e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: ile kosztuje "co łaska"?  (Przeczytany 44427 razy)

Offline Mariolka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
ile kosztuje "co łaska"?
30 lipca 2006, 14:52
cennik grubo przesadzony. okruszek co oznacza napis u Ciebie Będą bliźniaki? bo nie wiem czy to co myślę :lol:

Offline okruszek

• maniak
ile kosztuje "co łaska"?
30 lipca 2006, 14:54
Tak, mariolko, to co myslisz.
Pisałam o tym na forum.

Offline Mariolka Kobieta

• Chuck Norris
ile kosztuje "co łaska"?
30 lipca 2006, 15:08
nie zauważyłam.Bo mając dziecko mam straszne zaległości na forum. I nie jestem w stanie wszystkiego przeczytać. w takim razie gorąco gratuluję.Dbaj o siebie... :serce:

Offline Magda M. Kobieta

• uzależniony
  • data ślubu: sierpień 2006
ile kosztuje "co łaska"?
31 lipca 2006, 10:35
Ja z moim przyszłym małżonkiem zamierzamy dać księdzu na mszę ślubną 500 zł. Za zapowiedzi nie płaciliśmy, bo oboje jesteśmy z tej samej parfii, w której bierzemy ślub.

Offline aniula

• entuzjasta
ile kosztuje "co łaska"?
31 lipca 2006, 12:19
My daliśmy (z własnej nie przymuszonej woli):

Licencja na ślub z toruńskiej parafii - 50 zł
Organistka - 100 zł
Ślub w Bydgoszczy - 300 zł

Za zapowiedzi nic nie płaciliśmy.

Offline okruszek

• maniak
ile kosztuje "co łaska"?
31 lipca 2006, 15:33
Cytat: "KIKI"
zamierzamy dać księdzu na mszę ślubną 500 zł

:shock:  :shock:  :shock:

Offline ilka2 Kobieta

• entuzjasta
  • data ślubu: 15.09.07 cywilny, 22.09.07 kościelny
ile kosztuje "co łaska"?
31 lipca 2006, 20:41
Jestem przerażona!!!!Obawiam sie że jak w naszej parafi tez będzie "cennik" to podziała to jak płachta na byka na mojego Tomka. Jest strasznie cięty na kościół jako instytucję...

Offline Mariolka Kobieta

• Chuck Norris
ile kosztuje "co łaska"?
31 lipca 2006, 21:25
ja za licencję nic nie dałam.organiście 50 zł, a za ślub 300 zł.

Offline agulkaaa Kobieta

• Chuck Norris
ile kosztuje "co łaska"?
1 sierpnia 2006, 13:59
my za ślub daliśmy 300
organistce 100
za zapowiedzi po 10

Offline Beth Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 02.09.2006
ile kosztuje "co łaska"?
1 sierpnia 2006, 21:53
Nie wiem czy tak powinno być, ale w związku z tym, że jutro podpisujemy protokół do końca i składamy ostatnie papiery w kancelarii, to od razu "zapłacimy" także za ślub. Wychodzi na to, że:
ślub - 400zł
zapowiedzi - 100zł
oprawa muzyczna mszy (organistka+skrzypce) - 150zł
dekoracja kościoła - 100zł

Mam pytanie. Jeśli nie chcielibyśmy, aby w kościele było zbierane na tacę podczas wesela to ile powinniśmy dać księdzu, żeby tego "elementu" nie było? CZy warto w ogóle pytać czy tak można?

Offline Antalis

• Chuck Norris
ile kosztuje "co łaska"?
1 sierpnia 2006, 23:21
U nas masza kosztuje 250 zł i osobno organiscie trzeba dac.

Offline Mariolka Kobieta

• Chuck Norris
ile kosztuje "co łaska"?
2 sierpnia 2006, 21:49
Cytat: "Beth"
Mam pytanie. Jeśli nie chcielibyśmy, aby w kościele było zbierane na tacę podczas wesela to ile powinniśmy dać księdzu, żeby tego "elementu" nie było? CZy warto w ogóle pytać czy tak można?

trudno powiedzieć.pewnie i tak będą zbierać. a jak zwrócisz księdzu uwagę na ten temat, to się jeszcze może obrazić.

Offline aniula

• entuzjasta
ile kosztuje "co łaska"?
2 sierpnia 2006, 22:46
Beth spytać zawsze moża, niektórzy księża odrazu mówią młodym, że jak nie chcą zbierania na tace to muszą za to zapłacić. Myślę, że ksiądz się nie obrazi.

