e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: "Kocie mamy" palec do budki  (Przeczytany 339886 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline agu-s Kobieta

Odp: "Kocie mamy" palec do budki
31 sierpnia 2015, 15:37
Obroże z feromonami podobno bardzo dobrze się sprawdzają.

31 sierpnia 2015, 18:13
Poczekam w takim razie, a jak nie to spróbuje feromonów.

Znowu perełka, ta to ma charakterek ;D

Ma larwa jedna charakter. Ale to były jej ostatnie wakacje z nami...

Offline agu-s Kobieta

28 września 2015, 12:05
Napisałam w rozmowach dniem i nocą, napiszę jeszcze tu:

Dziewczyny, mam prośbę... Jest szansa zgarnąć karmę dla potrzebujących kotów. Oddajcie proszę swoje głosy na Fundację VIVA - Akcja na Rzecz Zwierząt, oddział Szczecin. Wchodzimy na stronę, rozwijamy listę i oddajemy głos. https://www.facebook.com/events/1636423976635373/

Wspieram tę Fundację od jakiegoś czasu, mam bezpośredni kontakt z wolontariuszką i jestem pewna, że jeśli karma do nich trafi, to będzie dobrze wykorzystana  :)
Zajmie Wam to chwilkę, wystarczy kliknąć  ;)

Offline anulla_p Kobieta

28 września 2015, 15:49
byłam 271 ale widzę, że kliknąć można tylko raz

Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Offline zibi Mężczyzna

28 września 2015, 17:45
Tak, VIVIE zawsze pomagamy, dziewczyny są nieocenione!!! Głosujcie proszę.

Offline agu-s Kobieta

28 września 2015, 21:23
Dzięki Anulla :) jeśli możesz to udostępnij post u siebie na FB, może znajomi też klikną  ;)

Zibi, dokładnie tak jak piszesz  :)

Offline zibi Mężczyzna

18 października 2015, 22:07
Co u kotków taka cisza?

« Ostatnia zmiana: 18 października 2015, 23:39 wysłana przez zibi »

19 października 2015, 23:29
Moj Filip dziś z pełną złośliwościa nasiskał na skórzany worek sako... ostatnio w ogóle zrobił się  mega złośliwy, nie podoba mu się to, że praccuje...

Offline zibi Mężczyzna

19 października 2015, 23:43
a nie miałaś kontaktu z innym kotem, żeby poczuł obcy zapach..?

Offline agu-s Kobieta

20 października 2015, 09:28
A może trzeba mu zrobić badania? Podobno często tak jest, że jak kotu coś dolega to sika po mieszkaniu.
W ten sposób próbuje powiedzieć, że coś jest nie tak. I nie znaczy to, że musi być osowiały, może nie być widać że źle się czuje.

20 października 2015, 10:42
Filip się zrobił wredny, bo poszłam do pracy... wet też tak twierdzi, bo przecież nic mu nie dolega, jest regularnie badany, je karmę weterynaryjna, jest szczepiony i odrobaczany. Do tej pory byliśmy w domu, a teraz zostawiam go na cały dzień... jasne zostawaly na noc same, spedzaly same całe dnie. Ale to było sporadycznie. Teraz zrobił się wredny i zazdrosny, łazi za mną krok w krok, a jak go np. chcę wywalić z łazienki to drapanie, bo on musi ze mną... mam wrażenie jakbym pisała o dziecku :P  Teraz śpi obok mnie, a jak próbuje wstać i iść szykować sie do pracy, to mnie drapie.

O dziwo drugi kot, w ogóle nie przeżywa, i nie zwraca uwagi, że mnie nie ma ;)

Offline agu-s Kobieta

20 października 2015, 11:37
A no to rzeczywiście ;)
Może pogadaj z jakimś kocim behawiorystą?

Offline imaginacja2

20 października 2015, 21:24
Mkarolinka sprawdź u weta kotu zęby jeszcze, moja po zabiegu  przestała lac w dywan.
Różne podejrzenia mieliśmy......

A tu masz kły..........  wcale to nie musi być to ale warto sprawdzic

Offline zibi Mężczyzna

20 października 2015, 21:48
Kurcze.  W życiu by mi nie przyszło do głowy.

Offline imaginacja2

20 października 2015, 21:56
Mi też, wyszło przy wizycie i to z zupełnie innego powodu wcale nie było widać, że coś z zębami się dzieje.
Ale cieszę się, bo jest spokój kocisko szczęśliwe a ja przestałam namiętnie prac dywan w pralce ;)

Offline zibi Mężczyzna

20 października 2015, 21:58
Nasza miała też kłopoty z kiełkami. Tak biedna cierpiała.  A my nie moglismy się zorientować o co chodzi. 

Offline sylwiq Kobieta

20 października 2015, 22:08
Mojego kuzyna kot zaczal lac po wszystkim.
Kuzyn byl baaardzo wsciekly bo taki smrod ze lozko mysial wywalic w koncu przy wizycie sie pozalil wetowi na to sikanie a ten od razu zalecil badania i wyszly bardzo chore nerki..
A kuzyn byl pewny ze to zlosliwosc i zazdrosc kota..

Offline zibi Mężczyzna

20 października 2015, 22:13
Koty nie są złośliwe tylko wynika to albo z choroby albo z psychiki przy zmianach.

20 października 2015, 23:13
My swego czasu Filipa przebadalismy na wszystko, i znaleźliśmy przyczynę. Ale to z sikaniem nie ma.związku, zresztą kot jest zdrowy...

Wkurza się, ze siedzi sam, znaczy z Perełką ;)

Offline zibi Mężczyzna

20 października 2015, 23:20
Ja bym jednak stawiał na psychologię. Nie wkurza się.  Raczej zaczyna dominować i dlatego znaczy teren.  Jak byliście we trójkę to akceptował swoje miejsce w stadzie. A jak są same to przejmuje inicjatywę.  Może nawet szczególnie znaczy te miejsca gdzie czuje zapach drugiego. ..

Offline Kasia* Kobieta

27 grudnia 2015, 10:13
odswiezam watek.
jako stara panna od tygodnia mam kota, 14 tygodni. Z adopcji, zwykly dachowiec, matka okocila sie na wsi, kociaki mily isc do rzeki.. no moj sie w kazdym razie uratowal.

mam go od tygodnia, je az mu sie uszy trzesa, robi do kuwety, ale boi sie ludzi. Siedzi pod choinka i wychodzi tylko jak "teren jest czysty". bawi sie, je, lezy na fotelu, ale wystarczy ze ktos wstanie, przejdzie, on ucieka pod choinke albo do dziupli w drapaku. Jak juz go uda mi sie go wziasc to tuli sie nawet i z godzine, i mruczy tak ze radia nie trzeba wlaczac.
co zrobic zeby go oswoic?
Wszyscy mówią mi - kiedyś przyjdą lepsze dni, ktoś na dobre zmieni mnie, czekam na ten dzień

27 grudnia 2015, 19:26
Mój ma 5 lat i do tej pory boi sie ludzi. Akceptuje kilka osób. Jak pojawia sie ktos kogo nie lubi albo kogo nie zna, albo ma innego focha, siedzi schowany caly dzień, nie wyjdzie.

Ale on małego tak miał. Na początku wychodził na jedzenie i tylko do mnie. Potem do drugiego kota, potem  męża. Z czasem zakceptowal pojedyńcze osoby.

Ja swojemu pozwoliłam na takie zachowanie, ale nie wiem czy dobrze zrobilam, bo strasznie strachliwy jest...

Offline agu-s Kobieta

27 grudnia 2015, 20:57
Kasia, na pewno są jakieś sposoby żeby kota oswoić. Najlepiej byłoby się skonsultować z jakimś behawiorystą. Zwykle schroniska z kimś takim współpracują albo chociaż będą w stanie kogoś polecić. Może jeszcze znajdziesz informacje na jakichś kocich stronach.

Offline Kasia* Kobieta

28 grudnia 2015, 00:14
No niestety staram sie go dwa razy dziennie na sile wziasc na rece aby glaskac i tulic zeby poczul sie bezpiecznie. To lubi. Bawic sie bawi ale jak slyszy ze nadchodze to ucieka, tak samo jest jak je, albo robi w kuwecie.
Wszyscy mówią mi - kiedyś przyjdą lepsze dni, ktoś na dobre zmieni mnie, czekam na ten dzień

Offline elemelka Kobieta

28 grudnia 2015, 06:54
Możesz jeszcze spróbować kocich hormonów feliway. Może go to trochę wyluzuje.No i czasu, żeby się oswoił

Offline zibi Mężczyzna

28 grudnia 2015, 11:16
cierpliwość i czas...

Offline anulla_p Kobieta

28 grudnia 2015, 12:08
Może też zostać takim dzikusem, niestety. Miałam taką kocicę, uratowana z jakiegoś parkingowego miotu i nigdy tak do końca nie dała się oswoić.

Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Offline zibi Mężczyzna

28 grudnia 2015, 16:42
Nasza też ma taki trudny charakter, nie jest typowym kotem miziakiem. Owszem jak chce to tak, ale to ona musi chcieć.
Natomiast przestała uciekać, chować się.
Przywykła do ludzi, ale na swoich zasadach.

Offline Kasia* Kobieta

29 grudnia 2015, 17:53
Ok dzieki

Offline anka332 Kobieta

21 stycznia 2016, 07:51
dziewczyny mój kot ma problemy z układem moczowym weterynarz kazal dawac karme royal urinary czy purina urinary to to samo? a może sa jakies inne odpowiedniki roayala?
Pawel 26.06.2013
Dominik 18.11.2016
I czerwcowa 2020 niespodzianka