e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: urządzamy się - czyli co i jak aby miło w domku było  (Przeczytany 1404138 razy)

Cytat: "madziulek"
kolor przedpokoju bordowy

:D my mamy sypialnię bordowo-granatową (granatowy tylko fragment spadzistego sufitu i połowa podłogi), spokojnie, nie ma co panikować  :D Klimat sprzyja dobremu snu (w nocy jest ciemniej niż ciemno  :wink: ) i namietności  :wink: Bordo moim zdaniem to bardzo dobry wybór, ładnie wygląda w połączeniu z np. białymi detalami  :)
Do pokoju pasuje też i świetnie się sprawdza pomarańcz, łosoś, brzoskwinka i w tych okolicach kolorki   :)
miętka w sypialni - też popieram!

Offline didi Kobieta

U mnie obecnie sa takie kolory (mówię obecnie bo generalnie zmieniam co 3 lata 8)
I mieszkanko:
- łazienka - kremowo-bordowa ze złotymi wykonczeniami (korci mnie pasiakowo-czekoladowo 8) )
- przepokój - groszkowy połączony z ciemna zielenia
- kuchnia -  groszkowo-żółta z białymi dodatkami w stylu prowansalskim,
- I pokój, bezowo-brązowy,
- II pokój słoneczny żółty z pomarańczowymi dodatkami

II mieszkanko:
- przedpokój w 3 odcieniach fioletu,
- kuchnia kremowo-pomaranczowa z srebrnymi matowymi dodatkami
- łazienka biało-granatowo-żółta
- pokój w jasniutkim beżu i lawendzie

Cytat: "didi"
kuchnia kremowo-pomaranczowa z srebrnymi matowymi dodatkami

hmmm masz jakies fotki ??? brzmi ładnie  :mrgreen:

Offline didi Kobieta

Zrobię wam w przyszłym tygodniu jak wróce z wojaży po stolicy :evil:

Mi też strasznie podoba się bordowy w połączeniu z bielą :roll: My salon z kuchnią będziemy mieli w tonacji beżowo- brązowej, ale ścianka gdzie będzie akwarium będzie właśnie w kolorze bordowym żeby całość nie była zbyt smutna, elementy przdpokoju też będą w kolorze bordowym, a dokładniej taki opadający sufit z którego sączy się światełko ( nie wiem jak to dokładnie się nazywa :wink: )Ciekawa jestem czy to aby na pewno dobry pomysł, tak na m zaproponowała pani arckitekt, ale mojemu kochanie coś nie bardzo mu się to widzi :twisted:

sufit ze świetlikiem na bordowo? a ściany obok jakie? masz może zdjęcie przedpokoju? może być ładnie, ale trudno stwierdzić, jak sie nie zna mieszkania :)

No właśnie PumoRi, ja też dokładnie nie wiem jak to będzie wyglądało, bo jak już wiesz wizualizacji nie mam, na razie jest koncepcja. Nie będzie to typowy przedpokój tylko otawrta powierzchnia na salon ograniczona z jedenej strony ścianą od łazienki, a z drugiej zabudowanymi schodami, ściany w salonie i aneksie kuchennym są wg mnie takie beżowe ale wg architektki jasny len czy jakoś tak i własnie nie wiem czy to będzie się dobrze ze sobą komponowało?
Może macie pmysł jaki kolor pasowałby do ty bordowych elementów :?:

A zdjęc mieszkania nie mam bo dopiero się buduje :? i cały w tym problem :)

Cytat: "gibea"
elementy przdpokoju też będą w kolorze bordowym, a dokładniej taki opadający sufit z którego sączy się światełko

Będzie ładnie wyglądało! Bordo jest super kolorem :)

Tak bordowy jest super, ja mam taką sypialnię i dodatki w kolorze ekri. Nawet nie wiecie jak sie super śpi w takiej sypialni i nie tylko  :oops: .
Natomiast drugi pokój mam w kolorze żołtym i dodatki habrowe, kuchnię mam w kolorze imbirowym ( taki odcień ceglatego, taki ciemny)a szafki w kolorze waniliowym i takie też dodatki, przedpokój w kolorze zieleni ( bardzo przyjemy kolor) a łazienka w kolorze biało seledynowym  z dodatkami srebra.
Dzwi wewnętrzne mam w kolorze calvados ( taki ciepły brązowy) co daje taką ciepłotę w mieszkanku. No i terakote w przedpokoju w kolorze też ciepłego brązu ( taka czekoladka), które są nierówne, nie maja takich prostych boków i wyglądają super. :D

Cytat: "monia_piotr"
Nawet nie wiecie jak sie super śpi w takiej sypialni i nie tylko  

wiemy, wiemy, też mamy bordo sypialnię i bardzo polecamy  :lol:

wg mnie takie beżowe ale wg architektki jasny len

hmm... wydaje mi się, że tzw. jasny len będzie ładnie pasować do bordo, ale musi on być chłodny, blady, bo beż kojarzy się trochę za ciepło. Przed malowaniem musielibyście zamówić próbki różnych odcieni farb (niektóre firmy robią słoiczki z maleńką zawartością, którą można wypróbowac na ścianach, inne mają kolorniki) i razem je pozestawiać, żeby dobrać najbardziej pasujące odcienie. Ale to ładny zestaw, jak dobrze dobierzecie odcienie, będzie super  :)

Offline *Ewelina* Kobieta

A ja tak w skrocie.Moj S --> no teraz My mamy mieszkanko 3 pokojowe. Duzy pokoj jest bialo niebieski z odcieniem beżowym, maly pokoj bialy a Nasz pokoik gdzie stoi kompter i gdzie spimy jest kolorowy--> niebiesko, pomarańczowo, czerwony.Tak ogolnie.ŁAzienka niebieskie kafelki.

To tyle.

a mi zależało przede wszystkim na tym by mieszkanie tworzyło jedną całość dlatego wszystko będzie w tonacji ciepłego beżu, brązu i zieleni w której się zakochałam.
Jak tylko  się urządzimy to na pewno się pochwalimy. Acha i unas kuchnia i salon są połączone.

jejku a ja to dopiero mam problem bo do wykończenia i urzadzenia mam chałupę ok 500 m 2 . To ja juz totalnie nie wiem co z tym zrobić! Ale przez rok bedziemy mieszkać z teściami i tam mamy 2 pokoje do wykończenia- i tam sie zdecydowałam na farby strukturalne - w sypialni ( bo planujemy tylko w jednym pokoju duże łózko i szafę ) bedzie kolor wśćiekły róz ! A w drugim pokoju planuje żólty kolorek i jakies zestawy modułowe i miejsce na komnputer jakas fajna sofe i stoliczek!

Cytat: "Aniutek83"
do wykończenia i urzadzenia mam chałupę ok 500 m 2

:? no to współczuję, ja nasze 70m2 uważam za wystarczającą powierzchnię do sprzątania  :twisted:
a co narzeczony na ten wściekły róż?  :D

ja mam cos takiego w swoim pokoju w moim domu także juz sie chyba przyzwyczaił także musi to zaakceptować jakoś! Ja jakos lubie takie żywe kolory! A bedzie chyba pasowało do jasnej sypialni ?
Noo sprzatanie tego mnie przeraża a to myciue tylu okien, smieje sie z koleżankami ,że jak skończę myc ostatnie to te pierwsze bedą brudne :D
Pomysłu na ten dom nie mam i tak juz musze tam 2 sciany wyburzyć ahh to bedzie ciężkie....

No to faktycznie będziecie mieli dużo pracy, a sprzątania nie zazdroszcze. No ale za to ile przyjemności w urzadzaniu :wink:

Offline Di Kobieta

A ja mam u siebie bardzo rozne kolory :) Salon jest bialo czarny, składa sie z 2 czesci - 1 czesc - wypoczynkowa, druga to tzw "gabinecik", sypialnia jest niebieska (w roznych odcieniach tego koloru), kuchnia z jadalnia (sa razem, bo mam duza kuchnie) - cieple brazy, lazienka w cieplym sleledynie zas przedpokoj jest w rewnie :) wszytsko zrobilismy sami od projektowania wystroju, przez remoncik do meblowania i jest tak jak chcielismy :)

gibea, jak tam spotkanie z panią architekt? chyba miało byc wczoraj...?

Cytat: "elisabeth81"
gibea, jak tam spotkanie z panią architekt? chyba miało byc wczoraj...?

