e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Piękne włosy mieć....  (Przeczytany 49671 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 08.09.2007
Odp: Piękne włosy mieć...
12 lutego 2009, 17:20
Ania a co to dokładnie jest?

Jak ja byłam w zielarskim to pani też mi poleciła z Radicalu ale bez spryskiwacza - do wcierania w skórę głowy - odżywka wzmacniająco regenerująca. Używa się jej 2 razy w tygodniu.

Offline Wercia Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 03.05.2003r
12 lutego 2009, 17:32
Ja nie mam praktycznie wcale problemu z włosami ;D
Myję je 2-3 razy w tygodniu... tylko raz je malowałam.... nie używam prostownicy i staram się również nie używać suszarki (ale nie zawsze jest to możliwe ;))
Do mycia stosuję szampon

na przemian z tym...

i odżywkę

Włosy mam do pasa, nie mam problemu z rozczesywaniem, są grube i lśniące...

Offline .:Anka:. Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
12 lutego 2009, 18:44
skopiowałam z innej strony

Postać:
ODŻYWKA

Opis:
Działanie:

Ekstrakt ze świeżego ziela skrzypu polnego wzmacnia włosy i hamuje ich wypadanie.

Proteiny pszeniczne odżywiają i chronią przed niekorzystnym wpływem środowiska i nadmiernym wysuszeniem, spowodowanym również używaniem suszarki.

Wyciąg z zielonej herbaty jest źródłem cennych mikroelementów odpowiedzialnych za odżywienie skóry głowy i mieszków włosowych.

D'panthenol (witamina B5) stymuluje pęcznienie keratyny, przez co nadaje włosom pożądaną objętość i połysk.

Zawiera:

ekstrakty ze skrzypu polnego, z zielonej herbaty, proteiny pszeniczne, prowitaminę B5.

Efekt:

Chroni przed szkodliwym wpływem środowiska, wzmacnia i odżywia. Włosy stają się wyraźnie grubsze, podatne na rozczesywanie i układanie. Uzyskują jedwabistą gładkość i blask.

to jest w sprayu; wypiskałam troche na włosy i są rzeczywiście milsze w dotyku

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30 września 2006
12 lutego 2009, 20:36
na szczotce nie....nie lubie i nie umiem - mam suszarkolokówkę, no to ewentulanie na nią, ale teraz mam za krótkie włosy na ten bajer...
ostatnimi czasy wolę poczesać, a potem podprostować, ja mam bardzo poddające się na układanie włosy, i jak im nadaję stosowny profil przy suszeniu to potem jest cacy

suszarkę mam philips thermorotoect, ale to model już nie produkowany, są jakieś inne obecnie; moja ma już kole 9 lat, używana codziennie nie chce sie zepsuć  ;D ;D ma też dyfuzor, bardzo praktyczny, bo można puścić mu powietrze przec całą czaszę, albo przez same wypustki; świetnie dosusza skórę głowy, a to dla mnie ważne...

na suche włosy żadnych kosmetyów nie stosuje, bo to mi dramatycznie je przetłuszcza; nie lubię też odżywek bez spłukiwania, z tego samego powodu

stosuję kosmetyki Welli do prostowania

natomiast szampony i maski Kadusa najczęściej z serii Imunal

i to niekoniecznie do włosow tłustych, ale np do zniszczonych, farbowanych (pokywam siwiznę fabą)...

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
13 lutego 2009, 11:38
Wercia takich włosów to zazdroszczę (tfu, tfu - oczywiscie)

Ania a to na mokre na suche, w skórę głowy czy na całą długość? Bo to moje ja wcieram na noc w skórę głowy a następnego dnia myję normalnie głowę. Tzn stosuje jak następny dzień mam wolny bo rano po tym jak wstaję to włosy wyglądają jak tłuste :)

Lilian ja się zraziłam do takich salonowych kosmetyków bo: a) drogie, b) zawierają takie składniki które oblepiają włosa (nie pamietam teraz jak one się nazywają) i przez to wydaje się że one są zdrowsze, c) obciążają włosy :) przynajmniej moje.

Co do odżywek do spłukiwania to moja fryzjerka powiedziała mi, że nawet takie trzeba spłukiwać, bo większość ludzi ma tendencję do nakładania więcej niż potrzeba i nie spłukawszy tego nadmiaru włosy są obciażone i wiszą jak strąki. Poza tym to ma wchłonąć we włosa to zdąży wchłonąć a nadmiar trzeba spłukać.

A ja melduję, że jestem już po uzyciu szamponu brzozowego - i chyba całkowicie się przerzucę na szampony ziołowe. Troche mi szkoda, bo akurat mam zapas innych szamponów, ale nie zmarnują się - co jakiś czas będę je stosować zeby włosy się nie przyzwyczaiły.

No i przez 2 miesiace włosy mi urosły średnio 2,5 cm (tak na oko) czyli szybciej niż wcześniej, bo teraz przy ciemnych włosach mam masakryczny odrost...

Offline .:Anka:. Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
13 lutego 2009, 12:06
Ania a to na mokre na suche, w skórę głowy czy na całą długość? Bo to moje ja wcieram na noc w skórę głowy a następnego dnia myję normalnie głowę. Tzn stosuje jak następny dzień mam wolny bo rano po tym jak wstaję to włosy wyglądają jak tłuste
na całą długość włosów
mozna i na suche i na mokre
na opakowaniu jest napisane, ze włosy lepiej się po tej "mgiełce" układają
ja rzopyliłam ten preparat wczoraj na włosach a dziś rano nie były tłuste choć ja i tak myję je codziennie bo inaczej nie poradzę sobie z ich ukadaniem - rano mam na głowie niełzy bałagan  >:(  ;D

Offline Wercia Kobieta

• Chuck Norris
13 lutego 2009, 14:23
Ricardo włosy mam zdrowe pewnie dlatego ze od prawie 10 lat używam Pokrzywy  :P mój mąż się tak nazywa 8)

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
13 lutego 2009, 14:46
Anusia daj znać jak przy dluższym stosowaniu ta "mgiełka" się sprawuje i czy coś jeszcze robi oprócz tego milszego dotyku :)

Wercia na początku sie ucieszyłam, że nie na darmo piję pokrzywę :) hehehehe, no ale za to pokrzywe masz zawsze kiedy chcesz  ;D

Offline Wercia Kobieta

• Chuck Norris
13 lutego 2009, 15:17
Dlatego już nie piję ;D co za dużo to nie zdrowo :P żartuję... ;)
Ja potrzebuję czegoś na poprawę cery i kondycji moich paznokci.... :(

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
13 lutego 2009, 15:44
Wercia to coś ta Twoja pokrzywa to działa tylko chyba na włosy :) bo pokrzywa do picia oczyszczając organizm najpierw może wysypać twarz, a potem buzia jest już ładna i do tego wzmacnia paznokcie. Ja zawsze miałam paznokcie miękkie i łamliwe a teraz są twardsze :)

Offline Wercia Kobieta

• Chuck Norris
13 lutego 2009, 15:48
To muszę zacząć pić pokrzywę :P mam nadzieję że jest dobra w smaku 8)

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
13 lutego 2009, 15:50
Wercia przyzwyczaisz się do tego smaku :) smakuje jak ziółka :)

Tym razem KILKA SŁÓW O NATURALNYCH SPOSOBACH:

CYTRYNA:

Sok z cytryny dodaje zniszczonym i matowym włosom blasku. Delikatnie rozjaśnia włosy blond. Aby rozjaśnic nieco włosy należy sok z dwóch cytryn wlać do szklanki wody. Nastepnie wypłukać włosy tą miksturą i wystawić je na słońce na około 15 minut.By uzyskac blask na włosach spłukujemy włosy pod koniec mycia sokiem z cytryny.

SKRZYP POLNY:

Zawiera krzemionke która buduje strukturę włosa. Odbudowuje zniszczone włosy i sprawia ze stają się one grubsze. Przyśpiesza także ich wzrost. Płukanke przygotowujemy z trzech łyżek skrzypu zalanych czterema szklankami wody. Wywar gotujemy tak długo aż zostanie tylko połowa płynu. Włosy płuczemy zaraz po umyciu.

RUMIANEK:

Pomaga pozbyć sie łupieżu i problemu przetłuszczających się włosów. Nadaje włosom złotawego połysku. Ma działanie odkażające i przeciwzapalne.Dwie garście suszonego rumianku zalewamy litrem wrzącej wody. Odstawiamy przykryty napar na 20 minut. Odcedzamy i płuczemy włosy przez pare minut. Stosujemy przy każdym myciu.

ALOES:

Łagodzi podrażnienia i nawilża skórę głowy. Regeneruje zniszczone włosy.Na wzmocnienie włosów możeby przygotować maseczke aloesową. Miksujemy 5 liści aloesu złyżką miodu, 1/3 szklanki ciepłej wody i dwoma łyżkami oliwy z oliwek. Nakładamy maskę na pół gdziny przed myciem włosów i owijamy głowę folią lub ręcznikiem.

