e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Piękne włosy mieć....  (Przeczytany 49245 razy)

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 08.09.2007
Odp: Piękne włosy mieć...
16 lutego 2009, 17:20
Ja zawsze olejki nakładam przed kąpielą bądź prysznicem. Potem w kąpieli najpierw myję włosy, a maskę nakładam dopiero jak wyjdę z wanny. A Ty możesz nałożyć od razu po myciu i przed wyjściem z wanny jeszcze spłukać i masz wszystko załatwione :)

Offline ooppoonnkkaa Kobieta

• Traktuj ludzi tak jak byś sam chciał być traktowany...
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 29.07.2006
16 lutego 2009, 17:31
Tak to robię jeśli zdążę bo siedzę w wannie max 15 minut a teraz ruchy mam jak słoń żeby nic sobie nie zrobić  ;D

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
16 lutego 2009, 17:34
Jak słoń to jeszcze będziesz chodzić :) poczekaj jeszcze kilka miesięcy :)

A tak na serio to takie zabiegi naprawdę nie zajmują dużo czasu i nie trzeba się przy nich nagimnastykować :) Jak się człowiek przyzwyczai to są to naprawdę sekundy :)

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
16 lutego 2009, 19:25
Znalazłam dodatkowe informacje, jeżeli ktoś chce pić coś jeszcze oprócz herbaty i skrzypu  ;D

Można pić drożdże  :o :o :o

Przygotowanie na 3 sposoby:
- zalewając je wrzątkiem i pijąc solo
- zalewając je wrzątkiem i mieszając z mlekiem
- zalewając je wrzątkiem wraz z kostką rosołową, co zmienia smrodek na nieco inny i sprawia, że maja naprawde przyzwoity smak.

Zalanie drożdży wrzątkiem jest bardzo ważne poniewaz w ten sposób zabija je. Zabite drozdze nie fermentuja w zoladku nie pobieraja tez z organizmu witamin grupy B. Zawieraja za to caly zestaw witamin z grupy B oraz innych substancji mineralnych.

Drożdze znakomicie wplywaja na wlosy, cere, paznokcie. Biorac pod lupe tylko działanie na włosy to: odzywiaja, wzmacniaja, przyspieszaja wzrost wlosa.

Któraś się skusi??  ;D ;D ;D

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
18 lutego 2009, 11:28
Krzem, cynk oraz witamina A i witaminy z grupy B - na lśniące włosy.

Krzem wpływa na przemianę materii (ułatwia też odchudzanie). Zapotrzebowanie na niego wzrasta w przypadku łamliwych paznokci, wypadaniu włosów czy szarej cery. Znajduje się w dużych ilościach
w rzodkwi, burakach, ogórkach, pomidorach, pieczarkach, oliwie, cebuli, czosnku, otrębach, ryżu, pestkach słonecznika. Bogatym jego źródłem jest także skrzyp polny.

Cynk jest odpowiedzialny za wszystkie podstawowe procesy życiowe,
a jego niedobór objawia się, między innymi zmianami skórnymi, łysieniem oraz trudnością w gojeniu się ran. Cynk występuje w dużych ilościach
w produktach zwierzęcych, tak więc do grupy zagrożonych niedoborem należą wegetarianie, a także alkoholicy oraz kobiety ciężarne.

Objawy niedoboru witaminy A mogą pojawiać się nawet po kilku latach, dlatego rozpoznanie tej hipowitaminozy jest trudne. Wczesnymi objawami jest suchość i rogowacenie się skóry oraz upośledzenie pracy spojówek. Niebezpieczne dla zdrowia jest także nadmierne spożywanie witaminy A, czy to z pożywieniem czy z suplementami.
Objawy hiperwitaminozy, to: łysienie, owrzodzenia skóry, obrzmienie powiek, zaburzenia pracy serca, nerek oraz układu nerwowego.
Jednak zwyczajowo spożywana żywność (z wyjątkiem wątroby ssaków
i ryb) nie zawiera witaminy A w ilościach powodujących toksyczność.

