e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: ile kosztuje "co łaska"?  (Przeczytany 71937 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mariolka Kobieta

ile kosztuje "co łaska"?
30 lipca 2006, 14:52
cennik grubo przesadzony. okruszek co oznacza napis u Ciebie Będą bliźniaki? bo nie wiem czy to co myślę :lol:

ile kosztuje "co łaska"?
30 lipca 2006, 14:54
Tak, mariolko, to co myslisz.
Pisałam o tym na forum.

Offline Mariolka Kobieta

ile kosztuje "co łaska"?
30 lipca 2006, 15:08
nie zauważyłam.Bo mając dziecko mam straszne zaległości na forum. I nie jestem w stanie wszystkiego przeczytać. w takim razie gorąco gratuluję.Dbaj o siebie... :serce:

Offline Magda M. Kobieta

ile kosztuje "co łaska"?
31 lipca 2006, 10:35
Ja z moim przyszłym małżonkiem zamierzamy dać księdzu na mszę ślubną 500 zł. Za zapowiedzi nie płaciliśmy, bo oboje jesteśmy z tej samej parfii, w której bierzemy ślub.

ile kosztuje "co łaska"?
31 lipca 2006, 12:19
My daliśmy (z własnej nie przymuszonej woli):

Licencja na ślub z toruńskiej parafii - 50 zł
Organistka - 100 zł
Ślub w Bydgoszczy - 300 zł

Za zapowiedzi nic nie płaciliśmy.

ile kosztuje "co łaska"?
31 lipca 2006, 15:33
Cytat: "KIKI"
zamierzamy dać księdzu na mszę ślubną 500 zł

:shock:  :shock:  :shock:

Offline ilka2 Kobieta

• entuzjasta
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 15.09.07 cywilny, 22.09.07 kościelny
ile kosztuje "co łaska"?
31 lipca 2006, 20:41
Jestem przerażona!!!!Obawiam sie że jak w naszej parafi tez będzie "cennik" to podziała to jak płachta na byka na mojego Tomka. Jest strasznie cięty na kościół jako instytucję...

Offline Mariolka Kobieta

ile kosztuje "co łaska"?
31 lipca 2006, 21:25
ja za licencję nic nie dałam.organiście 50 zł, a za ślub 300 zł.

Offline agulkaaa Kobieta

ile kosztuje "co łaska"?
1 sierpnia 2006, 13:59
my za ślub daliśmy 300
organistce 100
za zapowiedzi po 10

Offline Beth Kobieta

ile kosztuje "co łaska"?
1 sierpnia 2006, 21:53
Nie wiem czy tak powinno być, ale w związku z tym, że jutro podpisujemy protokół do końca i składamy ostatnie papiery w kancelarii, to od razu "zapłacimy" także za ślub. Wychodzi na to, że:
ślub - 400zł
zapowiedzi - 100zł
oprawa muzyczna mszy (organistka+skrzypce) - 150zł
dekoracja kościoła - 100zł

Mam pytanie. Jeśli nie chcielibyśmy, aby w kościele było zbierane na tacę podczas wesela to ile powinniśmy dać księdzu, żeby tego "elementu" nie było? CZy warto w ogóle pytać czy tak można?

Offline Antalis

ile kosztuje "co łaska"?
1 sierpnia 2006, 23:21
U nas masza kosztuje 250 zł i osobno organiscie trzeba dac.

Offline Mariolka Kobieta

ile kosztuje "co łaska"?
2 sierpnia 2006, 21:49
Cytat: "Beth"
Mam pytanie. Jeśli nie chcielibyśmy, aby w kościele było zbierane na tacę podczas wesela to ile powinniśmy dać księdzu, żeby tego "elementu" nie było? CZy warto w ogóle pytać czy tak można?

trudno powiedzieć.pewnie i tak będą zbierać. a jak zwrócisz księdzu uwagę na ten temat, to się jeszcze może obrazić.

ile kosztuje "co łaska"?
2 sierpnia 2006, 22:46
Beth spytać zawsze moża, niektórzy księża odrazu mówią młodym, że jak nie chcą zbierania na tace to muszą za to zapłacić. Myślę, że ksiądz się nie obrazi.

ile kosztuje "co łaska"?
2 sierpnia 2006, 23:15
Dziewczyny u mnie w miescie ksieza sá bezcenni:) tzn za msze slubna sam ksiádz zyczy sobie nie mniej jak 800zl!! Plus zapowiedzi 200zl i orgnista z koscielna kolejne 300zl!!!! Co by bylo lepiej dekoracja kosciola jest zabroniona  :( Czyli najmniej szykowac trzeba 1300zl. Ksiádz powiedzial ze jak zaplacimy mniej to moze swiatla na mszy slubnej nam nie wyláczy..... I co Wy na to?