Offline Olucha Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 11 lipiec 2009r.
13 lutego 2009, 16:19
Skarbnica wiedzy ten wątek  ;) ja wczoraj nałożyłam maseczkę z cytryny żółtka i oleju rycynowego i powiem wam że już po jednym myciu widać rezultat  ;) od wczoraj także pokrzywa  ;D

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
13 lutego 2009, 16:26
Cieszę się, że wątek jest przydatny :)

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
13 lutego 2009, 16:32
To na dzisiaj jeszcze jedną rzecz tutaj wkleję nt włosów  ;D Reszta kiedy indziej

DIETA DLA WŁOSÓW

Warunkiem zdrowych i lśniących włosów jest zrównoważona dieta bogata w składniki odżywcze.Ważne aby składniki odżywcze były dostarczane regularnie bo nasz organizm nie ma możliwości ich magazynowania!

Jakich składników potrzebują włosy?

• Cystyna wpływa na wzrost włosów, niedobór powoduje brak połysku włosów. Cystyna znajduje się w: żółtkach jaj, produktach zbożowych, zarodkach pszennych, soi, płatkach owsianych, otrębach pszennych.

• Cynk uaktywnia enzymy kontrolujące metabolizm białek które zawierają wiązania dwusiarczkowe potrzebne do budowy włosa. Wpływa także na gospodarkę witaminową witaminy A, a witamina ta ma znaczący wpływ na proces keratynizacji włosów. Długotrwały niedobór powoduje z początku zahamowanie wzrostu, później przerzedzanie się włosów, natomiast w skrajnych przypadkach może doprowadzić do całkowitego wyłysienia. Cynk naturalnie odkłada się we włosach i przy jego braku włosy staja sie słabsze.Cynk znajduje się w: produktach z pełnego zboża, ryżu naturalnym, pszenicy, jęczmieniu, serach żółtych, pestkach dyni, orzechach włoskich, ostrygach, jajkach, sezamie, soczewicy, kokosie, migdałach, kukurydzy, sezamie, ziarnach słonecznika, grzybach, groszku, orzechach nerkowca, fasoli mung.

• Żelazo, a dokładniej jony żelaza są związane z tzw. oddychaniem komórkowym dostarczającym energii komórkom macierzy, dzięki których podziałom i różnicowaniu się powstaje włos. Są też niezbędne dla działania pewnego enzymu wpływającego pośrednio na prawidłowość i częstość podziałów komórek macierzy, co decyduje o prawidłowej budowie i tempie wzrostu włosów. Tak więc jego niedobór może być powodem łysienia. Obfite krwawienia miesiączkowe, okres ciąży i dieta może u kobiet prowadzić do niedoboru żelaza. W takim przypadku włosy stają się cienkie, łamliwe i ulegają przerzedzeniu.Żelazo znajduje się w: szpinaku, pestkach dyni, awokado, soi, orzechach włoskich, pokrzywie, życie, morelach, ostrygach, kukurydzy, sezamie, jajkach, natce pietruszki, ziarnach słonecznika, grzybach, groszku, oliwkach, orzechach nerkowca, daktylach, pszenicy, fasoli mung.

• Miedź działa wzmacniająco na włosy. Od miedzi zależy wzrost prawidłowej struktury rogowej włosa. Niedobór miedzi skutkuje np. zbyt małą ilością mostków dwusiarczkowych, które wzmacniają wytrzymałość i sprężystość włosów. W konsekwencji włosy stają się słabe i poskręcane. W przypadku niedoboru miedzi w organizmie dochodzi do zaburzeń w gospodarce żelazem, co jeszcze bardziej może niekorzystnie odbić się na stanie naszych włosów. Niedobór może także prowadzić do odbarwienia i zmian strukturalnych we włosach.Miedź znajduje się w mięsie.

• Magnez potrzebny jest do syntezy białek.Magnez znajduje się w: pestkach dyni, groszku, jabłkach ze skórką, soi, brokułach, prosie, kapuście, melonie, kiwi, fasoli, burakach, owsie, kabaczku, pomidorach, jęczmieniu, kurczaku, życie, orzechach włoskich, morelach, kokosie, migdałach, brukselce, kalafiorze, marchewce, kukurydzy, sezamie, selerze, cebuli, ziarnach słonecznika, grzybach, soczewicy, groszku, orzechach nerkowca, grejpfrucie, pszenicy, sałacie, fasoli mung, brzoskwiniach.

Offline Kasia* Kobieta

• Chuck Norris
14 lutego 2009, 22:15
ja nie mam w domu ani suszarki ani prostownicy. Prostuje i podcinam u fryzjera co 3 miesiace.

ostatnio kupilam fajny szampon Joanny , byl na promocji za ...3,59zł ale jakas pani brala 3 szt i mowi ze super, wiec wzielam. I naprawde fajny , i nawet łupiez mi sie nie pojawil. No i włosy są miekkie i fajnie sie układają.
jak znajde fote to wkleje.
Wszyscy mówią mi - kiedyś przyjdą lepsze dni, ktoś na dobre zmieni mnie, czekam na ten dzień

