Autor Wątek: Piękne włosy mieć....  (Przeczytany 64192 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline ricardo

  • Patrycja
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26650
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08.09.2007
Odp: Piękne włosy mieć...
« Odpowiedź #120 dnia: 14 Marca 2009, 10:06 »
Zdrowszy wygląd i wolniejsze przetłuszczanie przy piciu pokrzywy to jest, ale miękkie i błyszczące włosy to chyba bardziej po jakiej masce, odżywce bądź po szamponie :)

Dzisiaj dopiero widzę efekt po tych olejkach indyjskich :) Naprawdę dziś włosy fajnie wyglądają, są miękkie, błyszczące, wydają się być grubsze i ogólnie są jakieś takie fajniejsze :)
Dzisiaj znów będą w użyciu  ;D ;D



Offline Castia

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5409
  • Płeć: Kobieta
  • totalnie zakochana
  • data ślubu: sierpień 2009
Odp: Piękne włosy mieć...
« Odpowiedź #121 dnia: 14 Marca 2009, 12:10 »
no tak, maski też używam ;)



Offline ricardo

  • Patrycja
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26650
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08.09.2007
Odp: Piękne włosy mieć...
« Odpowiedź #122 dnia: 14 Marca 2009, 12:52 »
No to blask i miękkość to od maski - czyli generalnie od wszystkichnaszych cudów zewnętrznych :)


A tu o tych olejkach indyjskich co pisałam wcześniej:


AMLA INDYJSKI OLEJEK DO WŁOSÓW:

Olejek amla zawiera wyciąg z owoców amla (amalaki - agrestu indyjskiego), sprawia, że włosy stają się sprężyste, zdrowe, błyszczące. Będziesz mieć wrażenie, ze włosy są odżywione od środka i mieć poczucie lepszej pielęgnacji. Amla ma świeży, orientalny zapach, jest sekretem pięknych włosów kobiet z Indii.
W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów wmasuj 1-2 łyżeczek olejku w skórę głowy oraz włosy i odczekaj min godzinę albo całą noc i następnego dnia umyć głowę. Najlepsze rezultaty osiągniesz używając olejek 3 razy w tygodniu.


OLEJEK KOKOSOWY DO WŁOSÓW VATIKA:

Intensywnie działająca odżywka, która sprawi, że włosy staną się zdrowe i lśniące. Stosowany regularnie zapobiega łupieżowi, zwiększa ukrwienie głowy, stymuluje porost włosów i zapobiega ich wypadaniu. Doskonały do nawilżenia końcówek. Masaż skóry głowy przy użyciu olejku kokosowego uwalnia od stresu i napięć.


POBUDZAJACY MASAŻ GŁOWY:

Sprawia, że skóra głowy staje się lepiej odżywiona i dotleniona, można go wykonywać podczas mycia głowy (tylko wtedy możemy sobie z lekka poplątać włosy) bądź stosowania tzw. wcierek. Masaż pobudza krązenie krwi, wzmacnia korzenie włosów i poprawia wygląd czupryny. Przy okazji pomaga się odprężyć i poprawia samopoczucie.

1. ułóż obie dłonie na głowie i rozstaw szeroko palce, powoli przesuwaj nimi po włosacjh, tak jakbyś chciała zagrabić czuprynę, poświęć na to kilka minut.
2. naciskaj mocno czaszkę w różnych miejscach opuszkami palców, zataczaj palcami małe kółeczka, poszukaj wrażliwych lub napiętych punktów na skórze głowy i postaraj się je rozmasować
3. wymasuj dokładnie głowę całymi dłońmi, postaraj się dość mocno uciskać boki głowy, zataczaj palcami duże koło.
4. przeczesz włosy dłonią, chwytaj pojedyńcze kosmyki i lekko je ciągnij, w ten sposób wzmocnisz i dotlenisz cebulki włosowe
5. uciśnij punkt na czaszce znajdujący się na przecięciu linii nosa i linii łączącej uszy (znajdziesz go rysując palcem obie linie), masowanie tego miejsca pobudza umysł, poprawia koncentrację i podnosi ciśnienie krwi w organiźmie.
6. połóź obie dłonie na głowie i rozstaw palce, delikatnie oklepuj skórę głowy opuszkami palców, w ten sposób poprawiasz krążenie krwi w skórze głosy.



