e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: CENA muzyki  (Przeczytany 28624 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline anetka161 Kobieta

• 16.06.2007-nasz wspaniały dzień
  • maniak
  • data ślubu: 16.06.2007
CENA muzyki
16 października 2006, 16:47
Cytat: "zibi"
Monika25 napisał/a:
Mi nikt za 12 godzin pracy nie płaci 1000 a nawet 500 złotych.

Ale ty pracujesz codziennie,a oni może raz w tygodniu :roll: .No i Zibi ma rację są też koszty tego niedostają napewno na czysto.Muszą też napewno odprowadzić z tego podatek

Offline MELODYJKA

• bywalec
  • data ślubu: oj dawnoo;)
CENA muzyki
16 października 2006, 16:55
o nas biora 1200 ,1500mdj ok1000 za 1 dzien

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30 września 2006
CENA muzyki
16 października 2006, 17:04
takie uproszczenia mnie trochę drażnią, zrozumie mnie każdy kto prowadzi (ł) jaką kolwiek działalność gospodarczą... jest masa kosztów do pokrycia - na końcu dopiero bierze się dla siebie

Dokładnie...a ludziom siewydaję, że wszystko hop od razu do kieszeni...

Offline MISIEK Mężczyzna

• Nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej
  • zapaleniec
CENA muzyki
16 października 2006, 17:38
oj to bardzo duże uogólnienie, dlaczego każdemu się wydaje, że to co dostanie muzyk za granie to CZYSTY ZYSK?

Jak słyszę pytanie ile i dlaczego aż tyle to tłumaczę ludziom w ten sposób:
Zespół czteroosobowy zainwestował 30.000 zł. polskich   w roku kalendarzowym są 52 soboty z tego należy odliczyć tzw. miesiące "martwe" w których z reguły nie ma grań (patrz - wesel)
przyjmijmy że baaaardzo dobry zespół ma 40 grań w roku - jest to możliwe prawda?
30000:40= 750 zł za jedno granie zespół musi oddać na spłatę zakupionego sprzętu, załóżmy że owy zespół wziął za wesele 2000zł za jedno granie :
2000 - 750 = 1250 : 4= 312,5 zł, do tego doliczmy ZAIKS  transport sprzętu na wesele i po weselu ile zostanie na "głowę"?
mało tego rok pracowali żeby im się sprzęt TYLKO ZWRÓCIŁ!!! a gdzie zarobek?
Dobry zespół inwestuje w nowinki techniczne- a to światła , a to nowy klawisz, a to komputer, nagłośnienie i tak cały cyrk zaczyna się od początku
No rozgadałem się trochę ale już kończę i prośba do wszystkich niedowiarków którzy chcieliby żeby zespół najlepiej zagrał za darmo albo jeszcze dopłacił - zainwestujcie kupcie,spłacajcie utrzymajcie w międzyczasie swoje rodziny i wtedy zobaczycie że to wcale nie takie łatwe
 pozdrawiam serdecznie wszystkich :D

Offline Netula Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 13.10.2007
CENA muzyki
16 października 2006, 18:02
my za dwa dni grania  przez 3 osobowy zespol placimy 1900zl;)Beda 2 saksofony, gitara i 2 klawisze..no i tamburyno:)

Offline Gosia-oosta Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 30.06.2007
CENA muzyki
17 października 2006, 13:14
rozmiawiałam osobiście z kilkoma muzykami, co to grają na weselach i innego typu chałturach w ciągu tygodnia również..oprócz tego, co pisze MISIEK, zibi, jest jeszcze jedna kwestia..niektórym dochodzą próby..przecież repertuar trzeba odświeżać, i co najgorsze, trzeba zrezygnować z czasu spędzanego z rodziną..facet z naszej kapeli nam opowiadał, że już kilka razy mieli poważny kryzys małżeński z tego powodu, że jego w weekendy nie ma w domu..i to nie jest odosobniony przypadek..każda kobieta przeciez chciałaby spędzać sobotnie wieczory z mężem czy chlopakiem..

Offline AndziaK Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 23.06.2007 r.
CENA muzyki
17 października 2006, 13:40
Cytat: "oosta"
facet z naszej kapeli nam opowiadał, że już kilka razy mieli poważny kryzys małżeński z tego powodu, że jego w weekendy nie ma w domu..i to nie jest odosobniony przypadek..każda kobieta przeciez chciałaby spędzać sobotnie wieczory z mężem czy chlopakiem..

I tu Gosia ma zupełną rację !!!!
Ja nie wyobrażam sobie że mój R. w weekendy gra a ja siedze i czekam.... NIGDY!!!
Chodziło mu to kiedys po głowie ale szybko zasypałam go minusami takiej pracy...

Offline Monika25

• nowicjusz
CENA muzyki
19 października 2006, 10:59
Zgadzam się z tym co napisano wcześniej. Mi nie chodzi by porównać Van Gogha, Matejke i pana Kazia z trzeciego piętra który pięknie maluje obrazy - do malarza pokojowego czy rysunków dziecka (które są bezcennym dziełem dla rodziców) Gdybym powiedziała że znam się na sztuce obrazili by się historycy sztuki- więc tego nie zrobie. Doceniam sztukę. A to różnica. Do czego zmierzam-  obliczenia i przykłady są podane za zespół 4 osobowy z pełnym sprzętem, muzyką bez playbacku itp. Trochę się źle wyraziłam pisząc wcześniej "zespoły". Chodziło mi o 2 osoby grające na weselu z których jedna śpiewa a druga robi podkład instrumentów- gitary, saksofony itd. Chodziło mi że takie zespoły biorą 1700 złotych a nie zespoły muzyczne wogóle. Byłam wtedy przybita, bo dzwoniłam do takich zespołów. Planowaliśmy wziąść duet -vokal damski + mężczyzna+ keyboard. I chodziło mi o to że 1700 czy 2000 zł to dużo za taki zespół.  Może stąd moje nerwy  :roll: Przepraszam za nieporozumienie. Ps. Tylko nie piszcie że dwie osoby + keyboard to nie zespół bo rozumiem różnicę  :lol:  :lol:

Offline Piter73 Mężczyzna

• nowicjusz
CENA muzyki
19 października 2006, 12:43
Zgadzam się z Tobą Monika , że 1700 - 2000 za dwie osoby to baaaaardzo dużo. Szczerze powiedziawszy nie przepadam za duetami śpiewająca pani i pan z klawiszami, ale to tylko kwestia gustu. Ja gram w składzie conajmniej trzyosobowym z trzema instrumentami, chociaż bardzo często gramy nawet w sześć osób - ale to jest wydatek rzędu 3000 zł i zdaje sobie sprawę, że to bardzo dużo. Dlatego trzy osoby to dla mnie minimum dla osiągnięcia odpowiedniego brzmienia + ewentualnie wokalistka. Pozdrawiam

Offline madziOOnia Kobieta

• bywalec
  • data ślubu: 21 czerwiec 2008
CENA muzyki
26 października 2006, 10:40
Monika25, mogłabys mi przesłac jakieś namiary na priva tego zespołu w którym pan "tak spiewa ze ciarki przechodzą' :D

Offline Adela

• użytkownik
CENA muzyki
26 października 2006, 20:49
Hej.Czy musi byc koniecznie zespol muzyczny-alternatywa wodzirej.
 :twisted:

Offline kuchasia Kobieta

• Szczęśliwa Pani W.:)
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 21.04.2007 godz.18.00 Sakramentalne TAK zostało wypowiedziane:)
CENA muzyki
27 października 2006, 17:23
My mamy zespol 3 osobowy,w tym gra dwoch panow(perkusja i gitara)kobieta natomiast organy.Oczywiscie wszyscy spiewaja:)...w zaleznosci od utworu.Płacimy 1700 z poprawinami...mysle ze normalna cena.

• nowicjusz
CENA muzyki
30 października 2006, 11:29
Cytat: "kuchasia"
My mamy zespol 3 osobowy,w tym gra dwoch panow(perkusja i gitara)kobieta natomiast organy.Oczywiscie wszyscy spiewaja:)...w zaleznosci od utworu.Płacimy 1700 z poprawinami...mysle ze normalna cena.

Ciekawy skład....... jeśli chodzi o cenę to uważam że z poprawinami to bardzo mało.... :shock: , chociaż nie wiem jak w Kaliszu konkurencja........
Życzę Ci wszystkiego najlepszego i ..... udanej imprezy:P

Offline agusiag1 Kobieta

• forumowicz
  • data ślubu: 02.06.2007
CENA muzyki
30 października 2006, 19:31
hej dziewczynki my za zespół (płock) płacimyy 2800 zł. i to juz " w promocji"""  zespół 4 panów i jedna pani . ale wart zespół jest suuper. to juz 3 wesele na kórym będa grali gr\dzie ja jestem

Offline kuchasia Kobieta

• Szczęśliwa Pani W.:)
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 21.04.2007 godz.18.00 Sakramentalne TAK zostało wypowiedziane:)
CENA muzyki
30 października 2006, 21:23
Cytat: "Piter73"
Cytat: "kuchasia"

Ciekawy skład....... jeśli chodzi o cenę to uważam że z poprawinami to bardzo mało.... :shock: , chociaż nie wiem jak w Kaliszu konkurencja........
Życzę Ci wszystkiego najlepszego i ..... udanej imprezy:P

NO w Kaliszu tak mniej wiecej sie kształtuja ceny:)Zanim wybrałam zespoł to przesluchałam wiele płyt roznych zespołow no i były tez tansze ale hm...uszy więdły:)A drozszych raczej nie ma.

• nowicjusz
CENA muzyki
2 listopada 2006, 15:46
No to trzymam kciukole i wszystkiego naj.... :)
 :koncert:

Offline xena_music

• forumowicz
CENA muzyki
5 listopada 2006, 16:14
Cytat: "Monika25"
Mi nikt za 12 godzin pracy nie płaci 1000 a nawet 500 złotych.

oj to bardzo duże uogólnienie, dlaczego każdemu się wydaje, że to co dostanie muzyk za granie to CZYSTY ZYSK?
a amortyzajca sprzętu?
transport? - płaci się nie tylko za benzynę... ubezpieczniea serwis itp.
magazyn? - gdzieś trzeba sprzęt przechowywać...
serwis sprzętu? - naprawym części itp
zakup płyt? -  to akurat w przypadku dj'a...
koszt reklamy?
i pewnie jeszcze coś o czym teraz akurat nie pamiętam.
przecież to wszystko kosztuje jak nie wiem, jak się solidnie policzy to nie wychodzi wcale dużo na czysto,

takie uproszczenia mnie trochę drażnią, zrozumie mnie każdy kto prowadzi (ł) jaką kolwiek działalność gospodarczą... jest masa kosztów do pokrycia - na końcu dopiero bierze się dla siebie.

pozwlicie że sie wtrącę
baardzo chciałabym wziac 1200 do ręki..baa. chciałabym na czysto wziac chociaż 500 zł i iść do domu...
ale tak nie jest
praca kapeli na weselu to:
-nie tylko granie 10 czy 12 godzin wesela, ale trzeba dojechać wcześniej, rozłożyćsprzet,a po graniu go zwinać..wychodzi (bez dojazdu dodatkowe 2 godz.)
-próby ogólnie
-próby i opracowywanie kawałków na życzenie
-dojazd
-żciąganie tekstów, szukanie kawałków by sie tego nauczyć(a nauka to nie zawsze 5 min, bo głosy trzeba zrobić, funty rozpisac..)
-jak sie coś zepsuje trzeba wyłożyć(dlaprzykładu-ostatnio daliśmy 500 zł za naprawę głosników)
-sprzet trzeba ulepszać, czyli inwestować..(np kupiłam mikrofon bezprzewodowy nagłowny by jak wychodzę z akordeonem na biesiadę za stoły nie przekrzykiwać ludzi tylko prowadzić..drobiazg..1800 poszło)
-płyty i wszelkie inne dema
 i wiele innych spraw...

ale jak ktoś już tu powiedział nie cena świadczy o zespole ale ilosc grań jakie ma...
my sie nie oglaszamy po magazynach,itp, a gramy prawie co tydzień, a są kapele ogłaszające sie wszedzie a mają 1 w miesiacu....

Offline met Kobieta

• Młoda Żonka
  • Chuck Norris
  • data ślubu: [size=
CENA muzyki
5 listopada 2006, 16:46
Do Re MI = 1800 z poprawinami ( no i gwarantujemy im nocleg )

3 panów. 1 pani.
Organy, 2 saksofony.
Śpiewa pani z panem.

Nam podoba się bardzo.

