e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Nowoczesna antykoncepcja dla kobiet  (Przeczytany 46404 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline belonka

• zapaleniec
Odp: Nowoczesna antykoncepcja dla kobiet
13 października 2006, 14:00
Ja brałam przez rok cilest a teraz przez 8 mies. yasmin  i co? nie wiem czy to przez ta wode w norwegii ale wypadaja mi włosy, mam zmiany nastrojów a plusy: nie tyje i mam ładniejsza cere włosy piekne bo mi sie nie przetłuszczaja no ale wypadaja a moze to przeslilenie jesienne?
Robie czeste przerwy w braniu pigulek i zauwazyłam ze zjadłabym wtedy mojego N.ale cos za cos.

Offline belonka

• zapaleniec
13 października 2006, 14:03
Nie palcie papierosów przy braniu tabletek ja rzuciłam po paliłam po 20  dziennie po wyladowaniu w szpitalu miałam kategoryczny zakaz palenia przy tabletkach,kreciło mi sie w głowie i mdlałam a teraz jest idealnie.

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30 września 2006
14 października 2006, 08:30
Hmmm a ja też brałam cosik przez rok - zdaje się Regulon, potem Evre w plastrach...potem w cholerę wywaliłam...
I tak naprawdę nie utyłam (jak się nie żre to się nie tyje)...libido owszem spadło (ale to praktycznie norma), cycko mi nie rosły (ale nigdy mi nie wykazywały specjalnych tendencji wzrostowych :lol:  :lol: )
Miesiączki miałam mniej bolesne i zespół napięcia przedmiesiączkowego tak mnie nie męczył - a teraz to mam takie jazdy, że szok...

Nic to zawsze jest bilans zysków i strat.

Myśle, że jak jak już pojawi się dzidzia...to wróce do tej trucizny....cóż robić takie życie....

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
16 października 2006, 12:02
Cytat: "liliann"
Myśle, że jak jak już pojawi się dzidzia...to wróce do tej trucizny....cóż robić takie życie....

ja nie wrócę, za żadne skarby; zostaję przy NPR. Już się co nieco naumiałam, coraz lepiej mi idzie interpretacja, czuję się bardzo dobrze-jak na razie same plusy. Mam zamiar zainwestować w Lady compa.

Offline alex Kobieta

• entuzjasta
  • data ślubu: 3 WRZESIEŃ '05
16 października 2006, 13:14
i słusznie Maju
szkoda zdrowia dziewczyny

Offline narwanka Kobieta

• entuzjasta
  • data ślubu: 26.08.2006
17 października 2006, 18:55
ja jak tylko dostane pensje ide po Lady Comp.  :mrgreen:

Offline jagodka24 Kobieta

• Chuck Norris
17 października 2006, 19:40
tez bym chciała ale jest strasznie drogie

• Chuck Norris
17 października 2006, 19:40
tez bym chciała ale jest strasznie drogie

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
18 października 2006, 09:26
jagodka24, jest na raty - więc nic straconego

• Chuck Norris
18 października 2006, 09:48
wiem że na raty ale cięzko będzie przekonać męża że musimy wydać kilka tyś na jakiś gadżecik którym bede mierzyc sobie temke

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
18 października 2006, 09:54
Nie kilka tylko niespełna 2 :wink:

• Chuck Norris
18 października 2006, 10:00
dla mnie to jest bardzo duzo
ale narazie nie jest mi potrzebny a po porodzie sie okaże
do tabsów nie chce wrócic bo poprstu źle się po nich czuje i mój pan też nie pozwoli mi brać

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30 września 2006
18 października 2006, 20:14
Cytat: "Maja"
ja nie wrócę, za żadne skarby; zostaję przy NPR. Już się co nieco naumiałam, coraz lepiej mi idzie interpretacja, czuję się bardzo dobrze-jak na razie same plusy. Mam zamiar zainwestować w Lady compa.

tia..tyle, że Ty nie pracujesz po nocach...nie zarywasz ich po dwie w tygodniu...to rozchrzania każdy pomiar...
sorry...nie w tej profesji...

Offline Ewelina_Michał Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: czerwiec 2007
18 października 2006, 20:33
ech dziewczynki ja wrocilam do tabsow ale boje sie ze to co teraz czuje czyli potforne bole brzucha to bunt mojego organizmu przeciw nim. zaczekam jeszcze bo to dopiero pierwszy tydzien. na razie nie znam lepszego sposobu by wykluczyc @ na dzien slubu.