Offline meg.bysia

• nowicjusz
ile kosztuje "co łaska"?
2 sierpnia 2006, 23:15
Dziewczyny u mnie w miescie ksieza sá bezcenni:) tzn za msze slubna sam ksiádz zyczy sobie nie mniej jak 800zl!! Plus zapowiedzi 200zl i orgnista z koscielna kolejne 300zl!!!! Co by bylo lepiej dekoracja kosciola jest zabroniona  :( Czyli najmniej szykowac trzeba 1300zl. Ksiádz powiedzial ze jak zaplacimy mniej to moze swiatla na mszy slubnej nam nie wyláczy..... I co Wy na to?

Offline Olaa Kobieta

• Moderator
  • Chuck Norris
ile kosztuje "co łaska"?
3 sierpnia 2006, 02:40
meg.bysia, Ty sobie żartujesz, prawda :shock:  :shock:
There is no such thing as an ending. Just a new beginning...

Offline Tajusia Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 17.09.2005
ile kosztuje "co łaska"?
3 sierpnia 2006, 07:22
Kochana nic tylko dyktafon i do fakta jakiegoś albo innej gazety  :evil:

:shock:  :shock:  :shock:

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
ile kosztuje "co łaska"?
3 sierpnia 2006, 10:15
Masz ślub latem-widno będzie :evil:

Offline meg.bysia

• nowicjusz
ile kosztuje "co łaska"?
3 sierpnia 2006, 22:10
Powaznie piszé dziewuchy, az sie dziwié jak czytam ze slub moze kosztowac 250zl... niestety taka jest rzeczywistosc mojego miasteczka. :?

Offline Agnieszka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 20.08.2005
ile kosztuje "co łaska"?
3 sierpnia 2006, 22:13
Cytat: "meg.bysia"
Ksiádz powiedzial ze jak zaplacimy mniej to moze swiatla na mszy slubnej nam nie wyláczy

Szok szok szok.....Aż trudno mi w to uwierzyć....Gdyby mnie takie coś spotkało to bym nie podarowała i poszła szukać pomocy gdzieś u wyższych instancji...

Offline okruszek

• maniak
ile kosztuje "co łaska"?
4 sierpnia 2006, 07:35
niestety taka jest rzeczywistosc mojego miasteczka.

I tak wszyscy się na to godzą? I tak pozostaje to bez żadnego rozgłosu? Nikt się nie sprzeciwia?

Offline Monique

• użytkownik
ile kosztuje "co łaska"?
4 sierpnia 2006, 08:21
No wiec ja moze powiem jak to u nas wyglada
za licencje nic nie placilam bo proboszcza nie bylo i ksiadz wikary ktory mnie obslugiwal powiedzial ze przed samym slubem swiadkowie moga przyjsc i dac "co łaska" ze nie bedzie z tym zadnego problemu ja planuje mu dac 300 zloty.. kościelna powiedziala mi ze organiscie najmniej 80 zl.. czyli damy 100 no i przystrojenie kosciola.. i teraz tak jest opcja ze albo Koscielna.. 120 zl.. albo wynajmiemy firme ktora nam przystroi..

Offline Mariolka Kobieta

• Chuck Norris
ile kosztuje "co łaska"?
4 sierpnia 2006, 10:55
Dziewczyny u mnie w miescie ksieza sá bezcenni:) tzn za msze slubna sam ksiádz zyczy sobie nie mniej jak 800zl!! Plus zapowiedzi 200zl i orgnista z koscielna kolejne 300zl!!!! Co by bylo lepiej dekoracja kosciola jest zabroniona  :( Czyli najmniej szykowac trzeba 1300zl. Ksiádz powiedzial ze jak zaplacimy mniej to moze swiatla na mszy slubnej nam nie wyláczy..... I co Wy na to?

brak słów komentarza na tą pazerność

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 2006-10-07
ile kosztuje "co łaska"?
5 sierpnia 2006, 13:38
Jeju! to aż się w głowie nie mieści!!! meg.bysia, a nie możecie zmienić Kościoła??? Ja bym się NIGDY nie zgodziła na coś takiego! Matko, tyle pieniędzy! Oni chyba rozumu nie mają. Nie możecie tego tak zostawić! U nas za ślub zapłacimy 300zł, organistce 100zł, przystrojenie Kościoła 50zł no i za zapowiedzi daliśmy po 100zł bo tyle chcieli nasi rodzice. Tylko raz u Kuby w parafii ksiądz się odezwał, że "mozna by coś na tacę z okazji zapowiedzi rzucić", a u mnie na razie nic o pieniądzach nie mówią. Jak dałam księdzu za moje zapowiedzi to mu się głupio zrobiło, że tyle pieniędzy i w ogole. Także meg.bysia, nie wiem, ale ja na Twoim miejscu coś bym zrobila. Choć właściwie teraz to już malutko czasu zostało... :( Buziaki

Offline Aniutek83 Kobieta

• maniak
ile kosztuje "co łaska"?
5 sierpnia 2006, 14:26
u nas jest to samo za slub sam amsze chce 600 zł , 100 zł za organiste  , 100 zł za kwiatki , 150 zł za zapowiedzi i 150 zł za nauki! Takze cóz nasz cennik niewiele bedzie sie róznił od Bysi! W ogóle ksiadz był tak niezwykle miły i uprzejmy ,ze jak go zapytałam czy narzeczony moze chodzic na nauki do swojej parafii , bo pracuje na zmiany( a tam nikogo nieobchodzi w pracy ze on ma nauki) i tu najw. minus mieszka pojad 60 km ode mnie! A on mi na to z mina jakby mnie chciał zabić -Alez prosze Pani to trzeba sobie umieć wygospodarować czas( on to ma go chyba w nadmiarze) No ludzie dajcie spokój, to juz jestbezczelnosc i przesada! Nie wspomne juz o mojej kolezance , której nie było na to stac bo była w ciązy i nie robili wesela ani nic a ten ja wyrzucił ze słowami wynochai ze bachora jej tez chrzcił nie bedzie! A tak w ogóle to jak byłam u niego to wyciagnał mi kartke z napisem CENNIK ( normalnie jak u fryzjera czy cos)

Offline jumi_1979 Kobieta

• uzależniony
ile kosztuje "co łaska"?
8 sierpnia 2006, 12:54
2 tygodnie temu byłam na weselu kuzyna. Przy stole siedzieliśmy tuż przy księżach - brat panny młodej jest księdzem, więc "wypadało" zaprosić proboszcza i wikarego. Rozmowa zeszła w naturalny sposób na tematy ślubu, opłat, itp. Prawie nam łyżki z rąk powypadały, kiedy proboszcz oznajmił, że on "ślubu za mniej niż 800-900 złotych nie odprawia +zapłata za zapowiedzi i chór, a strojenie Kościoła to jak tam młodzi sobie załatwią". Ręce opadają :(

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
ile kosztuje "co łaska"?
8 sierpnia 2006, 13:24
Cytat: "jumi_1979"
proboszcz oznajmił, że on "ślubu za mniej niż 800-900 złotych nie odprawia

nie ma jak posługa kapłańska... :evil:

mam jednak pocieszjące wieści, tam gdzie będę mieszkać ksiądz udziela ślubów nawet za darmo-pod warunkiem, że młodzi nie mają wesela-wtedy jest co łaska

Offline gulinek

• bywalec
ile kosztuje "co łaska"?
9 sierpnia 2006, 10:31
My dajemy 200zł.

Offline ewajasz Kobieta

• entuzjasta
  • data ślubu: 15-09-2007
ile kosztuje "co łaska"?
9 sierpnia 2006, 11:04
Cytat: "Maja"
jumi_1979 napisał/a:
proboszcz oznajmił, że on "ślubu za mniej niż 800-900 złotych nie odprawia

U mnie jest podobnie,bo cały ślub z organistką i kościelnym u mnie kosztuje 1050 zł!!

Z czego 200 bierze Kościelny, 250 organistka ,a 600 zostaje dla księdza,tylko nie wiem czemu aż tyle dla niego!!

A żeby było śmieszniej to mszy nie będzie nam odprawiał ani ten proboszcz ani żaden wikary,tylko mój wujek i zaprzyjaźniony ksiądź,który przyjedzie.Więc tak naprawdę te 600 zł. to zapłacimy za wypożyczenie, proboszczowi, kościoła!!

Oczywiście wystrój we własnym zakresie.....

Offline olga2808 Kobieta

• użytkownik
ile kosztuje "co łaska"?
9 sierpnia 2006, 11:23
U nas;
1. ksiądz 250zł. (mogło być mniej ale Łukasz tak zdecydował, więc tyle dał)
2. organista 150zł
3. za metryke chrztu z parafii Łukasza 50zł
i to tyle. Chyba znośnie, nie?? Nie wyobrażam sobie zapłacić ok. 1000zł.  :shock:

Offline ewajasz Kobieta

• entuzjasta
  • data ślubu: 15-09-2007
ile kosztuje "co łaska"?
9 sierpnia 2006, 13:22
Cytat: "olga2808"
Chyba znośnie, nie?? Nie wyobrażam sobie zapłacić ok. 1000zł.

Jasne,że znośnie.U nas jeszcze rok temu ślub łącznie kosztował 650 zł,a przyszedł nowy proboszcz to tak pozmieniał.:(

A zapowiedzi u mnie kosztują dodatkowe 100 zł.
 :shock: