Autor Wątek: Zamiast kwiatów o co prosić gości  (Przeczytany 57749 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anitta
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Zamiast kwiatów o co prosić gości
« Odpowiedź #60 dnia: 31 Grudnia 2015, 11:27 »
"Zamienniki" kwiatów z jakimi się spotkałam to:
-lotto
-wino
-książki
-pluszaki dla dzieci z hospicjum
-karma dla psów  :o

Offline GosiaLondyn
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Zamiast kwiatów o co prosić gości
« Odpowiedź #61 dnia: 7 Grudnia 2016, 18:21 »
Temat trochę stary, ale ja tu nowa, więc dorzucę coś od siebie.
Wino? Odpada, nie pijemy, poza tym nie mieszkam w PL, nie zabiorę się z tym.
Lotto? Mało kto wygrywa, strata kasy.
Książki? Lubię, ale mało kto trafi z mój gust, każda książka przeze mnie wybrana jest w 100% dokładnie przeanalizowana itd.

Zdecydowałam się "podzielić" moim szczęściem w tym dniu, dlatego poprosimy gości o przekazanie równowartości wiązanek na hospicjum dla dzieci, goście będą wiedzieli jak to zrobić, bo w zaproszeniu wszystko napiszemy. Otóż mają nam przekazać w kopertach z napisem "hospicjum" jakąkolwiek kwotę i my później te pieniążki przelejemy na konto fundacji.

Offline Polya1982
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • data ślubu: 13.05.2017
  • Skąd:: Warszawa
  • Ślub w: Warszawa
Odp: Zamiast kwiatów o co prosić gości
« Odpowiedź #62 dnia: 4 Stycznia 2017, 14:48 »
Jak dla mnie bardzo dobrym pomysłem jest właśnie książka. Fakt, że można nie trafić w gust, ale młodzi mogą wtedy ją podarować komuś innemu komu się przyda, albo ewentualnie odsprzedać. A koszt książek teraz nie jest wysoki, jest sporo tanich ksiegarni gdzie można znaleźć coś na każdy gust i za niewielką cenę. Dodatkowo rodzina czy bliscy przyjaciele mogą również dodać dedykację do takiej książki, która sprawi, że prezent będzie bardziej osobisty i będzie można do niego wracać z nostalgią po latach.
« Ostatnia zmiana: 21 Marca 2017, 17:09 wysłana przez zibi »

Offline NaSl
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 42
  • data ślubu: 20.08.2016
Odp: Zamiast kwiatów o co prosić gości
« Odpowiedź #63 dnia: 17 Stycznia 2017, 14:21 »
Na zaproszeniu można ułożyć wierszyk i zasugerować co chcielibyśmy dostać zamiast kwiatów, a spotkałam się już z przeróżnymi życzeniami jak książki, słodycze czy alkohol, a czasem były to nawet dekoracje i obrazy do domu, także tutaj zakres jest naprawdę szeroki i zależy od nas oraz od woli naszych gości.

Offline Barbras

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
  • data ślubu: 17.06.2016
  • Skąd:: Bytom
  • Ślub w: Kroczyce
Odp: Zamiast kwiatów o co prosić gości
« Odpowiedź #64 dnia: 3 Marca 2017, 08:21 »
Według mnie proszenie kogoś o jakieś konkretne upominki jest nie na miejscu. Każdy przecież kupuje to, na co ma ochotę i na co go stać. Ja na swoich zaproszeniach nie będę nic pisała :) Jeżeli dostanę kwiaty to będę się z nich cieszyła i w żadnym razie nie będę uważała, że to strata pieniędzy. Ja zwykle jak chodzę na wesela to kupuję właśnie bukiet pięknych kwiatów (piwonie są przepiękne) oraz np. kosz z herbatami. Szczególnie to ostatnie to świetny pomysł, zwłaszcza jeżeli wiemy, że dana para lubi uraczyć się dobrym naparem. Problem w tym, że ciężko jest kupić naprawdę dobrej jakości herbatę. Dlatego ja zamawiam przez internet ze sklepu Szlachetny Smak. Jest tam wiele gatunków herbat i dodatkowo też kosze ze słodyczami czy pudełka weselne. Także wybór i możliwości są naprawdę ogromne. Fajnie jest zaskoczyć gości weselnych :)
« Ostatnia zmiana: 21 Marca 2017, 17:09 wysłana przez zibi »

Offline NaSl
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 42
  • data ślubu: 20.08.2016
Odp: Zamiast kwiatów o co prosić gości
« Odpowiedź #65 dnia: 10 Marca 2017, 12:25 »
I jak ostatecznie udało się rozpracować tą kwestię? Jeżeli zaglądasz jeszcze na forum to koniecznie daj znać, nawet z czystej ciekawości, będziemy czekać na Twoją odpowiedź w tym temacie.

Offline Mirka70
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • data ślubu: 14.04.1990
  • Skąd:: Warszawa
  • Ślub w: Warszawa
Odp: Zamiast kwiatów o co prosić gości
« Odpowiedź #66 dnia: 7 Kwietnia 2017, 12:52 »
I jak ostatecznie udało się rozpracować tą kwestię? Jeżeli zaglądasz jeszcze na forum to koniecznie daj znać, nawet z czystej ciekawości, będziemy czekać na Twoją odpowiedź w tym temacie.
Też chciałabym wiedzieć :)  idę w przyszłym miesiącu i w zaproszeniu młodzi napisali, że nie chcą kwiatów. Za to nie dali żadnych pomysłów co zamiast nich. Trochę poczytałam na różnych serwisach i czasami piszą o biletach do kina . Myślicie, że taki prezent będzie ok? Jako podstawowy upominek kupiłam zestaw filiżanek. Chciałabym coś pasującego tematycznie no i małego żeby wręczyć podczas życzeń.
« Ostatnia zmiana: 10 Kwietnia 2017, 16:55 wysłana przez zibi »

Offline mala_mi
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2130
  • Płeć: Kobieta
  • this is love
  • data ślubu: 9.08.2014r.
Odp: Zamiast kwiatów o co prosić gości
« Odpowiedź #67 dnia: 18 Kwietnia 2017, 15:17 »
Z biletami do kina sie nie spotkalam, ale na pewno bym sie ucieszyla

Offline zibi

  • Administrator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 3691
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 31.07.1999
Odp: Zamiast kwiatów o co prosić gości
« Odpowiedź #68 dnia: 19 Kwietnia 2017, 17:04 »
Albo do teatru

Offline Sylvi

  • Administrator
  • maniak
  • *****
  • Wiadomości: 2118
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zamiast kwiatów o co prosić gości
« Odpowiedź #69 dnia: 19 Czerwca 2017, 18:00 »
- butelka fajnego trunku (wino, likier, winiak, brandy, etc)
- książka (najlepiej, taka, którą młodzi planowali kupić)
- bilety na kulturalne wydarzenie (jak pisali poprzednicy - teatr, kino, filharmonia, wystawa, koncert,etc)
- płyta z muzyką (winyl! pod warunkiem, że jest adapter)
- może młodzi coś kolekcjonują? Filiżanki do kawy/herbaty , eleganckie świece, figurka zwierzaka lub inna do kolekcji, etc)

Offline Bronson
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Zamiast kwiatów o co prosić gości
« Odpowiedź #70 dnia: 28 Grudnia 2018, 11:54 »
Srednia kwota jaka mozna zebrac zamiast kwiatów to jakies 2000-2200 pln przy 80-100os na weselu.
Przy calej kasie jak dostaje się od gosci to jest kropla w morzu. Wszystkich zachecam żeby taka kasę oddac na hospicjum dzieciece czy cokolwiek innego gdzie pomaga sie biedym dzieciom czy ludziom.
Mlodzi tego nie odczuja a takie hospicjum jak najbardziej. Najlepieje znaleźć osobe, której mozna wręczyć to w miarę bezpośrednio ( nie ostentacyjnie by wiedziala komu ma byc wdzięczna) ale przez kogoś- posrednika/przyjaciela, ponieważ fundacje czesto zabierają 30-40% wartości takiej kasy.

