e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: CENA muzyki  (Przeczytany 28637 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline manx Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 21 sierpnia 2010
Odp: CENA muzyki
2 marca 2009, 11:54
z reportażem jest drożej oczywiście. Podałam najniższy możliwy koszt fotografa. Jak sama piszesz za usługę kompleksową są o wiele drożsi... A ludzie narzekają na ceny zespołów :) bardziej bym narzekała na to że tak ciężko znaleźć zespół MUZYKÓW lub ludzi uzdolnionych muzycznie. Bo ich jest niewiele!

Offline LittlePoodle Kobieta

• forumowicz
  • data ślubu: 01. 08. 2009
2 marca 2009, 12:07
No wlasnie mnie to fałszowanie zniechęciło tez do zespolow ogolnie -  czasami super kawałki sa zaspiewane z takim wokalem, az az sie słabo robi. Do tego wieksosc zespołow preferuje muzyke disco polo i stare polskie przeboje z playbacku  i  jesli ktos to lubi ma bardzo duzy wybor- jesli ktos tego nie lubi ma bardzo duzy problem , duzo poszukiwan i  czesto duzy wydatek na  porzadnych muzykow na weselu;D

Offline manx Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 21 sierpnia 2010
2 marca 2009, 12:53
czasami super kawałki sa zaspiewane z takim wokalem, az az sie słabo robi.

ojojoj skąd ja to znam... :D mój PM znalazł jeden zespół z 3miasta. Bardzo chwalony na forum. Dzwoni żeby dowiedzieć się o cenę i czy można dostać demo. Facet odpowiada że cena do uzgodnienia, a powie dopiero gdy nam się spodobają. Odebrałam płytki z demo i z urywkami wesel jakie prowadzili. Pan wyglądał... ubiorem jakby wyszedł dopiero z wiejskiej potańcówy a'la lata 90. Ale sobie myślę "Monika, po wyglądzie się nie ocenia walorów muzycznych"... jednak w tym przypadku to się zgadzało. Mój PM i ja znamy się na muzyce - on trochę lepiej, ale ja też mam wrażliwe ucho. Nie wytrzymaliśmy nawet 7 minut słuchając tego rzępolenia i widząc udawanie że panowie grają na Keyboardach. Jak się okazało panowie biorą 3 tys!! tylko za co??

My się skusiliśmy na zespół. Bardzo nam się podoba jak grają - zwłaszcza na saksofonie i trąbce :) wokale też extra. Zastrzegają że nie grają disco polo - i to nam odpowiada, bo często jest tak, że jak już zespół nie ma co grać, to zabiera się za disco polo na najbliższe 2 godziny zabawy.

Offline obserwator

• maniak
  • data ślubu: trochę czasu minęło
4 marca 2009, 09:30
Na weselu jest różny przekrój ludzi. Są starsi i młodsi. Muzyka dyskotekowa, dancingowa czy też weselna różni się od siebie w znaczny sposób. Aby to wypośrodkować trzeba mieć dobry zespół. To, że kapela gra na weselu muzykę disco polo nie znaczy, że już nic ciekawego nie mają w repertuarze. Może część gości chce taką muzykę?. Moim zdaniem, na weselu powinno być grane wszystko, każdy rodzaj muzyki tanecznej począwszy od polek, przez standarty, a zakończywszy na najnowszych przebojach muzyki popowej. Taki mały "misz -masz". ;)

• forumowicz
4 marca 2009, 10:48
Masz racje,  bo zazwyczaj na wesleu jest duzo rodziny u nas bedzie ok 20 osob z naszych rodzin w srednim wieku 20 młodych krewnych  a reszta to znajomi srednia wieku 25-40 90 procent z nich lubi rocka i jakies disco kawałki, i sadze ze przy polkach by poprostu siedzieli. Nie mowie, ze wszyscy maja robic tak jak ja , ale u mnie zespol sie poprostu nie sprawdzi. Jesli jednak  wiadomo, ze goscie sie beda  dobrze bawic przy disco polo czy walczykach to jak najbardziej trzeba je grac.

Offline obserwator

• maniak
4 marca 2009, 14:15
Little poodle Jeszcze jedno. Zespół, ktory jak piszesz gra stare przeboje z playbacku to nie zespoł tylko oszuści, których nie warto zamawiać.  :(

• forumowicz
4 marca 2009, 17:09
Obserwatorze: masz racje, ale niestety wszytskie, nawet te najgorsze  zespoły mowia ze sa ' zespo'ł a nie oszusci:)  Czytałam, ze takie zespoły podobno nagrywaja nieprawdziwe 'dema z wesela' w studiu. Szkoda, ze sa tacy ludzie  na swiece , ze maja gdzies czyjs czesto najwazniejszy dzien i odwalaja chałturę z playbacku na nic i nikogo nie patrza:(

Offline obserwator

• maniak
4 marca 2009, 18:05
Można wpisywać uwagę w umowie, że zespół zobowiązuje się grać i śpiewać na żywo pod rygorem wypłaty kary umownej w przypadku korzystania z playbacku. Jeżeli ktoś ma odrobinę słuchu i rozeznania to od razu się zorientuje, że "coś nie gra". Wtedy takie zespoły będą eliminowane. Inna rzecz, jak Zamawiający zgodzi się na playback. Wtedy przynajmniej sprawa będzie jasna.  :D Powiem szczerze, że te wszystkie demka są guzik warte. Tak jak piszesz, bardzo często "zespoły" mają płytkę ustawioną. Ludziska słuchają, a potem podczas wesela jest pełna klapa. Okazuje się, że to nie ten sam zespół!. Przecież z demka brzmiało fantastycznie, a na żywo tragicznie. Najlepiej posłuchać na żywo, albo mieć zespół z polecenia od osoby której się ufa. :na_ucho:

Offline MISIEK Mężczyzna

• Nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej
  • zapaleniec
4 marca 2009, 19:24
Można wpisywać w umowę "cuda na kiju" z paragrafami, odnośnikami, groźbami, karami , ale nie ma to żadnego sensu. Nic nie zastąpi spotkania Pary Młodej z zespołem na próbie lub na imprezie "ogrywanej" przez dany zespół. Wtedy możemy ocenić czy zespół nam odpowiada czy też nie, co jest równoznaczne z podpisaniem umowy , lub dalszymi poszukiwaniami. A jeśli zespół nam odpowiada to po cóż paragrafy?
W gorszej sytuacji są osoby pracujące na przykład za granicą , nie mają możliwości posłuchać zespołu na żywo , a wtedy pozostaje Im oprzeć sie na opiniach innych osób , które korzystałyz usług danego zespołu.
Co do "oszustów muzycznych" - zabrzmi to banalnie ala taka jest prawda znana od wieków - "Polak potrafi", w tym konkretnym przypadku niestety w znaczeniu negatywnym.

Offline obserwator

• maniak
6 marca 2009, 13:06
Tak naprawdę z zespołami jest róznie. Kiedyś pisałem, że zespół raz zagra wesele lepiej, raz gorzej. Nie wiem od czego to zależy. Byłem na różnych weselach i widziałem wiele zespołów i to po kilka razy. Widziałem zespół, który przez całe wesele świetnie grał, miał cudowny kontakt z gośćmi weselnymi, robił zabawy, wszystkim się podobał, każdy był zadowolony, ja też. Spotkałem ich na innym weselu i o zgrozo, ten sam zespół, ten sam skład, a jednak nie to samo. Brakowało tego "coś" co mieli poprzednio. Na jednym jak i na drugim weselu nie spożywali alkoholu. Rozmawiałem z nimi i pytałem się dlaczego tak jest. Nie umieli mi odpowiedzieć. Sami czuli, że coś się nie klei. Robili wszystko, a nic z tego nie wychodziło. Zastanawiałem się nad tym i tak myslę, że za bardzo chcieli, byli za bardzo spięci. Może grali dla znajomego i chcieli jak najlepiej, a może były za duże wymagania ze strony Młodych i to ich stresowało? Nie wiem. Zespół nadal gra i raz jest na wozie, raz pod wozem. Podejrzewam, że jest tak z wieloma zespołami. Tak jak w zyciu, raz lepiej, raz gorzej. ;)

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
6 marca 2009, 13:25
Bardzo proszę trzymać się tematu wątku - dla przypomnienia - to jest wątek o cenie muzyki ;)

Offline obserwator

• maniak
6 marca 2009, 13:40
Sorry ;)

Offline marzena82 Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 14.08.2010
17 marca 2009, 21:18
ok! To teraz ja! mamy zespół pięcioosobowy ,są schludnie i elegancko ubrani ,mają takie same koszule i kapelusze  ;D ::) moim zdaniem są świetni!!!!!!
płacimy 3500 zł za 2 dni ,uważam że troszkę drogo,ale akurat ten zespół jest warty tej ceny.

Offline margeritta Kobieta

• forumowicz
  • data ślubu: 19 czerwca 2010
18 marca 2009, 07:02
marzena - 3500 za pięcioosobowy zespół za dwa dni to wcale nie jest drogo. Ja płacę tyle samo za czteroosobowy i tylko za jeden dzień

Offline carollaa Kobieta

• Chuck Norris
18 marca 2009, 07:13
My szukając zespołu znaleźliśmy polecany za 1800 3-osobowy (dwóch panów i pani). Grają super, bo moi rodzice ich nawet na jednym weselu sprawdzili, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na dj (termin).

• forumowicz
19 marca 2009, 07:31
No tak te terminy... Ale ja wychodzę z założenia że nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszło więc nawet jeżeli upatrzona przez nas orkiestra/DJ maja zajęty nasz termin to może sie okazać, że ci którzy mają wolny są jeszcze lepsi  :)

Offline obserwator

• maniak
20 marca 2009, 18:13
Bardzo zdrowe podejście do sprawy, optymistyczne. Podoba mi się takie spojrzenie.  :D

• forumowicz
20 marca 2009, 23:00
JA już z tymi przygotowaniami weselnymi doszłam do wniosku że trzeba być optymistą bo inaczej to idzie zwariować!!!

Offline Bartii Mężczyzna

• nowicjusz
  • data ślubu: 22.05.2009
22 marca 2009, 12:10
Cytat: obserwator link=topic=278. msg847158#msg847158 date=1236341214
Tak naprawdę z zespołami jest róznie.  Kiedyś pisałem, że zespół raz zagra wesele lepiej, raz gorzej.  Nie wiem od czego to zależy.  Byłem na różnych weselach i widziałem wiele zespołów i to po kilka razy.  Widziałem zespół, który przez całe wesele świetnie grał, miał cudowny kontakt z gośćmi weselnymi, robił zabawy, wszystkim się podobał, każdy był zadowolony, ja też.  Spotkałem ich na innym weselu i o zgrozo, ten sam zespół, ten sam skład, a jednak nie to samo.  Brakowało tego "coś" co mieli poprzednio.  Na jednym jak i na drugim weselu nie spożywali alkoholu.  Rozmawiałem z nimi i pytałem się dlaczego tak jest.  Nie umieli mi odpowiedzieć.  Sami czuli, że coś się nie klei.  Robili wszystko, a nic z tego nie wychodziło.  Zastanawiałem się nad tym i tak myslę, że za bardzo chcieli, byli za bardzo spięci.  Może grali dla znajomego i chcieli jak najlepiej, a może były za duże wymagania ze strony Młodych i to ich stresowało? Nie wiem.  Zespół nadal gra i raz jest na wozie, raz pod wozem.  Podejrzewam, że jest tak z wieloma zespołami.  Tak jak w zyciu, raz lepiej, raz gorzej.  ;)

To tylko potwierdza regułę - najważniejsi są goście i ich odpowiedni dobór - jeśli nie są skłonni do integracji, zabawy i tańca - a wolą siedzieć i nierzadko narzekać i doszukiwać się różnych rzeczy - a to rosół nie taki, parkiet za mały itp.  to w takiej sytuacji nawet najlepszy Zespół czy DJ nic a nic nie zdziałają - fakt mogą oni zrobić kilka podejść, ale nic na siłę! Niektórzy także z natury się nie bawią i nie jest to podyktowane złą wolą - są po prostu szczęśliwi, że zobaczyli bliskich na weselu oraz posłuchali dobrej muzyki:)

Offline marzena82 Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 14.08.2010
22 marca 2009, 13:23
margeritta- no to mnie troszeczkę pocieszyłaś że nie przepłacam,bo szczerze mówiąc to nawet nie rozglądałam się za innymi zespołami tańszymi ponieważ też zespół miałam już dawno upatrzony,a jeszcze jakieś dwa lata temu brali 2. 500 i dlatego wydawało mi się że troszkę przesadzili.      ;D
Podobno przy tym zespole goście nie mogą pięć minut przy stole wysiedzieć   :D  (taka jest ogólna opinia),sama też się bawiłam przy ich muzyce więc będę zadowolona na 100%  :skacza:

PS.    niezłe mają ceny w tym Krakowie! Mój zespół pewnie wziął by mniej za dojazd do Krakowa i jeden dzień wesela jak ten twój na miejscu!  ???
« Ostatnia zmiana: 22 marca 2009, 13:31 wysłana przez marzena82 »

• forumowicz
22 marca 2009, 14:55
No tutaj to sobie średnio śpiewają 4500 więc my i tak trafiliśmy w super okazję. Poza tym akurat na czym ja na czym ale na zespole nie warto oszczędzać dlatego też nawet jeżeli cena jest wyższa ale zespół sprawdzony to nie ma się co wahać.

Offline aga8207 Kobieta

• bywalec
  • data ślubu: 06.06. 2009 Catamaran :)
26 marca 2009, 08:08
my płacimy 2000 za 4-os zespół (3 chłopaków i dziewczyna)  wesele o 15, ale rezerwowaliśmy ponad 1,5 roku temu a teraz już chcą podobno 2500 ale to i tak bez porównania z innymi którzy wołają po 4000 tyś. to lekka przesada

• forumowicz
27 marca 2009, 07:05
Ja miałam jedną ofertę za 10.000 zł. za jeden wieczór i jedna za 7000 zł. To dopiero jest przesada  :szczeka:

Offline obserwator

• maniak
27 marca 2009, 20:02
Zespoły, które znane są szerszej publiczności, np. poprzez telewizję czy też radio,  życzą sobie właśnie takie kwoty. Ale moim zdaniem płacimy wtedy za tzw. markę. :D

• forumowicz
27 marca 2009, 22:05
ja tych zespołów nie znałam.... A i z tego co mieli na stronach internetowych zamieszczone to żadna rewelacja

Offline pausia Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 25.09.2010
2 kwietnia 2009, 20:55
Widzę, że ceny bardzo się wahają, wiadomo to zależy ilu osobowy jest zespół i na czym grają. . . Ja w sumie nie słyszałam o zespole który wziołby mniej niż 2 tyś za 2 dni. . . Jeden mi się bardzo spodobał ale powiedzieli że 4500 więc przesada. . .

Offline malavi Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 3.06.2010
6 kwietnia 2009, 16:57
Ja myślę, że i 6 tysięcy to nie przesada, tylko zależy, za co. Jest jeden taki zespół, który i mnie i N nieziemsko się podoba. Są genialni, grają perfekcyjnie, z charyzmą i wokal genialny. Sto procent na żywo, żadnej elektroniki i podkładów. Grywają też po klubach i przed znanymi zespołami. W ich przypadku to nie była przesada tylko i tak mała kwota do podziału między 5 profesjonalnych muzyków. Tyle tylko, że dla nas to było za dużo :) Gdybym jednak miała taka kwotę do rozdysponowania, to ani chwilę bym nie myślała że przepłaciłam.

Offline missmax Kobieta

• entuzjasta
6 kwietnia 2009, 18:42
6 tysiecy za granie to nie za 1 wieczor i drugi dzien, ale za tydzien chyba. jezeli chodzi oczywiscie o kapele weselną. Jezeli na wesele bierze sie jakis znany zespół z branży muzycznej, który jest rozrywany i robi sie z wesela koncert - to prosze bardzo, 6 tysiakow mozna wylozyc. Ale to chyba tacy sobie pozwalają, którzy siedzą na forsie. Nie maja co z nia zrobic. WESELE to nie całe życie, ale dodatek do życia. prawdziwe zycie to sie dopiero pozniej zacznie, gdzie bedzie sie na powazniejsze rzeczy wydawac, a nie na SUPER-ZESPÓŁ.

Owszem, są zespoły tanie jak chleb powszedni...ale - to są bardziej amatorzy, lubiacy pograc, nie koniecznie - ze dobrze im wychodzi. Nie kiedy tez cena nie równa się jakości, bo np. zespół jest poczatkujacy i sprawdza się poprostu. Potem zwyczajnie sobie podwyzszy cene, jak bedzie mial duzo dobrych opinii i dużo chętnych. Jednak wiadomo jakie są ceny rynkowe i każdy zespół myślę, że wie na ile się wycenić. Gorzej jak się wyceni ponad to, co może zaprezentować.............. a słyszałam takie zespoły  ::)  :-\

Offline malavi Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 3.06.2010
6 kwietnia 2009, 19:00
missmax dlatego tez został jedynie w sferze gdyban i marzeń :) jest to cena zdecydowanie dla kogoś kto dużo pieniędzy. Zespól tez tak, jak napisałaś nie był zespołem typowo weselnym, ale na weselach grywał, choc rzeczywiście byłby to bardziej koncert

Offline paooolka Kobieta

• Niufomaniaczka
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 05.09.2009
6 kwietnia 2009, 20:34
jeden jest w stanie wydac 1.500 a drugi 6.000, jakos nie przychodzi mi do glowy ze ktos odrazu spi na forsie i nie wie co z nia zrobic