Witaminy z grupy B, to witaminy rozpuszczalne w wodzie, z tego też powodu ciężko doprowadzić do nadmiaru ich w organizmie. W dużych ilościach występują w drożdżach, mleku, mięsie i produktach zbożowych. Objawy niedoboru są mało charakterystyczne i polegają na występowaniu niedokrwistości, pękaniu warg, zmianach zapalnych skóry i języka oraz patologiach w obrębie układu nerwowego.

Może kogoś to zainteresuje  :D

• Chuck Norris
18 lutego 2009, 12:06
Kochana jak słoń to nie chodziło mi z racji brzucha tylko wiesz czego.... nie mogę się za bardzo ruszać i nie mam siły kochana czasem podnieść się z wanny... :(

Ale w takim razie chciałam ja napisać co ja robię ze swoimi, więc ja nie robię żadnych maseczek domowych i tego typu kombinacji z prostego powodu, że ciężko się zmywają, trzeba kilka razy zmywać a ja tego nie lubię.
Kiedyś używałam WAXA i byłam baaaaardzo zadowolona. Później gdzies zginął mi podczas remontu no i wczoraj go znalazłam. Niestety datę gwarancji ma tylko tydzień no więc będę musiała jakąś maską sobie zakupić. Ale kiedyś dzięki WAXowi odbudowałam włosy po najdurniejszym swoim pomyśle.... po wielu rozjaśnianiach (od lat) i jeszcze eksperymentach z czarnego na blond i spowrotem zrobiłam mądra sobie trwałą!!!  :D :D :D Wyglądałam nie tylko jak pudel ale co gorsze moje włosy były jak z gumy, normalnie się rożciągały i pękały w wielu miejscach. Szczerze to niegdy nie sądziłam, że tak mozna zniszczyć włosy.... aż się popłakałam pierwszy raz i to z własnej głupoty. Inna sprawa, że nie było wtedy mojej fryzjerki która powiedziała, że ona mi nie zrobi bo nie wolno na moich włosach więc poszłam do innej. No i miałam za swoje! Ale Wax bardzo mi pomógł. Stosowałam co 4 dni kiedy byłam w gorącej kąpieli lub zakładałam ręcznik na głowę i suszarką "wiałam" na ręcznik ciepłym powietrzem :D niestety w przypadku waxa ciepło ma największe znaczenie bo aktywizuje jego działanie. On niemal wcale nie działa jeśli nie dostarczymy ciepełka. Ale po miesiącu miałam już dużo lepsze włosy, a po kilku już niemal normalne, potem niestety je ściełam bo końcówki nie nadawały się do niczego (do połowy)... ostatni raz taki durny pomysł przeszedł mi przez głowę  ;D

A teraz włosy myje co dwa-trzy dni, suszę letnim powietrzem i stosuje wtedy zawsze niestety prostownicę. No ale inaczej nie dam rady więc musze dbać o włosy jeszcze bardziej. Na szczęście nie rozjaśniam już, tylko teraz farbuję szamponem koloryzującym ciemnym. To też ma duży wpływ. Rozjaśnianie najbardziej niszczy włosy...

Pati gdzie mogę kupić jakąś dobrą maskę, bo nie mogę wychodzić z domu, a mąż nie kupi, nie da rady  :D

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
18 lutego 2009, 12:39
O Waxie słyszałam bardzo dużo dobrych opinii, więc może kiedyś się na niego zdecyduję :)

Aga a gdzie możesz kupić? Najpowszechniejsze miejsce to allegro  ;D A jak nie allegro to są różne drogerie internetowe i po kilku dniach będziesz miała maski w domu.

• Chuck Norris
18 lutego 2009, 12:42
Masz jakiś namiar jakie drogerie np? Żebym za paczkę nie zapłaciła więcej niż za kosmetyki  :D :D Bo allegro nie chcę, nie wiem jak je przechowują a to też ważne....

Aha i jedną maskę sobie wymyśliłam, wkleiłam niechcący u ciebie zamiast tutaj.

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
18 lutego 2009, 12:58
Aga o masce już Ci odpisałam u siebie w wątku. Ja z drogerii nigdy nie zamawiam, więc nie wiem jak oni tam mają cenowo. Wpisz w google drogeria internetowa to ci powyskakują, porównaj sobie ceny i zamów.

