Autor Wątek: przerwa w stosowaniu tabletek  (Przeczytany 2468 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline agneska21

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 24.07.2010
przerwa w stosowaniu tabletek
« dnia: 20 Lutego 2009, 15:58 »
Mam pytanko wyczytalam dzisiaj w interii, ze po 5 latach stosowania tabletek zaleca sie 1-2 lata przerwy w celu "obudzenia" jajnikow.Czy ktorejs z Was lekarz zalecil taka przerwe??Juz kiedys pamietam chcialam robic jakies przerwy, ale chyba max to byly 2 mies.Nie pamietam dokladnie.
Wiem, ze musze sie spytac u zrodla, czyli u gina ;D Ale wizyta dopiero za miesiac, a chcialabym juz wiedziec co mnie czeka:)

Offline martusia83

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1222
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.08.2008
Odp: przerwa w stosowaniu tabletek
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Lutego 2009, 16:45 »
Ja pamiętam, że moj ówczesny lekarz to kazał mi taką przerwę zrobić po około 3 latach brania i tak na 3 miesiące. Ale z tego co widziałam u koleżanek to co lekarz to miał inne poglądy na ten temat.

Jedna brała tabletki już od 4 lat i jak się zapytała czy musi przerwe robić to jej powiedział czy chce mieć dzieci bo jeśli tak to niech zrobi a jak nie to nie musi. Ona mu odpowiedziała, że obecnie nie chce ale kiedyś tam to kto wie pewnie tak. No to jej powiedział żeby zrobiła sobie przerwe.
Innym przeważnie też mówili o przerwach, że dobrze jest je robić, ale nigdy nie spotkałam sie z tak długą przerwą.
Chociaż z tą pracą jajników to już gdzieś ktoś pisał na forum, że podobno po długim braniu tabletek jajniki mają tendencje do "zasypiania" i nie zawsze po odstawieniu poprawnie pracują.
Ale tak jak sama mówisz najlepiej zasięgnąc porady u lekarza



Offline justyna85

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8439
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 01.08.2009
Odp: przerwa w stosowaniu tabletek
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Kwietnia 2009, 09:44 »
pytalam 2 lekarzy ginekologow i panie powiedzialy zgodnie ze nie trzeba robic przerwy, ze keidys tak ,ale teraz sa inne tabsy maja min, wszystkuego i nie trzeba



Offline madziq

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6009
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.04.2008
Odp: przerwa w stosowaniu tabletek
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Kwietnia 2009, 10:52 »
to wszystko zależy jakich tabletek używasz. ja przy moich musiałam zrobić przerwe po 2 latach na pół roku gin mnie straszył czymś w rodzaju podwyższonego ryzyka rakiem

Offline agneska21

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 24.07.2010
Odp: przerwa w stosowaniu tabletek
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Kwietnia 2009, 15:42 »
Bylam u lekarza i pytalam o to.Powiedzial mi, ze biore lek nowej generacji z mala dawka hormonow(yasmin) i nie musze robic przerwy.Spytalam tez o tzw"uspienie jajnikow", to sie spytal skad ten pomysl, ze juz nie wroca do normy.Powiedzial tylko, ze po odstawieniu organizm moze potrzebowac na unormowanie cykli ok.3-4 mies , ale cos takiego jak calkowity zanik jajeczkowania mi nie grozi...
Jedyne czym moglibysmyu sie martwic to o zatorowosc  itp, ale ze jestem mloda, szczupla i nie pale to tez jestem w grupie mniejszego ryzyka, ale dal mi skierowania na badania i wszystko wyszlo ok.
Takze troche mnie uspokoil:)

Offline paooolka

  • Niufomaniaczka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8987
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.09.2009
Odp: przerwa w stosowaniu tabletek
« Odpowiedź #5 dnia: 8 Maja 2009, 14:04 »
dzis pytalam lek o to samo. babka stwierdzila ze jesli mam tabl odstawic na 1-2 to zrobie wiecej szkody niz pozytku!
Il corpo è solo uno strumento. Il corpo senza lo spirito non ha nessun valore.

całkiem nowa JA

Offline Agii_87

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Kobieta
  • Otworzyłeś moje serce i uratowałeś moją duszę :*
  • data ślubu: 17.07.2010
Odp: przerwa w stosowaniu tabletek
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Czerwca 2009, 16:24 »
a ja ostatnio słyszałam od gin ze jak sie robi przerwy to jest wieksze prawdopodobieństwo do pojawienia sie torbieli na jajnikach

Offline agneska21

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 24.07.2010
Odp: przerwa w stosowaniu tabletek
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Czerwca 2009, 15:11 »
Ile lekarzy, tyle opinii. Jednak mimo iz argumentacje sa rozne, wniosek jest jeden nie warto odstawiac, jezeli ma to byc jakis krotki  okres czasu, bo wiecej szkody niz pozytku moze z tego wyjsc.
A tak poza tym to mam pełne zaufanie do swojego gina i mysle, ze krzywdy mi nie zrobi:P