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
19 października 2006, 12:16
liliann, fakt - Ty to co innego. Całe szczęście ja po nocach nie pracuję i .... cieszy mnie to. W końcu to na prawdę ogromnie obciążenie dla organizmu i nie mam tu na myśli NPR tylko życie wogóle.
I pomyśleć, że są tacy, którzy uważają że lekarze mają lepiej....co lepiej :roll:

Offline narwanka Kobieta

• entuzjasta
20 października 2006, 20:30
Walsnei zamowilam Lady Comp :D Teraz czekam az przysla :) nie mam czasu nawet isc na Struga.

Offline belonka

• zapaleniec
20 października 2006, 21:31
moja siostra zaopatrzyla sie w  lady comp za 1800 przez internet ja kupie go moze za 2 miesiace jak wybiore do konca tabletki. teraz testuje go na siostrze ale jest z niego zadowolona, troche nie mogla sie przestawic bo za bardzo sie do tabletek przyzwyczaiła ale jest  z dnia na dzien lepiej.

Offline dziubasek Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: .:25.08.2006:.
22 października 2006, 14:15
No i ja myślę o tym sprytnym urządzonku, ale póki co finansowo nie wyrobię... ale zaczynam odkładać  :mrgreen:

Tabsów nie biorę już prawie rok- a siedziałam na nich 4 latka z 3 miesięczną przerwą gdzieś w środku. najpierw na Logescie, a potem na Cilest... i nie pamiętam, żebym miała jakieś negatywne objawy  :roll: no może rzeczywiście parę kilo na początku przytyłam... no ale cycki jakoś w tę stronę nie poszły  :twisted: Rzuciłam to cholerstwo w momencie kiedy doszliśmy z Tomkiem do wniosku, że gdyby się pojawiła dzidzia to już nie byłoby tragedii... ;)  Myślę, że za jakiś czas zacznę bawić się w NPR... ale jeszcze ciutkie poczekamy, bo w razie jakiegoś błędu w obliczeniach nie byłoby kolorowo... a nie chcę dzidzie od początku na stresik narażać   :roll:

Marzeniem dla mnie jest Lady- comp, no ale z tym muszę poczekać. Narwanka daj znać jak to działa i czy jesteś z niego zadowolona?  :mrgreen:

Offline narwanka Kobieta

• entuzjasta
23 października 2006, 09:20
Powinien byc u mnie w odmku na dniach :)

Offline groszek

• maniak
23 października 2006, 11:01
A ja uważam, że lady comp jest przereklamowany. Przecież to po prostu termometr z bajerami.
A już napewno nie powinno to kosztować więcej niż 200 zł!
Od miesiąca stosuję obserwacje, na razie mój wykres przypomina arytmię serca, ale to z powodu, że dopiero 2 mcs temu odstawiłam tabletki i jeszcze wszystko się nie uregulowało.
Polecam stronę http://28dni.pl
Można za darmo testować przez miesiąc, a potem wykupić abonament półroczny za 33 zł lub roczny za 49 zł i też wszystko zapisywać. To nowa aplikacja (w testach od wakacji) i bardzo rozwojowa. Takie polskie Fertility friend. troche im jeszcze brakuje, ale co tydzień i cześciej pojawiają się usprawienia.
Porannego pomiaru temperatury nikt jeszcze nie wymyślił  jak zastąpić.

Offline alex Kobieta

• entuzjasta
23 października 2006, 12:05
ale za to LC wymyślił jak nie trzeba ich zapisywać a to już dużo :D
bom ja rano ślepa i zaspana jak kura

Offline groszek

• maniak
23 października 2006, 13:48
Czy to jest warte te 1800 zł? alex?
A co do zapisywania... polecam termometr elektroniczny np. microlife z dwoma miejscami po przecinku, temperaturę mierzy kilkadziesiąt sekund i zapamiętuje ją. Możesz  zmierzyc po ciemku i spać dalej, a potem zobaczyć ile wynosiła.
I czy ja się nie mylę, czy LC bierze pod uwagę TYLKO temperaturę? Ryzykowne, moim zdaniem, przy nieregularnych cyklach, przeziębieniach, stanach zapalnych, alkoholu itd.
Powinno się brać pod uwagę także objawy śluzu i rozwarcia i pozycji szyjki macicy.
Skok temperatury wcale nie musi byc równoznaczny z wystąpieniem owulacji, wystarczy trochę poczytać.
Jakby LC wykonywał przy okazji testy owulacyjne to mogłabym przełknąć jego cenę. A tak, tyle kasy za to, co potrafi człowiek zrobić sam z temometrem i kartką papieru uważam za przesadę.

