e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: ile kosztuje "co łaska"?  (Przeczytany 40346 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dziubasek Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: .:25.08.2006:.
ile kosztuje "co łaska"?
12 sierpnia 2006, 17:30
Cytat: "ewajasz"
U mnie jest podobnie,bo cały ślub z organistką i kościelnym u mnie kosztuje 1050 zł!!

Z czego 200 bierze Kościelny, 250 organistka ,a 600 zostaje dla księdza,tylko nie wiem czemu aż tyle dla niego!!

A żeby było śmieszniej to mszy nie będzie nam odprawiał ani ten proboszcz ani żaden wikary,tylko mój wujek i zaprzyjaźniony ksiądź,który przyjedzie.Więc tak naprawdę te 600 zł. to zapłacimy za wypożyczenie, proboszczowi, kościoła!!

Oczywiście wystrój we własnym zakresie.....

:shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:

Offline madi_001 Kobieta

• entuzjasta
  • data ślubu: 2 wrzesień 2006
ile kosztuje "co łaska"?
12 sierpnia 2006, 18:44
my dla księdza daliśmy 200zł organista 200zł i wystrój kościoła (wykonany przez księdza) 200zł. nie wydaje mi się dużo

Offline krollewna

• forumowicz
ile kosztuje "co łaska"?
26 sierpnia 2006, 13:58
Bralam slub koscielny w malej parafii niedaleko Czestochowy. Ksiedzu zaplacilismy 500 zl, organiscie 250 zl, a koscielny dostal 100 zl. Wystroju kosciola praktycznie nie bylo, bo ksiadz proboszcz, ktory zreszta mial nam udzielac slubu wyjechal na wycieczke i zapomnial o swiezych kwiatach, wiec w piatek wieczorem "targowalam" sie z wikarym o te kwiaty i byly jakies margerytki, ale tylko na glownym oltarzu. Dobrze chociaz, ze kosciol jest naprawde ladny, wiec jakos to wygladalo.

Offline aneta_81 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 22.07.2006
ile kosztuje "co łaska"?
7 września 2006, 09:38
my mielismy slub w najsliczniejszym kosciolku jaki znam... ksiadz chcial co laska oczywiscie, jednak przy naszych naleganiach powiedzial "350 zł bedzie dobre" za organiste i skrzypaczke razem : 200 zł. Bralismy slub w malym miasteczku wiec moze dlatego nie polecial za wysoko w "gore".

Majeczka

• Gość
ile kosztuje "co łaska"?
19 września 2006, 18:55
Kobietki, ale mnie zagielyscie tematem... Jeszcze bardziej jak zobaczylam ile placicie "co laska". No szok :!:

:shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:

Co jak co, ale 1000zl :?:    :roll:

Ja jestem ciekawa ile ksiezulek wyspiewa mojej kolezance.. A ile mi, jesli ja chce wziac slub w Bazylice bydgoskiej?  :(

Offline redzia Kobieta

• Gosia
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 02.09.2006
ile kosztuje "co łaska"?
19 września 2006, 19:09
Znam takie sytuacje gdzie kasiadz za slub wolal 1000zl i uzasadnial to slowami, ze "...jesli mozna wydac na kamerzyste i fotografa 1000zl, to dlaczego kosciol ma nie barc tez tyle..."
W naszym wypadku bylo tak:
1.   200zl dla ksiedza nr1, ktory odszedl z parafii w trakcie przygotowan do slubu;
2.   260zl dla ksiedza nr2, ktory wypelnil protokol;
3.   120zl dla ksiedza nr3, ktorego poprosilismy o udzielenie nam slubu

Kosciol dekorowala dla nas kwiaciarnia (wynajeta przez nas ozcywiscie).

Offline ewajasz Kobieta

• entuzjasta
  • data ślubu: 15-09-2007
ile kosztuje "co łaska"?
20 września 2006, 08:54
Dziewczyny nastąpiła aktualizacja cen u mnie w Parafii.Na tą chwilę ślub u mnie kosztuje 1400 zł.!!!!!!

800 ksiądz bierze
400 organistka,bo mówi,że bierze 50 % tego co ksiądz
200 kościelny

I co Wy na to?

Offline monia

• złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 04.06.2005
ile kosztuje "co łaska"?
20 września 2006, 08:57
o jezus - maryja.. niemożliwe./.

az tyle biora a slub???

a sqrczybyki mówią,ze sakramenty sa bezpłatne  :evil:

Offline ewajasz Kobieta

• entuzjasta
ile kosztuje "co łaska"?
20 września 2006, 10:06
no naprawdę tyle!!!Jak się wkurzymy to pujdziemy do Pana Młodego do księdza,tam jest co łaska.

A u mnie się proboszcz zmienił na parafii ,bo ten stary brał ze wszystkim za ślub 650 zł.

Tym starym proboszczem był mój Stryjek i on chce żebyśmy pobrali się w tym Kościele,bo tu ślubowali moi rodzice,tu zostałam ochrzczona i przystąpiłam do komunii a wszsytkich samkramentów udzielał mój Stryjek.Więc chcemy aby ślubu też nam udzielił w tym Kościele,ale ta cena........ :shock:

Offline monia

• Global Moderator
  • Chuck Norris
ile kosztuje "co łaska"?
20 września 2006, 10:21
Cytat: "ewajasz"
400 organistka,bo mówi,że bierze 50 % tego co ksiądz

też tyle bym chciła zarabiac za godzine pracy

a fakture ci wystawi????  :twisted:

Offline ewajasz Kobieta

• entuzjasta
ile kosztuje "co łaska"?
20 września 2006, 10:26
Cytat: "monia"
fakture ci wystawi????

hehe a o to się nie spytałam......heh

Offline Aniutek83 Kobieta

• maniak
ile kosztuje "co łaska"?
20 września 2006, 10:39
haa ja teraz tez mam problem , bi zdecydowalismy sie,ze po Nowym Roku pójdziemy na nauki do parafii narzeczonego- tam sa w weekendy i za to sie nie płaci. za to u nas w tygodniu o chorych godzinach 16 i 17 i płaci sie po 150 zł od osoby! teraz sie astanawiam czy mój "ulubiony" proboszcz tak łasy na kase zezwili mi zeby nauki były tam i czy ja potrzebuje jakiegos zezwolenia ze swojej parafii? Tam ksiadz nie wyraził zadnego sprzeciwu i zrobił wielke oczy jak mu narzeczony powiedz jakie u nas sa koszty i zasady!

Offline monia

• Global Moderator
  • Chuck Norris
ile kosztuje "co łaska"?
20 września 2006, 10:41
no to powiedz jej TO.. ma być faktura, bo chcesz wrzucic sobie w koszt prowadzenia firmy - jest cos takiego jak fundusz reprezentacyjny gdzie idziesz z gośćmi na obiad i rzucasz do kosztów firmy..  :mrgreen:

przeca kobita musi miec  zarejestrowana firme ;)

na marginesie.. każdamszaświeta ( taka tez jest sakrament) powinna być opatrzona muzyka .. nalezy ci się ona jak psu buda.. nie dałabym tyle za ślub i za oprawę muzyczna..

a beda zbierać w trakcie mszy na tacę ???  :twisted:  założe się że tak.. i chcesz dać  kościelnemu tyle ksy za to ,ze przeleci się po kościele z taca??

Offline ewajasz Kobieta

• entuzjasta
ile kosztuje "co łaska"?
20 września 2006, 11:26
heh no wiesz kościelny dywan musi rozłożyć i chyba za niego tyle sobie życzy...a taca napewno będzie...

Offline Di Kobieta

• Chuck Norris
ile kosztuje "co łaska"?
20 września 2006, 22:18
Taaaa...niedlugo wydatki na ksiedza i wszystkie formalnosci zwiazane z kosciolem beda pochlanialy polowe weselnych funduszy...I pozniej ksieza sie dziwia ze ludzie do kosciola nie chodza i nie biora slubu....

Majeczka

• Gość
ile kosztuje "co łaska"?
20 września 2006, 23:58
Tak naprawde, to jesli by sie nad tym zastanowic dluzej.. to oprocz zirytowania i nerwow... to jest naprawde PRZYKRE i SMUTNE  :?