Dzięki Elizabeth81 za pamięć :wink:
 No właśnie lepeij nie mówić. Spotkanie niestety nie odbyło się bo pani architekt zadzwoniła z wiadomościa że ma klientów z Berlina i nie może się z nami spotkać. W tym momemcie oczeywiście podniosło mi się ciśnienie i powiedziałam jej co o tym myślę , krótko mówiąc wyraziłam swoje wielkie niezadowolenie  :evil: Ni wspomnę o tym, że projekt przyłączy powienien być już w zeszłym tygodnoi oddany kierownikowi budowy, ale jak widac pani architekt wcale się tym nie przejmuje, w końcu co ją to obchodzi :evil: Moje kochanie jak się dowiedzialo o tej rozmowie tez się strasznie zezloscilo i pojechalo do pani architekt, udajac ze nic nie wie ze dzisiejsze spotkanie odwolane :x a to po to zeby sprawdzic czy w ogole cos  na dzisiaj przygotowala. I przywiozlo to moje szczescie do domu zrezygnowana minę i wizualizacje z kreską namalowaną pisakiem majacą oznaczać skos :x  Poza tym projekt łazienki jest do przyjęcia nawet mi się podoba, gorzej jest z częscia salonu gdzie znajduja sie schody na drugi poziom :shock: Tam po wyliczeniu rozmiarów stopni itp, okazało się że schodzać z góry wejdziemy prosto na ściankę z akwarium:(ale to taki szczegół :wink:  Tak więc tekofon do Twojego architekta został juz wpisany do telefonu i czeka na nadejście poniedziałku wtedy na pewno zostanie wykorzystany :wink:

Tak więc tekofon do Twojego architekta został juz wpisany do telefonu i czeka na nadejście poniedziałku wtedy na pewno zostanie wykorzystany

mam nadzieję że jeśli skorzystasz z jego usług to będziesz zadowolona!

gibea, przykro, że tak Was niefajnie ta pani traktuje, Was i swoją pracę  :?

Nam też jest strasznie przykro, bo chcieliśmy ułatwić sobie zycie,  a okazało się że kosztuje to nas nie tylko duzo pieniędzy, ale i nerwów :x

Dzisiaj odbyło się kolejne spotkanie ( te które miało odbyć się w piątek). Pani architekt wprowadziła już do wizualizacji skos co oczywiście zmieniło całe mieszkanko no i w koncu przeanalizowała projekt który dostalismy od developera tj wymiary mieszkanka po czym okazało się, że przy takim rozplanowaniu, w salonie nie zmieści się... ( i tu uważajcie ) KANAPA. To mnie juz w ogóle dobiło bo salon jest tak nieustawny, że dosłownie wciskając jakąs małą sofę wielkości większego fotela telewizor nie będzie stał na wprost tylko z boku :evil: Wiem że arcitekt to nie cudotwórca i mieszkania nie powiększy :wink: no ale trochę mnie to dziwi że zauważyła to dopiero teraz :roll: Po prostu gwóźdź do trumny..
No i moje kochanie jeszcze się na mnie pogniewało, że tak beztrosko sobie z nią gawędziłam, a mi już po prostu chce się z tego śmiać bo ręce i nogi to już dawno mi opadły.
Dzwoniliśmy do architekta Elizabeth81 ale coś nam się nie udało z nim skontaktować spróbujemy jutro mam nadzieję że się uda... :wink:

Dzwoniliśmy do architekta Elizabeth81 ale coś nam się nie udało z nim skontaktować spróbujemy jutro mam nadzieję że się uda...

oj to jestem zdziwiona bo dzisiaj uprzedzałam go że robiłam mu reklamę :)
Może jednak z waszą babką się wam uda?

Dziewczyny, trtzeba odświeży ten wątek!
Na początek wkleję zdjęcie swojego saloniku z ogromnymi oknami :)

Cytat: "elisabeth81"
zdjęcie swojego saloniku z ogromnymi oknami

:shock:  :shock:  :shock: uwielbiam takie duże okna  :D Ech... i to drzewo za oknem... przeżyjecie w nim wiele cudnych chwil  :D

Super okna, uwielbiam jasne pomieszczenia :-)

Ja już remont i urządzanie mam za sobą, przechodziłam to rok temu i choć mielismy fundusze dość ograniczone, to myslę że udało nam się fajnie zmienić stary dom :-)

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Oj udało się wam-co nieco widziałam :wink:

elisabeth81, salon na pewno będzie dobrze oświetlony :mrgreen: , ja też kocham duże okna ale u nas niestety nie było takiej możliwości :roll: , za to nasz jest duży :P

Słuchajcie..dostaję obłedu z urządzaniem mieszkania. termin odbioru się zbliza a ja mam milion koncpecji..które co chwilę zmieniam.
Znacie może jakieś fajne strony z aranżacjami?