Offline paooolka

  • Niufomaniaczka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8987
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.09.2009
Odp: Piękne włosy mieć...
« Odpowiedź #123 dnia: 15 Marca 2009, 11:29 »
cos podobnego do olejku amla kupilam kiedys w egipcie, mojej mamie słuzy. teraz jak bede zakuoie wiekszy zapas  :)
Il corpo è solo uno strumento. Il corpo senza lo spirito non ha nessun valore.

całkiem nowa JA

Offline ricardo

  • Patrycja
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26650
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08.09.2007
Odp: Piękne włosy mieć...
« Odpowiedź #124 dnia: 15 Marca 2009, 14:05 »
Jak teraz będę w Tunezji to tez mam zamiar przywieźć sobie jakiś zapas :)



Offline paooolka

  • Niufomaniaczka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8987
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.09.2009
Odp: Piękne włosy mieć...
« Odpowiedź #125 dnia: 15 Marca 2009, 17:39 »
okazało sie ze mam ten olejek w domu, oddalam mamie :)

dzis zakupilam pokrzywe, zaraz zamawiam olejki dzieki namowom Ricardo :):):) i rozpoczynam walke o piekne kłaczki  ;D

z tego co słyszałam to skrzyp wytraca z org wit B, nie pamietam dokładnie która wiec trzeba uzupełniac :)
Il corpo è solo uno strumento. Il corpo senza lo spirito non ha nessun valore.

całkiem nowa JA

Offline ricardo

  • Patrycja
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26650
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08.09.2007
Odp: Piękne włosy mieć...
« Odpowiedź #126 dnia: 15 Marca 2009, 18:22 »
paooolka zeby potem nie było na mnie  ;D

to prawda, skrzyp wytrąca z organizmu witaminę B1, ja sobie  kupiłam komplex wit B.



Offline paooolka

  • Niufomaniaczka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8987
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.09.2009
Odp: Piękne włosy mieć...
« Odpowiedź #127 dnia: 23 Marca 2009, 20:16 »
pokrzywa i skrzyp pite codziennie ale to za krótko na efekty. jedynym efektem jest moja cera heh ale to nie widoczne, tylko ja wyczuwam przy dotyku  ;)
Il corpo è solo uno strumento. Il corpo senza lo spirito non ha nessun valore.

całkiem nowa JA

rybkawiedenka
  • Gość
Odp: Piękne włosy mieć...
« Odpowiedź #128 dnia: 24 Marca 2009, 19:16 »
Ja mam koszmarny problem z włosami. Myć muszę co 2 dzień bo wyglądają jak rosół, nie układają się KOMPLETNIE.A do mycia mogę uzywać tylko lecznyczych szamponów z ujemnym ph bo inne mnie uczulają. Momentalnie dostaję łojotokowego zapalenia skóry, swędzących placków i koniec! RATUNKU!

Offline Mariolka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16728
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
Odp: Piękne włosy mieć...
« Odpowiedź #129 dnia: 24 Marca 2009, 20:26 »
Ryba a ja codziennie muszę myć
to dopiero szlag trafia
"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein

rybkawiedenka
  • Gość
Odp: Piękne włosy mieć...
« Odpowiedź #130 dnia: 24 Marca 2009, 21:23 »
ale ty masz krótkie. Kupiłam kolejny specyfik w postaci szampony specjalistycznego za całe 18 zeta. plus maseczkę Nano technologie za kolejne 20 a patece. Wszystko do łojotokowej skóry..

