e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: CENA muzyki  (Przeczytany 49253 razy)

Odp: CENA muzyki
14 listopada 2007, 23:57
Nigdy nie oszczędzajcie na muzyce Ale nawet drogi zespół nie gwarantuje jakości Uwierzcie w młodych !!!

Offline Agnieszka1

15 listopada 2007, 06:28
My mamy własnie młody zespół:) fajnie grają i bardzo fajnie ludzie sie bawią. Będą tez grali u mojej kuzynki. Biorą 1200 i myślę ,że będzie fajnie ;D ;D ;D

Offline izabell26 Kobieta

15 listopada 2007, 15:59
zfgadzam sie..ja nie uwazam zeby to bylo duzo za 5 osobowy zespol, ktorego jakosc jest super, ale tez nie jestem pewna czy ten za 3000 bylby lepszy..czasami lepszy tanszy niz drogi i zmanierowany

15 listopada 2007, 23:32
PROSZĘ NIE ŁAMAĆ REGULAMINU! REKLAMA JEST ZABRONIONA!
« Ostatnia zmiana: 16 listopada 2007, 08:07 wysłana przez rybkawiedenka »

Offline zibi Mężczyzna

11 marca 2008, 09:58
Kwestia czy cena odzwierciedlka poziom jest żle postawionym pytaniem, cena odzwierciedla popyt, który powinien oczywiście wiązac się z jakościa,
ale jakość jest zawsze sprawą subiektywną, jednemyu podoba się to drugiemu tamto, daltego popyt najlepiej wskazuje czy coś jest warte kupienia czy nie (oczywiście jeżeli nam się podoba!!)
tak wiec ktoś kto ma duze wzięcie może nieo podnosic cenę, zas ktos kto ma mało pracy będzie ja obnizał, aby pozyskac zlecenia.
I nie uwierzę w zapewnienia, w stylu: " my nie bierzemy dużo bo nie chcemy zdzierac z młodych" - nie ma biznesu bez zarabiabia i pracy bez wynagrodzenia (jak najwayzszego - co pokazują liczne strajki) - moim zdaniem jezeli ktoś  "zgrywa" filantropa to raczej jest to mocno naciągane.

a do tego dochodzi jescze inflacja i notoryczne podwyzki, to tez ma wpływ na ceny - rosnące niestety....

Offline malgorzatka Kobieta

11 marca 2008, 15:18
My placimy 2200 za zespol 3 osobowy.  Ja chcialam albo naprawde fajny zespol tzn wiele instrumentow albo dj ale nie wiem czy uda mi sie teraz znalezc cos dobrego z wolnym terminem i przekonac m a moze zostawic tak jak jest? sam juz nie wiem

Offline MELODYJKA

11 marca 2008, 18:52
tzn ,ze jak? ???

zamowilas zespol a teraz sie zastanawiasz czy tego nie zmienic? i do tego termin wakacyjny?!

nie wiem  czy znajdziesz jeszcze jakis wolny

piszesz ,ze chces miec duzo instrumentow....chcesz kapele na zywo czy tylko zaplacic za to,ze bedą ładnie wyglądac??

bo jak wersja pierwsza to rozumiem ,ale jak druga to nie bardzo...

11 marca 2008, 19:49
oczywiscie ze kapele na zywo, jak bym chciala zeby ladnie wygladalo to bym wziela np 2 przystojnych panow ;)
no wlasnie mam pewne watpliwosci ogolnie co do takich kapel weselnych np 2, 3 osoby ale rzeczywiscie raczej nic innego nie znajde a przynajmniej nic dobrego a ten zespol zostal nam polecony wiec moze bedzie dobrze

Offline MELODYJKA

12 marca 2008, 08:47
źle mnie zrozumialas,pytanie mialo byc...skąd masz pewnosc,ze grają na zywo,99 procent kapel,ktore tak sie reklamuja  ,z muzyką na żywo maja tyle wspolnego mandaryna ze śpiewem;)

bardzo sobie cenie zespoly ,ktore graja na zywo(jest ich grastka w kraju) ,ale nie te które biorą kupe kasy za to ,ze trzymają instrumenty,a i tak walą wszystko z aranży.

12 marca 2008, 13:49
ah to przepraszam, mialam nadzieje ze jak zespol ma instrumenty (wiele ich a nie np gitare i keybord) to beda z nich korzystac, ale moze moje myslenie jest zbyt naiwne ??? poniewaz nie znam sie na branzy, widze ze dobrze ze tu napisalam, musze pomyslec

Offline veronka17 Kobieta

22 marca 2008, 11:31
melodyjka ma rację ( niestety ) :(
większość zespołów poprostu ściemnia , że gra na żywo , nawet jeśli maja w składzie perkusję , gitarę itp.
Jestem właśnie na etapie szukania zespołu , przesłuchałam już tyle nagrań , że nie umiem zliczyć :) i jak na razie , wiem na pewno , że w Szczecinie nie znajdę zespołu dla siebie......
Jedyny , który faktycznie gra na żywo , to Muzykanci , ale niestety nie robią tego dobrze  ,  nie obrażając nikogo ( jestem po szkole muzycznej 1. stopnia i moja ocena jest uzasadnoina ) .
I tak jak , melodyjka słusznie zauważyła , w całej Polsce jest garstka takich kapel , które grają na żywo i robią to dobrze , więc nie ma się co dziwić jeśli wołają 4.000 za 10 godzin grania , ja juz się z tym pogodziłam , że za TAKĄ  jakość trzeba słono zapłacić , dzwoniłam juz do kilku takich zespołów i 4.000 to jest średnia cena za taką usługę.

Offline aniamalus Kobieta

26 marca 2008, 07:38
W tej chwili hydraulik za wymianę kranu bierze przynajmniej 200zł za 15 minut pracy to trudno dziwić się zespołowi że bierze 3000zł  czy nawet więcej.  Przecież aby zagrać na weselu muszą ćwiczyć na tygodniu, uczyć się nowych piosenek, wymyślać nowe konkursy itd.

Offline Agatha

1 kwietnia 2008, 22:24
O jejku. . .
 :szczeka:
jestem zszokowana! My podpisaliśmy umowę z zespołem za 2500 (3 osoby=2panie+pan)ale jak tak czytam to chyba strasznie przepłaciliśmy bo to jest cena tylko za wesele, tj za 10h.  Podobno są bardzo dobrym zespołem (chwalą ich także na forum), nie mniej jednak zezłościłam sie trochę jak przeczytałam, że tyle osób znalazło o tyle tańszych "muzykantów"

Offline MELODYJKA

1 kwietnia 2008, 23:19
domyslam sie jaki to zespol,jezeli wesele jest 300 km od miejsca zamieszkania to nie jest az tak drogo,jezeli do 100km to jak dla mnie drogo,ale skoro ludzie placa,bo boja sie wziasc tanszy zespol(tanszy nie zawsze oznacza gorszy) ........

ja mys;le,ze nie ktore zespoly z cenami szaleja ,zwlaszcza sklad 2-3 osobowy,wiadomo,ze taki sklad nie gra na zywo,kasuja tyle ,bo i tak maja duzo pracy.Czesto jest jednak tak,ze ten mocno reklamowany okazuje sie przereklamowany

ale to tylko moja opinia ,nikt nie musi sie zgadzac ;)

Offline *Ewcia* Kobieta

2 kwietnia 2008, 13:17
Pocieszę Cię Agatha - my również płacimy 2500 za trzy osoby i również tylko na wesele. Wiemy, że to nie jest mała cena, ale słyszeliśmy ich na żywo i brzmią rewelacyjnie  :)

Offline hany81 Kobieta

2 kwietnia 2008, 14:32
a my płacimy 1100 za 2 osoby

Offline MELODYJKA

2 kwietnia 2008, 15:35
jezeli fajnie śpiewaja to tylko sie cieszyc ;D

Offline hany81 Kobieta

2 kwietnia 2008, 16:59
cena fajna w porównaniu z cenami szczecińskimi ;)

Offline msklodowska Kobieta

3 kwietnia 2008, 11:08
Witam :)
My mamy zespół z polecenia 5 osobowy (4 panów starszych i wokalistka młoda) za 3000.  Uważam że nie jest to wysoka cena jak na Warszawę (w porównaniu z innymi,jedni zarzyczyli sobie 4500 za 10 godz, a za każda dodatkową godz 500 zł :shock: )
a grają naprawdę rewelacyjnie wiemy bo słyszeliśmy ich na żywo :) .  Są to osoby po szkołach muzycznych, grają na różnych instrumentach, dla gości mają śpiewniki :) Przede wszystkim pełna kulturka,  :)

Offline zibi Mężczyzna

3 kwietnia 2008, 11:33
Przede wszystkim troche dziwi mnie proste przeliczenie cena/ilość osób, o którym piszecie.
i zaczyna sie wyliczanie sredniej na osobe.
A przecież najwazniejsza jest jakość.
Znam preznterów (dj) którzy biora po 2500 zł za wesele.
i mają pracę, bo są tego warci.
Zanim zacznie się wybierać nalezy się zastanowić czy chce się tanio, czy doberze. (oczywiście mozna mieć tanio i być zadowolonym, to kwestia tylko tego jaka jakość nam odpowida, a gusta wiadomo....)
A potem się szuka.

dla mnei 2500 zł za zespół to naprawdę dobra cena

4 kwietnia 2008, 17:18
My za  zespół zapłaciliśmy 3600zl. :) :) :)

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 30 września 2006
4 kwietnia 2008, 23:24
Zibi niektórym po prostu smutek pewną część ciała ściska, że niektóre zespoły mają taką renomę, że stawiają takie a nie inne ceny, a terminy mają na ścisk zapchane...

Zawsze można odtwarzacz CD postawic i płytki zmieniać...też jest muza....

Offline KAHA Kobieta

5 kwietnia 2008, 07:51
Dokładnie Lilu, jakość musi kosztować, dobra kapela to podstawa na weselu. W moim regionie dobre kapele za wesele i poprawiny biorą 4000 do 4500 i maja pozajmowane terminy na 2 lata do przodu. Owszem, konkurencja probuje kopać pod nimi dołki wypisujac jakieś brednie w necie, tylko co to da...skoro klienci i tak wiedzą ze to bzdury.
Moja siostra wynajeła kapele na wlasne wesele nie pytając nawet o koszt finalny, wiedziala, ze moze byc tylko TA kapela i już. Sprawdzili się doskonale, tak jak na każdym innym weselu, na ktorym grali. Teściowa mojej Gosi cos tam zabrzęczała przy rozliczeniu, ale szybko ją zagasiliśmy, wychodzimy z założenia, że przy kosztach wesela tysiąć w tą czy w tą nie robi różnicy. Kto jak kto, ale ja doskonale wiem, na jakie głupoty czasami ludzie wydają pieniądze, grube pieniądze - bez obrazy oczywiście. A kapela to podstawa, sala może być bez dekoracji, na stołach moze być tak sobie, a jak jest dobra muza to wesele jest zawsze udane, takie jest moje zdanie. Dla wyjaśnienia, za wesele i poprawiny zapłaciliśmy 3500.

5 kwietnia 2008, 21:16
Ja jeszcze dodam ze nasza cena 3600zl jest tylko za jeden dzien(bez poprawin)

Offline carrera Kobieta

13 kwietnia 2008, 19:31
moja kapela (6 osob) liczy sobie 3100 za granie na weselu bez poprawin.  Cena nie wydaje mi sie wygorowana, graja swietnie no i najwazniejsze ze NA ZYWCA- od poczatku do konca bez zadnych tam podkladow- 2 gitary, perkusja saksofon :)

Offline izabell_22 Kobieta

16 kwietnia 2008, 14:15
Za zespół z Konina (3 panów i wokalistka) płacimy 3000zł z poprawinami. 

Offline Kobietkaa Kobieta

17 kwietnia 2008, 17:56
My płacimy 2600 zł za trzech panów (cena z poprawinami)  :)

19 maja 2008, 01:30
Widzę że My naprawdę po kosztach robiliśmy ślub i wesele: video znajoma, foto za darmo, a zespół (przy którym bawiliśmy się świetnie) a dokładniej duet śpiewał nam od 18:30 do 00:30 za 600,- :P
W dodatku było bardzo oryginalnie bo głosy mają zaje**** i repertuar wybraliśmy zupełnie nie weselny - Rodzice, Ciocie z Wujkami i Babcie szalały aż miło :)

Offline monijane Kobieta

19 maja 2008, 12:44
A my jeszcze nie podpisaliśmy umowy, ale już zdecydowaliśmy się na zespół:) Chcą 1600 zł za wesele i 800 zł, czyli w sumie 2400, a w tym jest już dojazd  i wyjścia z domów Pana i Pani Młodych. To są trzy osoby- 2 panów i pani. Widzieliśmy płyty z wesel na których grali, a poza tym opinie znajomych też wpłynęły na nasz wybór. Pozdrawiam  :)
Moje Szczęścia :-)
On 2011
Ona 2015
On 2017

20 maja 2008, 16:07
Witam serdecznie.   Jestem świeżynką na forum, dopiero się uczę ;) Uczę się również organizacji wesela, bo u nas wszystko jeszcze raczkuje.  Zatem pierwsze pytanie: Czy mogłybyście, Drogie Forumowiczki, polecić mi jakiś zespół lub DJ-a z Bydgoszczy.  Fajnie, jeśli nie byłoby drogo. . .  Jak czytam tutaj ceny w granicach 2500 to aż się płakać chce z rozpaczy :-/ Z góry dziękuję za odpowiedzi :) Pozdrawiam