e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Piękne włosy mieć....  (Przeczytany 49270 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Justys851 Kobieta

• Chuck Norris
Odp: Piękne włosy mieć...
6 lutego 2009, 19:39
To i ja się dołącze do tego watku  ;)

W sumie to nie mam jakiś strasznie zniszczonych włosów , ale od ich spinania, suszenia , prostowania nie są zbyt zdrowe .
Zauważyłam duża róznice właśnie po podgrzanym olejku rycynowym ,nakładam go tak od połowy włosów , folie i robie czepek z recznika i tak chodze po domu kilka godzin to tak 2-3razy w tyg .
Bardzo fajnie również działa na mnie maska WAX ,ją zas wmasowywuje w skórę głowy i podopbnie jak po olejku , folia , recznik i tak na 30 - 45 min  ;)
Stosuje tez jedwab - albo w spray , albo normalny z biosilka
Wewnętrznie kończe właśnie kwas foliowy , poprzednio brałam wit . A+E.

Ten olej rycynowy stos od 1 stycznia i musze stwierdzić ze stan moich włosów sie poprawił bardzo  ;)

Co do pokrzywy i skrzypu to wystepują jeszcze w postaci soku  ;)

Mojej koleżance natomiast bardzo pomógł na wypadajace włosy aloes - sok z aloesu wcierała w skóre głowy i normalnie zaczęły jej nowe włosy rosnąć, trochę smiesznie to wyglądało ale szybko się wyrównały  ;)
na mnie jednak sok z aloesu nie działa  :)

Offline Kasia* Kobieta

• Chuck Norris
6 lutego 2009, 21:09
oooto koniecznie musze sobie zakupic herbatki z pokrzywy , mi włosy rosną baaardzo wolno.

a z odżywek używam jedwabiu, ale głownie w celu rozczesania moich kudłów. Plus odżywkę fructis do loków
Wszyscy mówią mi - kiedyś przyjdą lepsze dni, ktoś na dobre zmieni mnie, czekam na ten dzień

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 08.09.2007
7 lutego 2009, 09:52
isiaczek tego jedwabiu daje się dosłownie kropelkę :) Moim zdaniem taki tłusty jest bardzo dobry :)

Olucha ta, to jest jak normalna herbata. Jest w saszetkach, chyba że wolisz taką sypaną to tez taka występuje ale jak narazie ja na taką nie trafiłam jeszcze :) Wystarczy pić 1 dziennie, max 2.

Anusia widzę, że posmakowało :)

Justys851 mi czepek z ręcznika trochę niewygodnie, wolę czapkę :)  ale niektórzy robią też dobry patent, że ręcznik podgrzewają w mikrofali i taki ciepły nakładają. To jeszcze wzmacnia działanie olejku. Napewno pokrzywa jest jeszcze w postaci soku, co do skrzyou to nie wiem - nie sprawdzałam. Ale można sobie właśnie z takie soku robić wcierki. Oczywiście jeżeli  ktoś ma suche włosy już od samej nasady to nie polecam - może wysuszać, ale przy przetłuszczającycj się to jak najbardziej. Ja właśnie pokrzywę sobie wcierałam na noc, po dniu pracy, kiedy wiedziałam, że na następny dzień nigdzie nie wychodzę. teraz zastąpiłam to Radicalem.

klaudia (Kasia) polecam tę herbatkę :) tylko musisz się przygotować na to, że może wystąpić niespodzianki po tym. jest to skutek oczyszczania organizmu. Mi się to zbiegło razem z @ więc troszkę się tym załamałam, ale potem ładnie poschodziło :) I to co zauważyłam to również na paznokcie zadziałało - były twardsze i mocniejsze.

Offline .:Anka:. Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
7 lutego 2009, 10:10
melduję, ze piłam herbatkę ze skrzypu - smaczna
kiedyś robiłam sobie maseczkę na włosy - oliwa z oliwek, jajko (nie pamiętam czy całe czy tylko żółko) łyzka miodu

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
7 lutego 2009, 11:53
Anusia a pijesz osobno czy razem?

Taka maseczka też jest dobra, a co do jajka to pewnie samo żółtko :) tylko ja nie lubię maseczek z żółtkiem bo ono tak zasycha na włosach.

Pamiętam, że jak byłam mała to nie było takiego wyboru odżywek, to mama zawsze po wymyciu włosów żółtko nakładała nam na włosy.

• Global Moderator
  • Chuck Norris
7 lutego 2009, 11:57
osobno pijam

Offline Justys851 Kobieta

• Chuck Norris
7 lutego 2009, 12:16
sok z pokrzywy jest jest  :D

ricardo dzięki za radę odnośnie podgrzania recznika  ;)

Chyba własnie zacznę sobie robić wcierki ze skrzypu, wyczytałam ze świetnie działają  :)

I ziółka w herbatkach też musze zaczać pić  ;D

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
7 lutego 2009, 12:43
To ja się muszę za ten skrzyp przejść do tej mojej apteki.

A jeszcze wyczytałam, że drożdze można pić, ale do tego to już mnie nikt nie przekona. Choć drożdze to bardziej na cerę niż na włosy.

Justyś proszę bardzo, ale ja jakoś nie jestem przekonana co do podgrzewania tak ręczników. Zdaje mi się że podgrzewając w mikrofali czy piekarniku jakoś bakterie by się namnożyły?? Nie wiem. Albo można ewentualnie się trochę pomęczyć i jak masz nałożone na włosy olejek, zawinięty folią i czapkę czy coś innego, to można ogrzewać suszarką na najwyższym poziomie grzania. Ale to już wersja dla wytrwałych :)

Offline Olucha Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 11 lipiec 2009r.
7 lutego 2009, 12:46
hmmmm to ja idę za dobrym przykładem i kupuję dziś pokrzywkę i olej rycynowy  ;) no właśnie co do tego oleju, mam podgrzać w garnku i posmarować nim włosy, ale gdzieś tak od połowy aż do końcówek, nie od czubka tak?

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
7 lutego 2009, 13:22
Ja nie podgrzewam tego w garnku, tylko do filiżanki nalewam gorącej wody, olejek nalewam do salaterki i tą salaterkę kładę na filiżankę gorącej wody. Para podgrzeje olejek i po kilku minutach olejek będzie w sam raz do użytku.

Nakładać możesz jak chcesz, ja mam cieniowane na całej długości więc nakładam od góry do dołu i nawet masuję resztkami głowę, ale jeżeli dasz od samego czubka to musisz liczyć się z tym, że więcej razy będziesz musiała myć głowę szamponem i dokładniej zmywać. Mi wychodzi max 3 mycia. Jak się boisz dać tak od skóry to daj od połowy i zobaczysz ile razy będziesz musiała to zmywać.

Melduję, że skrzyp zakupiony właśnie się parzy  ;D

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
7 lutego 2009, 15:18
Dla mnie ta herbatka ze skrzypu jest niedobra... Ma taki dziwny posmak... Dziś wypiłam 2, ale chyba będę piła 1 dziennie...

Offline isiaczek Kobieta

• entuzjasta
  • data ślubu: Long time ago ;D
9 lutego 2009, 09:44
isiaczek tego jedwabiu daje się dosłownie kropelkę :) Moim zdaniem taki tłusty jest bardzo dobry :)
Jasna sprawa, ze oddrobinkę ale i tak jest za ciężki dla mnie. Świetnie natomiast nadaje sie  na mokre włosy. Bardzo ułatwia rozczesywanie. Jednak na suche włosy musze mieć trochę lżejszy jedwab. Takie włosy po prostu mam i cóż poradzić...
Powoli przekonujecie mnie do picia ziółek...szkoda że nie wystarczy pić zieloną herbatkę - ta mi przynajmniej smakuje...:-\

Offline Castia Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: sierpień 2009
9 lutego 2009, 15:56
Przyłączam się do pijących pokrzywę! Od dziś minimum szklaneczka pokrzywy dziennie :)

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
10 lutego 2009, 12:08
isiaczek jak smakuje Ci zielona herbata to pokrzywa też powinna Ci smakować, a już napewno się przyzwyczaisz do tego smaku :)

Castia no to zdrówko, ja wlaśnie wydoiłam pierwszy kubeczek  ;D ;D ;D

• Global Moderator
  • Chuck Norris
10 lutego 2009, 12:23
ja też właśnie piję pokrzywę

Offline mk.mika Kobieta

• maniak
    • Słońce i Księżyc stałoz się jednością- relacja
  • data ślubu: 6 czerwca 2009
10 lutego 2009, 13:18
A ja mam mocne, grube i zdrowe włosy.. ale strasznie sie przetłuszczają.
Nic mi nie daje farbowanie ani trwała, które ponoć wysuszają włosy, szampony te specjalne na łojotok tez nic nie dają, bo skóra głowy jest ok ale za to same włosy tłuszczą się strasznie. I dlatego mam ciągle krótkie włosy, szalu mam dostać jak sa dłuższe. No i jakoś sama lepiej się czuje w krótkich, No i ostatecznie zostałam przy krótkich włosach do ślubu, bo i tak nie chcę welonu.
Macie jakąś metodę na przetłuszczające sie włosy, które bardzo szybko przyzwyczajają sie do szamponów??