Ja na allegro zamawiam i nigdy sie nie przejechałam na tym. Z tym przechowywaniem myślę że problemy żadnego nie ma, bo przecież nie wystawiają tych kosmetyków na słońce :) A przy takiej drogerii tez nie masz pewności :) Moim zdaniem wystarczające jest allegro  ;D

Offline ineeze Kobieta

• entuzjasta
  • data ślubu: 2o.o6.2oo9 :serce:
18 lutego 2009, 15:46
Ja równeż miałam włosy w opłakanym stanie, kiedy to poszłam zrobić sobie pasemka (o zgrozo), i pani niewłaściwie oceniła -najwidoczniej stan moich włosów przetrzymując mi rozjaśniacz. Włosy były jak siano, zaczęły się łamać od połowy długości i wypadać w sporych ilościach. Ratunkiem był WaX, ale polski, tabletki ze skrzypem oraz lotion i szampon ze znanej, taniej polskiej firmy (w aptekach), nie podaję nazwy celowo, aby nie uprawiać kryptoreklamy:)
Stosowałam także maseczkę z nafty z rycyną, trzeba było 4 miesięcy aby zauważyć poprawę.
Teraz zmieniłam fryzjerkę i póki co, jest w miarę ok. Marzą mi się dłuższe włosy an mój ślub, jednak zdaję sobie sprawę, że przez 4 miesiące, jakie mi pozostały nie urosną spektakularnie długie, a szkoda:)

Offline .:Anka:. Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
18 lutego 2009, 15:52
Oponka ja zamawiałam w www.domzdrowia.pl
od jakiejś kwoty przesyłka jest gratis
ja zrobiłam jedno wielkie zamówienie i opłacało się  :)

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
18 lutego 2009, 16:29
ineeze spokojnie możesz napisać nazwę tego lotionu i szamponu  ;D A poszłaś do tej fruzjerki, że spaliła Ci włosy? Trzeba było się domagac jakiegoś zabiegu regeneracyjnego...

Anusia tak najlepiej robić - jedno zamówienie i można zaoszczędzić :)

Aga weź napisz mi do jakiej kwoty chcesz maskę to popatrzę co jest na tej stronie to Ci tu napisze jakie moim zdaniem maski sa godne uwagi :)

• Chuck Norris
18 lutego 2009, 18:36
Ania dzięki  :D

Pati coś taniego bo kasy mi brak ostatnio, max 25-30zł  :-[

Offline ineeze Kobieta

• entuzjasta
  • data ślubu: 2o.o6.2oo9 :serce:
18 lutego 2009, 18:53
ineeze spokojnie możesz napisać nazwę tego lotionu i szamponu  ;D A poszłaś do tej fruzjerki, że spaliła Ci włosy? Trzeba było się domagac jakiegoś zabiegu regeneracyjnego...

Anusia tak najlepiej robić - jedno zamówienie i można zaoszczędzić :)

Aga weź napisz mi do jakiej kwoty chcesz maskę to popatrzę co jest na tej stronie to Ci tu napisze jakie moim zdaniem maski sa godne uwagi :)
Więc piszę:)
Lotion i szampon z serii Seboradin Niger z czarną rzepą, stymulujący odrost nowych włosów i poprawiający krążenie skóry głowy.

• Chuck Norris

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
19 lutego 2009, 13:05
Aga z tych trzech co wkleiłaś to wybrałabym pierwszą.

Ja na tej stronie jeszcze zauważyłam takie godne kupna:

Joanna Naturia mak i bawełna

Nano effect taka biała z pomarańczową nakrętką.

One są jakoś tak do 20 zł około. Zamów sobie narazie te dwie maski z Joanny bo one sa tanie jak barszcz i stosuj na zmianę, albo dwa razy a potem tą drugą.

