e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: CENA muzyki  (Przeczytany 28636 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lisiu74

• nowicjusz
CENA muzyki
12 stycznia 2007, 18:34
Mam zespół 5 osobowy. Klawisze, perkusja, bas, gitara, wokal. Jesteśmy z Wrocławia i w tym roku cena nasza w mieście to 3500 netto. Poza Wrocławiem dochodzą koszty transportu. Mamy podpisanych na ten rok już ponad 30 umów na różne imprezy( większość to wesela). Więc cena nie gra roli jeśli jest się - elastycznym, i dobrze się wykonuje swoją pracę. Oczywiście pan z parapetem i śpiewająca panią wezmą mniej - ale na osobe to raczej wyjdzie im więcej. Z tym że my gramy na żywo a oni przynajmniej mają gotowe podkłady, a często bywa, że wszystko idzie z minidisca. Część ludzi nie docenia grania na żywo, bo niestety Polacy są narodem nieumuzykalnionym. Na szczęście są ludzie, którzy doceniają takie zespoły jak mój i nie popierają "tandety z puszki", które po prostu psują rynek. Zachęcam wszystkie pary do szukania zespołu grającego na żywo. To nie jest takie proste. Bo większość zespołów uważa, że grają na żywo bo sa obecni za klawiszem. A on niestety często gra sam :-)

Pozdrawiam

Offline paarabola

• nowicjusz
CENA muzyki
13 stycznia 2007, 02:07
Cytat: "lisiu74"
gramy na żywo a oni przynajmniej mają gotowe podkłady, a często bywa, że wszystko idzie z minidisca. Część ludzi nie docenia grania na żywo, bo niestety Polacy są narodem nieumuzykalnionym. Na szczęście są ludzie, którzy doceniają takie zespoły jak mój i nie popierają "tandety z puszki", które po prostu psują rynek.
Zgadzam sie w 100 %. Też pracuję a zespołem grającym na żywo i mimo niemałej ceny umów nam nie brakuje. Sęk w tym, że podobnie jak przedmówca i my znamy sie dobrze na wykonywanej pracy i nawet nie musimy się reklamować. Wszystkie umowy to wynik sumiennej pracy czworga ludzi z muzycznym wykształceniem i doświadczeniem w branży.
Teksty niektórych forumowiczów o piciu alkocholu (przez kapelę) w pracy mnie wręcz powalają. Skąd wy bierzecie takie kapele...?!? To chyba efekt kupowania zespołu w ciemno... Szczerze mówiąc na waszym  miejscu wstydziłbym się przyznać do tego że wynająłem kapelę, która okazała sie bandą moczymordów.
Co do umuzykalnienia Polaków też miałbym wiele do powiedzenia. Niestety nic miłego. Dlatego nie dziwię się że wciąż sprzedają się "dyskieciarze", których mimo wszystko gorąco pozdrawiam i którym często odsyłam klientów. Oczywiście tych dla których jesteśmy zbyt drodzy.

Offline MISIEK Mężczyzna

• Nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej
  • zapaleniec
CENA muzyki
13 stycznia 2007, 10:48
Lisiu i paarabola to jest wątek o cenie muzyki tak,że trzymajcie się proszę tematu, mimo wszystko Was pozdrawiam i odsyłam do założenia nowego wątku w którym będziecie się Mogły wypowiedzieć na poruszane przez Was tematy
pozdrowionka :)

Offline Olleo

• nowicjusz
CENA muzyki
22 stycznia 2007, 13:07
Cytat: "paarabola"
To chyba efekt kupowania zespołu w ciemno... Szczerze mówiąc na waszym  miejscu wstydziłbym się przyznać do tego że wynająłem kapelę, która okazała sie bandą moczymordów.

Problem w tym, ze malo jest osob, ktore maja wiecej niz jedno wesele w swoim zyciu, a ile mozna miec znajomych?

Ktos zawsze musi byc tym pierwszym, ktory przetestuje dany zespol w swoim srodowisku znajomych.