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
10 lutego 2009, 13:32
mk.mika ja co prawda przetłuszczaniem się nie za bardzo interesuję bo sama tego problemu nie mam, ale spróbuj  używać szamponów takich typowo ziołowych. Czyli takich w przeźroczystych buteleczkach, spróbuj szamponu z pokrzywy, bo on działa na włosy przetłuszczające wysuszająco. Może to pomoże.

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
12 lutego 2009, 12:49
Tym razem napiszę kilka przepisów na typowe maseczki do włosów.

MASECZKA BANANOWA DO WŁOSÓW:

Składniki:
1 banan średniej wielkości
2 łyżki stołowe jogurtu naturalnego
2 łyżeczki oleju z pszenicy
1/4 łyżeczki lecytyny
1/8 łyżeczki miodu pszczelego
2 łyżeczki skondensowanego mleka
2 - 4 krople olejku ylang ylang
Składniki mieszamy w mikserze do uzyskania jednolitej papki.
Przed nałożeniem maseczki myjemy włosy jeden raz łagodnym szamponem i spłukujemy mocno ciepłą wodą.
Maseczkę nakładamy równomiernie na włosy, delikatnie wcieramy przez krótką chwilę, nakładamy folię lub czepek foliowy i okręcamy głowę ręcznikiem aby utrzymać ciepło.
Maseczkę pozostawiamy na włosach przez conajmniej 15 minut, zalecane jest utrzymanie maseczki przez godzinę lub dłużej.
Maseczkę zmywamy ciepłą wodą z dodatkiem niewielkiej ilości łagodnego szamponu.
Maseczka ma zbawienny wpływ na włosy i skórę ale może sprawić kłopoty przy jej sporządzaniu, niektóre składniki są stosunkowo trudne do zdobycia.
Lecytynę możemy zastąpić olejem sojowym a olejek ylang ylang olejem z awokado, zamienniki trochę niestety osłabiają działanie maseczki ale i tak warto spróbować.

MASECZKA OLIWKOWA DO WŁOSÓW:

Składniki:
5 łyżek oleju z oliwek
2 jajka
Mieszamy dokladnie w mikserze.
Maseczkę nakładamy na włosy nakładamy czepek foliowy lub owijamy glowę folią
Po 15 minutach dokładnie zmywamy włosy wodą z szamponem.
Maseczka przeznaczona jest do włosów suchych, cienkich i zniszczonych.

MASECZKA MIODOWO - OLIWKOWA DO WŁOSÓW:

Składniki:
2 łyżki stolowe miodu
3 łyżki stołowe oliwy z oliwek
Mieszamy dokladnie w mikserze.
Nakładamy maseczkę na włosy owijamy glowę folią a następnie ręcznikiem.
Maseczkę zmywamy po 15 minutach szamponem i dobrze spłukujemy wlosy.

MASECZKA DO WŁOSÓW JASNYCH

Po umyciu włosów szamponem i spłukaniu, wylewamy na głowę filiżankę świeżo wycisniętego soku z cytryny, rozprowadzamy sok na włosach i delikatnie masujemy włosy i skórę głowy. Po kilku minutach dokładnie zmywamy maseczkę wodą i nakładamy odżywkę. Maseczka sprawi że włosy staną się lśniące.
Zabieg może być powtórzony najwcześniej po upływie dwóch tygodni.

MASECZKA NA WZMOCNIENIE SŁABYCH WŁOSÓW:

Składniki: 1 żółtko, łyżka olejku rycynowego, 2 łyżki nafty kosmetycznej, łyżka soku cytryny.
Sposób przygotowania: wyżej wymienione składniki zmieszaj ze sobą i utrzyj na bardzo gładką gęstą masę. Następnie wetrzyj ją w skórę głowy, owiń folią i ręcznikiem. Po 30 minutach maseczkach zmyj.

ŚRODEK NABŁYSZCZAJĄCY WŁOSY Z OTRĘBÓW RYŻOWYCH:

Bawełniany woreczek napełniony otrębami namocz w ciepłej wodzie po czym posmaruj w nim włosy. Zyskają jedwabisty połysk.

PŁUKANKA DO WŁOSÓW:

Garść mięty zalej 1 litrem octu winnego i zamknij w szczelnym naczyniu na 14 dni. Po odcedzeniu płuczwłosy nalewką  po każdym myciu głowy. Włosy staną się mocne i elastyczne.

