Autor Wątek: Jak zachęcić maluszka ....  (Przeczytany 9363 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Jak zachęcić maluszka ....
« dnia: 18 Maja 2006, 15:14 »
Żeby malenstwo nie siedziało za dlugo w brzuszku mozna mu troszke pomóc
Pomagają:

- letnia odprężająca kąpiel  :wanna:
- wizyta na basenie
- seks lub czułe pieszczoty z ukochanym (nawet delikatny masaż piersi pobudza wytwarzanie oksytocyny)   :uscisk:  

Mogą zaszkodzić:

- długie męczące spacery   :Tuptup:  
- wedrówki po schodach
- przesuwanie ciężkich mebli :glowa_w_mur:  
- szorowanie podłóg  :kawa:

ja tego nie wymyśliłam tylko znalazłam w necie-z tą podłoga to chyba oczywiste :luzak:


Offline .:Anka:.
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 23667
  • Płeć: Kobieta
Jak zachęcić maluszka ....
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Maja 2006, 19:17 »
Cytat: "Maja"
z tą podłoga to chyba oczywiste

no nie wiem - moja babcia wypisała się ze szpitala, bo musiała jeszcze umyć podłogi w domu - no i moja cioctka urodziła się w domu!! :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Jak zachęcić maluszka ....
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Maja 2006, 22:08 »
Na discowery są często ciekawe programy i mówili , że nasienie przyspiesza poród , a właściwie moze go wywołać .
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline groszek
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1871
Jak zachęcić maluszka ....
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Maja 2006, 23:46 »
Myślę, że orgazm byłby pomocny... macica zaczyna sie kurczyc i chyba może to wywołac poród.  :?:

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Jak zachęcić maluszka ....
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Maja 2006, 00:10 »
Nie orgazm, tylko prostaglandyny zawarte w nasieniu...powodują rozwieranie się szyjki...
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Jak zachęcić maluszka ....
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Maja 2006, 08:26 »
Cytat: "liliann"
prostaglandyny zawarte w nasieniu...


a .. to dlatego kolega się śmiał,ze najlepszym lekiem na ból brzucha podczas @ jest sex ;)
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline Gosiaczek80

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8055
Jak zachęcić maluszka ....
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Maja 2006, 14:04 »
ja słyszałam o masażu brzucha 9nie wolngo masować brzuszków gdy jest się na podtrzymaniu).
a kawa, zielona herbata, napar z kopru włoskiego - podobno też mogą przyczyniać się do wywołania porodu.



Offline morgaina

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3431
Jak zachęcić maluszka ....
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Maja 2006, 13:32 »
podobno maliny mają działanie skurczowe tak przynajmniej słyszałam nie wiem czy to prawda może warto się udać do piwnicy po jakiś kompocik



Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Jak zachęcić maluszka ....
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Maja 2006, 11:42 »
i jeszcze znalazłam  :mrgreen:

Przed odwolaniem sie do tego typu metod nalezy pamietac o kilku rzeczach. Przede wszystkim nalezy je zastosowac idealnie w okolicy terminu porodu, gdy to istnieje duze prawdopodobienstwo, ze wydarzenia potocza sie zgodnie z planem i dziecko nie urodzi sie przedwczesnie.
W sytuacji gdy istnieje zagrozenie zastosowania sztucznych metod indukcji (z pewnoscia nie bez negatywnego wplywu na zdrowie matki i dziecka jak tez na przebieg porodu) tego typu metody moga sie okazac zbawienne i zadzialac zanim zostanie podana oksytocyna. Warto z pewnoscia rozpatrzec wszystkie za i przeciw naturalnego i sztucznego wywolywania porodu i zapoznac sie ze szczegolami.

 :arrow: szalwia- jest to olejek, ktory moze spowodowac bardzo silne skurcze. Mozna go stosowac do masazu :

               

                                        Olejek do masazu

                                   10-15 kropel olejku szalwii

                                   1 kieliszek olejku migdalowego

                       Dokladnie wymieszac. Masowac tak dlugo jak wygodnie.


 :arrow: wiesiolek- najczesciej dostepny w kapsulkach. Pomaga w osiagnieciu rozwarcia szyjki macicy co sprawi, ze porod bedzie postepowal szybciej. Nalepiej brac max. 5 kapsulek dziennie od 38-go tygodnia ciazy. Czasem polozne zalecaja stosowanie wiesiolka dopochwowo

 :arrow: liscie malin -herbatka z lisci malin dziala stymulujaco i sprawia, ze sam porod postepuje szybciej

 :arrow: olej rycynowy - moze nie najprzyjemniejszy ale skuteczny sposob              wywolania porodu-osobiście nie polecam  :evil: Oto kilka sposobow na `przelkniecie` tego specyfiku:
                           

                             1) 3/4 szkl soku pomaranczowego lub napoju imbirowego

                                 1/4 szkl oleju rycynowego

                                Wymieszac dobrze i wypic natychmiast


                             2) 1/4 szklanki oleju rycynowego.

                                 mieta lub sok do popicia

 :arrow: spacery -jak rowniez wchodzenie po schodach. Pomaga w osiagnieciu rozwarcia (jesli porod sie nie zaczal) - to już było

Jesli juz przyszly skurcze, wowczas przyspiesza cala akcje

 :arrow: akupresura- punkty znajduja sie w kilku miejscach.

*na czubkach kciuka i palca wskazujacego-powinno zabolec przy ucisku. Uciskaj do          momentu uzyskania skurczu. Przerwij na chwile. Gdy skurcz ustapi zacznij ponownie

*w okolicy wewnetrznej kostki- 4 szerokosci palcow w gore od kostki-punkt przy ucisku powinien zabolec. Postepuj jak z punktami na dloni.

 :arrow: stymulacja sutkow - bardzo efektywny sposob wywolywania skurczow. 15 minut po kazdej stronie przez godzine. Ogolem 3 godz/dziennie.Ufff, troche pracochlonne  :wink:
 :arrow: Seks- jeszcze bardziej efektywny sposob. Obecnosc spermy powoduje rozwarcie, natomiast orgazm  wywola skurcze
 :arrow: Ostre curry - rowniez wywoluje skurcze-najlepiej dziala w okolicy terminu porodu
 :arrow: Wertepy - przejazdzka po wertepach rowniez moze sie przyczynic do wywolania porodu -w wyniku wibracji; tego tez nie polecam  :evil:
 :arrow: chlodna kapiel - zimna woda moze spowodowac dosc silne skurcze (a była ciepła wcześniej  :roll: )
 :arrow: Olejek rozany -kapiel z dodatkiem paru kropel olejku rozanego, polecam bez względu na stan  :mrgreen:


Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Jak zachęcić maluszka ....
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Października 2006, 00:35 »
No ok . Ale co masujemy ???? :D :oops:
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline Mariolka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16728
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
Jak zachęcić maluszka ....
« Odpowiedź #10 dnia: 5 Listopada 2006, 11:31 »
Cytat: "ela"
ok . Ale co masujemy ????  
pewnie brzuch
"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein

Offline ~Ania~
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 24071
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2006-10-07
Jak zachęcić maluszka ....
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Listopada 2006, 14:35 »
Moja siostra piła chyba od 3 miesiąca herbatkę malinową, codziennie. Taką liściastą i urodziła sama w niecałe 3 godzinki. Ale czy to coś naprawdę pomogło to nie wiem....

Offline liliann

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 37559
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30 września 2006
Jak zachęcić maluszka ....
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Listopada 2006, 09:42 »
Cytuj
Moja siostra piła chyba od 3 miesiąca herbatkę malinową, codziennie. Taką liściastą i urodziła sama w niecałe 3 godzinki. Ale czy to coś naprawdę pomogło to nie wiem....

..nie sądze...ale grunt to sie dobrze oszukać. No i nie zapominajmy o efekcie placebo, jest w końcu 30%.
 :wink:  :D  :D  :D  :D
"Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali: nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają. ”
— Richard M. Devos

Offline merkunek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9817
  • Płeć: Kobieta
Jak zachęcić maluszka ....
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Listopada 2006, 11:19 »
Cytat: "liliann"
Cytuj
Moja siostra piła chyba od 3 miesiąca herbatkę malinową, codziennie. Taką liściastą i urodziła sama w niecałe 3 godzinki. Ale czy to coś naprawdę pomogło to nie wiem....

..nie sądze...ale grunt to sie dobrze oszukać. No i nie zapominajmy o efekcie placebo, jest w końcu 30%.
 :wink:  :D  :D  :D  :D


też mi się tak wydaje...

Offline Kama24

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 79
Jak zachęcić maluszka ....
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Listopada 2006, 17:33 »
Cytat: "anulka33"
Moja siostra piła chyba od 3 miesiąca herbatkę malinową, codziennie. Taką liściastą i urodziła sama w niecałe 3 godzinki. Ale czy to coś naprawdę pomogło to nie wiem....


Też ją piłam, chociaż w smaku wstrętna :lol:
Nie wiem czy to jej efekt, ale urodziłam dosyć szybko :)
Nasz Wielki Dzień był 25.06.2005

Mama od 06.06.2006

Offline Mariolka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16728
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
Jak zachęcić maluszka ....
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Listopada 2006, 20:30 »
Cytat: "anulka33"
Moja siostra piła chyba od 3 miesiąca herbatkę malinową, codziennie. Taką liściastą i urodziła sama w niecałe 3 godzinki. Ale czy to coś naprawdę pomogło to nie wiem....

w takie opowieści nie wierzę. Lekki poród pewnie zalezy od wielu czynników:wielkości dziecka
-wymiarów miednicy
-jak silne są skurcze
-kondycja fizyczna matki
itp. A chyba nie od ilości wypitej herbatki? Panie Lekarki co wy na to? :D
"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Odp: Jak zachęcić maluszka ....
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Października 2007, 21:08 »
Cytuj
A chyba nie od ilości wypitej herbatki? Panie Lekarki co wy na to?
No napewno pani doktor :)
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Odp: Jak zachęcić maluszka ....
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Sierpnia 2008, 23:59 »
Ktoś ma jakieś nowe sposoby ? :)

To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline malutka66
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 19.05.09
Odp: Jak zachęcić maluszka ....
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Marca 2009, 21:36 »
yyyy zdecydowanie pieszczoty ;)

Offline pileczka22

  • Aga
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8528
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak zachęcić maluszka ....
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Marca 2009, 21:54 »
Mojej koleżance pomogło mycie okien ale ona była już zdesperowana i próbowała chyba wszystkiego: sexu, długich spacerów, nawet nisiła ciężkie siatki po domu :)