Ja poszłam do rossmana i oczywiście wróciłam z kilkoma rzeczami do przetestowania :) Nie pokaże tego R.  ;D ;D

Offline isiaczek Kobieta

• entuzjasta
  • data ślubu: Long time ago ;D
19 lutego 2009, 14:11
ja wczoraj w rossmanie wydałam 150 zł! Wszystko nagle wydało mi sie bardzo potrzebne

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
20 lutego 2009, 11:55
To jeszcze kilka przepisów na kosmetyki domowej roboty:

Płukanka na włosy

Ma za zadanie nabłyszczyć oraz wzmocnić włosy
Składniki:
Szklanka soku z cytryn
Szklanka wody destylowanej
Przygotowane składniki należy wymieszać, a następnie wypłukać w nich włosy, po umyciu.

Płukanka na włosy

Ma za zadanie nabłyszczyć włosy oraz dodać miękkości. W trakcie zabiegu nie należy przejmować się zapachem, minie on po wyschnięciu włosów.
Składniki:
1 szklanka wody
3 szklanki piwa
Przygotowane składniki należy wymieszać, a następnie spłukać włosy, po umyciu.

Płukanka mleczna

Na umyte włosy nałóż kilka łyżek pełnotłustego mleka. Po kwadransie należy spłukać obficie włosy letnią wodą. Zabieg najlepiej powtarzać raz w tygodniu, a z pewnością wasze włosy staną się mniej suche i łamliwe.

Kompres na włosy

Ma za zadanie nabłyszczyć oraz wzmocnić włosy.
Składniki:
1/3 oleju roślinnego
łyżeczka rumianku
liść pokrzywy
liść brzozy
żółtko
łyżka miodu
łyżka soku z cytryny
2-3 krople oleju rozmarynowego
Przygotowanie:
1/3 oleju roślinnego lekko podgrzej, następnie namocz( około 30 minut) w nim łyżeczkę rumianku, liści pokrzywy i brzozy. Odcedź. Dodaj żółtko, po łyżeczce miodu i soku z cytryny, 2-3 krople oleju rozmarynowego. Stosowanie Mieszankę wetrzyj w wilgotne włosy. Możesz owinąć głowę folią, a potem ręcznikiem. Ciepło wzmocni działanie odżywczego kompresu.

Kompres z oleju i cytryny

Łyżkę ciepłego oleju rycynowego wymieszaj z sokiem z cytryny. Taką mieszankę wmasuj w skórę głowy, a włosy przeczesz grzebieniem, by dobrze rozprowadzić na nich mieszankę. Następnie załóż na głowę czepek foliowy i owiń głowę ręcznikiem zamoczonym w gorącej wodzie. Gdy ręcznik ostygnie, zamocz go ponownie. Po 20-30 minutach dokładnie umyj włosy.

Maseczka do włosów „ Jajeczna”

Białko należy ubić na sztywną pianę, a następnie połączyć z żółtkiem. Rozprowadzić masę na wilgotnych włosach i wpasowywać w skórę głowy.  Na koniec głowę owiń folią i ręcznikiem, maseczkę trzeba spłukać po 20 - 30 minutach. 

Maseczka z oliwy i żółtka

Łyżeczkę oliwy z oliwek wymieszaj z trzema kroplami witaminy A oraz żółtkiem. Maseczkę nałóż na skórę głowy i włosy, owiń głowę foliowym czepkiem i ręcznikiem. Po 20-30 minutach spłucz włosy wodą z dodatkiem soku z cytryny. Pożądany efekt osiągniesz stosując maseczkę, co dwa tygodnie.

Maseczka do włosów

W szczególności polecana do włosów słabych, łamliwych.
Składniki:
1/4 szklanki piwa
jajko
Przygotowane składniki należy połączyć. Powstałą papkę rozprowadzić po umytych uprzednio włosach. Maskę należy dokładnie spłukać po 15 minutach

Szampon ziołowy łagodny

2 łyżki szamponu dziecinnego zmieszać z 2 łyżkami mocnego naparu ziołowego. Napar przygotować z garści świeżych lub łyżki suszonych ziół i 150 ml wrzątku. Dla włosów ciemnych przygotowuje się napar z liści szałwii; dla tłustych - z ziela krwawnika; dla jasnych - z kwiatów nagietka; dla włosów z łupieżem - z mieszaniny ziela pokrzywy i korzenia łopianu. Po wbiciu żółtka jaja i 1 łyżki żelatyny w proszku, rozmieszaniu i podgrzaniu uzyskuje się doskonały preparat wzmacniający włosy.

