Autor Wątek: Jedno czy wiecej  (Przeczytany 41965 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline japcio

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 23884
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2009
Odp: Jedno czy wiecej
« Odpowiedź #90 dnia: 7 Października 2009, 18:30 »
Mi się marzy parka, gdyż sama jedynaczką jestem :( Bycie samemu jest do bani. Nawet jak ma się kuzynów czy koleżanki. Tylko jedynak zna ból grania samemu w chińczyka czy monopol :(

Offline martusia83

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1222
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.08.2008
Odp: Jedno czy wiecej
« Odpowiedź #91 dnia: 7 Października 2009, 19:13 »
Castia bo przeważnie jest tak, że się lepiej dogadujesz z kimś jak już z nim nie mieszkasz :)
A jeśli chodzi o duże różnice pomiędzy rodzeństwem to ja jestem od tej drugiej strony - to ja jestem ta starsza i jakoś inaczej to pamiętam.
A jeśli chodzi o chińczyka i monopol to pamiętam, że grałam z rodzicami w te gry.



Offline Olucha

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6455
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 11 lipiec 2009r.
Odp: Jedno czy wiecej
« Odpowiedź #92 dnia: 8 Października 2009, 07:53 »
Ja mam siostrę 12 lat starszą i brata 10 lat starszego, w tej chwili różnica wieku między Nami już się zatarła i bardzo dobrze się dogadujemy   :) Jak byłam mała zawsze miałam w okół siebie tłum koleżanek i kolegów i nie czułam potrzeby posiadania rodzeństwa w swoim wieku, za to teraz doceniam to bardzo że są tyle lat starsi, bo w pewien sposób opiekują się mną i mogę zawsze liczyć na ich bardziej " dorosłe" rady, to się bardziej przydaje niż wspólne gry i zabawy w dzieciństwie  :) Ja póki co chcę szczęśliwie urodzić Naszą Małą Kruszynkę i z pewnością w odstępie 3 kolejnych lat następnego dziecka nie planujemy  :) A co los przyniesie zobaczymy  :)

Offline malgosiask

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8926
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 10 czerwca 2009r.
Odp: Jedno czy wiecej
« Odpowiedź #93 dnia: 13 Października 2009, 00:08 »
Mam o 3 lata starszego brata. I muszę przyznać, że dzieciństwo wspominam super. Za małolata chciałam mieć wszystko to co on miał - te same zeszyty, książki, itp. Nawet do I klasy chciałam z nim iść :) W latach późniejszych wszędzie mnie zabierał, "kolegowałam" się z jego kolegami i bawiłam w męskie zabawy. Oczywiście są też te mniej miłe sprawy - duuużo się biliśmy w domu, gdy byliśmy sami. Oj czasami było ostro. Teraz gdy oboje jesteśmy dorośli, kumplujemy się nadal i zawsze możemy na siebie liczyć, w każdej sprawie.

U mojego męża jest 10 lat różnicy - młodsza siostra. Nie wiem dokładnie jakie relacje mieli za małolata, ale mąż czasem wspomina jak pomagał mamie we wszystkich sprawach związanych z "odchowaniem" młodszej siostry. Na imprezy razem nie chodzili, mało ze sobą przebywali. Teraz, gdy ona poszła na studia jakiś tam kontakt złapali "na poziomie", więcej rozmawiają, itp. Muszę dodać, że mąż nadal próbuje ją wychowywać  ;) A ona? Ona ma super kontakt z rodzicami i dużo im pomaga.

Ehh, się rozpisałam. My chcemy mieć trójkę - dwójkę w przeciągu 3-4 lat, potem trzecie. Jak na razie marzymy o pierwszym potomku. Nie chciałabym mieć jedynaka. Dlaczego? Patrz wyżej.

Offline jolka12
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 12.03.2011
Odp: Jedno czy wiecej
« Odpowiedź #94 dnia: 18 Kwietnia 2010, 23:30 »
ja tam zamierzam powtórzyć sytuację z mojego domu, czyli trójeczka pociech:).  a ostatnio gdzieś czytałam, że różnica wieku powinna być 3-4 lata (bo wtedy dzieci mogą się sobą opiekować i wychowywać się), ale raczej nie większa niż 6-7, bo wtedy to już dziecko jest wychowywane jak jedynak

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Odp: Jedno czy wiecej
« Odpowiedź #95 dnia: 20 Kwietnia 2010, 10:47 »
Mój mąż ma dwóch braci, ja jednego ale jak zakomunikowałam, że to moja pierwsza i ostatnia ciąża to grzecznie przytaknął. Jakoś nie widzi mi się drugie - Pędraczek styknie, to i tak cud jakiś, że w ogóle się zdecydowałam ;D


Offline agulkaaa
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8211
  • Płeć: Kobieta
  • MISIO 13.05.2007, MACIUŚ 21.10.2009
Odp: Jedno czy wiecej
« Odpowiedź #96 dnia: 20 Kwietnia 2010, 13:11 »
ja kiedyś też mówiłam o 3
ale na 2 poprzestanę:)

Offline Lara_Croft

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2349
  • Płeć: Kobieta
  • Ten Pan i ta Pani, są na siebie skazani :)
  • data ślubu: 4 sierpnia 2007
Odp: Jedno czy wiecej
« Odpowiedź #97 dnia: 25 Kwietnia 2010, 16:18 »
my byśmy z mężem 3 chcieli, a co wyjdzie z planów... życie pokaże


a co do różnicy wieku
między mną, a siostrą jest dokładnie 2,5 roku i nigdy się dobrze nie dogadywałyśmy, ani za młodu a teraz tym bardziej, jak obie po ślubach jesteśmy

a między moim mężem a szwagrem jest 7lat różnicy i jak pamiętam, zawsze dobrze się dogadywali :)
"Gdyby człowiek miał świadomość, co traci przez to, że nie może mieć dzieci, to by tego chyba nie zniósł tak po ludzku."


Marcel - 8.01.2017
Michał ❤ 29.05.2018
Maja - 5.01.2020
Madzia ❤ 27.02.2021

Offline olkahof

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4137
  • data ślubu: 08.04.2007
Odp: Jedno czy wiecej
« Odpowiedź #98 dnia: 26 Kwietnia 2010, 22:51 »
A ja tosie wlasnie zaczelam zastanawiac... Z jednej strony chcialabym miec drugie dziecko jak Amelia skonczy 3 lata, bo mysle, ze bylaby to dobra roznica wieku miedzy Amelka i drugim dzieckiem. Z drugiej strony nachodza mnie mysli, ze Amelka jest bardzo zywym dzieckiem, ambitnym i ze to bedzie "podwojna robota" jak drugie dziecko na swiat przyjdzie. Nie mam tu rodziny przy sobie, chociaz planujemy niedlugo powrot do Polski, ale poki co bedziemy sami sobie pozostawieni bez babc i dziadkow ;) ktorych ja wybitnie doceniam, bo ich nie mam na co dzien ani nawet na weekend, a wiem, ze mogloby byc zupelnie odwrotnie...mogliby byc w nadmiarze ;)


Offline ~Ania~
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 24071
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2006-10-07
Odp: Jedno czy wiecej
« Odpowiedź #99 dnia: 27 Kwietnia 2010, 12:12 »
Ola super Cię znowu widzieć :) Co u Was? zniknęłas nam z forum :P

Offline anka332

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4190
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2009-09-05
Odp: Jedno czy wiecej
« Odpowiedź #100 dnia: 13 Listopada 2010, 22:39 »
ja mam siostre mlosza o dwa lata i niedy sie nie dogadywalysmy zawsze bylo miedzy nami na ostrzu noza i teraz stosunki sa poprawne zadnych glebszych zwierzen nie bylo ani nie ma, za to mam brata mlodszego o 6 lat kiedys straznie sie bilismy ale teraz mamy super kontakt on zwierza sie nam z wielu spraw i ja jemu bardzo duzo mowie, czuje tak ze on traktuje mnie jak druga mame
Pawel 26.06.2013
Dominik 18.11.2016
Malwinka 28.06.2020

Offline Daisy87
  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 972
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jedno czy wiecej
« Odpowiedź #101 dnia: 14 Listopada 2010, 22:51 »
ja chciałabym mieć 2 :) jestem jedynaczką i naprawdę uważam, że jest to nieszczęście :( nawet jesli w dzieciństwie wokoło są koleżank i koledzy to jednak ja się dorośnie jest po prostu smutno :( nie ma przy mnie nikogo z rodzinki kto pomógłby w przygotowniach do ślubu doradził, pojechał gdzieś ze mną itd. a znajomych też nie zawsze można poprosić,
a gdy zabraknie rodziców to człowiek zostaje sam jak palec! bo z mężem można się rozwieść a rodzina zawsze pozostanie rodziną....

Offline Vall

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16385
  • Płeć: Kobieta
  • Żyć - oznacza wciąż wyrywać się do przodu!
  • data ślubu: 07.07.2007 :smile:
Odp: Jedno czy wiecej
« Odpowiedź #102 dnia: 31 Grudnia 2010, 13:13 »
one is enough ;)

choć sama mam siostrę starsza o 15 miesięcy i super się dogadujemy, za "młodu" bywało różnie.. to mam plan poprzestać na jednym dziecku... i jest to spowodowane pobudkami stricte egoistycznymi!

Offline anusiaaa

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26444
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jedno czy wiecej
« Odpowiedź #103 dnia: 31 Grudnia 2010, 15:00 »
one is enough ;)

choć sama mam siostrę starsza o 15 miesięcy i super się dogadujemy, za "młodu" bywało różnie.. to mam plan poprzestać na jednym dziecku... i jest to spowodowane pobudkami stricte egoistycznymi!

Marta, zawsze bylysmy bratnimi duszami  ;D

Mam takie same zdanie i takie same powody ;D
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline masumi85

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2503
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08.09.2007
Odp: Jedno czy wiecej
« Odpowiedź #104 dnia: 1 Stycznia 2011, 20:03 »
A ja juz mam dójke i bardzo się z tego ciesze :-D, gdyby warunki mieszkaniowe i finansowe mi pozwoliły to dzieci byłoby więcej. Puki co narazie starczy dwójka. Może w przyszłości, kto wie - mam dwóch synków i bardzo bym chciała córeczkę (to takie ciche marzenie).
Kubuś 10.10.2008,          Kacperek 09.07.2010        Aleksander 11.10.2013

Offline nikola/23

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6889
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 4.10.2008
Odp: Jedno czy wiecej
« Odpowiedź #105 dnia: 5 Stycznia 2011, 15:01 »
Ja zawsze chcialam miec dwojeczke  ;D, z tym ze kiedys myslalam zeby nie bylo duzej roznicy wieku , (ja mam siostre 11 lat starsza , zawsze sie dobrze dogadywalysmy, ona sie mną zawsze opiekowala,zabierala ze sobą, nawet na studia  :D).

Teraz jednak mysle ze 3-4 lata to napewno jak i nie wieksza roznica bedzie miedzy dzieciaczkami ;), widząc dzieciaczki u znajomych,lub nawet w przedszkolu gdy ide i wiedze te starsze dzeci ktore patrza na rodziców z takim smutkiem gdy je zostawiają w przedszkolu a sami z mlodszym ida do domu.
Albo gdy kolezanka majac dzieci rok po roku, kaze dziecku starszemu odejsc bo teraz sie zajmuje jego siostra to az mnie kreci  :-\, dlatego postanowilam ze poswiece troszke czasu tylko synkowi a pozniej przyjdzie czas na drugie  ;), bo uwazam ze takie malenkie dziecko potrzebuje jeszcze duzo milosci  ;)

Offline Dorotka1984
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jedno czy wiecej
« Odpowiedź #106 dnia: 4 Marca 2012, 00:30 »
Dwójka dzieci to dla mnie minimum. Sama mam dwoje rodzeństwa i najlepsze wspomnienia z dzieciństwa, to wspomnienia z siostrą i bratem. Jak Mikołaj przychodził to zawsze nad ranem budziło się ich i była podnieta słodyczami :D To samo na Gwiazdkę :) Z bratem budowałam z klocków Lego i grałam w gry telewizyjne :) Z siostrą bawiłam się lalkami, miałyśmy wspólnych znajomych. Oczywiście praliśmy się wszyscy równo (a jak!), ale i tak jestem wdzięczna rodzicom, że nie pozostałam jedynaczką. Dlatego dla mnie dwójka dzieci to minimum, a jak Bóg da trójkę to też się będziemy cieszyć :)

Offline aeniołek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5175
  • Płeć: Kobieta
  • R+R+M+M = A :-)
  • data ślubu: 6.02.10
Odp: Jedno czy wiecej
« Odpowiedź #107 dnia: 9 Kwietnia 2012, 22:39 »
Ja bym chciała trójkę w zbliżonym wieku :). Póki co mam synka i obecnie staramy się o kolejne...tylko póki co niestety nie wychodzi no ale nic nie poradzę. Co mogę robić to robię. Mam za to koleżankę, która ma super układ- córeczka 2latka, synek 1rok i obecnie 6msc ciąży- będzie synek :). CUDNIE!

Offline martusia83

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1222
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.08.2008
Odp: Jedno czy wiecej
« Odpowiedź #108 dnia: 10 Kwietnia 2012, 22:06 »
Ja sobie nie wyobrażam trójki dzieci z taką mała różnicą wieku. Mam znajomych co mają trójkę dzieci w wieku 7, 4, 1 i widzę, że nie jest łatwo mimo tego, że najstarsza córka już jest już starsza i bardzo pomocna.

U mnie zostaje tak jak miało być czyli dwójka, najlepiej z 3/4 letnią różnicą wieku. Miałam okres tuż po porodzie, że myslałam żeby zakończyć na jednym dziecku bo tak jest prościej, łatwiej. Ale mąż nie podzielił moich myśli, a teraz z czasem już mi przeszło, chociaż szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie jak to będzie z dwójką :P Ostatnio nawet zaczełam myśleć, że w sumie już za rok w wakacje mogłabym się starać o dziecko jak bym chciała mieć 3 lata różnicy i jakoś nie powiem, żebym bardzo do tego pomysłu podchodziła z zachwytem więc chyba raczej będę się skupiać do róznicy 4 lat :)



Offline zaba

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2181
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: lipiec 2011
Odp: Jedno czy wiecej
« Odpowiedź #109 dnia: 17 Maja 2012, 22:43 »
a widzicie, teraz niby nowoczesny model rodziny to 2 + 1 (ewentualnie pies :P), a dwojka dzieci to juz rarytas...
a mnie sie zawsze marzyla 4dzieci i pies, dwojka teraz z niewielka roznica wieku tzn max 2-3lata i kolejna dwojka za jakies 8-10 lat ;D...
mam nadzieje, ze sie uda, choc poki co jakos nie bardzo wychodzi ale jestem dobrej mysli ;)...


Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: Jedno czy wiecej
« Odpowiedź #110 dnia: 17 Maja 2012, 22:44 »
a widzicie, teraz niby nowoczesny model rodziny to 2 + 1

taaa
prosta droga do wymarcia gatunku...
  ;D ;D ;D ;D
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline martusia83

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1222
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.08.2008
Odp: Jedno czy wiecej
« Odpowiedź #111 dnia: 17 Maja 2012, 23:14 »
No już kiedyś usłyszałam taki tekst "co ty dwójka dzieci, czy ty wiesz ile to kosztuje", no nie wiem bo nie mam :P Ale nie wiem czy jak się ma dwójkę czy jedno czy jest aż taka ogromna różnica. Wydaje mi się, że właśnie przy pierwszym dziecku mamy najwięcej wydatkó bo wszystko musimy kupić, a jeśli drugie dziecko mamy w miarę szybko to większość rzeczy możemy mieć po pierwszym dziecku. My jak kupowaliśmy rzeczy to staraliśmy się w miarę takie lepsze i neutralne kupić pod kątem drugiego dziecka. No na pewno największe wydatki są w momencie zapisania dziecka do żłobka, przedszkola, szkoły to już jednak podójny wydatek.