Offline esiaesia

• nowicjusz
ile kosztuje "co łaska"?
25 września 2006, 11:37
U nas będzie:
150 zł - organista
co łaska - kościół
100 zł - zapowiedzi w mojej parafii
100 zł - zapowiedzi w parafii narzeczonego
ok 150 zł - licencja na wzięcie ślubu w innej parafii niż moja i narzeczonego
i myślę że ok 100 zł za wzięcie aktów chrztu i bierzmowania

Offline endriu

• nowicjusz
ile kosztuje "co łaska"?
3 października 2006, 14:46
u nas w okolicy żyje sobie ksiądz, który od kamerzysty czy fotografa krzyczy co łaska, no i biada jak nie dostaje, więc młodzi wcześniej dają kase kamerzyście, aby zapłącił ksiedzu... parodia normalnie... ;)

Offline kasiuleks Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 30.08.2008
Odp: ile kosztuje "co łaska"?
8 lutego 2008, 23:44

Witam:) no jestem w szoku takich wysokich cen... 800zl? 1400? co to jest za cennik?

no ale wlasciwie mam do was takie pytanie
mam dylemat :-\  u mnie w parafii wszystkie rozmowy przedslubne oraz spisanie protokolu robi proboszcz... ( pewnie bedzie tez chcial udzielac nam slubu) i wlasnie o to chodzi my chcemy miec innego ksiedza( juz jest o tym poinformowany i zgodzil sie wiec cieszymy sie bardzo) nie chce zeby udzielal nam slubu proboszcz >:( heh ( nie przepadam za nim).
I wlasnie ile powinnam zaplacic jemu(proboszczowi) a ile ksiedzu ktory udzieli nam slub? hmm nie chce mu dac za malo ale tez "bez przesady"

co o tym myslicie?

• nowicjusz
16 lutego 2008, 12:33

dziewczyny nie macie pomyslu?  :-[

rybkawiedenka

• Gość
18 lutego 2008, 18:58
 A po co placic ksiedzu?????

Co laska oznacza DAROWIZNE dla kosciola, bez znaczenia na rece KOGO zostanie przekazana.

• nowicjusz
18 lutego 2008, 23:32
no niby tak ale hmm jednak nie tak do konca  :-\

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30 września 2006
19 lutego 2008, 15:23
ja tam popieram zdanie Rybki, ale skoro chesz dodatkowo płacić...

• nowicjusz
19 lutego 2008, 19:05
nie to ze chce... ja poprostu pytam bo nie wiem... a skoro bedzie mi udzialal slubu inny ksiadz... juz sama nie wiem....

Offline kawaii2 Kobieta

• uzależniony
  • data ślubu: 30-08-2008
19 lutego 2008, 21:50
wlasnie jak to jest teraz? ankieta jest zrobiona do maja 2006 -  a ile sie teraz daje ksiedzu za wpisanie w akta - tylko! - bo slubu bedzie udzielal np. wujek.

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
21 lutego 2008, 16:02
Ja we wrześniu 2007 placilam 400 zł   :)
Bez zadnych wariacji :D
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline mk.mika Kobieta

• maniak
    • Słońce i Księżyc stałoz się jednością- relacja
  • data ślubu: 6 czerwca 2009
27 lutego 2008, 10:29
dziewczyny jestem w szoku, dzwoniłam do koscioła w którym chcemy brać ślub i dowiedziałam się bez problemu przez tel co potrzebujemy co mamy przynieść ze soba, i zapytałam się jakie są opłaty - a pani powiedziała mi że za slub za organiste i przystrojenie kościoła trzeba zapłacić...250zł  :szczeka: zapytałam sie czy pani żartuje a ona na to że nie taka cena jest u nich ;D :D

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline Kora29 Kobieta

• entuzjasta
  • data ślubu: 30.08.2008 r.
28 lutego 2008, 14:50
u nas 400 zł + 100 zł organista + 100 zł przystrojenie Kościoła ;D ;D ;D

Offline Agusia:) Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 22.08.2009