Odżywka aloesowa
Liść aloesu umyj i zmiksuj z połową szklanki ciepłej przegotowanej wody. Dodaj łyżkę miodu i wymieszaj. Uzyskaną masę wetrzyj w skórę głowy i w wilgotne włosy. Tradycyjnie owiń głowę czepkiem i ręcznikiem, po 20-30 minutach umyj włosy, najlepiej powtarzać zabieg raz na tydzień przez dwa trzy miesiące.

Jajeczna maseczka

Ubij białko na sztywną pianę a następnie połącz z żółtkiem. Rozprowadź na wilgotnych włosach i wmasuj w skórę głowy i tak jak w pozostałych maseczkach owiń głowę folią i ręcznikiem i spłucz po 20-30 minutach. Odżywkę stosuj raz na tydzień.

Płukanki ziołowe

Prócz systematycznego mycia włosów dużą rolę w pielęgnacji spełnia stosowanie płukanek z ziół suszonych: korzenia łopianu, mydlnicy, kory dębu, kłącza tataraku, ziela skrzypu lub z pokrzywy, rumianku , tymianku, liścia orzecha (który przyciemnia włosy). Wymienione zioła należy przyrządzić w postaci skoncentrowanej, to znaczy w proporcji: 2 łyżki na 1 szklankę wody. Korzenie i kory gotować krótko, a ziele skrzypu dłużej niż 1/2 godziny.
Płukanka dla włosów jasnych: 4 części kwiatów rumianku, 4 części kwiatów nagietka, 3 części cienko ściętej skórki pomarańczowej, 2 części kwiatów bzu czarnego.
Płukanka dla włosów ciemnych: 3 części liści szałwii, 3 części liści oczaru wirginijskiego, 3 części liści rozmarynu, 2 części melisy.
Płukanka dla silnie osłabionych włosów: 3 części ziela tymianku, 3 części ziela pokrzywy, 2 części startego korzenia łopianu, 2 części liści nasturcji, 1 część bylicy bożego drzewka.
W przypadku wszystkich trzech recept należy przygotować mocne napary lub odwary ziołowe, które dodane do ciepłej wody tworzą płukankę.

Tonik do włosów z ziela bylicy bożego drzewka

75 ml mocnego naparu z bylicy bożego drzewka zmieszać z 75 ml wódki i przechowywać w butelce. Można również przyrządzić nalewkę z ziela na spirytusie lub wódce. Wcierać po uprzednim rozcieńczeniu ciepłą wodą (1 łyżka toniku w 1 łyżce wody).

Okład z korzenia rzodkwi czarnej lub chrzanu

Kilkuminutowy okład ze świeżo startego korzenia rzodkwi lub chrzanu jest znacznie bardziej radykalnym środkiem niż płukanka ziołowa. Korzeń chrzanu przeciwdziała wypadaniu włosów poprzez poprawę krążenia krwi w skórze głowy, korzeń rzodkwi działa podobnie, choć znacznie bardziej skutecznie, powodując między innymi regenerację cebulek włosowych. Na bazie wyciągu z korzenia rzodkwi czarnej produkuje się rozmaite środki na porost włosów. Okład zdejmuje się, głowę zaś płucze dopóty, dopóki nie zniknie charakterystyczny zapach, a następnie można zastosować jedną z płukanek ziołowych.

Nalewka z pokrzywy i nasturcji

Z 1 części świeżego ziela pokrzywy, 1 części kwiatów i liści nasturcji i 2 części spirytusu przygotować nalewkę. Wszystkie zmiksowane składniki wlać do butelki lub słoika, zamknąć szczelnie i postawić w ciemnym miejscu. Po 2 tygodniach nalewka jest gotowa do użycia. Każdorazowo bierze się jej tyle, ile potrzeba do dokładnego wtarcia we włosy i skórę głowy. Włosy rozczesać. Nalewkę wciera się mniej więcej raz na tydzień w dzień poprzedzający mycie głowy.

Oliwki odżywcze do włosów

Oliwki do włosów można przygotować na bazie oliwy z oliwek lub oleju słonecznikowego. Do butelki o pojemności 0,25 l wrzucić 2 łyżki dokładnie zmiksowanych ziół (gatunku lub gatunków zawierających olejki eteryczne) i zalać to 100ml oleju. Zakorkowaną butelkę postawić w miejscu nasłonecznionym, aby szybciej zachodziła ekstrakcja olejków eterycznych z surowca do oleju. Trwa to co najmniej 3 tygodnie. Przez ten czas należy codziennie ostrożnie wstrząsać zawartością butelki. Po 3 tygodniach usunąć zioła, a do przefiltrowanego oleju ponownie dodać 2 łyżki zmiksowanych ziół. Czynność tę powtarzać tak długo, aż olej nabierze intensywnego zapachu ziół. Oliwkami odżywczymi do włosów należy nacierać włosy i skórę głowy przed ich myciem i tak pozostawić na około 30 minut pod przykryciem z wilgotnego ręcznika. Następnie natrzeć włosy szamponem i odrobiną ciepłej wody, a po kilku minutah spłukać wodą. Ponownie umyć włosy wodą oraz szamponem i znów spłukać wodą.

Offline Mariolka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
21 lutego 2009, 11:23
- zalewając je wrzątkiem i mieszając z mlekiem
matka zmuszała mnie do tego w dzieciństwie
tak więc znam smak drożdżów
ble
na samą myśl niedobrze mi

ja tez mam problemów z przetłuszczającymi sie włosami
musze myć codziennie
masakra
ale za to generalnie są w dobrej kondycji
bardzo często podcinam
czyli co 2 miesiace jak farbuję wlosy to zawsze podcinam
tak więc i szybciej rosną i ścinane są końcówki

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
21 lutego 2009, 11:40
Na przetłuszczające się włosy

Płukanka nr 1

Do ostatniego płukania można dodać sok z cytryny ( na 1 litr wody pół cytryny).

Płukanka nr 2

Do ostatniego płukania można wykorzystać mieszanki ziołowe, szczególnie z większą zawartością skrzypu mającego właściwości wysuszające.

Płukanka nr 3

Korzystne rezultaty przynosi nacieranie skóry głowy nalewkami ziołowymi. Np. korzeń świeżej pokrzywy 10 g, ziele nasturcji 10 g, spirytus 60 % - 250g. Zioła drobno posiekane zalewamy spirytusem i odstawiamy na 2- 3 tygodnie. Potem odcedzamy, wlewamy do przygotowanej buteleczki i wcieramy w skórę głowy 3 - 4 razy w tygodniu.

Płukanka nr 4

Innym sposobem na przetłuszczające się włosy jest przecieranie skóry tonikiem alkoholowym. Jednak zabieg taki należy wykonywać nie częściej niż dwa razy w tygodniu, w przeciwnym razie gruczoły łojowe zostaną pobudzone, a włosy będą się przetłuszczały jeszcze bardziej.

Okład nr 1

Kilka godzin przed myciem głowy (codziennie lub co drugi dzień) można wykonać okład z czarnej rzodkwi (wystarczy jedna utarta średniej wielkości rzodkiew). Wciera się go w skórę głowy, następnie należy owinąć głowę ręcznikiem i po godzinie (kilku godzinach) umyć. Okład zdejmuje się, głowę zaś płucze dopóty, dopóki nie zniknie charakterystyczny zapach, a następnie można zastosować jedną z płukanek ziołowych.

Okład nr 2

Należy przygotować wywar z herbaty i 1/3 szklanki skrzypu polnego w 1/4 litra wody. Przygotowany wywar należy odstwić na 3 godziny, po czym odcedzić płyn i w nim wypłukać włosy. Na wilgotne włosy nałóż czepek kąpielowy na 30 minut. Na sam koniec spłucz dokładnie włosy z wywaru.

Maska nr 1

Ubij białko na pianę, połącz z żółtkiem, papkę pozostaw na wilgotnych włosach przez ok. 20 min. Głowę owiń folią i ręcznikiem. Na sam koniec dokłanie spłucz i umyj głowę delikatnym szamponem.

Maska nr 2

Raz na 2 tygodnie wcieraj w skórę głowy drożdże, możesz je rozpuścić w odrobinie ciepłego mleka.

Maska nr 3

Do wykonania maski niezbędne będzie żółtko, 25ml oleju z orzechów ziemnych, kilka kropel soku z cytryny. Wszystko razem należy wymieszać, nałożyć na włosy, pozostawić maskę na włosach przez około 30 minut, a następnie dokładnie spłukać.

Offline Mariolka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
21 lutego 2009, 12:57
smak drożdżów
znaczy sie drożdży...

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
21 lutego 2009, 13:18
smak drożdżów
znaczy sie drożdży...

;D nawet nie zauważyłam  ;)

Offline ska Kobieta

• forumowicz
  • data ślubu: 25-04-2009
4 marca 2009, 14:15
Ja również mam problemy z włosami- stres, (nie) jedzenie. Ale pomógł mi szampon do kupieni w każdym markecie, ale kosztuje 10 zł, do tego maseczka lecznicza z apteki i skrzyp z apteki. Ale pokrzywy jeszcze nie piłam. Mam pełno w domu, to od dziś chyba będę ją pić litrami. Ogólnie włosy mi sie poprawiły, nawet urosły nowe, ale najgorsze te końcówki. No nic pić pokrzywkę litrami i zdążę :)
Dzięki za rady! 

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
4 marca 2009, 20:26
ska pić pokrzywę litrami to nie - wystaczą 2 - góra 3 kubki dziennie. Na końcówki niewiele się poradzi. Najlepsze oczywiście jest ścięcie, ale spróbuj olejku rycynowego i kokosowego. Ja po nich widzę efekty. A może wszystko naraz się zebrało? W każdym bądź razie działa wszystko.

A napisz o jakim szamponie i odżywce piszesz :) konkretne nazwy :)

Ostatnio wyczytałam że pokrzywa ze skrzypem wypłukują witaminę B z organizmu, więc już zakupiłam komplet wit B i łykam.

Offline ska Kobieta

• forumowicz
  • data ślubu: 25-04-2009
6 marca 2009, 17:50
Ricardo.
Ścięłam już, ale problem powraca... Szampon to farmona, a ja mam tabletki ze skrzypem co mają witaminę B (może już wiedzą, że pijemy pokrzywę i łykamy skrzyp?? ). a odżywka to Richards & Appleby Henna Treatment Wax, chociaż może są jeszcze lepsze, tego nie wiem, ta mi służy :).
Dzięki, olejku spróbuję.

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris

Offline paooolka Kobieta

• Niufomaniaczka
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 05.09.2009
13 marca 2009, 13:56
super watek, chetnie skorzystam z porad :)

ja nacieram czesto wlosy samym olejkiem kokosowym lub oliwa z oliwek, mam suche i rozjasniane.
polecam tez odzywke - serum do koncówek z avonu, napewno nie odbuduje zniszczonych ale ja jestem bardzo zadowolona. szczegolnie jak prostowałam  wlosy

Offline Castia Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: sierpień 2009
13 marca 2009, 15:32
ponad miesiąc picia pokrzywy już zaczyna dawać u mnie efekty :)

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
13 marca 2009, 17:14
paooolka korzystaj i zdawaj relację :)

Olejek kokosowy jest super, sama korzystałam - teraz już mi się skończyło opakowanie więc zamówiłam indyjską Vatikę - jest to olejek kokosowy wraz z innymi ziołami.

Castia jakie są u Ciebie efekty??

Ja oprócz wyżej wspomnianej Vatiki zaczełam stosować jeszcze olejek amla. Narazie użyte jeden raz, ale napewno będę z niego korzystać bo ma swietny zapach a jak jeszcze będą efekty to będzie super. Naczytałam się o nim w internecie i jak na mnie podziła tak jak opisują to będzie super.
Potem napiszę coś o nich.

Pokrzywę piję dalej, do tego skrzyp, ale redukuję wypijaną ilość do 1 szklanki pokrzywy i 1 szklanki skrzypu dziennie.

Offline Castia Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: sierpień 2009
14 marca 2009, 09:51
Włosy wyglądają na zdrowsze, są mięciutkie i się błyszczą. Poza tym jakoś mi się wolniej przetłuszczają :)