Offline asikas Kobieta

• forumowicz
  • data ślubu: 29.12.2007
CENA muzyki
17 listopada 2006, 19:53
Hej dziewczyny! A jak jest teraz w Szczecinie, jak srednio ceny sie ksztaltuja?? Jeden Pan za trzy osoby w zespole chce 2200. Czy to normalna cena na Szczecin?? Bede wdzieczna za informacje :))
Dzieki wielkie!

Offline EMka

• użytkownik
  • data ślubu: 07.09.2007
CENA muzyki
18 listopada 2006, 14:32
O ludy :!:  Przepraszam ze sie wtracam, ale w takim razie my chyba zaczniemy sie leczyc.... za zespol, ktory bedzie pracowal od mniej wiecej 18;30 do rana placimy 2000 zl :!:  :!:  :!:  Bez poprawin. Bez komentarza  :?

• nowicjusz
CENA muzyki
20 listopada 2006, 12:33
Cytat: "asikas"
Hej dziewczyny! A jak jest teraz w Szczecinie, jak srednio ceny sie ksztaltuja?? Jeden Pan za trzy osoby w zespole chce 2200. Czy to normalna cena na Szczecin?? Bede wdzieczna za informacje :))
Dzieki wielkie!

Hej,hej.... :)
Takie ceny się zdarzają... :lol:  Jeżeli tylko uważasz , że ten zespół jest tyle wart, to znaczy, że tak jest. Jeżeli nie, to poszukajjakiegoś tańszego. W Szczecinie są też zespoły droższe, więc spox  :koncert:
Pozdro i wytrwałości :D

Offline elunia99

• nowicjusz
CENA muzyki
22 listopada 2006, 22:26
Asikas - w Szczecinie dwa zespoły zażyczyły sobie od nas 2000 zł (dwu i trzyosobowy), a jeden 1200, ale bez poprawin.
A teraz ja mam pytanie - znacie może jakiś fajny zespół z okolic Kamienia Pom.?

Offline AgataM

• nowicjusz
CENA muzyki
1 grudnia 2006, 17:10
my płacimy za zespół 5 osobowy APLAUZ 2000zł,grają10 godzina każda dodatkowa godzina250zł...

Offline megam

• nowicjusz
CENA muzyki
1 grudnia 2006, 18:17
Cytat: "AgataM"
my płacimy za zespół 5 osobowy APLAUZ 2000zł,grają10 godzina każda dodatkowa godzina250zł...

Hmm dziwne ode mnie chcieli 2500 zł plus 300zł za dojazd do Szczecina   :roll:

Offline AgataM

• nowicjusz
CENA muzyki
3 grudnia 2006, 18:20
megam a jaki zespół miałaś APLAUZ CZY APLAUS?,bo tan co my mamy jest ze Szczecina dzisiaj umowę podpisaliśmy na 2000 zł

Offline megam

• nowicjusz
CENA muzyki
3 grudnia 2006, 23:51
Aplauz pięcio osobowy hmm ..........

Offline madziOOnia Kobieta

• bywalec
  • data ślubu: 21 czerwiec 2008
CENA muzyki
4 grudnia 2006, 10:45
My mamy zespół 5 osobowy za 2000zł , z Krakowa.

Offline tylunia Kobieta

• You are my person brand of heroine
  • Chuck Norris
CENA muzyki
25 grudnia 2006, 20:42
a my placimy 1500 za zespol 3 ( 4 osobowy) do wyboru :mrgreen:  mysle ze to dobra cena widzialam zespol na zywo 8)  i bardzo mi sie podobal :wink:  mam nadzieje ze bedzie dobrze :mrgreen:

buzka

[/url

Offline meg

• użytkownik
CENA muzyki
8 stycznia 2007, 15:21
Nasz zespół kosztuje 2500 zł. Nie pytałam, ile biorą za poprawiny, bo nie robimy. O ile wiem, krakowskie ceny oscylują właśnie koło tej kwoty. madziOOnia, jak się nazywa Twój zespół?

Offline Jagna77 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 08.04.2007 *WIELKANOC*
CENA muzyki
11 stycznia 2007, 00:09
My placimy za zespol 1 600 zl z poprawinami w tym 100 zl wliczone extra za dojazd ,ze w swieta i ,ze daleko mieszkamy od restauracji .Przyjada na wyprowadzenie z domu i beda grali do 4 rano bo slub jest na 15:30 .

Pozdrawiam :serce: