e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: urządzamy się - czyli co i jak aby miło w domku było  (Przeczytany 1405299 razy)

PumoRi, a może pokazesz nam fotki swojego mieszkania? jestem ciekawa jak sobie robią architekci..

elisabeth81, ja bym z chęcią pokazała, ale mężuś traktuje nasze gniazdko prawie jak świątynie, nie wiem czy się zgodzi pokazać foty. Jak nie, to dokładnie opiszę :)

To i jak sie tu polowli...niesmiało melduje... :los:
Mamy juz umowe przedwstepna ..teraz tylko w fromie aktu podpisujemy i bedziemy własiccielami nowego 2 razy wiekszego mieszkanka 90m :skacza:
Odbiór dopiero za rok ..ale juz sie rozgladam..podpatruje....:)
Jak bede miała projekt - poniewaz sie zmienił - doszły nowe metry  :los:
to wkleje co i jak :)

Cytat: "Martaxyz11"
Mamy juz umowe przedwstepna ..teraz tylko w fromie aktu podpisujemy i bedziemy własiccielami nowego 2 razy wiekszego mieszkanka 90m  
Odbiór dopiero za rok ..ale juz sie rozgladam..podpatruje....:)

gratulacje. wiem co to znaczy bo my na swoje czekaliśmy 1,5 roku. ale czas szybko zleci!

w tzw. międzyczasie wklejam projekt mojej kuchni. w realu będzie mniej więcej w sierpniu.

Offline demka Kobieta

elisabeth81, bardzo ładna kuchnia:D taka nowoczesna :D :skacza:
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Cytat: "demka"
taka nowoczesna
całe mieszkanie ma takie być. coś w stylu oswojonej (przez nas) nowoczesności :)

Offline Kasia1981 Kobieta

fajne wnętrza dziewczyny!
My mamy domek na wsi, urządzamy się już drugi rok. Przeżyliśmy wiele, ale było warto - coraz milej nam się mieszka :)

Offline demka Kobieta

Cytat: "Kasia1981"
coraz milej nam się mieszka

a to przecież najważniejsze :D
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Cytat: "Kasia1981"
My mamy domek na wsi, urządzamy się już drugi rok

nie strasz kobieto bo nam też się taka rozciągłośc szykuje :drapanie: na razie zmieniliśmy firmę bo czekaliśmy na wypoczynek do salonu od 14 listopada - teraz ma być pod koniec lutego-oby...mebli w kuchni nie mam nadal (przez małża :hahahaha: ) bo uznaliśmy, że najpierw ocieplimy domek (to w połowie marca ma nastąpić) a potem zobaczymy jaka kasą dysponujemy i wtedy zdecydujemy. Sporo tego jest, tyle rzeczy bym chciała ... nie mamy zabudowanej garderoby bo nie wszystkie firmy (w przyzwoitych cenach) robią takie zabudowy - większość typowe szafy :dno: ale chyba znalazłam szafki nocne do sypialni :skacza: i zagłówki - chciałam takie plecione z wikliny i znalazłam producenta - podałam wymiary i mam otrzymac odpowiedź :brawo_2: chociaz tyle...i stwierdzam, że mam mało kwiatów, brakuje mi zielska :Ganja:

Offline demka Kobieta

Cytat: "Maja"
ale chyba znalazłam szafki nocne do sypialni

no to super...tylko się cieszyc  :skacza:
bo czekaliśmy na wypoczynek do salonu od 14 listopada

:mdleje:  :pogrzeb:  :mdleje:
nie mamy zabudowanej garderoby bo nie wszystkie firmy (w przyzwoitych cenach) robią takie zabudowy - większość typowe szafy

a może zamówicie tylko drzwi a środek wykonacie sami :?:
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Cytat: "demka"
może zamówicie tylko drzwi a środek wykonacie sami

ja chciałam same drzwi bo na razie na środek nie będzie nas stać tzn. są wazniejsze sprawy więc z tym chciałam zaczekac ale jakoś nie mogę się dogadać, podaję wymiary i tłumaczę, ze to pod skosem jest i wtedy....normalnie jakby się czerwone światło zapalało - zaraz kombinują :drapanie:

Maja, to Ty juz jestes na etapie zamawiania - wiesz co chcesz a ja zielona jak groszek  :||