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
14 lutego 2009, 23:00
No to ciekawa jestem jaki to szampon. Z Joanny dobry szampon to kojarzy mi się z Naturii, ale może to jeszcze cos innego :)

Dzisiaj znów użyłam tego brzozowego szamponu i jestem zadowolona :)

W poniedziałek mam wizytę u fryzjera i ciekawe co powie moja fryzjerka na włosy :) Mi się zdaje, że sa w dobrej kondycji ale ciekawe co ona po spojrzeniu fachowym wzrokiem powie :)

Offline Kasia* Kobieta

• Chuck Norris
14 lutego 2009, 23:04
 o taki

uzywam go jakies 3 tygodnie i jest naprawde super
Wszyscy mówią mi - kiedyś przyjdą lepsze dni, ktoś na dobre zmieni mnie, czekam na ten dzień

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
14 lutego 2009, 23:10
aaaaaaaaaaaa, ten :)

Ja miałam z tej serii maskę - kompres nawilżajacy, ale był do du*py. Beznadziejny :)

Offline Kasia* Kobieta

• Chuck Norris
14 lutego 2009, 23:29
ja maski nie uzywałam, ale szampon jest ok :)

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
14 lutego 2009, 23:32
ziołowe szmpony baaardzo lubie....

teraz mam zakupione dwa z WAXa i musze odpalić...
myję głowę codziennie to i tak jak woda pójdą...

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
15 lutego 2009, 10:09
klaudia (kasia) tylko ten szampon jest chyba malutkiej pojemności?

Lilian na waxa się czaję, ale jakoś nie mogę sie na niego zdecydować. Dużo się o nim naczytałam - wiadomo i ochy i wręcz przeciwnie... Więcej zachwytów, ale jakoś nie wiem... Może jeden kupię, żeby się przekonać na własnym łbie, ale narazie mam zapas masek, więc sobie spokojnie poczekam :)

Ostatnio jak byłam w Auchanie to kupiłam sobie nową maskę, o taką:

I sprawuje się super :)

Offline Kasia* Kobieta

• Chuck Norris
15 lutego 2009, 10:42
nie on jest całkiem spory 250 ml chyba...

dla mnie ważne jest to że nie mam po min łupieżu, skóra głowy mnie nie swedzi i wlosy sie fajnie układają.
Minusem jest to że ciężko sie pieni...

dziewczyny mam jeszcze pytanko: ile razy myjecie wlosy?
raz , czy dwa a potem odżywka.
Ja raz, ale jak jestem u fryzjera to zawsze jest mycie , spłukiwanie , mycie spłukiwanie i potem balsam/odżywka ::)

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
15 lutego 2009, 10:46
z reguły dwa razy
drugi raz mniejsza ilość szamponu...
a potem odżywka, jak mam czas...

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
15 lutego 2009, 10:52
250 ml to dużo, to nie wiem co mi sie kojarzyło, że jest w małej butelce.

Włosy myję standardowo 2 razy, po olejach czy innych cudach 3 razy :) a potem maska.

Offline isiaczek Kobieta

• entuzjasta
  • data ślubu: Long time ago ;D
15 lutego 2009, 15:36
Ja myję codziennie i tylko raz nakładam szampon i pluczę, potem np. odżywka  i spłukiwanie no i na koniec jedwab. Nie używam pianek, lakierów i innych rzeczy więc myślę że raz wystarczy

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
16 lutego 2009, 16:50
Wróciłam od fryzjera i moja fryzjerka była zszokowana moimi włosami  :o powiedziała, że prawie  nie ma rozdwojonych końcówe (a zawsze miałam mnóstwo) i  włosy dobrze wyglądają  ;D ;D ;D

Także opłaca się stosowanie tych wszystkich trików  ;D

Offline ooppoonnkkaa Kobieta

• Traktuj ludzi tak jak byś sam chciał być traktowany...
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 29.07.2006
16 lutego 2009, 17:09
No i gratulacje Pati. To chyba ja muszę zadbać bo moje końcówki Pati są tragiczne...  >:( Ale teraz nie dam rady chyba bo nie mogę długo stać w łazience..  :-\

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
16 lutego 2009, 17:14
Aga przy pielęgnacje nie trzeba stać :)

Ja jak wcieram coś w skórę głowy to leżakuję na kanapie :) a samo nałożenie olejku kokosowego czy rycynowego to może góra 2 minuty :) Także naprawdę to jest chwila, potem tylko ręcę umyć i możesz z powrotem wrócić na kanapę :)

Offline ooppoonnkkaa Kobieta

• Traktuj ludzi tak jak byś sam chciał być traktowany...
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 29.07.2006
16 lutego 2009, 17:16
Niuńka ale muszę zmywać kilka razy a ja żeby się nie schylać to teraz nawet czasem odżywki nie nakładam...   :-[zawsze dbałam a teraz nie mogę niestety...