Offline Olucha Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 11 lipiec 2009r.
12 lutego 2009, 13:08
A ja byłam dzisiaj w aptece i Pani mi powiedziała że płukanie włosów pokrzywą działa rewelacyjnie, chyba jeszcze lepiej jak picie  :)

• Global Moderator
  • Chuck Norris
12 lutego 2009, 13:11
łooooo
extra
wypróbuję coś w weekend

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
12 lutego 2009, 13:38
Olucha zarowno płukanie jak i wcieranie pokrzywy są bardzo dobre, ale jeśli masz suche włosy bądź podatne na przesuszanie to niestety ale od zewnątrz pokrzywa może (aczkolwiek nie musi) wysuszać je jeszcze bardziej. Spróbuj taką płukankę. Ja osobiście nie lubię płukanek bo włosy wydają mi się po nich szorstkie i nie miłe w dotyku.

Anusia powodzenia :) Jak coś wypróbujesz to daj znać jaki efekt :)

Ja wczoraj zakupiłam na wypróbowanie szampon ziołowy z brzozy. Jest on do włosych normalnych i suchych. Zobaczymy.

Offline Castia Kobieta

• Chuck Norris
12 lutego 2009, 14:42
Ja myślę, że dbając o włosy od wewnątrz i z zewnątrz (maski, płukanki) po prostu wygląd włosów musi się poprawić :) a jeśli nie, to już chyba tylko do dermatologa jeśli jest tragicznie?

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
12 lutego 2009, 15:25
No tak, tylko trzeba pamiętać, że same maski czy tabletki niewiele moga zdziałać, gdy cały czas na bieżąco będziemy włosom szkodzić, np prostując włosy, używając suszarki, może nawet być tak że wiązanie włosów w kucyk nieodpowiednią gumką (najlepsze są zwykłe frotki bez tych metalowych łączeń) też może niszczyć włosy.

Offline Castia Kobieta

• Chuck Norris
12 lutego 2009, 15:31
szkoda, że ja czasami muszę suszarki używać... ehh
włosy mi tak długo schną, a przecież nie będę wstawać 3 godziny wcześniej by mi włosy wyschły  ::)

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30 września 2006
12 lutego 2009, 15:46
nie używanie suszarki wydaje mi sie nierealne...szczególnie przy włosach przetłuszczajacych sie, ktore musze umyć każdego dnia najlepiej rano...

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
12 lutego 2009, 15:53
Ok, ok :)

Nieużywanie suszarki to oczywiście byłoby najlepsze wyjście, ale jak ktoś nie może sobie na to pozwolić to najlepiej suszyć na średnim poziomie ciepła lub na zimnym podmuchu. I najlepiej suszyć "z włosem" a nie "pod włos"

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30 września 2006
12 lutego 2009, 15:57
pod włos nie zwykłam....
zazwyczaj czeszę i suszę...
a co do temperatury podmuchu to ja mam jakiś czujnik wilgoci w suszarce i ten zmienia temperaturę stosownie do niej...
na zimnym podmuchu miałabym chyba zapalenie zatok... ;D ;D ;D z reszta miewam jak głowy nie dosuszę...

a na koniec jeszcze włoski pokatuję prostownicą...a teraz (mam nowy fryz) to już na bank...
tylko, że majątek wydaję na płyny ochronne do prostowania, odżywki i szampony...
ze względu na przetłuszcanie mam ich przynajmniej trzy w użyciu...

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
12 lutego 2009, 16:16
Lilian a nie możesz np suszyć od razu na szczotce? Tak wlosy również będą proste, na koniec jedwab do włosów i jest ok.

Wiesz co, nawet nie słyszałam o takiej suszarce, mogłabyś napisać mi jaka firma i jaki model to się trochę doinformuje  ;D

Ja jak muszę suszyć to suszę na średnim poziomie na szczotce i włosy są proste i nie puszą się ani nic.

Acha, dobrze jest, aby po suszeniu jeszcze ciepłym powietrzem na koniec trochę włosy posuszyć zimnym. Mimo wszystko ciepłe powietrze otwiera łuski włosa, a zimne je przymyka  :D

Lilian jak jesteś zadowolona z tych kosmetyków do włosów to napisz jakie to są :)

• Global Moderator
  • Chuck Norris
12 lutego 2009, 17:10
dziś byłam w sklepie zielarskim i pani mi powiedziała, że jesli skrzyp ma pomóc tp trzeba go gotować przez 10 min
poza tym poleciła mi preparat Farmony

kosztuje prawie 9 pln (w sklepie on-line niecałe 8)

• Global Moderator
  • Chuck Norris
12 lutego 2009, 17:10
niecałe 8 pln miało być