e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Piękne włosy mieć....  (Przeczytany 49295 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline madziq Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 26.04.2008
Odp: Piękne włosy mieć...
18 kwietnia 2009, 20:26
dzięki to wypróbuje tą Joanne  ;D

to serum też kiedyś używałam ale przestał mi pasować  ;)

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 08.09.2007
18 kwietnia 2009, 20:27
Tak Ricardo, ta nazwa to z jakiegos innego forum ;)

hehehe, tamto forum to kopalnia informacji kosmetycznych :) można zwariować od nadmiaru wrażeń ale i tak je uwielbiam :)

Jak łykasz ten komplek to myślę, że to narazie wystarczy. jak zauważysz, że się robią np zajady to wtedy może komplek B, ale narazie ja bym to zostawiła.

Offline Mariolka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
19 kwietnia 2009, 08:36
ja też zaczęłam używać jedwabiu Joanny
dużo większa buteleczka i cena mniejsza
ale 15zł to już nie kosztuje
jakos tak ok 18zł teraz

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
19 kwietnia 2009, 09:43
Ja nawet wczoraj widziałam cene 15 zł, więc to zależy od sklepu :)

Offline Mariolka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
19 kwietnia 2009, 12:49
możliwe
moze ta "moja drogeria" jakąs duża marżę miała?

Offline JoasiaOl Kobieta

• zapaleniec
27 kwietnia 2009, 11:06
Ja ostatnio używam tej maseczki

Jest rewelacyjna, jednak cena  :-\(45 zł)

Offline asiul Kobieta

• zapaleniec
  • data ślubu: 17.07.2010
Odp: Problem z włosami
17 października 2009, 14:03
dawno tu nikt nie pisał, ale przypuszczam, że temat wciąż jest aktualny dla wielu babeczek. jako pani magisterka farmaceutka za jakiś rok wypowiadam się, może się rady na coś przydadzą. po pierwsze skrzypowe suplementy - działa pod warunkiem połączenia z witaminami i cynkiem. ale działa po bardzo długim stosowaniu. regularnym i w znacznej dawce! ale jest dość przereklamowany, szczerze mówiąc. podobnie przereklamowane są preparaty beta karotenu, bo na zajęciach robiliśmy badanie zawartości karotenu w suplementach i w ŻADNYM z nich nie znajdowało się tyle, ile wg opakowania... więcej beta karotenu zawiera szklanka kubusia, niż któryś z drogich suplementów. jeśli chodzi o włoski wypadające, słabe, zniszczone, to jest na nie parę spososbów bardziej naturalnych, można powiedzieć domowych. nie ma co łudzić się, że krótka kuracja jakąś super maseczką drogą jak diabli pomoże. pomoże jedynie regularne stosowanie. jeśli chodzi o tradycyjne metody, to polecam naftę. najlepiej naftę stosować przed każdym myciem głowy. wystarczy na 10minut przed myciem wmasować i potem umyć normalnie. ja moją naftę mam zmieszaną z olejem rycynowym, również znanym z fajnych właściwości (smarować można nim rzęsy, na różnych forach dziewczyny twierdzą, że rzęsy robią się gęstsze). trzeba jednak pamiętać, że olej rycynowy trochę przyciemnia włoski, więc blondynki lepiej, żeby unikały olejku, jeśli nie chcą stać się ciemniejsze ;) dobrze robi też maseczka raz na jakiś czas pod tytułem żółtko jajka, olej plus nafta. wetrzeć we włoski i skórę, owinąć łepetynę ręcznikiem i iść obejrzeć jeden odcinek serialu :D włoski można uratować, trzeba tylko regularności. najdłużej potrwa regeneracja wypadających włosków pociązowych i po odstawieniu antykoncepcji hormonalne, ale głowy do góry :)

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30 września 2006
17 października 2009, 14:11
żółtko jajka, olej plus nafta.

a jak to się z głowy zmywa....o maaaaaaaammm
raz zrobiłam to mi się odechciało...
to dla wytrwałych

Offline asiul Kobieta

• zapaleniec
17 października 2009, 14:34
no ja sobie raz zafundowałam maseczkę bardzo przedobrzoną. oleju rycynowego dałam ze cztery łychy na trochę nafty i jedno żółtko i był problem :) ale generalnie nafta plus żółtko plus kilka kropelek oleju rycynowego zmywa się już po pierwszym szorowaniu szamponowym, ale ja zmywam dwa razy szamponem, potem na końce odżywka i gra gitara. nie jest tak źle, chociaż brzmi faktycznie niewykonalnie :)

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
17 października 2009, 14:37
oliwa jak oliwa...
ale to jajo mi zostawało... ;D ;D ;D

Offline asiul Kobieta

• zapaleniec
17 października 2009, 14:55
bo się jajo zmywa podobnie jak całą resztę letnią wodą ;) zapomniałam wspomnieć :D pamiętam, jak byłam mała i mama mi za radą babci zrobiła płukankę jajową, potem zmyła łepetynę gorącą wodą i miałam jajecznicę we włosach...

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
17 października 2009, 14:56
miałam jajecznicę we włosach

otóż to...

Offline mka Kobieta

• Every second is a lifetime and every minute more brings you closer to God and you see nothing but the red lights you let your body burn like never before. And it feels better than love. Yeah it feels better than love...
  • Chuck Norris
  • data ślubu: :Serduszka: AF :Serduszka:
17 października 2009, 16:18
Ja polecam odżywki/maski z Vax`a. Są najróżniejsze rodzaje i poleca się je osobą również po chemioterapii.

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Odp: Piękne włosy mieć....
17 października 2009, 16:22
też sobie cenie WAXa...

Offline asiul Kobieta

• zapaleniec
17 października 2009, 16:53
Wax ma naturalne składniki, jest marką bardziej apteczną, niż drogeryjnie - kosmetyczną, stąd super po nim efekty. koleżanka stosowała przy wypadających włoskach, bo przez lata je prostuje codziennie i zaczęły wyglądać chorowato... poprawy co prawda nie widać, ale żeby było je widać raczej należałoby zmienić nawyki i nie traktować codziennie od lat włosków temperaturą 200stopni...

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
17 października 2009, 16:58
ja swoje tez traktuje prostownicą i WAXem przy okazji i póki co maja się dobrze...

Offline tuluza Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 21.08.2010
2 grudnia 2009, 11:29
hej przeczytalam wszystkie posty i mam metlik w glowie. . .  ;( mam tluste wlosy u nasady i suche na koncach, glowe myje codziennie.  Chcialabym sprobowac tego olejku kokosowego lub rycynowego i tu putanie: gdzie sie to kupuje, ile kosztuje i czy naklada sie na suche wlosy a potem myje czy tez najpierw sie je myje i naklada na mokre a potem kolejne mycie? Czy jak mam tluste wlosy przy skorze to mam go nakladac tylko od polowy dlugosci wlosow? czy istnieje jakis niedrogi szampon przyspieszajacy porost wlosow? prosze o pomoc :(

Offline korda.kasiorek Kobieta

• nowicjusz
3 grudnia 2009, 15:00
Olejek ryconowy można kupić w aptece, kosztuje chyba kilka złotych.  Nakładasz na włosy przed myciem, zawijasz w ręcznik czekasz kilka minut i myjesz włosy.  Co do szamponu wzmacniającego wypróbuj takie najzwyczajniejsze pokrzywowe albo z czarnej rzepy.

Offline ela Kobieta

• Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 13.08.2005
3 grudnia 2009, 23:25
Taaa olejek rycynowy ...tylko że później musisz myć włosy z 20 razy aby w ogóle go zmyć ....a  i tak włosy sa tłuste .
Olejek rycynowy jest masakrycznie tłusty , gęsty tłustyt olej !
Ja go nakładałam na rzęsy i brwi .
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
4 grudnia 2009, 09:37
Ja nigdy nie miałam problemu ze zmywaniem olejku rycynowego :) Przed użyciem najlepiej go podgrzać - ale nie w garnku, tylko np stawiając miseczkę z olejkiem na szklankę w której jest gorąca woda - dzięki temu olejek będzie się lepiej nakładał na włosy, nie tak "tepo".
Od tego jeszcze jak się zmywa olejek zależy jakiego się używa szamponu. Najlepsze są szampony ziołowe, bo zawierają to co powinien zawierać szampon - czyli środki myjące i wyciągi z ziół. Szampony drogeryjne typu Elseve czy inne takie mają mnóstwo takich dodatków, które nie zmyją olejku, nie dosyć że zmarnujesz pół szamponu to jeszcze nie będziesz zadowolona z efektu bo składniki zawarte w szamponie obkleją włosy.
Ile będziesz trzymać olejek na włosach - to zależy tylko od Ciebie. Ja jak coś nakładam przed myciem to na minimum godzinę. Na mniej czasu jak dla mnie nie ma sensu.
Acha, a jak nakładasz olejek to nie zakładaj od razu ręcznika bo ręcznik będzie od razu do prania - nałóż sobie najpierw zwykły woreczek foliowy i dopiero ręcznik. Jak Ci się będzie chciało to możesz też tak zawiniętą głowę grzać nawiewem gorącym z suszarki - będzie lepsze działanie olejku.
Z olejkiem kokosowym postepujesz tak samo.
Tylko jak masz tłuste włosy to nakładaj olejki tak od połowy długości.

