Autor Wątek: Wypożyczyć lub uszyć  (Przeczytany 73128 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Olcia27
  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06-09-2008
Odp: Wypożyczyć lub uszyć
« Odpowiedź #90 dnia: 17 Marca 2008, 09:47 »
ja też chciałam kupić dużo tańszą sukienkę niż kupiłam, chciałam szyć ale poprostu nie miałam gdzie byłam w wielu pracowniach krawieckich i to co tam było szyte to hmm nie za bardzo przypominało suknie ślubne.
Więc jeśli któraś z Was ma możliwość szycia i ma pewność że suknia będzie taka jaką chcecie to super bo faktycznie można wtedy dużo zaoszczędzić.



Będzie Synek:)

Offline marika84

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.08.2008
Odp: Wypożyczyć lub uszyć
« Odpowiedź #91 dnia: 17 Marca 2008, 10:12 »
Chyba nie mam sie co porownywac do Was. Ja pochodze ze sredniej wielkosci miasta - Słupska ;D, wiec u nas jest duzooo taniej :) Jak fajnie byc Słupszczanka ;D

Offline Olcia27
  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06-09-2008
Odp: Wypożyczyć lub uszyć
« Odpowiedź #92 dnia: 17 Marca 2008, 10:25 »
w warszawie za 1200zł to nawet nie ma co szukać nałaziłam się po krawcowych i salonach mniejszych i większych ceny u krawcowej zaczynają się od 1800 a w salonach od 2200



Będzie Synek:)

Offline hany81

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7960
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.08.2008
Odp: Wypożyczyć lub uszyć
« Odpowiedź #93 dnia: 17 Marca 2008, 10:31 »
Wiecie co, dla mnie jest zupełnie niezrozumiałe kupowanie sukni za ogromną cenę ( ale jeśli ktoś chce to absolutnie nie mam nic przeciwko  ;D).  większość salonów oferuję uszycie sukni pod wypożyczenie. Więc macie piękną wymarzoną suknie ,której jesteście pierwszą właścicielką a potem nie martwicie się co z nią zrobić bo po prostu oddajecie do salonu.  Gorzej jest z sukniami sprowadzanymi typu pronovias. Z tymi sukniami to ani pokombinować nie można ani za bardzo dopasować do siebie długością , pozostaję tylko kupienie takiej sukni albo znalezienie krawcowej .

Offline Karmen

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 108
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wypożyczyć lub uszyć
« Odpowiedź #94 dnia: 17 Marca 2008, 21:39 »
Moja suk ia jest szyta w salone gdzie nie bioapod wypozyczenie co oczywiste ze nie moge jej zwrocic...koszt co prawda tez wysoki bo 2300 (bez dodatków)ale nie żałuję raz w zyciu wydam kase na taką suknie wiec co mi tam...raz się żyje i raz wychodzi za mąż :)
Poznanie Ciebie otworzyło najpiękniejszy rozdział mojego życia :*

Offline Olcia27
  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06-09-2008
Odp: Wypożyczyć lub uszyć
« Odpowiedź #95 dnia: 17 Marca 2008, 21:40 »
... i raz wychodzi za mąż :)

oby życie płata różne figle ;D



Będzie Synek:)

Offline Karmen

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 108
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wypożyczyć lub uszyć
« Odpowiedź #96 dnia: 18 Marca 2008, 14:53 »
Olcia27 wiem wiem... ale w tym wypadku mam na myśli że białą suknie tylko raz się zakłada...(w końcu kościelny można miec tylko jeden)
Poznanie Ciebie otworzyło najpiękniejszy rozdział mojego życia :*

Offline Olcia27
  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06-09-2008
Odp: Wypożyczyć lub uszyć
« Odpowiedź #97 dnia: 18 Marca 2008, 15:43 »
oby każda z nas miała tylko jeden, ślub kościelny może wziąć 2 razy np. wdowa



Będzie Synek:)

Offline akayu
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2318
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27.06.2009
Odp: Wypożyczyć lub uszyć
« Odpowiedź #98 dnia: 18 Marca 2008, 15:47 »
ja mam zamiar isc w kwitniu poprzymeirzac suknie slubne rozne kroje aby zobaczyc jaki wzór mniej wiecej pasuje do mnie ,w czym lepiej wygladam itp.A juz wiem ze czasem cos mi sie podoba w internecie a na zywo taka suknia okazuje sie wcale nie taka ladna.

ale suknie pewnie bede kupowac

Offline Olcia27
  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06-09-2008
Odp: Wypożyczyć lub uszyć
« Odpowiedź #99 dnia: 18 Marca 2008, 15:57 »
akayu
ja też miałam zupełnie inne typy sukienek w necie, a kupiłam zupełnie inną w necie bym w życiu na nią nie spojrzała ;D, u mnie w odliczanku możesz obejrzeć



Będzie Synek:)

Offline marika84

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.08.2008
Odp: Wypożyczyć lub uszyć
« Odpowiedź #100 dnia: 18 Marca 2008, 18:32 »
Ja mialam tak samo, naogladalam sie w interencie i chcialam skromna prosta sukienke z La Sposa, lub Pronovias. Podobaly mi sie takie mocno dopasowane i na dole rozszerzane z wstazeczka po biustem, ale w marcu zdecydowalam sie pochodzic po komisach i salonach slubnych no i okazalo sie ze tak skromna suknie mi nie pasuje , i wybralam inny fason. Na modelkach wszystko tak slicznie wyglada a jak sie przymierzy to juz nie jest to. No chyba ze ma sie ponad 170 wzrostu i figure modelki.

Ja juz bylam na pierwszej przymiarce i posluchalam rad krawcowej. Dziewczyny radze wam przymierzajcie wiele fasonów sukienek, nie sugerujcie sie tym jak suknia wyglada na modelce ;D ;D

Offline izabell26

  • kolorowe życie
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 859
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.08.2008
Odp: Wypożyczyć lub uszyć
« Odpowiedź #101 dnia: 22 Marca 2008, 22:02 »
ja tez inne mialam typy a inna wybralam i ..teraz bedzie mi ja szyla moja krawcowa bo koszt w salonie to 2600 mimo ze model z zeszlego roku- jak dla mnie duuzoo, a krawcowa uszyje max za 1500:-)



Offline marika84

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.08.2008
Odp: Wypożyczyć lub uszyć
« Odpowiedź #102 dnia: 22 Marca 2008, 22:07 »
Izabell26 krawcowa szyje tobie suknie na wlasnośc czy na wypozyczenia??

Offline izabell26

  • kolorowe życie
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 859
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.08.2008
Odp: Wypożyczyć lub uszyć
« Odpowiedź #103 dnia: 23 Marca 2008, 07:34 »
na wlasnosć:-)



Offline marika84

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.08.2008
Odp: Wypożyczyć lub uszyć
« Odpowiedź #104 dnia: 23 Marca 2008, 09:56 »
To fajnie masz :)   ;D bo ja place 1200, ale po slubie musze ja oddac krawcowej :(

Offline roza_83
  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 473
Odp: Wypożyczyć lub uszyć
« Odpowiedź #105 dnia: 26 Marca 2008, 00:36 »
A ja miałam wypożyczyć ale nic nie było ciekawego na wypożyczenie albo akurat tych nie wypożyczali i teraz szyje w salonie ale już na własność i płace 2.300 ale czego się nie robi dla tego dnia  :Serduszka:

Offline asia321
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wypożyczyć lub uszyć
« Odpowiedź #106 dnia: 24 Czerwca 2008, 13:36 »
Maja a może kupisz używaną sukienkę?
słuchajcie. . .
mam do sprzedania przepiękną sukienkę, tyle że jest troszeczkę rozerwana na dole. . .  czy powinnam ją dać do naprawy i spróbować sprzedać czy już nikt się uszkodzoną nie zainteresuje? co myslicie?