Offline Olaa Kobieta

ile kosztuje "co łaska"?
3 sierpnia 2006, 02:40
meg.bysia, Ty sobie żartujesz, prawda :shock:  :shock:

Offline Tajusia Kobieta

ile kosztuje "co łaska"?
3 sierpnia 2006, 07:22
Kochana nic tylko dyktafon i do fakta jakiegoś albo innej gazety  :evil:

:shock:  :shock:  :shock:

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
ile kosztuje "co łaska"?
3 sierpnia 2006, 10:15
Masz ślub latem-widno będzie :evil:

ile kosztuje "co łaska"?
3 sierpnia 2006, 22:10
Powaznie piszé dziewuchy, az sie dziwié jak czytam ze slub moze kosztowac 250zl... niestety taka jest rzeczywistosc mojego miasteczka. :?

Offline Agnieszka Kobieta

ile kosztuje "co łaska"?
3 sierpnia 2006, 22:13
Cytat: "meg.bysia"
Ksiádz powiedzial ze jak zaplacimy mniej to moze swiatla na mszy slubnej nam nie wyláczy

Szok szok szok.....Aż trudno mi w to uwierzyć....Gdyby mnie takie coś spotkało to bym nie podarowała i poszła szukać pomocy gdzieś u wyższych instancji...

ile kosztuje "co łaska"?
4 sierpnia 2006, 07:35
niestety taka jest rzeczywistosc mojego miasteczka.

I tak wszyscy się na to godzą? I tak pozostaje to bez żadnego rozgłosu? Nikt się nie sprzeciwia?

Offline Monique

ile kosztuje "co łaska"?
4 sierpnia 2006, 08:21
No wiec ja moze powiem jak to u nas wyglada
za licencje nic nie placilam bo proboszcza nie bylo i ksiadz wikary ktory mnie obslugiwal powiedzial ze przed samym slubem swiadkowie moga przyjsc i dac "co łaska" ze nie bedzie z tym zadnego problemu ja planuje mu dac 300 zloty.. kościelna powiedziala mi ze organiscie najmniej 80 zl.. czyli damy 100 no i przystrojenie kosciola.. i teraz tak jest opcja ze albo Koscielna.. 120 zl.. albo wynajmiemy firme ktora nam przystroi..

Offline Mariolka Kobieta

ile kosztuje "co łaska"?
4 sierpnia 2006, 10:55
Dziewczyny u mnie w miescie ksieza sá bezcenni:) tzn za msze slubna sam ksiádz zyczy sobie nie mniej jak 800zl!! Plus zapowiedzi 200zl i orgnista z koscielna kolejne 300zl!!!! Co by bylo lepiej dekoracja kosciola jest zabroniona  :( Czyli najmniej szykowac trzeba 1300zl. Ksiádz powiedzial ze jak zaplacimy mniej to moze swiatla na mszy slubnej nam nie wyláczy..... I co Wy na to?

brak słów komentarza na tą pazerność

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 2
  • data ślubu: 2006-10-07
ile kosztuje "co łaska"?
5 sierpnia 2006, 13:38
Jeju! to aż się w głowie nie mieści!!! meg.bysia, a nie możecie zmienić Kościoła??? Ja bym się NIGDY nie zgodziła na coś takiego! Matko, tyle pieniędzy! Oni chyba rozumu nie mają. Nie możecie tego tak zostawić! U nas za ślub zapłacimy 300zł, organistce 100zł, przystrojenie Kościoła 50zł no i za zapowiedzi daliśmy po 100zł bo tyle chcieli nasi rodzice. Tylko raz u Kuby w parafii ksiądz się odezwał, że "mozna by coś na tacę z okazji zapowiedzi rzucić", a u mnie na razie nic o pieniądzach nie mówią. Jak dałam księdzu za moje zapowiedzi to mu się głupio zrobiło, że tyle pieniędzy i w ogole. Także meg.bysia, nie wiem, ale ja na Twoim miejscu coś bym zrobila. Choć właściwie teraz to już malutko czasu zostało... :( Buziaki

