mi się - lubię przestrzeń, nie znosze klitek :-\ a z ustawieniem wszytskiego powolutku - jak się wprowadzicie to od razu wszystko znajdzie swoje miejsce ;)

Oosta - salon z kuchnią zajmują o 1m2 więcej przestrzeni niż obecnie wynajmowane przez nas mieszkanie :)

wow.....zazdroszce widoków z okien....u nas będą same blokowiska.....no i nie uda nam sie zrobić kuchni z salonem i jadalnią (my mamy 26 m tej izdebki), bo jakiś filar na środku stoi.....ale może jakiś kącik kawiarniany, jak ja to mowię :) z przyjemnością będę obserwować Twoje pomysły, bo może i one mnie zainspiruja :)

Offline megan Kobieta

mala prosba - jakis link apropos urzadzania ogrodu ... tylko logiczny bez odeslan do firm zieleniarskich ... plisss

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Hmm, ja miałam taki program za free, nie jest zbyt wyszukany ale ma troche roślinek i jest przyjemny dla oka - zobaczę i dam Ci linka  ;)

Offline Beth Kobieta

Maju - to inne mieszkanko. Tamto okazało się bardzo klitkowate i z niego zrezygnowaliśmy. To jest zupełnie inne i bardzo przestrzenne, ale ne razie fotek nie mam. Może za 2-3 tygodnie wkleje puste mieszkanie, a za miesiąc już umeblowane :)
Na pewno czeka nas dokupienie kilku rzeczy, ale wiadomo - jak to baba - mogę kupować :)
Oosta - nie wiem czy moje urządzanie do czegoś Ci się przyda, bo to jednak mieszkanie wynajmowane i przejściowe, a meble nie są docelowymi, ale postaram się to urządzić dość minimalistycznie i estetycznie. Lubię otwarte i niezagracone przestrzenie. Zobaczymy co z tego wyniknie :)

Offline Lemmy

• No one but you, I love like a fool, you're my dream come true!
  • Chuck Norris
    • My Space profile
  • data ślubu: 30 czerwca 2007
To i ja Wam pochwalę się naszym mieszkankiem, które urządzałam 2,5 roku temu, niestety jeszcze bez Daniela.
Trochę niestety teraz wygląda inaczej niż zazwyczaj, ponieważ miałam mnóstwo kwiatów, a niestety tej zimy, nie wiem co je zeżarło :( W związku z wydatkami ślubnymi jeszcze nie udało mi się nadrobić strat.

Duży pokój wygląda tak:

jest połączony z kuchnią:

a to wejście z przedpokoju do dużego pokoju:

W przedpokoju jest korytarzyk do pokoiku gościnnego, gdzie teraz zamieszka moja siostra. W korytarzyku wiszą winyle oraz gadżety które dostałam od wielu artystów: tamburyn, pałeczki do perkusji itp. Kiedyś może powiesimy też gitary Daniela:

Pokój gościnny:

i sterta moich butów:

Nasza sypialnia jest tak mała, że ciężko ją sfotografować:

Do w-c z kolei prowadzą drzwi z napisem zerwanym zza kulis koncertu Roba Zombie:

Do łazienki podobnie:

A w w-c mamy drzwi obkejone set-listami i identyfikatorami z wielu wielu koncertów:

Jest przyjemnie, milutko, ale nie zamierzamy tu zostawać na stałe, jak tylko się uda wybudujemy dom blisko moich rodziców koło Bielska - Białej. Ot, takie nasze marzenia :)