Offline .:Anka:. Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
4 grudnia 2009, 10:09
ooo muszę kupić sobie olejek rycynowy
żebym tylko nie zapomniała jak będę w aptece :glupek:

Offline tuluza Kobieta

• nowicjusz
4 grudnia 2009, 19:23
wlasnie mam na wlosach smalczyk (olejek rycynowy) ciezko sie naklada mimo ze go podgrzalam, zobaczymy co z tego wyjdzie, mam nadzieje ze zmyje :(
umyłam włosy dwa razy, mysle ze sie zmył, ale powiem szczerze, że już dawno nie miałam takiego problemu z rozczesaniem włosów jak po tym olejku. . .

Offline ela Kobieta

• Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 13.08.2005
4 grudnia 2009, 19:26
hehe ;)

ja mam długie i geste włosy i zawsze mam problem z myciem .
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
4 grudnia 2009, 20:57
A po umyciu włosów nakładasz jeszcze odżywkę? Nie wiem jak jest bez odżywki bo ja zawsze ją nakładam i nie mam żadnego problemu.

Offline tuluza Kobieta

• nowicjusz
4 grudnia 2009, 22:16
po zmyciu tego olejku juz nie nalozylam odzywki bo myslalam ze za duzo tego bedzie...ale sie nameczylam

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
5 grudnia 2009, 18:18
eeeeeeeeeee, to po umyciu włosów postępuj tak jak zawsze - odżywka a potem spłukiwanie :)

Offline tuluza Kobieta

• nowicjusz
6 grudnia 2009, 13:17
dzieki, nastepnym razem tak zrobie :)

Offline asiul Kobieta

• zapaleniec
6 grudnia 2009, 15:42
dziewczyny, tylko pamiętajcie, że olejek rycynowy przyciemnia włosy, więc nie radzę stosować naturalnym blondynkom. poza tym olejek rycynowe przyspiesza porost włosków, dlatego należy go nakładać na skórę głowy głównie i wpasować w nią, dopiero w następnej kolejności w resztę włosków. jeśli trudno się nakłada nawet po ogrzaniu, to radzę kupić w aptece (koszt  5 złotych) naftę kosmetyczną, najlepiej z drożdżami lub z mikroelementami i zmieszać pół na pół lub w innej proporcji z olejkiem. nafta działa na włosy rewelacyjnie. zmywać najlepiej szamponami zwykłymi do tłustych włosów, na pewno nie szamponami w stylu 2w1.
naprawdę do apteki, której pracuję, przyszła raz babeczka, bo jej włosy wypadało po zakończeniu stosowania tabletek anty. wyglądała fatalnie, włosy były słabe i naprawdę nieładne. nie pomagały jej te droższe maski ani szampony specjalne, podreperowała się dopiero naftą z olejkiem. wiadomo, że na efekty trzeba poczekać... skóra regenruje się szybciej niż włosy, z włoskami potrzeba cierpliwości :)

Offline tuluza Kobieta

• nowicjusz
6 grudnia 2009, 16:54
o fajnie to ja pewnie dokupie tez nafte kosmetyczna bo jak dla mnie to tragedia nakladac ten olejek :(. Jeśli mam wlosy przetluszczajace sie to tez am wcierac w skore glowy ( chcialabym zeby szybciej rosły )

Offline asiul Kobieta

• zapaleniec
6 grudnia 2009, 20:11
tuluza, jeśli masz mocno przetłuszczające się włosy, to ja radzę nakładać mimo wszystko olejek z naftą na całe włosy, a po umyciu wypłukać wodą z sokiem z cytryny i np 2 łyżkami octu jabłkowego (nie martw się, nie pachnie brzydko, do kupienia w spożywczaku). jeśli włoski mocno Ci się przetłuszczają możesz też dodać sok z cytryny do olejku i nafty. ja mam włosy mega przetłuszczające się i mimo wszystko używam olejku z naftą, czasem z żółtkiem i sokiem cytrynowym i gra :)