Offline aeniołek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5175
  • Płeć: Kobieta
  • R+R+M+M = A :-)
  • data ślubu: 6.02.10
Odp: Jedno czy wiecej
« Odpowiedź #112 dnia: 18 Maja 2012, 08:30 »
A ja właśnie ostatnio na ulicy ciągle widzę mamy z brzuszkami i wózkami! Wydaje mi się, że pokolenia przełomu lat 70 i 80tych mają w dużej mierze po 2 dzieci...
Kiedyś jak byłam z synkiem w szpitalu to leżały dzieci z dwójką mam- każda z mam miała po 4 dzieci i obie twierdziły, że najdroższe jest pierwsze dziecko, później jest taniej. Moja mama za to się kompletnie z tym nie zgadza  ;).
Ja to bym chciała mieć trójkę- w kupie raźniej  ;D.

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: Jedno czy wiecej
« Odpowiedź #113 dnia: 21 Maja 2012, 12:09 »
póki co mi drugi dzieć wychodzi taniej w kwestii wyprawki
ie szalałam jak przy pierwszym, kupiłam minimum i tylko co najpotrzebniejsze...
nic na zapas... 

potem sie pewnie wydatki zwiększą...
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Gabiś
  • Gość
Odp: Jedno czy wiecej
« Odpowiedź #114 dnia: 23 Czerwca 2012, 12:46 »
Ja zawsze chciałam trójkę dzieci i mam nadzieję że tak będzie ;D Nie podejrzewałam tylko że z dwójką mi tak pójdzie za jednym zamachem ;D MAjąc bliźniaki czuję jakbym miała jedno dziecko... w tym sensie że raz to wszystko przeżyłam i na pewno chciałabym jeszcze raz ;D
Poza tym tak obserwuję i mam wrażenie że kobiety które długo się starają o dziecko to pomimo trudności chcą mieć więcej dzieci...

Offline martusia83

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1222
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.08.2008
Odp: Jedno czy wiecej
« Odpowiedź #115 dnia: 23 Czerwca 2012, 23:30 »
Ja to też zawsze myślałam o dwójce, a teraz różnie bywa czasami mam tak czasami inaczej. W pierwszych kilku miesiącach życia Wiktora to już nie chciałam mieć w ogóle więcej dzieci. Teraz jak widzę takie maluszki to już bym mogła takiego mieć, ale za chwile mi minie jak sobie pomyśle o Wiktorze jak ciągle wszędzie go pełno, a tu mieć jeszcze takie maleństwo. Chciałabym żeby Wiktor miał rodzeństwo tak z różnicą 3/4 lat ale to zobaczymy jak będziemy stali finansowo bo na razie staramy się o kredyt na mieszkanie. Więc nie wiem może się to przedłużyć lub w ogóle odwlec na nie wiadomo kiedy.



Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Odp: Jedno czy wiecej
« Odpowiedź #116 dnia: 23 Czerwca 2012, 23:41 »
w pierwszych miesiącach to mało kto chce fundować rodzeństwo  ;D ;D
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline aeniołek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5175
  • Płeć: Kobieta
  • R+R+M+M = A :-)
  • data ślubu: 6.02.10
Odp: Jedno czy wiecej
« Odpowiedź #117 dnia: 25 Czerwca 2012, 18:31 »
Oj prawda  ;D.

Offline agaga

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 459
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 19.08.2006
Odp: Jedno czy wiecej
« Odpowiedź #118 dnia: 25 Czerwca 2012, 20:08 »
Ja też myślę o dwójce dzieci.
Co prawda Anka daje nam się we znaki i cały czas powtarza że nie chce mieć ani siostry ani brata ale jak widzę takie maluszki zaraz po urodzeniu to nabieram ochoty..T

Offline b@by

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2332
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.08.2009
Odp: Jedno czy wiecej
« Odpowiedź #119 dnia: 1 Listopada 2012, 23:56 »
ja ostatnio coraz czesciej zaczynam myslec o drugim maluchu... maz chetny ;) no nic zobaczymy jak sie sytuacja  w pracy rozwinie...