Offline izabell26

  • kolorowe życie
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 859
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.08.2008
Odp: Wypożyczyć lub uszyć
« Odpowiedź #107 dnia: 8 Lipca 2008, 15:46 »
ja tez inne mialam typy a inna wybralam i ..teraz bedzie mi ja szyla moja krawcowa bo koszt w salonie to 2600 mimo ze model z zeszlego roku- jak dla mnie duuzoo, a krawcowa uszyje max za 1500:-)

no i niestety, uszyłaby taka za 1500 gdyby nie miaallaaa tyyylu falban..ale ja sobie wybralam inna no i zaplacilam 2000 z hakiem:-(



Offline MiaLou_eu
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: brak
Odp: Wypożyczyć lub uszyć
« Odpowiedź #108 dnia: 26 Czerwca 2012, 16:14 »
ja wypożyczałam sukienkę i też nie zapłaciłam wielkich pieniędzy.  Wystarczy poszukać w jakiś starszych kolekcjach i naprawdę można mieć piękną suknie za nie duże pieniądze i nie martwić się pożniej co z nią zrobić.  A tak wypożyczasz, bawisz się i oddajesz.  Nie martwisz się o pralnie i w ogóle.  Także ja jestem za wypożyczeniem sukni.

Offline Linka84
  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 29 grudzień 2012
Odp: Wypożyczyć lub uszyć
« Odpowiedź #109 dnia: 9 Lipca 2012, 10:58 »
Chodzilam szukać sukni to średnia cena kupna nowej była ok 1600zł , wypożyczenie wahało się od 990 - 1500zł , bylam przerażona i chcialam kupić używaną - w końcu mam ją miec na sobie tylko kilka godzin. Poszlam w sumie przez przypadek do salonu scarlett u nas w szczecinie , Pani sprzedała mi piękną suknię z 2010 roku za 800zł z welonem i halką :) niby nowa , ale ja nie wnikam bo mnie to w sumie nie interesuje czy nowa czy stara , grunt ze piękna ,bedzie dopasowana w cenie i wyprana przed ślubem bo przy przeróbkach ponoć się dośc mocno 'szarzeje'

Offline zos12
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Wypożyczyć lub uszyć
« Odpowiedź #110 dnia: 23 Kwietnia 2015, 15:36 »
Można uszyć, ale musi być mega dobra krawcowa, doskonale zorientowana w temacie sukien, a to ciężki temat do znalezienia. . .  z drugiej strony szyta jest idealnie dopasowana, ale jeśli zdecydujemy się coś wypożyczyć, to też można dokonać lekkich przeróbek.  Wypożyczenie nie jest tak drogie, jak kupno, ale uszycie też chyba kosztuje. . .

Offline Alina9
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 1989
Odp: Wypożyczyć lub uszyć
« Odpowiedź #111 dnia: 4 Sierpnia 2015, 14:05 »
Moim zdaniem o wiele lepiej jest uszyć niż wypożyczyć.  Musisz w ten dzień czuć się pięknie,a wtedy kiedy suknia będzie do Ciebie pasować to będziesz czuła się bardzo dobrze!

Offline kmorawka
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21.01.2010
Odp: Wypożyczyć lub uszyć
« Odpowiedź #112 dnia: 24 Sierpnia 2015, 10:30 »
Najrozsądniej jest kupić na wyprzedaży, model z poprzednich lat, wypożyczone jakoś do mnie nie przemawia

Offline Luba
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Wypożyczyć lub uszyć
« Odpowiedź #113 dnia: 3 Sierpnia 2018, 12:13 »
A ja myślę ,że jak się szyje, to nigdy do końca nie wiadomo jaki będzie efekt końcowy... może się okazać, ż eto co się wydawało takie fajne, jednak zwyczajnie na nas nie leży. Polecam jeśli ktoś ma blisko pojechać za wschodnią granicę, to nie te czasy, że suknie są mega-strojne i obciachowe. Na prawdę w cenie naszych komisowych można wybierać wśród nowych sukienek. Komisy też polecam, przeważnie dbają o to by suknie były na czasie, czyste i dobrych marek, a są na pradę o wiele tańsze ;)

Offline Michcia
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Ślub w: Polska
Odp: Wypożyczyć lub uszyć
« Odpowiedź #114 dnia: 1 Października 2018, 11:17 »
Uszyć!  ;)

Offline poczek
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Wypożyczyć lub uszyć
« Odpowiedź #115 dnia: 29 Października 2020, 17:27 »
szyczie jest dużo droższe niż kupienie sukni :) niestety chyba że ma się dobrą znajomą