ile kosztuje "co łaska"?
5 sierpnia 2006, 14:26
u nas jest to samo za slub sam amsze chce 600 zł , 100 zł za organiste  , 100 zł za kwiatki , 150 zł za zapowiedzi i 150 zł za nauki! Takze cóz nasz cennik niewiele bedzie sie róznił od Bysi! W ogóle ksiadz był tak niezwykle miły i uprzejmy ,ze jak go zapytałam czy narzeczony moze chodzic na nauki do swojej parafii , bo pracuje na zmiany( a tam nikogo nieobchodzi w pracy ze on ma nauki) i tu najw. minus mieszka pojad 60 km ode mnie! A on mi na to z mina jakby mnie chciał zabić -Alez prosze Pani to trzeba sobie umieć wygospodarować czas( on to ma go chyba w nadmiarze) No ludzie dajcie spokój, to juz jestbezczelnosc i przesada! Nie wspomne juz o mojej kolezance , której nie było na to stac bo była w ciązy i nie robili wesela ani nic a ten ja wyrzucił ze słowami wynochai ze bachora jej tez chrzcił nie bedzie! A tak w ogóle to jak byłam u niego to wyciagnał mi kartke z napisem CENNIK ( normalnie jak u fryzjera czy cos)

ile kosztuje "co łaska"?
8 sierpnia 2006, 12:54
2 tygodnie temu byłam na weselu kuzyna. Przy stole siedzieliśmy tuż przy księżach - brat panny młodej jest księdzem, więc "wypadało" zaprosić proboszcza i wikarego. Rozmowa zeszła w naturalny sposób na tematy ślubu, opłat, itp. Prawie nam łyżki z rąk powypadały, kiedy proboszcz oznajmił, że on "ślubu za mniej niż 800-900 złotych nie odprawia +zapłata za zapowiedzi i chór, a strojenie Kościoła to jak tam młodzi sobie załatwią". Ręce opadają :(

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
ile kosztuje "co łaska"?
8 sierpnia 2006, 13:24
Cytat: "jumi_1979"
proboszcz oznajmił, że on "ślubu za mniej niż 800-900 złotych nie odprawia

nie ma jak posługa kapłańska... :evil:

mam jednak pocieszjące wieści, tam gdzie będę mieszkać ksiądz udziela ślubów nawet za darmo-pod warunkiem, że młodzi nie mają wesela-wtedy jest co łaska

ile kosztuje "co łaska"?
9 sierpnia 2006, 10:31
My dajemy 200zł.

Offline ewajasz Kobieta

ile kosztuje "co łaska"?
9 sierpnia 2006, 11:04
Cytat: "Maja"
jumi_1979 napisał/a:
proboszcz oznajmił, że on "ślubu za mniej niż 800-900 złotych nie odprawia

U mnie jest podobnie,bo cały ślub z organistką i kościelnym u mnie kosztuje 1050 zł!!

Z czego 200 bierze Kościelny, 250 organistka ,a 600 zostaje dla księdza,tylko nie wiem czemu aż tyle dla niego!!

A żeby było śmieszniej to mszy nie będzie nam odprawiał ani ten proboszcz ani żaden wikary,tylko mój wujek i zaprzyjaźniony ksiądź,który przyjedzie.Więc tak naprawdę te 600 zł. to zapłacimy za wypożyczenie, proboszczowi, kościoła!!

Oczywiście wystrój we własnym zakresie.....

ile kosztuje "co łaska"?
9 sierpnia 2006, 11:23
U nas;
1. ksiądz 250zł. (mogło być mniej ale Łukasz tak zdecydował, więc tyle dał)
2. organista 150zł
3. za metryke chrztu z parafii Łukasza 50zł
i to tyle. Chyba znośnie, nie?? Nie wyobrażam sobie zapłacić ok. 1000zł.  :shock:

Offline ewajasz Kobieta

ile kosztuje "co łaska"?
9 sierpnia 2006, 13:22
Cytat: "olga2808"
Chyba znośnie, nie?? Nie wyobrażam sobie zapłacić ok. 1000zł.

Jasne,że znośnie.U nas jeszcze rok temu ślub łącznie kosztował 650 zł,a przyszedł nowy proboszcz to tak pozmieniał.:(

A zapowiedzi u mnie kosztują dodatkowe 100 zł.
 :shock: