Autor Wątek: Ile zapłacimy za foto(reportaż)?  (Przeczytany 8203 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Ile zapłacimy za foto(reportaż)?
« dnia: 7 Grudnia 2004, 08:34 »
Ja radziłabym brać fotografa z doświadczeniem, a najlepiej takiego o którym się dobrze mówi  :P (pozytywne opinie mogą oznaczać też to, że sporo osób korzysta z jego usług). W takim dniu jak dzień naszego ślubu na pewnych rzeczach ne powinno się oszczędzać, bo już nic nie da się powtórzyć  :cry: a zdjęcia to chyba najpiękniejsza pamiątka  :roll:


Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Ile zapłacimy za foto(reportaż)?
« Odpowiedź #1 dnia: 8 Grudnia 2004, 10:30 »
Ja też wolę zdjęcia, mam do nich sentyment  :cry: . Ale dla mnie muszą być w albumie - nie znoszę oglądania zdjęć w komputerze  :chat:
Ja miałam plener aż tydzień po ślubie  :shock: . Po pierwsze miał być w poniedziałek, ale pogoda nie dopisała  :buu: , potem we wtorek ta sama bajka; od środy poszliśmy do pracy - ze zdjęć nici  :? ; soboty mamy wolne więc plenerek się w końcu odbył. I to był bardzo dobty pomysł  :idea: , taki plener (prznajmniej nasz) trwa trochę - 3 godz, ok 100 ujęć  :zdziwko: , sesja w dwóch miejscach (w tym jedno poza miastem) i na prawdę swobodnie się człowiek zachowuje, nie myśli "czy zdążymy" , "co z sukienką". Polecam  :wink:


Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Ile zapłacimy za foto(reportaż)?
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Grudnia 2004, 07:52 »
A ja polecam mojego fotografa, zakład istnieje od sześćdziesiątego któregoś ( :oops: nie pamiętam) ale idą z duchem czasu, rozwijają się i mają ciekawe pomysły
Ceny może nie są najniższe ale warto. Jedno studyjne - 45 zł (odbitka 25zł), plener 850 zł z tego 40 zdjęć (odbitka 10 zł)

https://e-wesele.pl/forum/viewtopic.php?t=182&start=0

https://e-wesele.pl/forum/viewtopic.php?t=182&postdays=0&postorder=asc&start=15


Offline _darek
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Ile zapłacimy za foto(reportaż)?
« Odpowiedź #3 dnia: 6 Stycznia 2005, 17:59 »
Zgadzam sie z  Mają,ze nalezy wybrac fotografa,który jest polecany przez innych.  Bardzo ważna sprawą jest takze strona www. na której prezentuje swoje zdjecia. Taka strona jest najlepszą wizytówka szanujacego sie fotografa :D

Zdjecia w plenerze u profesjonalisty mozna miec juz w okolicy 750 - 1000 zł.   Najlepiej decydowac sie na tzw. "pakiety"  czyli  plener + reportaz. Wtedy ceny jednostkowe sa nizsze  :)    Pozdrawiam wszystkich
Nie ma ludzi niefotogenicznych . Są tylko źli fotografowie

Offline Jacek_
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Ile zapłacimy za foto(reportaż)?
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Stycznia 2005, 18:10 »
Ceny za pełen reportaż są bardzo zróżnicowane i zależą od wielu czynników - np. od ilości zdjęc, aparatu, czasu... wahają się od 500 do 1500 zł i więcej :)

Pozdrawiam
Jacek

Offline davyjohn
  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 751
  • Płeć: Mężczyzna
Ile zapłacimy za foto(reportaż)?
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Stycznia 2005, 11:59 »
Juz jest OK, monia ma dar przekonywania, pozdrowienia Jacku  :D

Offline Jurek
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Ile zapłacimy za foto(reportaż)?
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Stycznia 2005, 01:31 »
Ha! Widzę przekopawszy się przez ten strumień postów, że Forumowicze i Goście będą już wiedzieć mniej więcej, jakie są "widełki" cenowe przy fotografii studyjnej i reportażowej.
Nie będę zatem dorzucał tu cen, coby nie wyglądało, że się chcę swoimi pochwalić.
Podzielę się azaliż (jakie piękne słowo..... :P ) kilkoma myślami:

1. Z pewnością ceny uzależnione są od fotografa, od jego doświadczenia i umiejętności.... należy jednak uważać - to nie jest automatyczne, że lepszy fotograf ma wyższe ceny, bowiem nie było nie ma i nie będzie żadnych "odgórnych" cenników ani żadnej kapituły która opiniowałaby fotografów nadając im wyższe stopnie zawodowe. Może się więc zdarzyć, że natraficie na fotografa który będzie się uważał za bardzo dobrego i podyktuje wysoką cenę lub zwyczajnie taką podyktuje, bo będzie chciał więcej zarobić.... Hehhhh fotografowie to też ludzie. Jaką zatem dałbym radę: otóż polecam aby odwiedzić kilku fotografów, u każdego obejrzeć jego zdjęcia i zanalizować jego ofertę pod kątem nie tylko ceny ale również tego, co i ile za tę cenę otrzymacie. Dopiero później dokonajcie wyboru, kierujcie się też trochę intuicją.

2. Ceny uzależnione są również od regionu kraju, miasta. To jest tendencja ogólna, Hameryki nie odkrywam hehe. Wydaje mi się że w Warszawie, Wrocławiu, Trójmieście może być drożej niż np. w Szczecinie, ale nie jestem pewien o ile. Jeśli ktoś poleca Wam z Warszawy np. fotografa z Gdańska, Rzeszowa czy Szczecina, a to polecenie jest warte uwagi, to może się okazać że warto takiego fotografa zaprosić do siebie, a koszty dodatkowe czyli transportu i zakwaterowania będą niewysokie w stosunku do różnicy cen.

3. Rozmawiając z fotografem, nie żałujcie czasu. Pytajcie, ile wlezie. Analizujcie jego ofertę i szukajcie różnych wariantów. Pytajcie się nie tylko, ile to będzie kosztować, ale co za tę cenę otrzymacie, ile czasu poświęci fotograf na Waszą sesję studyjną lub reportaż. Zapytajcie się nawet, jak będzie ubrany (nie raz widziałem osoby wyglądające nieelegancko, rozchełstane, to straszne). Zapytajcie o materiał zapisu - błony czy od razu cyfrowo. Jeśli błony to czy odda negatywy, czy sprzeda i kiedy, czy pozostaną u niego - wtedy poproście o podanie dokładnego cennika na dodatkowe odbitki. Jeśli zapis cyfrowy, to czy otrzymacie wszystkie zdjęcia, czy tylko wybór. Na jakim nośniku je otrzymacie, w jakiej rozdzielczości i w jakiej oprawie. Czy i jaki album Wam zaproponuje - obejrzyjcie go. Wymagajcie spisania tych wszystkich szczegółów co do których umówicie się z fotografem - na piśmie, czy to w formie umowy, czy zlecenia, czy potwierdzenia. Dowiedzcie się, czy ten fotograf będzie fotografował Was osobiście, czy też jest to nieustalone i może ulec zmianie. Ustalcie z fotografem jak najwięcej szczegółów.
A w dniu ślubu nie myślcie o zdjęciach, pozwólcie fotografowi uwieczniać chwile i podglądać emocje. Zdajcie się na jego kreatywność.

Qrde, znowuż się rozpisałem.... :/ Jak dalej takie eseje będę płodził, to raz dwa mnie jaki Moderatores zbanuje. O łaskę zatem prosząc, w ramiona snu się oddalam... :)

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Ile zapłacimy za foto(reportaż)?
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Stycznia 2005, 07:54 »
Cytuj
Wydaje mi się że w Warszawie, Wrocławiu, Trójmieście może być drożej niż np. w Szczecinie


Tu się nie zgadzam, w trakcie naszej podróży poślubne poznaliśmy wiele par tuż po ślubie i okazało się, że para z Warszawy właśnie, kiedy usłyszała cenę naszych zdjęć pomyślała, ze to żart - oni płacili za takie same (format) zdjęcia połowę naszej ceny... :?


Offline Jurek
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Ile zapłacimy za foto(reportaż)?
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Stycznia 2005, 09:25 »
Cytat: "Martucha"
Dzięki. Ale wybraliśmy już fotografa Piotrkowska 55. 100 zł od pozy w 3 odbitkach. A jeżeli zamówimy 20 póz to będą po 70,


Ha! A co na to powiesz? - Toż to cytat z Łodzianina! !00 zika od ujęcia brrrr chciałbym tyle dostać, tymczasem realna cena w Szcecinie to 30 do 60 zika

Offline _darek
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Ile zapłacimy za foto(reportaż)?
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Stycznia 2005, 17:56 »
Zgadzam sie z Jurkiem,ze ceny zaleza od wielu czynników,przede wszystkim od fotografa.  Jeden bedzie uwazał,ze jego praca przy sesji slubnej warta jest 3 000 a inny,ze 1500 a jeszcze inny 1000  albo mniej.  Trudno miec do fotografów pretensje,ze pracuja za rózne pieniadze. kazdy bowiem ma inne potrzeby a takze inne  umiejetnosci i talent  :D
Nie ma ludzi niefotogenicznych . Są tylko źli fotografowie

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Ile zapłacimy za foto(reportaż)?
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Stycznia 2005, 22:44 »
Cytat: "Jurek"
Qrde, znowuż się rozpisałem.... :/ Jak dalej takie eseje będę płodził, to raz dwa mnie jaki Moderatores zbanuje. O łaskę zatem prosząc, w ramiona snu się oddalam... :)


spoko... :D

dobre rady zawsze w cenie :wink:
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline Maja

  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 34378
  • Płeć: Kobieta
  • bono animo es
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Ile zapłacimy za foto(reportaż)?
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Stycznia 2005, 11:37 »
Znalazłam w necie czym należy się kierować przy wyborze fotografa  :?

Cytuj
1. Stroje - łatwo poznać kiedy zdjęcia były wykonane
2. Różnorodność - różne ujęcia różnych par (pokazanie zdjęć jednego ślubu może choć nie musi wskazywac na zatrudnienie przez właściciela zakładu dobrego fotografa z dwójką profesjonalnych modeli).
3. Czas sesji - jeżeli mniej niż 30 minut to jest bardzo prawdopodobne, że otrzymacie poprawne technicznie zdjęcia typu pamiątka z wakacji.
4. Naturalność osób na zdjęciach (układ sylwetki, gesty).
5. Odbiór zdjęcia. Czy jest to dwoje zakochanych czy dwie ładnie ubrane osoby?
6. Jaka jest możliwość wyboru tła, póz, atmosfery zdjęcia (radosne czy spokojne, stonowane czy żywsze, bardziej kolorowe). W przypadku katalogu póz, z którego wybieracie te dla Was, pamiętaj, że fotograf ma fotografować Was, a nie pozy.
7. Jaka jest możliwość wyboru zdjęć po sfotografowaniu? Czy odbieracie od razu gotowe zdjęcia, czy też zostaniecie zaproszeni do obejrzenia wglądówek celem wybrania najładniejszych ujęć?
8. Jaki jest wybór formatów wykonywanych zdjęć, rodzajów papieru, albumów?
9. Czy oprócz zdjęć kolorowych można zamówić zdjęcia w sepii (retro) lub czarno-białe?
10. Czy jest możliwość otrzymania Waszych zdjęć na płycie CD?
11.Jak wygląda sprawa z negatywami?


Może się nawet przydać


Offline Mariolka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16728
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
Ile zapłacimy za foto(reportaż)?
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Kwietnia 2005, 15:45 »
chodzi o fotoreportaż np z Kościoła?jesli tak to ja płacę 700 zł za sesję w studio ( 30 zdjęć) i do tego za reportaż z Kościoła zapłacę 100 zł (30 zdjęć)
"Dwie rzeczy są nieskończone:Wszechświat i głupota ludzka, chociaż przy tym pierwszym nie upierałbym się" A.Einstein

Offline Julia
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2755
Ile zapłacimy za foto(reportaż)?
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Kwietnia 2005, 17:34 »
810 zł ( kościół, plener, wesele).

Offline Agnieszka32

  • phpBB Moderator
  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1410
Ile zapłacimy za foto(reportaż)?
« Odpowiedź #14 dnia: 7 Września 2005, 12:06 »
45 zł za ujęcie (sesja studyjna 10 ujęć) + 150 zł reportaż z kościoła (10 fotek)....to są ceny w stargardzkim zakładzie (jest w bazie chyba, więc jak podam nazwę to nie kryptoreklama? :wink: nie wiem, więc nie podam :wink:  W każdym razie zakład ma swoja wypracowaną renomę i to było główne kryterium przy wyborze. Fotki, które oglądałam w studio i na stronie www też mi się podobały ( w większości), chociaż tutaj to ja bym sobie nie ufała, bo kompletnie się na tym nie znam. :)


Offline demka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9604
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25 grudnia 2005
Ile zapłacimy za foto(reportaż)?
« Odpowiedź #15 dnia: 7 Września 2005, 12:27 »
ja pytałam sie w jednej z firm o fotoreportaż z Kościoła (mój termin mieli juz niestety zajęcty) i oto co mi napisali:
Oferta cenowa za fotoreportaż z kościoła wynosi 350 zł. Za fotoreportaż z całego dnia - od błogosławieństwa, plener, kościół, sala weselna, oczepiny, tort i gości weselnych - cena: 650 zł.
W cenie fotoreportażu dajemy płytę CD z wszystkimi zdjęciami oraz 50 odbitek
10x15 (wybranych przez Państwa Młodych)
Nasza Oliwcia:

Nasza Lenka:

Offline Marta

  • phpBB Moderator
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3868
Ile zapłacimy za foto(reportaż)?
« Odpowiedź #16 dnia: 7 Września 2005, 14:39 »
No to u nas jest chyba taniej, bo reportaż od błogosławieństwa, wyjścia z domu młodego do godz. 2:00 wesela kosztuje 700 zł. Można też fotografem jechać w plener.
W tym jest robionych 300 zdjęć, 100 z nich czy 120 wywoływanych jest i wklejanych do albumu ślubnego, a reszta zdjęć jest na płytce i też je można sobie wywołać, ale już na swój koszt. :)



Relacja i fotki z naszego pięknego dnia:
https://e-wesele.pl/forum/viewtopic.php?t=4077

Offline mariol

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 118
Ile zapłacimy za foto(reportaż)?
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Września 2005, 23:19 »
Zdjecia będziemy mieli za friko.Sąsiad jest pasjonatem fotografi  robi super fotki. Przyszedł wczoraj i zaofiarował sie że jak sie zgodzimy to nam zrobi fotoreportaż z całego dnia,plener i portretowe w ramach prezentu ślubnego.Taki gest aż mi było głupio bo zawsze nasze kontakty kończyły sie na dzień dobry w locie.Pokazał nam fotki ze ślubu swojej siostrzenicy  i całą mase innych nie związanych z tematem.Gość od kąd pamietam to zawsze chodził z torbą i wielkim aparatem na ramieniu ale jak twierdzi zajmuje sie tym tylko w ramach hobby.Troche sie boje bo jak coś nie wyjdzie to błędnej decyzji nieda sie naprawić.Na wszelki wypadek świadek będzie robił duble swoją cyfrą.
MARIOL

Offline agulkaaa
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8211
  • Płeć: Kobieta
  • MISIO 13.05.2007, MACIUŚ 21.10.2009
Ile zapłacimy za foto(reportaż)?
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Września 2005, 12:32 »
mariol super
naprawde mieliscie farta
i jeśłi podobałuy Ci się zdjęcia jego siostrzenicy to chyba nie ma co się przejmować
aż CI zazdroszcze:)

Offline Magula
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 327
Ile zapłacimy za foto(reportaż)?
« Odpowiedź #19 dnia: 4 Października 2005, 19:54 »
Ja się jeszcze nie dogadałam jest to znajomy moich teściów i ma nam policzyć taniej, a ile dowiem sięw przyszłym roku

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Ile zapłacimy za foto(reportaż)?
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Stycznia 2006, 18:10 »
My zapłaciliśmy ok 1500zł za 11 zdjęć z kościoła i 27 ze studia i są naprawdę super . Fotograf u którego robilismy zdjęcia zajmuje się tym fachem już kupe lat i naprawde ma do tego smykałkę :D
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline ~monika~

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3321
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 06.08.2006
Ile zapłacimy za foto(reportaż)?
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Stycznia 2006, 20:13 »
A my mamy różne ceny, w zależności od tego jaki rodzaj albumu wybierzemy. Facet fotografuje całość tzn. przygotowania, ślub, wesele, plener i studio i jeśli będzie to w tradycyjnym albumie to 750 zł (około 130 zdjęć) + odbitki i cd, a jeśli album nowoczesny (foliowany, a zdjęcia wtłaczane w kartki) to 1100zł + dodatki jak wyżej, z tym, że w tym albumie znacznie mniej zdjęć, około 40.

Offline okruszek

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1757
Ile zapłacimy za foto(reportaż)?
« Odpowiedź #22 dnia: 24 Stycznia 2006, 07:36 »
Cytat: "ela"
My zapłaciliśmy ok 1500zł za 11 zdjęć z kościoła i 27 ze studia


Cytat: "martini"
Ela! 1500 zlotych za 38 zdjec??? strasznie duzo!



To nie czasem pomyłka? Ogromne pieniądze! Dużo! 38 fotek ...  :roll:

Cytat: "martini"
reportazu za okolo 1200 zl.


Też dla mnie dużo. Reportaż czyli kościół, plener, tak? Ja placę mniej za cały dzień.
1 kwietnia 2006 - ślub cywilny

Będą bliźniaki :)

Offline renes
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ile zapłacimy za foto(reportaż)?
« Odpowiedź #23 dnia: 29 Maja 2007, 16:05 »
Jesli reportaż ze ślubu to zapraszam:  www. srutututu.........a napisz mi jeszcz raz linka to Ci.....

Pozdrawiam. 
« Ostatnia zmiana: 29 Maja 2007, 16:13 wysłana przez liliann »

Offline meni
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 11.10.2008
Odp: Ile zapłacimy za foto(reportaż)?
« Odpowiedź #24 dnia: 15 Listopada 2008, 00:06 »
My placiliśmy 2 tyś za wszytko ceremonie wesele plener innego dnia album itd. . . . a zdjecia profesjonalne i nie żałujemy wydanej kasy.  Naprawde polecam brać dobrych fotografów, zamiast potem narzekać że zaoszczędziliśmy na takiej pamiątce.

Pozdrawiam

Offline aaniiusiaa

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 168
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 08.08.2009
Odp: Ile zapłacimy za foto(reportaż)?
« Odpowiedź #25 dnia: 15 Listopada 2008, 16:19 »
my płacimy 1550, mamy fotoreportaż od przygotowań aż do 2 w nocy, sesje w studiu i plener w inny dzień ;)

Offline missmax

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 607
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ile zapłacimy za foto(reportaż)?
« Odpowiedź #26 dnia: 17 Listopada 2008, 18:26 »
FOTOREPORTAŻ - poszukuję własnie dobrego fotografa, tak do 750 zł za fotoreportaż (od przygotowań przed ślubem aż po oczepiny)
DZIĘKI WIELKIE ZA NAMIARY

prosze pisac tutaj na prywatną wiadomośc, bądź na email: missmax@poczta.fm :)

Offline meni
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 11.10.2008
Odp: Ile zapłacimy za foto(reportaż)?
« Odpowiedź #27 dnia: 17 Listopada 2008, 20:17 »
z całym szacunkiem ale "dobry" za 750 to będzie cięzko ;)

pozdrawiam

Offline missmax

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 607
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ile zapłacimy za foto(reportaż)?
« Odpowiedź #28 dnia: 17 Listopada 2008, 20:26 »
chodzi mi "dobry" (średni) , czyli nie taki przeciętny totalnie jak np. amator; ale też nie taki bardzo dobry - bo taki duużo kosztuje. Cena  do 750 zł - chodzi mi o sam fotoreportaż tylko. nie cały pakiet ze studiem , sesją, plenerem itp, itd.

a co myslisz/myślicie  o RED ROOM (poszukaj na google) i FLESH FOT (poszukaj na google) ?

Offline paooolka

  • Niufomaniaczka
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 8987
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.09.2009
Odp: Ile zapłacimy za foto(reportaż)?
« Odpowiedź #29 dnia: 17 Listopada 2008, 21:12 »
750 zł - ciezko Ci bedzie kogos znalezc. nie mówiąc juz o studiu czy plenerze, tak przynajmniej poinformowana jestem ja (tez jeszcze nie dawno szukałam)
Il corpo è solo uno strumento. Il corpo senza lo spirito non ha nessun valore.

całkiem nowa JA