Offline paarabola

• nowicjusz
CENA muzyki
30 stycznia 2007, 16:15
Cytat: "Olleo"
a ile mozna miec znajomych? Ktos zawsze musi byc tym pierwszym, ktory przetestuje dany zespol w swoim srodowisku znajomych
Nie chodzi o znajomych. Miałem na myśli obce wesela, czy bankiety, na które zawsze można się wkręcić na chwilę tłumacząc że przyszło się posłuchać zespołu. Nie słyszałem by ktoś z organizatorów nie zgodził się wpuścić zainteresowanych zespołem. Najczęściej jednak kapela na wszelki wypadek uprzedza o takiej ewentualności organizatora i na wszelki wypadek pyta czy to nie będzie przeszkadzać.
Powtarzam, koszt zespołu to zbyt duży wydatek, by kupować kota w worku.

Offline monia

• złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 04.06.2005
CENA muzyki
31 stycznia 2007, 10:49
Cytat: "paarabola"
Nie chodzi o znajomych. Miałem na myśli obce wesela, czy bankiety, na które zawsze można się wkręcić na chwilę tłumacząc że przyszło się posłuchać zespołu.

dokładnie..

dowiedziałam sie od pana koniecznego w jakich terminach i gdzie bedzie grac w szczecinie i podjechalismy na kilka równych imprez.. stalismy w przedsionku ( tak żebysmy sie nie rzucali w oczy) lub siedzieliśmy w aucie przed lokalem  i nasłuchiwalismy co sie dzieje na sali..

dopiero  kiedy bylismy pewni, ze to jest TO podpisalismy umowę..

nie wstydźcie się chodzic po lokalach.. naprawdę was nie pogonia... a przez otwarte okna tez duzo widac i słychać ;)

Offline gagatka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: :Zakochany:18.08.07
CENA muzyki
7 lutego 2007, 18:43
My płacimy za pięcioosobowy zespół 2.000 PLN za 10 godz. grania na weselu + 250 PLN za ślub + 200 PLN za dojazd (0,70 PLN za 1 km) Nie jest to mało, ale pierwszy zespół, jaki nam przysłał płytę zażyczył sobie 4.000. Myślę, że nie można sobie pozwolić na jakiś kiepski zespół na weselu i śpiących gości i szukać zespołu miesiąc przed ślubem. Byłam na próbie naszego zespołu i uważam że są świetni w tym, co robią, a nogi same się rwą do tańca  :cancan: Mam nadzieję, że będzie to naprawdę dobrze wydana kaska  :grin:

Offline MISIEK Mężczyzna

• Nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej
  • zapaleniec
CENA muzyki
7 lutego 2007, 20:55
Cytat: "gagatka"
Byłam na próbie naszego zespołu i uważam że są świetni w tym, co robią, a nogi same się rwą do tańca

tylko pogratulować , mówię całkiem serio

Myślę, że nie można sobie pozwolić na jakiś kiepski zespół na weselu i śpiących gości

święta prawda

i szukać zespołu miesiąc przed ślubem.

a dlaczego nie?

Utarło się tak ostatnimi czasy, że dobry zespół to ma już terminy pozajmowane że ho ho ho ho albo jeszcze dłużej (rok dwa lata naprzód)
Otórz nie zgadzam się z tym poglądem:

są bowiem ludzie bardziej zapobiegliwi, którzy dążąc do doskonałości w swoich poczynaniach (działaniach) chcą mieć wszystko dopięte na "ostatni guzik" na długo przed terminem swojego wesela i nie ma w tym nic złego rozumiem ich i popieram - ja osobiście też bym chciał mieć spokojne nerwy :brawo_2:

Jest też druga grupa osób, które podchodzą do życia na luzie , żyją chwilą obecną, nie przejmują się za bardzo wychodząc z założenia że wszystko i tak będzie w porządku(bo przecież są farciarzami)- ich z kolei bardzo podziwiam - zazdroszcząc im "żelaznych nerwów"

A teraz coś z praktyki. Wyobraźmy sobie że np. w naszym województwie jest no powiedzmy 5 "topowych" zespołów, reklamuje się około 40 czyli co? ci z Was którzy nie załapali się na "pierwszą piątkę" wzięli tzw. "ochłap"?
Byłem osobiście na tym forum świadkiem jak "topowy zespół" dawał ciała na całej linii, a sytuację ratował właśnie ten "gorszy".