Wina sa oklepane ( wino do kwoty 100pln nie przetrwa wiecej jak 2lata ponieważ się zmaceruje), ksiązki też to lipa, czesto juz sie je czytalo albo sa nietrafione, kupon w totolotka jest  wyrazem mega chciwości.

POMOZCIE INNYM!

Offline redka
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Zamiast kwiatów o co prosić gości
« Odpowiedź #71 dnia: 5 Lutego 2019, 09:52 »
Coraz więcej osób się decyduje na zbiórkę właśnie dla jakiegoś hospicjum, domu dziecka itp. super sprawa :)

Offline Agulka000
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Zamiast kwiatów o co prosić gości
« Odpowiedź #72 dnia: 5 Lutego 2019, 14:58 »
prezent zwiazany z pasjami młodych - super sprawa, ale wino i książki też zawsze się sprawdzą i na pewno nie zmarnują :D zawsze moga być również słodycze :D no i oczywiście zbiórka na szczytny cel, ale najlepiej ze skarbonką tuz przy młodych, żeby goście w trakcie życzeń się dorzucali

Offline Mrolka
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • data ślubu: 12.12.2020
  • Skąd:: Wrocław
  • Ślub w: Wrocław
Odp: Zamiast kwiatów o co prosić gości
« Odpowiedź #73 dnia: 27 Września 2020, 16:19 »
Też jako gość zazwyczaj wybieram wino dla młodej pary, najczęściej kupuję Oak View czerwone półsłodkie, bardzo elegancka butelka zawsze z klasą.

Offline Krinka89
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
  • data ślubu: 12.12.2020
  • Skąd:: Sławno
  • Ślub w: Sławno
Odp: Zamiast kwiatów o co prosić gości
« Odpowiedź #74 dnia: 30 Września 2020, 21:54 »
Również na swoim ślubie dostałam otrzymałam sporo butelek wina O* *w goście wiedzą co dobre :)
« Ostatnia zmiana: 1 Października 2020, 00:04 wysłana przez zibi »

Offline zibi

  • Administrator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 3691
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: 31.07.1999
Odp: Zamiast kwiatów o co prosić gości
« Odpowiedź #75 dnia: 1 Października 2020, 00:04 »
Mrolka aka Krinka 89, jeżeli nadal będziesz spamować nas tym winem to będzie ban.
Powtórzę, się ale ci spamerzy są coraz słabsi, kto Wam za to placi?
Jak już piszesz, że coś dostałeś/łaś na ślubie to nie podawaj daty ślubu w przyszłości.


Offline nawieki
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21.07.2019
  • Skąd:: Warszawa
  • Ślub w: Piaseczno
Odp: Zamiast kwiatów o co prosić gości
« Odpowiedź #76 dnia: 16 Kwietnia 2021, 00:33 »
Ciekawą opcją jest również sporządzenie listy konkretnych prezentów np. w formie cyfrowej i udostępnienie jej gościom weselnym z możliwością rezerwacji danych prezentów. W naszym przypadku sprawdziło się to świetnie, Przygotowaliśmy listę prezentów (w naszym przypadku były to książki) łącznie z odnośnikami do konkretnych sklepów internetowych. Była też podana szacunkowa cena, więc każdy gość mógł dostosować prezent pod siebie (cenowo). Dzięki temu mamy dziś w pokoju biblioteczkę samych interesujących nas książek :)

Listę, wraz z innymi rzeczami, przygotowaliśmy w formie weselnej strony internetowej. Na niej można było również np. potwierdzić swoją obecność, później wrzuciliśmy tam swoje zdjęcia i film po weselu, generalnie mega przydatna rzecz, co doceniali również goście. No i taki trochę element wyróżniający z tłumu ;)

Offline JoAnka89
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Zamiast kwiatów o co prosić gości
« Odpowiedź #77 dnia: 17 Sierpnia 2021, 08:04 »
Można też poprosić o wpłaty na jakiś szczytny cel np. na pieski

Offline Kamilka2282
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zamiast kwiatów o co prosić gości
« Odpowiedź #78 dnia: 22 Marca 2022, 15:39 »
Jak dla mnie wino zamiast kwiatów to idealny prezent :)