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Marta, jak tylko zobaczysz mieszkanko to od razu Cię oświeci - będziesz doskonale wiedzieć co chesz ale trudniej jest to potem w życie wcielić - jak Tobie coś wydaje się takie oczywiste a inni patrzą na ciebie jak na UFO :los:

jak Tobie coś wydaje się takie oczywiste a inni patrzą na ciebie jak na UFO  

wiem o co chodzi  :los:

ja zastanwaiam sie i oswajam meza (widomo kosztuje) z mysla ze bede chciała wziac projektanta aby podpowidział mi jakies fajne rozwiazania ...pokazał czy to co ja mysle bedzie ok...
zreszta kuchnie i tak musze projektowac...wiec bede szukała kogos kto całosciowo troszke mi podpowie :)

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Dobry pomysł, popieram - chociaż ja nasza projektantke doprowadzałam do szału  :hahahaha: - a tylko nam dobudówkę projektowała z rozmieszczeniem sprzętów. Cóż kuchnia :obiad: i łazienka  :wanna:  to bardzo ważne pomieszczenia są i ja wiem najlepeij co i jak powinno w nich być :los: - tak to u nas wyglądało...mam nadzieję, że jak pójdziemy zabudowę kuchni zamówić to nikogo z równowagi nie wyprowadzę :drapanie:

Maja, u nas kuchnia musi byc na wymiar ...wiec zalezy mi na kilku odpowiednich półkach w odpowiednim miejscu...no i trzeba by aby to ktos narysował i mi pokazał czy DA sie:)
oczywscie ładnie to łączą jakism ciekawymi półeczkami....

Łazienka jest prostsza...a ja mam ich 2 :) :drapanie:

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
u nas kuchnia musi byc na wymiar

:brewki: u nas tyż bo już zaczęłam - mamy tzw. budke telefoniczną (to podobno fachowa nazwa :drapanie: ) na lodówkę a potem zaczyna się ciąg - yyy zacznie się jak będa meble :hahahaha: i tak do okna - tylko nie wiem czy włącznie czy jak- u nas pomieszczenia kuchni i łazienki były dobudowane i maja nieco inny kształt - oba są pięciokątami :los:

Łazienka jest prostsza...a ja mam ich 2

prostrza mówisz....pogadamy, jak zaczniesz urządzać  :brewki:

prostrza mówisz....pogadamy, jak zaczniesz urządzać  

:los:  :mdleje: niby  :drapanie:

Offline olkahof

A ja sie niebawem wprowadzam do mojego nowego domku - typowo angielskiego zreszta, wiec wam powklejam fotki jak juz sie urzadze...narazie robie kosztorys  :drapanie:
czesc domu jest juz wyposazona, ale dopasowac wszytsko jakos trzeba,

bedziecie mialy okazje porownac polskie i angielskie gniazdka ;)

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Cytat: "olkahof"
bedziecie mialy okazje porownac polskie i angielskie gniazdka

oooo, doskonały pomysł - już sie doczekac nie mogę :tupot:

Offline skarbek Kobieta

Dziewczyny a ja mam pytanie. Zaczynamy już po malutku sie urządzać. Łazienke juz wybralismy ale nie wiemy co z pokojami. Problem polega na tym ze to są dwa takie same pokoje 280 na 520 cm. Czyli chude a długie. Jeden z nich ma być "saypialnią" a drugi bardziej dzienny. Problem polega na kolorach ja chciałabym jedna ścianę w pokoju dziennym miec w duże wzory. Takie sa teraz modne ale nie wiem jak to zrobiś, czy są do tego jakieś szablony czy samemu się maluje, a może to jest tapeta?
Proszę o pomoc.

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
skarbek, są różne metody można kupić gotowe kalkomanie - coś w rodzaju naklejek, można od szablonu i można takim wałeczkiem - jest też bardzo stara metoda, która polega na moczeniu szmaty (ale takiej czystej0 w lakierze, zwija się to w taki rulon (jakbyś chciała coś w ręczniku wysyszyć) i jedziesz z góry do dołu, wychodzi dośc ciekawy wzorek.
My unikaliśmy tego typu ozdób z jednego prostego powodu, ja chcę miec na scianach obrazy, stary zegar a co za dużo....z czegos musiałam zrezygnować.

