e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Pokoik dla dziecka  (Przeczytany 176598 razy)

Offline miśka28 Kobieta

• pomagamy Martynce
  • Chuck Norris
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 16.09.2006
Odp: Pokoik dla dziecka
6 stycznia 2015, 17:08
sylwusia ale one zawsze duże nie były ;) dlatego w ich pokoju- wcześniej w pokoju syna - w jakieś super meble nie inwestowałam bo liczyłam sie z potencjalnymi szkodami....nie zapomnę, jak syn sie "artystycznie zrealizował"  na naszym narożniku - to była ekoskóra, dorwał gdzieś na chwile czarnego markera i powstały esy -floresy ;D na szczęscie naroznik byl już do wymiany tzn obicie, teraz ogladajac fotki to się z tego smiejemy ;)

Offline doksik86

6 stycznia 2015, 17:23
U mnie dzieci bawią się w swoim pokoju. W salonie bardzo sporadycznie. Wiedzą,  że nie wolno. Nie dam sobie mebli poniszczyc. 

To czym i jak bawią się twoje dzieci, że mogłyby zniszczyć meble?

Nie widzę nic złego w tym, żeby córka ułożyła sobie puzzle, zbudowała coś z duplo czy rysowała lub lepiła z plasteliny w dużym pokoju. Przynajmniej spędzamy wtedy wspólnie czas i możemy sobie pogadać.

Plastelina w dużym pokoju brrrrr a przeciez może wejść w panele, w dywan czy nie daj Boże w krzesła.
Łatwo obić meble, czymkolwiek tak naprawdę, choćby drewnianymi klockami  :-X
Jak ktoś nie zwraca uwagi na estetykę, to może to nie drażni, ja nie zamierzam zmieniać mebli, nie dam po nich jeździć n. resorówkami, tym bardziej po stole, rysy na stole to nic fajnego, a przez kilka dobrych lat nie zamierzam zmieniać mebli, za dobre są i za drogie były ;)
Poza tym przynajmniej panują jakieś zasady w domu, nie ma samowolki ;)
pisaki+kanapa lub meble, no dziękuję.
Zwykłe zabawki potrafią być szkodliwe dla mebli ;)

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 1
  • data ślubu: 2006-10-07
6 stycznia 2015, 17:24
Dziewczyny chce kupić tapetę w kolorowe paski ale najlepiej te paski takie cienkie, nie bardzo wyraźne kolory, mogą być pastelowe. Gdzie znajdę?

W Castoramie i Leroyu nie ma takich jak szukam.

Offline _patka_ Kobieta

6 stycznia 2015, 17:28
Ja taka tapete kupilam na allegro.

Offline Justys851 Kobieta

6 stycznia 2015, 17:29
hmmm moje dziecko nigdy nic nie pomalowało oprócz kartki, kartonu czy rzeczy do tego przeznaczonych
wie, że ścian i mebli nie wolno i jak jedna kuznka popisała mu ścianę to nakrzyczał na nią, aż jej rodzicom się głipo zrobiło ( i dobrze  :P )

jak chce się bawić ciastoliną to prosi o tace, a jak mu coś spadnie na podłogę to od razu zbiera  ;)

wszystko zależy jakie ma się dzieci  ;D

Offline kjp83

6 stycznia 2015, 17:31
Ania wejdz na krainabarw.pl i szukaj :) zamawiasz i odbierasz na majowym obok bawialni :)

♡ Szymon & Leon ♡

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
6 stycznia 2015, 17:32
Pati a masz jakiegoś linka? Zaraz będę szukać.

Ooo Kasia dzięki :) To bardzo blisko mnie :)

Offline miśka28 Kobieta

• pomagamy Martynce
  • Chuck Norris
6 stycznia 2015, 17:33
dodam, ze syn miał wtedy 1,5 roku i to był moment :) ścian jakoś porysowanych nigdy nie mieliśmy ;)
ciastolina to tylko przy ławie lub biurku, to samo z malowaniem farbami ( najchętniej tworzą od malego na tej sztaludze z Ikea)
chodziło mi tylko o to, że zasady ok, nalezy wpajać od małego, ale przy takim maluszku zwyczajne zdarzają się tzw. wypadki przy pracy, zanim tych zasad nauczy się przestrzegać

Offline _patka_ Kobieta

6 stycznia 2015, 17:34
Oj nic juz ńie mam, bo to daaaawno bylo.

Offline doksik86

6 stycznia 2015, 17:34
Justyś, pod tym względem u mnie też dyscyplina, ale ciastolina spadnie mimo woli, dziecko nie upilnuje, jak rysuje na kartce, siłą rzeczy może wyjechać za nią i np. przerysować stół, resorówkami stół załatwił siostrzeniec mojej siostrze, wolę nie ryzykować, a klocki drewniane jednak twarde są. Po prostu pokój dzieci jest od zabawy, zgodnie z przeznaczeniem, a nasz pokój to nasz pokój, salon niech będzie salonem, nie wyobrażam sobie, zeby przyszli np. goście, a mi dzieci z ciastoliną latają czy pchają samochody....też lecą na meble przecież. Każdy pokój ma swoje przeznaczenie, zaraz by doszło do zabawy w kuchni albo w łazience ;) i przedpokój by był zawalony ;) dziecko musi wiedzieć, co może a co nie i gdzie może bałaganić, jak ktoś wpada bez zapowiedzi, nie muszę się wstydzić wszechobecnych zabawek ;) lubię mieć porządek.

Offline japcio Kobieta

6 stycznia 2015, 17:37

wszystko zależy jakie ma się dzieci  ;D

Dokładnie :)

Poza tym, są podkładki, ceraty, fartuszki, własne stoliki i krzesełka (u nas ikeowski mamut nie do zdarcia), zmywalne pisaki, odkurzacz, magiczne gąbki w Rossmannie.....

Plastelina w dużym pokoju brrrrr a przeciez może wejść w panele,

Aż zeszłam z kanapy obejrzeć panele z bliska. Za chiny nie wyobrażam sobie wciśniętej w nie plasteliny. No u mnie się nie da. Może masz źle położone i masz szpary  ???

Offline _patka_ Kobieta

6 stycznia 2015, 17:38
Japcio  :hahaha:

6 stycznia 2015, 17:40
japcio  ;D ;D ;D

doksik też mam dziecko i wiem, ze moze się zdarzyć
Piszę tylko, że u mnie się nie zdarza, bo mam takie dziecko  ;)
on jest bardzo uwazny jak coś robi, nawet jak rysuje to dokładnie żeby nie wyjechać  ;)
widać Twoje lubią szaleć  :D

Miśka Karol od maleńkiego jest mega czyściochem  :P
on nawet jak jadł pierwsze słoiczki to śliniaka nie ubrudził, nigdy nic nie wypluł  ;)
wszystko musi być pod linijkę poukładane  ;)

Offline doksik86

6 stycznia 2015, 17:40
Nie, mam droższe ze strukturą  8)

6 stycznia 2015, 17:41
ooo przypomniało mi się, ze jak miał 1,5 roku puścił pawia ( jelitówkę miał ) to pierwsze co zrobił to pobiegł po mopa i zaczął sprzatać  ;D

Offline izulek Kobieta

6 stycznia 2015, 17:42
tak wracając do kwestii ilości pokoi dzieci itd...fajnie mieć perspektywe zmiany mieskzania na większe lub na dom... :)

Offline miśka28 Kobieta

• pomagamy Martynce
  • Chuck Norris
6 stycznia 2015, 19:21

Miśka Karol od maleńkiego jest mega czyściochem  :P
on nawet jak jadł pierwsze słoiczki to śliniaka nie ubrudził, nigdy nic nie wypluł  ;)
wszystko musi być pod linijkę poukładane  ;)
Justys to faktycznie szczegolny egzemplarz  :) u nas bardziej czyścioszkiem jest córka, ale nie aż tak i nie od maleńkości ;)
doksik w temacie ciastoliny jak już gdzies sie przyczepi, to poczekac, aż wyschnie - wtedy usuwa się bez problemu :P

Offline MARTKA Kobieta

6 stycznia 2015, 19:24
Dla mnie zabawki nie są wstydem przed gośćmi.
Mam dziecko to i zabawki są.

Offline doksik86

6 stycznia 2015, 19:24
Tak, ale z plasteliną znacznie gorzej. Ciastolina też czasem zostaje w panelu, strasznie mnie to drażni, bo potem jak myję podłogę to szoruję. Dzieci mają jasne panele, wiec to w dodatku widać, jak się przyczepi i poleży to zostaje delikatne przebarwienie w dodatku (do usunięcia), ale jednak.

Offline doksik86

6 stycznia 2015, 19:32
Dla mnie zabawki nie są wstydem przed gośćmi.
Mam dziecko to i zabawki są.
no, u mnie w salonie tez stoi.stoliczek aktywności i zebra skoczek. Klockami piankowymi tez czasem się bawią ale przez chwilę i zbierają.  Cała reszta nie ma wstępu do salonu. Nie wyobrażam sobie żeby rozsypali mi klocki lego czy drewniane.  Z resztą u siebie od zabawy mają dywan.

Offline japcio Kobieta

6 stycznia 2015, 19:58
Nie, mam droższe ze strukturą  8)

Skoro włazi w nie plastelina to i kurz, okruszki, naniesiony piasek, itp. - mało praktyczne i mało higieniczne panele. Cena to nie wszystko ;)

Offline doksik86

6 stycznia 2015, 20:02
Jak się robi odkurzaczem 1-2 razy dziennie to kurz nie straszny ;-) a piasek nie ma skad- buty ściągamy przed drzwiami :-D gładkie wyglądają nieciekawie. Poza tym te mają odpowiednią grubość i scieralnosc,  a w przypadku paneli to jest akurat najważniejsze ;-) do tego ładne i komplet idealny ;-)

Offline japcio Kobieta

6 stycznia 2015, 20:05
Jak się robi odkurzaczem 1-2 razy dziennie to kurz nie straszny ;-)

Straszne to jest codzienne odkurzanie... i to jeszcze dwa razy dziennie.... nieźle brudzicie  :zdziwko:

Offline doksik86

6 stycznia 2015, 20:08
Nie, nie trawie kurzu, may ciemne panele i meble, woec sila rzeczy zawsze cos tam widac, a odkurzanie sprawia mi przyjemność :-) teraz porządek to tez wada? ;-)

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
6 stycznia 2015, 20:11
A skąd wiesz ile kosztowały panele Japcia?  :)

Znalazłam tapetę. Ale.jeszcze myślę nad kolorem...

Offline japcio Kobieta

6 stycznia 2015, 20:14
A skąd wiesz ile kosztowały panele Japcia?  :)

Tego to nawet Japcio nie wie ;) Bo mąż zajmuje się finansami :) Ja nie mam głowy do cyferek.

Offline doksik86

6 stycznia 2015, 20:16
Nigdzie nie napisałam,  że wiem ;-) "drozsze" oznacza, że z wyższej półki cenowej, a nie, że droższe od kogokolwiek ;-)

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
6 stycznia 2015, 20:21
A! Pisałaś pod postem Japcia to myślałam że to do niej ;)

6 stycznia 2015, 20:33
teraz porządek to tez wada? ;-)
nie, ale przesadnie czyste mieszkanie jest oznaką zmarnowanego życia  :P ;)

Najlepiej widzę, kiedy zamknę oczy...

Offline doksik86

6 stycznia 2015, 20:35
teraz porządek to tez wada? ;-)
nie, ale przesadnie czyste mieszkanie jest oznaką zmarnowanego życia  :P ;)

:D dobre ;-)
Na szczęście znajduję jeszcze czas na zabawę z dziećmi,  pracę,  doświadczenia kulinarne, a teraz jeszcze fitness :-P także chyba nie jest źle ;-) ale zboczenie na punkcie porządku pewnie mam ;-) choć bywają dni nieporzadku :-P