e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Zamiast kwiatów o co prosić gości  (Przeczytany 43439 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anitta

• nowicjusz
"Zamienniki" kwiatów z jakimi się spotkałam to:
-lotto
-wino
-książki
-pluszaki dla dzieci z hospicjum
-karma dla psów  :o

Offline GosiaLondyn

• nowicjusz
Temat trochę stary, ale ja tu nowa, więc dorzucę coś od siebie.
Wino? Odpada, nie pijemy, poza tym nie mieszkam w PL, nie zabiorę się z tym.
Lotto? Mało kto wygrywa, strata kasy.
Książki? Lubię, ale mało kto trafi z mój gust, każda książka przeze mnie wybrana jest w 100% dokładnie przeanalizowana itd.

Zdecydowałam się "podzielić" moim szczęściem w tym dniu, dlatego poprosimy gości o przekazanie równowartości wiązanek na hospicjum dla dzieci, goście będą wiedzieli jak to zrobić, bo w zaproszeniu wszystko napiszemy. Otóż mają nam przekazać w kopertach z napisem "hospicjum" jakąkolwiek kwotę i my później te pieniążki przelejemy na konto fundacji.

Offline Polya1982

• nowicjusz
  • data ślubu: 13.05.2017
  • Ślub w: Warszawa
Jak dla mnie bardzo dobrym pomysłem jest właśnie książka. Fakt, że można nie trafić w gust, ale młodzi mogą wtedy ją podarować komuś innemu komu się przyda, albo ewentualnie odsprzedać. A koszt książek teraz nie jest wysoki, jest sporo tanich ksiegarni gdzie można znaleźć coś na każdy gust i za niewielką cenę. Dodatkowo rodzina czy bliscy przyjaciele mogą również dodać dedykację do takiej książki, która sprawi, że prezent będzie bardziej osobisty i będzie można do niego wracać z nostalgią po latach.
« Ostatnia zmiana: 21 marca 2017, 17:09 wysłana przez zibi »

Offline NaSl

• nowicjusz
  • data ślubu: 20.08.2016
Na zaproszeniu można ułożyć wierszyk i zasugerować co chcielibyśmy dostać zamiast kwiatów, a spotkałam się już z przeróżnymi życzeniami jak książki, słodycze czy alkohol, a czasem były to nawet dekoracje i obrazy do domu, także tutaj zakres jest naprawdę szeroki i zależy od nas oraz od woli naszych gości.

Offline Barbras

• nowicjusz
  • data ślubu: 17.06.2016
  • Ślub w: Kroczyce
Według mnie proszenie kogoś o jakieś konkretne upominki jest nie na miejscu. Każdy przecież kupuje to, na co ma ochotę i na co go stać. Ja na swoich zaproszeniach nie będę nic pisała :) Jeżeli dostanę kwiaty to będę się z nich cieszyła i w żadnym razie nie będę uważała, że to strata pieniędzy. Ja zwykle jak chodzę na wesela to kupuję właśnie bukiet pięknych kwiatów (piwonie są przepiękne) oraz np. kosz z herbatami. Szczególnie to ostatnie to świetny pomysł, zwłaszcza jeżeli wiemy, że dana para lubi uraczyć się dobrym naparem. Problem w tym, że ciężko jest kupić naprawdę dobrej jakości herbatę. Dlatego ja zamawiam przez internet ze sklepu Szlachetny Smak. Jest tam wiele gatunków herbat i dodatkowo też kosze ze słodyczami czy pudełka weselne. Także wybór i możliwości są naprawdę ogromne. Fajnie jest zaskoczyć gości weselnych :)
« Ostatnia zmiana: 21 marca 2017, 17:09 wysłana przez zibi »

Offline NaSl

• nowicjusz
  • data ślubu: 20.08.2016
I jak ostatecznie udało się rozpracować tą kwestię? Jeżeli zaglądasz jeszcze na forum to koniecznie daj znać, nawet z czystej ciekawości, będziemy czekać na Twoją odpowiedź w tym temacie.

Offline Mirka70

• nowicjusz
  • data ślubu: 14.04.1990
  • Ślub w: Warszawa
I jak ostatecznie udało się rozpracować tą kwestię? Jeżeli zaglądasz jeszcze na forum to koniecznie daj znać, nawet z czystej ciekawości, będziemy czekać na Twoją odpowiedź w tym temacie.
Też chciałabym wiedzieć :)  idę w przyszłym miesiącu i w zaproszeniu młodzi napisali, że nie chcą kwiatów. Za to nie dali żadnych pomysłów co zamiast nich. Trochę poczytałam na różnych serwisach i czasami piszą o biletach do kina . Myślicie, że taki prezent będzie ok? Jako podstawowy upominek kupiłam zestaw filiżanek. Chciałabym coś pasującego tematycznie no i małego żeby wręczyć podczas życzeń.
« Ostatnia zmiana: 10 kwietnia 2017, 16:55 wysłana przez zibi »

Offline mala_mi Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 9.08.2014r.
Z biletami do kina sie nie spotkalam, ale na pewno bym sie ucieszyla

Offline zibi Mężczyzna

• Administrator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 31.07.1999
Albo do teatru

Offline Sylvi Kobieta

• Administrator
  • maniak
- butelka fajnego trunku (wino, likier, winiak, brandy, etc)
- książka (najlepiej, taka, którą młodzi planowali kupić)
- bilety na kulturalne wydarzenie (jak pisali poprzednicy - teatr, kino, filharmonia, wystawa, koncert,etc)
- płyta z muzyką (winyl! pod warunkiem, że jest adapter)
- może młodzi coś kolekcjonują? Filiżanki do kawy/herbaty , eleganckie świece, figurka zwierzaka lub inna do kolekcji, etc)

Offline Bronson

• nowicjusz
Srednia kwota jaka mozna zebrac zamiast kwiatów to jakies 2000-2200 pln przy 80-100os na weselu.
Przy calej kasie jak dostaje się od gosci to jest kropla w morzu. Wszystkich zachecam żeby taka kasę oddac na hospicjum dzieciece czy cokolwiek innego gdzie pomaga sie biedym dzieciom czy ludziom.
Mlodzi tego nie odczuja a takie hospicjum jak najbardziej. Najlepieje znaleźć osobe, której mozna wręczyć to w miarę bezpośrednio ( nie ostentacyjnie by wiedziala komu ma byc wdzięczna) ale przez kogoś- posrednika/przyjaciela, ponieważ fundacje czesto zabierają 30-40% wartości takiej kasy.

Wina sa oklepane ( wino do kwoty 100pln nie przetrwa wiecej jak 2lata ponieważ się zmaceruje), ksiązki też to lipa, czesto juz sie je czytalo albo sa nietrafione, kupon w totolotka jest  wyrazem mega chciwości.

POMOZCIE INNYM!

Offline redka

• nowicjusz
Coraz więcej osób się decyduje na zbiórkę właśnie dla jakiegoś hospicjum, domu dziecka itp. super sprawa :)

Offline Agulka000

• nowicjusz
prezent zwiazany z pasjami młodych - super sprawa, ale wino i książki też zawsze się sprawdzą i na pewno nie zmarnują :D zawsze moga być również słodycze :D no i oczywiście zbiórka na szczytny cel, ale najlepiej ze skarbonką tuz przy młodych, żeby goście w trakcie życzeń się dorzucali