No to chyba czas wkleic moje mieszkanko a raczej jego szkc :)
nie wiem czy będzie wdoczne wiec wkleje kilka zdjec .....

Poziom dolny - kuchnia łazienka salon z balkonem i pokój.

Poziom górny - 2 pokoje i łaznienka.

Z rzeczy które chce KONIECZNIE to są  :tupot: :
- czerwone kanapy w salonie...
- jasna podłoga i drzwi...
- scinana pomiedzy salonem a kuchnia będzie w czesci zburzona....(chce ja wykorzystac na półki z ksiazkami)
- kuchnia ma miec szafki w drewnine w odcieniu czerwonego ... z jasnym blatem
- mysle o wyspie w kuchni - do zweryfikowania....
- schody drewniane jasne oczywiscie...
- kolory scian ciepłe ..... i ma byc przytulnie :)

Łazienka  :drapanie: a raczej 2 łazienki...... :drapanie:  :drapanie:  jeszcze nie wiem dokłądnie jakie kolory ... ale wiem jakie NA PEWNO NIE BEDEA:
- niebieski, zielony, brązowy........ i wszelkie pochodne :) :obrazony:

Teraz pozostaje mi szukanie projektanta ... i rozglądanie sie za szczególami....

Offline Beth Kobieta

Marta - super mieszkanie :) Świetnie się zapowiada :) Ja też chcę kiedyś 2poziomowe z dwoma łazienkami albo jedną dla gości z prysznicem, a drugą przy sypialni z wielką wanną :) Ja bym zrobiła jedną w błękicie (mozaika w kształcie fal + białe płytki), a drugą w kolorze żółtym, słonecznym :)

Cytat: "Beth"
z dwoma łazienkami albo jedną dla gości z prysznicem,

U nas te 2 pokoje beda dla dzieci  :los:  a nasza sypialnia bedzie na dole.....
i na dole bedzie wanna  :brewki:  a goscie będą sie musieli dostosowac  :brewki:
bym zrobiła jedną w błękicie

no u mnie odpada ....
drugą w kolorze żółtym, słonecznym  

widziałam łazienkę w pomarenczu :) i fajnie wygladała....

kurcze ja jestem jeszcze zleona jak groszek z tym jak to bedzie wygladało  :los:  :mdleje:

Offline Beth Kobieta

Najlpiej kupować/pożyczyć czasopisma o wnętrzach. Ja od dobrych kilku lat przeglądam i dzięki temu wiem co mi się podoba, a co nie, jakie pomysły zastosowałabym w mieszkaniu. Wydaje mi się, że kolory w mieszkaniu bardzo dużo dają - nie ma co być niewolnikiem klasycznej bieli. Dlatego jedną z łazienek na pewno zrobiłabym jakoś inaczej - może zielono jak groszek? ;)
A z pism polecam - "Ładny dom" (tani) i "Cztery Kąty" (w prenumeracie niedrogo). Są też fora internetowe, na których można wiele rzeczy wypatrzeć i się dowiedzieć.
Eh.. jak już doczekam się własnego mieszkania i możliwości jego urządzenia, to chyba zwariuję ze szczęścia :)

może zielono jak groszek?  

:los:  :)

"Ładny dom" (tani) i "Cztery Kąty"

juz mam 1 numer  :mdleje: lepiej późno niz wcale :)
jest tez strona muratora i mozna przejrzec "co nie co " jak to sie pisze ?  :drapanie:

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Ja kupowałam "Mój piękny Dom" - kosztował 2,90 :brawo_2: i czasem 4 kąty, M jak mieszkanie, nawet Casa (portugalski i hiszpański magazyn :glupek: ) i wogóle co mi się tylko nawinęło - teraz to jest w kartonach na strychu a ja i tak zrobiłam, jak chciałam :los: i polecam gorąco inne forum :na_ucho: (tematyka odmienna od tutejszej więc raczej mnie nikt nie zlinczuje :brewki: ) forum muratora własnie :chat: zalogowana jestem od jakiegoś czasu :brewki:

forum muratora własnie

o widzisz to bobrze ze tam zajrzałam ...tzn jeszcze do forum nie doszłam :) ale w ulubionych MAM  :los: