e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Nowoczesna antykoncepcja dla kobiet  (Przeczytany 66153 razy)

Dziewczyny jak to jest z antykoncepcja po porodzie?

Planuje wrócić do plastrów (pewnie podobnie jest z tabletkami), na razie. Czy muszę czekac do okresu, zeby zacząć sie obklejac.

A jak jest ze spirala. Tez muszę czekać do okresu zeby mi ja lekarz założył?

Offline Isabel Kobieta

Ze spirala nie trzeba czekać do okresu, choć podobno mniej boli zakładanie podczas okresu. Ja miałam zakładaną bez ;)

Nie wiem czy do okresu musisz czekać ale pewnie do końca połogu już tak żeby macica się obkurczyła i wróciła na swoje miejsce

Ja na szczęście już okres miałam, za tydzień idę do gina i mu powiem żeby tym razem dał mi cos bardziej skutecznego ;)

Najlepiej widzę, kiedy zamknę oczy...

Offline MARTKA Kobieta

Tabletki brałam zanim dostałam okres, ale takie przy którym można karmić nie te co zawsze.

Offline sylwiq Kobieta

Jesli karmisz piersia to chyba nie mozna plastrow tylko tabletki z tylko jednym.hormonem.
Chyba.
Spirala- moj dr mowi ze musi minac kilka tygodni od porodu zeby zakladac i najlepiej po pierwszej miesiaczce i w trakcie kolejnej bo mniej boli.

Monka a co bralas przy Basi?

Monika już?  ::)

To ja nie wiedziałam, ze nie kazde tabletki można brać. Pewnie i plastry nie koniecznie ::)

Wizyta za dwa tygodnie, czuje, ze bedzie długa :P

Monika już?  ::)
no ja nie karmię, więc równiutko 4tyg po porodzie dostałam miesiączkę

Monka a co bralas przy Basi?
Chyba yazz...ale nie pamiętam już ;)
Ale myślę że wrócę do kółka nuva ring bo dla mnie były najwygodniejsze

Najlepiej widzę, kiedy zamknę oczy...

Offline mejorka

• nowicjusz
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 30-12-1993
  • Ślub w: opole
Jak ja przestałam karmić to zaczęłam stosować vines... Bo w trakcie laktacji nie korzystałam z  niczego :)

Offline alinka692 Kobieta

• "Decydując się na dziecko, kobieta zgadza się aby jej serce żyło poza jej ciałem"
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 06.08.2010
aktualnie przy karmieniu cyckiem biorę Limetic.. skutków ubocznych brak  ;)
na pewno plastrów nie można ..

Offline Vivka Kobieta

Czy są tu dziewczyny który wyjęły wkładkę hormonalną ( w celu prokreacyjnym ;) )?

Pati Ty chyba wyjmowałaś?

zastanawiam się po jakim czasie regulują się cykle, nie chodzi mi o sam powrót owulacji ale raczej o regularność.

Offline _patka_ Kobieta

Tak, wyjęłam w maju i dwa trzy miesiące @ się unormował, ale płodnych dalej nie miałam przez podwyższoną prolaktynę, ale co było tego przyczyną to nie wiem...
A teraz chcę znowu założyć :D i po co wyjmowałam?  ::)

Offline Zoya Kobieta

Kyleena - może macie jakieś doświadczenia z koleżanką Mireny ;-) ?

Offline _patka_ Kobieta

A to Mirena na koleżankę?  ;D

Offline Zoya Kobieta

No ma - młodszą siostrę w zasadzie. Nazywa się właśnie Kyleena  :D

Offline Lili-liliana Kobieta

Mi ginekolog powiedział że ta Kyleens to raczej dla kobiet ktore nie rodziły.

Ja biorę belare jako że nie karmiłam,mogłam rozpocząć stosowanie preparatu między 21 a 28 dniem po porodzie. W tym przypadku dodatkowa mechaniczna metoda antykoncepcyjna nie była konieczna.

Zapytajcie swoich ginekologów o tabletki Vibin. Nie wiem, jak to po ciąży bo nigdy nie rodziłam, ale ja jestem z nich bardzo zadowolona bo dobrze się czuję.

Offline białaróża

• nowicjusz
  • data ślubu: 17,03,2018
  • Ślub w: Łuszczów
ja chcialabym brac tabletki ale strasznie sie boje ze utyje po nich jak moje kolezanki :(

Offline b@by Kobieta

Dziewczyny a czy mozna na jeden wizycie wyciagnac stara spiraled I zalozyc nowa?

Offline lusi251 Kobieta

Można, wydaje mi się że to jest wręcz preferowany sposób.