No to było trochę nie w temacie - przepraszam ale tak właśnie ten problem postrzegam, a co do ceny -

My płacimy za pięcioosobowy zespół 2.000 PLN za 10 godz. grania na weselu + 250 PLN za ślub + 200 PLN za dojazd (0,70 PLN za 1 km) Nie jest to mało

gagatka zapewniam Cię że ten zespół nie zdarł z Ciebie skóry

Offline Gosia-oosta Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 30.06.2007
CENA muzyki
7 lutego 2007, 22:18
Cytat: "MISIEK"
gagatka napisał/a:
i szukać zespołu miesiąc przed ślubem.

a dlaczego nie?

chociazby dlatego, ze szukając wczesniej, mamy wiecej mozliwości wyboru..wiem, ze dla malo zdecydowanych to marny argument, bo i wieksza trudnosc w podjeciu decyzji :) albo tez dlatego, ze nasz wybor jest juz skonkretyzowany i dokladnie wiemy, przy jakiej kapeli chcemy sie bawic w ten dzien..oczywiscie pewnych losowych zdarzen nie sposob przewidziec, ale warto miec zabezpieczenie w postaci umowy..

Offline gagatka Kobieta

• Chuck Norris
CENA muzyki
8 lutego 2007, 08:57
Hmm...jakby się tak nad tym zastanowić to tak jak w życiu - każdy ma swój sposób na zorganizowanie wesela i jeżeli nie przeszkadza mu stres związany z wyborem zespołu na ostatnią chwilę, to nie mam nic przeciwko, bo w końcu to jego sprawa :) Ja jednak sobie tego nie wyobrażam, ponieważ dla własnego komfortu psychicznego chcę aby wszystko było ok. Nawet dzwoniąc po zespołach "z polecenia" na 7 miesięcy przed ślubem większość już miała zajęty sierpień. Niektóre nawet na 2008 rok! A wracając do ceny to w porównaniu z cenami np. we Wrocławiu, to u nas jest taniocha :D W trakcie naszych miesięcznych poszukiwań zdarzały się też zespoły za 800 zł, ale według nas walory artystyczne ich popisów pozostawiały niestety wiele do życzenia. Albo to może my mieliśmy zbyt duże wymagania ;) No, ale o gustach się podobno nie dyskutuje, więc skoro takie zespoły istnieją, to znak, że komuś się podoba jak grają.

• Chuck Norris
CENA muzyki
8 lutego 2007, 09:16
więc skoro takie zespoły istnieją, to znak, że komuś się podoba jak grają.

albo po prostu to są w dużej mierze zespoły "ostaniej chwili" :)

Offline patrychapati

• użytkownik
cena muzyki
8 lutego 2007, 09:17
ja za swoj zespol na wesel place 1700 zl z poprawinamy wyjsciem z domu oraz dodoatkowo 100 za skrzypaczke trzy osobowy zespol do 4 rano bede  grac :) mysle ze nie drogo cena raczej normalna

Offline tylunia Kobieta

• You are my person brand of heroine
  • Chuck Norris
CENA muzyki
8 lutego 2007, 12:22
Cytat: "patrychapati"
ja za swoj zespol na wesel place 1700 zl z poprawinamy wyjsciem z domu oraz dodoatkowo 100 za skrzypaczke trzy osobowy zespol do 4 rano bede grac  mysle ze nie drogo cena raczej normalna

dobra cena wedlug mnie ja place 1500zl bez poprawin :drapanie:

Offline ika3w Kobieta

• Ilona
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 23.08.2008r
CENA muzyki
9 lutego 2007, 13:13
Mi na razie jedni powiedzieli 2000 za noc + 300zl za poprawiny, ale szukam dalej bo mi sie nie za bardzo pobobają :/

Offline gagatka Kobieta

• Chuck Norris
CENA muzyki
10 lutego 2007, 15:53
Ika szukaj, szukaj, aż znajdziesz taki zespół, że będziecie mieli pewność, że to ten, bo po co jeszcze się dodatkowo stresować :taktak: Trzymam kciuczki :D

Offline madziares1

• użytkownik
  • data ślubu: 08.08.2009
CENA muzyki
22 lutego 2007, 10:22
Ja sie ostatnio orientowalam to 1500 z cala noc, zespol trzyosobowy. Jednak zazyczyli sobie nocleg,a to mnie troche zdziwilo bo odglegosc nie jest wcale wielka. Nawet jak rozmawialam z przyszlym szwagem, ktory od kilku lat gra na weselach, to sam stwierdzil,ze z tym noclegiem to sa smieszni. On jak gra w takiej odleglosci (70 km) od domu to po weselu pakuje sie i wraca do domu, chyba ze maja wesele dwudniowe to wtedy prosza o nocleg. Zreszta w naszym przypadku 3/4 gosci jest przyjezdnych i mamy do dyspozycji tylko dwa mieszkania i ledwo ich upchniemy,a co dopiero zespol,a na wynajmowanie pokoju przy wszystkich wydatkach na weseke nie bedzie nas stac.

Offline madziOOnia Kobieta

• bywalec
  • data ślubu: 21 czerwiec 2008
CENA muzyki
22 lutego 2007, 10:28
madziares1, wygodnicki ten zespół...a cena nie jest jakaś niska zeby można było dołożyć różnice do noclegu. 500zł prawie zawsze bierze każdy członek zespołu. Weź poszukaj jakiś noclegów w okolicy i daj im pare ofert, a wręczając powiedz "tu panowie mają tanio" No co przecież znalazłaś nocleg, ale wcale nie musisz za niego płacić :P

Offline madziares1

• użytkownik
CENA muzyki
22 lutego 2007, 10:32
madziOOnia tez mi sie tak wydaje,ze wygodnicki. Najlepiej bedzie jak im powiem,ze taka odleglosc to jest troche smieszna ,zeby im jeszcze nocleg zalatwiac. Juz nawet podejrzewalam,ze oni planuja cos chlapnac na weselu i dlatego chca nocleg. Ach, ta moja wyobraznia. Zawsze moge im przeslac oferty hoteli z okolic i powiedziec: noclegow macie do wyboru i do koloru. :skacza:

Offline Ania P. Kobieta

• Dopóki miłość nas dwoje łączy, świat się zaczyna, świat się nie kończy...
  • uzależniony
  • data ślubu: 11.08.2007 :*
CENA muzyki
22 lutego 2007, 11:00
Ja szukałam zespołów już od października, ale ciągle jestem niezadowolona. Bo jak ktos mi mówi: gramy 4 piosenki, potem 10 min przerwy, to wychodzi na to, że grają 20 min i robią 10 min przerwy, dla mnie to jest za dużo. Już byłam na niejednym takim weselu z którego pamiętem tylko to, że było dużo przerw. A poza tym żadają za 5 osób 2,6 tyś a ja jeszcze musze zapłacić za jedzenie co wychodzi razem ponad 3 tyś.

Offline madziares1

• użytkownik
CENA muzyki
22 lutego 2007, 11:03
Z tymi przerwami to trzeba uwazac. Wiadomo,ze zespol ne bedzie grac non stop,ale bez przesady,ze co 20 minut maja przerwe. Rozumiem,ze jak sa wydawane posilki to nie graja,ale co mnie najbardziej wkurza,to ze ludzie bawia sie w najlepsze, caly parkiet jest zajety,a oni z zegarkiem w reku :przerwa i tak co 15 minut. Troche wyczucia .

Offline Ania P. Kobieta

• Dopóki miłość nas dwoje łączy, świat się zaczyna, świat się nie kończy...
  • uzależniony
  • data ślubu: 11.08.2007 :*
CENA muzyki
22 lutego 2007, 11:11
Madziares1 w 100% Cię rozumiem. Dlatego też coraz poważniej zastanawiamy się nad djem. Ja nie bede wykłucać się z orkiestrą, żę grają za krótko. Dobrym rozwiązaniem byłyby piosenki puszczane w przerwach, ale nie spotkałam się jeszcze z czymś takim, pewnie kosztuje to więcej znając życie :drapanie:

Offline madziares1

• użytkownik
CENA muzyki
22 lutego 2007, 11:18
Najlepiej to by bylo wynajac dwa zespoly i jak jeden ma przerwe to drugi wchodzi, ale za dobrze by im bylo. Teraz trzeba na wszystko zwracac uwage: na przerwy, repertuar, sprzet, dedykacje itp. Od tego wszystkiego to czlowiekowi mozg sie lasuje. Chyb,ze zespol ma jakies aranzacje nagrane na sprzecie to w trakcie przerw mogliby to puscic, tak dl aposluchania,ale jezeli zazadaja za to dodatkowych pieniedzy to byloby to smieszne z ich strony,poniewaz placisz im za zapewnienie dobrej zabawy od strony artystycznej i to juz powinien byc ich problem jak zapelnia czas w trakcie przerw. Uff,ale sie napisalam. :drapanie:

• bywalec
CENA muzyki
22 lutego 2007, 12:21
Ania P., no za 5 osób 2,5tys to normalna cena(po 500zł na głowe)a ta 100 to pewnie za dojazd.
Ja mam ułatwione zadanie, bo teściowie mają znajomy zespół i grają za promocyjną cene 6 osób(albo 5 :P) za 2000zł :)

• Chuck Norris
CENA muzyki
22 lutego 2007, 12:52
Cytat: "Ania P."
Dobrym rozwiązaniem byłyby piosenki puszczane w przerwach, ale nie spotkałam się jeszcze z czymś takim, pewnie kosztuje to więcej znając życie

u mojej znajomej tak było..w przerwach cichutko puszczali muzykę, a jak był jakiś fajny kawałek i ktoś wskoczył na parkiet, to przygłaśniali..

Offline madziares1

• użytkownik
CENA muzyki
22 lutego 2007, 13:36
Cytat: "madziOOnia"
madziares1, wygodnicki ten zespół...a cena nie jest jakaś niska zeby można było dołożyć różnice do noclegu. 500zł prawie zawsze bierze każdy członek zespołu. :P

jak ja bym chciala pojsc do pracy na jedna noc i dostac za to 500 :brawo_2:

Offline sylwiam-81

• nowicjusz
CENA muzyki
23 lutego 2007, 10:34
My płacimy za zespół Happy Light 2300 i tylko wesele bez poprawin

Offline JoasiaOl Kobieta

• zapaleniec
CENA muzyki
23 lutego 2007, 10:43
ja płacę 2000 za 3-osobowy zespół/samo wesele

Offline Kasiorka

• nowicjusz
CENA muzyki
23 lutego 2007, 12:40
U nas grali Tomi band. Płaciliśmy 1500zł. Byłam bardzo zadowolona, świetne konkursy super wokal i muzyka! Tak nas zauroczyli ze mój brat wynajął ich też na swój ślub!!!!
polecam

• bywalec
CENA muzyki
23 lutego 2007, 22:35
JoasiaOl, to ładnie sobie liczą...
madziares1, ja tez bym chciała :)

Offline kawaii2 Kobieta

• uzależniony
  • data ślubu: 30-08-2008
CENA muzyki
24 lutego 2007, 18:08
Bylam dzis z Narzeczonym sluchac jednego zespolu na próbie, 5 osób, dwie gitary, perkusja, trabka, akordeon i standardowo klawisze. Bardzo nam sie spodobali, graja i mlodziezowe i typowo weselne utwory, a nawet rock i jazz, wiec chyba sie na nich zdecydujemy. Biora 2300 za 1 dzien, w tym wyprowadzenie z domu, przywitanie gosci i prowadzenie wybranych zabaw.
Chyba niedrogo, jak na tyle naraz :)