Offline Mariolka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16728
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
Odp: Piękne włosy mieć...
« Odpowiedź #131 dnia: 24 Marca 2009, 21:31 »
taaaaa...Ty za to masz mega długie
niewiele dłuższe ode mnie ;D
"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein

rybkawiedenka
  • Gość
Odp: Piękne włosy mieć...
« Odpowiedź #132 dnia: 24 Marca 2009, 21:42 »
hahahahahaha :)

Offline paooolka

  • Niufomaniaczka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8987
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.09.2009
Odp: Piękne włosy mieć...
« Odpowiedź #133 dnia: 24 Marca 2009, 21:44 »
a lekarz nic nie poradzi? dermatolog
Il corpo è solo uno strumento. Il corpo senza lo spirito non ha nessun valore.

całkiem nowa JA

rybkawiedenka
  • Gość
Odp: Piękne włosy mieć...
« Odpowiedź #134 dnia: 24 Marca 2009, 21:55 »
Alergolog to mnie prowadzi od 15 lat i niestety na wiele rzeczy pomocy nie ma..

Offline ricardo

  • Patrycja
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26650
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08.09.2007
Odp: Piękne włosy mieć...
« Odpowiedź #135 dnia: 24 Marca 2009, 21:58 »
ryba a może powinnaś to skonsultować z lekarzem endokrynologiem-ginekologiem? To może mieć podłoże hormonalne. A zauważyłaś przy tym wypadanie włosów? Czy występuje samo przetłuszczanie? Dobre są szampony z firmy Fitomed o ile dobrze pamiętam nazwę, albo firmy Barwy Bebi - delikatny szampon. Albo przerzuć się na szampony drogeryjne ale o jak najprostszym i najkrótszym składzie.

Jutro zagłębie się bardziej w ten temat, może coś znajdę ciekawego.




Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Odp: Piękne włosy mieć...
« Odpowiedź #136 dnia: 24 Marca 2009, 22:09 »
Rybko ja jak miałam lokotokowe zapalenie skóry głowy to uzywałam oprócz specyfików na recepte ten szampon
 

Do tej pory go używam jak cos mi sie dzieje .
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

rybkawiedenka
  • Gość
Odp: Piękne włosy mieć...
« Odpowiedź #137 dnia: 24 Marca 2009, 22:17 »
ricardo ja jestem hormonalnie zdrowa, miała wszystkie badania. Ja mam poprostu atopowe Zapalenie skóry, alerie na miliony rzeczy, w tym np na salicylany, na kosmetyki itd. I stale używam diprosalic na zmienioną skórę głowy i różne szapmony ale niestety skóra głowy się uodparnia.

Offline ricardo

  • Patrycja
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26650
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08.09.2007
Odp: Piękne włosy mieć...
« Odpowiedź #138 dnia: 24 Marca 2009, 22:26 »
To generalnie masz lipę.

Bardzo problemowa skóra.

Z tego co na tą chwile wyczytałam to z szamponów o prostym składzie jest polecany szampon pokrzywowy, np firmy Barwa. Odżywki bądź maski nakładać od połowy długości włosa a nie od nasady.

I generalnie nawet każdy poleca co innego.

A nie miałaś takiego szamponu, przy którym nie miałabyś żadnego problemu?



Offline tylunia
  • You are my person brand of heroine
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7299
  • Płeć: Kobieta
  • Ludzie mają pewną wspanialą ceche. Zmieniają się.
Odp: Piękne włosy mieć...
« Odpowiedź #139 dnia: 27 Marca 2009, 16:34 »
o jej ale tu porad... ;D ja wlasni wczoraj zakupilam sobie na allegro...prostownice ze specyfikiem ochronnym...szampon i odzywke kadusa i nablyszczacz...zobaczymy co z tego wyjdzie...z rozjasnianego blondu 2 tygodnie temu zrobilam sie ciemnym brazem i musze przyznac ze faktycznie włosy po farbie wygladaja zdrowiej niz rozjasniane...ja farbuje-rozjasniam wlosy  od 7 klasy podstawowki...bo mi dokuczali ale na szczescie mam mocne i dlugie wlosy wiec specjalnych problemow z nimi nie mam jednak czytajac ten watek stwierdzilam ze trzeba im troche pomoc... ;D ;D ;D bardzo podobaja mi sie proste i blyszczace wlosy i o taki efekt mi chodzi  :P :P :P


Offline ricardo

  • Patrycja
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26650
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08.09.2007
Odp: Piękne włosy mieć...
« Odpowiedź #140 dnia: 27 Marca 2009, 19:31 »
Sylwia tak jest, że włosy farbowane wyglądają lepiej niż rozjaśniane. CHoć tak czy tak to obydwie rzeczy niszczą włosy.

Ostatnio oglądałam na kanale ntalk program Oprah i mieli akurat akcję fryzjerską, zmieniali ludziom fryzury i pokazali babkę, która u fryzjera była 30 lat temu i włosy jej urosły na wysokość tyłka, ale fakt faktem że ona sobie sama rozjaśniała to włosy im  bliżej końcówek tym było ich mniej. Ale neźle - 30 lat zapuszczania :)



Offline tylunia
  • You are my person brand of heroine
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7299
  • Płeć: Kobieta
  • Ludzie mają pewną wspanialą ceche. Zmieniają się.
Odp: Piękne włosy mieć...
« Odpowiedź #141 dnia: 28 Marca 2009, 13:49 »
nie ja bym nie dała rady 30 lat  :P :P :P juz sie nie moge doczekac moich kosmetyków zeby zrobic cos z włosami  8) 8) 8)


Offline Kasia*

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 14875
  • Płeć: Kobieta
Odp: Piękne włosy mieć...
« Odpowiedź #142 dnia: 3 Kwietnia 2009, 22:17 »
ja dzis kupilam bloto do wlosów. Ciekawa jestem jaki bedzie efekt ::)
Wszyscy mówią mi - kiedyś przyjdą lepsze dni, ktoś na dobre zmieni mnie, czekam na ten dzień

Offline ska
  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25-04-2009
Odp: Piękne włosy mieć...
« Odpowiedź #143 dnia: 3 Kwietnia 2009, 22:31 »
A ja byłam ostatnio u fryzjerów dwóch-jeden podcinał, drugi zrobił fryz próbna i obaj potwierdzili, że mam duuużo włosów na głowie. Co innego, że już zaczęły siwe sie pojawiać:((. Jak nie urok to sr....


Offline mary_83

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.08.2009
Odp: Piękne włosy mieć...
« Odpowiedź #144 dnia: 18 Kwietnia 2009, 18:48 »
Witam Was dziewczyny:) Tez niedawno postanowilam cos zrobic z moimi włosami, i od 2 tygodni piję tzw. skrzypokrzywe:) Czyli skrzyp i pokrzywe w jednym kubku:) Do tego po długich poszukiwaniach w necie i przeglądnięciu wielu forów doszłam do wniosku ze bardzo dobra jest odzywka o której tu juz wspomniano, nafta+olejek+żółtko+cytryna:) I również stosuję ją od 2 tygodniu. Do tego biorę codziennie witaminki. Juz po tak krótkim czasie są małe efekty:) Ale po przeczytaniu tego całego wątku skuszę się chyba na zakup olejku kokosowego o którym pisała Ricardo, i tu mam pytanie:) Który wybrać,  ten z Amly czy Vatika? Chciałabym w ciągu 4 miesięcy bardzo poprawić stan moich włosów i zależy mi na tym żeby jak najwiecej urosły ;) Może są jeszcze jakieś sposoby na szybszy porost włosów?  Pozdrawiam :D

Offline ricardo

  • Patrycja
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26650
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08.09.2007
Odp: Piękne włosy mieć...
« Odpowiedź #145 dnia: 18 Kwietnia 2009, 19:05 »
mary_83 witam kolejną dbającą o włosy :)

Jeżeli chodzi o olej kokosowy to typowy olej ma w nazwie "olej kokosowy" i kupisz go oprócz netu oczywiście w sklepach ze zdrową żywnością.

Amla to nie jest olej kokosowy! Amla to jest owszem olejek do włosów, ale z kokosem nie ma on nic wspólnego :)

Vatika - owszem - olejek kokosowy, najczęściej jeszcze z dodatkami różnych ziół.

Stosowałam typowy olejek kokosowy, teraz stosuję Vatikę - moim zdaniem nie ma różnicy a olejek kokosowy znacznie tańszy.

Także na początek polecam typowy olej kokosowy. Występuje w postoci stałej jako biała masa. Możesz go ogrzać biorąc kawałek na dłoń - rozpuszcza się, ale ja robiłam tak, że do małej filiżanki nakładałam wrzątku, na to kładłam małą miseczkę w niej małą kostkę olejku, szybko się rozpuszczało i siup na włosy.

Teraz z vatiką robię tak, że wieczorem nakładam na całe włosy, zaplatam w warkocz i myję je dopiero następnego dnia rano bądź w południe - zależy czy gdzieś wychodzę czy nie. Efekty są o niebo lepsze niż nakładałam na kilka godzin.

Pozdrawiam i życzę miłego olejowania włosów :)

Acha, jak będziesz kupywała olej kokosowy, to jak będzie napisane na opakowaniu "nierafinowany" to będzie ślicznie pachniał kokosem :)



Offline madziq

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6009
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.04.2008
Odp: Piękne włosy mieć...
« Odpowiedź #146 dnia: 18 Kwietnia 2009, 19:12 »
no jaki fajny temat  ;D

a używacie może jedwabiu do włosów? bo kiedyś miałam taki fajny potem kupiłam inny i nie był już za dobry a nazwy tamtego nie zapamiętałam  :-\

Offline mary_83

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.08.2009
Odp: Piękne włosy mieć...
« Odpowiedź #147 dnia: 18 Kwietnia 2009, 19:28 »
Ricardo dzieki za szybką odpowiedz :D
Masz na mysli zwykly olej, ktory uzywa sie do jedzenia?

A ja wlasnie siedze juz druga godzina z moim "jajkiem" na glowie:) Ide to zmyc zaraz, a potem zaparzyc moja skrzypokrzywe ;)

Jak to dobrze ze jest internet :hopsa: Mozna sie tyle rzeczy dowiedziec:)
Buziaki dla wszystkich dziewczyn dbajacych o siebie :D

Offline ricardo

  • Patrycja
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 26650
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08.09.2007
Odp: Piękne włosy mieć...
« Odpowiedź #148 dnia: 18 Kwietnia 2009, 19:37 »
Madzia ja używam jedwabiu Joanny bo nie ma w składzie alkoholu. Bardzo polecany i lubiany jest jedwab biosilk ale zawiera on alkohol pod nazwą na to nie wskazującą, ale nie pamiętam teraz jak dokładnie się to nazywa. No i duża buteleczka Joanny kosztuje ok 15 zł.

mary_83 proszę bardzo :) ten olej kokosowy oczywiście też się używa do jedzenia :) Ja tego nie próbowałam, ale czytałam na internecie, że niektórzy tak robią.
Ja nie lubię siedzieć z jajkiem. Włosy mam po nim sztywne i okropne... Wolę używać albo nafty, albo olejku rycynowego, albo jeszcze innych olejków :)
A wiesz że pijąc skrzypokrzywę (czy czasem masz tą nazwę zaczerpnięte z innego forum ? ;) ) trzeba łykać witaminę B??



Offline mary_83

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.08.2009
Odp: Piękne włosy mieć...
« Odpowiedź #149 dnia: 18 Kwietnia 2009, 20:19 »
Tak Ricardo, ta nazwa to z jakiegos innego forum ;)
Wlasnie niedawno sie dowiedzialam o tej witaminie B i chyba musze zakupic. Chociaz biore kompleks witaminowo-mineralny i tam jest witamina B6 i B12 i nie wiem, czy moze to wystarczy?
Tez uzywam nafty i olejku rycynowego, dodatkowo olejku ryc. jeszcze do brwi i rzęs i paznokci,  bo slyszalam ze swietnie dziala na nie jako odżywka:) Ale za krotko to stosuje zeby mowic o efektach. Chociaz po paznokciach juz widze, ze ich stan sie poprawił. Ale czekam z niecierpliwosciacco bedzie dalej.... :D

no jaki fajny temat  ;D

a używacie może jedwabiu do włosów? bo kiedyś miałam taki fajny potem kupiłam inny i nie był już za dobry a nazwy tamtego nie zapamiętałam  :-\

Madzia ja uzywam teraz serum na zniszczone koncowki z Avonu i jestem zadowolona, a wczesniej biosilk, który też był bardzo dobry :D