Offline alex Kobieta

• entuzjasta
23 października 2006, 14:27
dobrze mówisz jak ktoś potrafi ja nie

a nie zgadzam się że nie wystarczy tempka ja mam LC od 1,5 roku i działa perfekcyjnie. MOże dlatego że jega baza danych jest przeogromna.

ja wolę polegac na LC niż wkresach rysowanych (przy tym termometre o któym piszesz też trzeba rysować i co więcej analizować), przebadany jest przez lekarzy, ma potwierdzoną  wysoką skuteczność (również przeze mnie :) ) Przy NPR aby to osiągnąć trzeba być na prawdę nie złym w te klocki, co wiąże się z długotrwałą nauką i praktyką a ja nie chciałam ani nie mogłam czekać więc wybrałam to, Ty wybrałaś kartkę i długopis i jest ok, dla każdego coś miłego :wink:

Offline groszek

• maniak
23 października 2006, 15:52
ja wybrałam 28dni  :D
polecam!

Offline narwanka Kobieta

• entuzjasta
25 października 2006, 11:41
Od dzis zacyznam pomiary. :> Zobaczymy jak to bangla

Mowie o LAdy Comp oczywiscie.

Offline Beth Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 02.09.2006
25 października 2006, 11:49
Groszku - właśnie sobie otworzyłam tę stronę i będę ją "badać".
Ja też myślę cały czas o lady-compie, a właściwie o peraly - jego tańszej wersji. Masz rację z tym, że to nie jest pełna obserwacja cyklu, bo nie ma śluzu i pomiaru szyjki, ale wg mnie przy uprawianiu seksu co najmniej raz dziennie trudno jest obserwować śluz - często prezerwatywa np. ze środkiem nawilżającym czy plemnikobójczym może "doprodukować" śluz i wszystko na nic. Jeśli w ogóle już o tym mówimy, to cały npr jest dość mocno zależny od przypadku - choroba, krótszy, niespokojny sen, seks w nocy, alkohol - zaburzenie temperatury murowane. Dlatego ja na razie jestem na etapie zastanawiania się nad lady-compem i liczenia sobie cyklu.
Brałam tabletki z przerwami kilkukrotnymi jakieś 4 lata. Praktycznie cały czas Cilest, pół roku temu wzięłam jedno opakowanie Yasminu, ale nie podeszło mi (bóle głowy, uczucie rozwalenia i plamienia w trakcie opakowania). Po wykryciu u mnie w piersi gruczolako-włókniaka postanowiłam odstawić na zawsze tabletki. Dawały oczywiście duży komfort, ale minusów jest o wiele więcej. A inne metody zabezpieczeń istnieją i wcale nie trzeba być zależnym od tego świństwa. Tak więc brałam tabletki do zeszłego miesiąca (chcieliśmy mieć komfort podczas podróży poślubnej), w tej chwili jestem w 24 dniu normalnego, beztabletkowego cyklu i zobaczymy czy nie będę miała problemów z regularnością cykli (ale pewnie będę miała). Włosy też faktycznie zaczęły mi się przetłuszczać (myję codziennie albo raz na dwa dni), ale cerę mam na razie dość dobrą. Pewnie wszystko się posypie później, ale na "odtrucie" organizmu z tabletek potrzeba nawet roku.
W tej chwili stosujemy prezerwatywy, jak wyreguluje mi się cykl to na pewno będziemy czasem szaleć bez niczego (w dniach bezpiecznych), a po urodzeniu za kilka lat dziecka chciałabym założyć sobie spiralę.
Tyle :)

Offline narwanka Kobieta

• entuzjasta
13 listopada 2006, 12:30
Moja machina sie uczy i uczy...

• Chuck Norris
13 listopada 2006, 17:05
a moje tabsy....yyy... no dzialaja, juz mi zniknely praktycznie wszystkie pierwsze skutki uboczne ale..... o matko co za susza  :oops: tak to jeszcze nie bylo przy żadnych tabsach. musze chyba pomysleć o jakimś żelu bo inaczej moja antykoncepcja bedzie polegala nie tylko na tabletkach ale i ...na braku stosunków :) to byłby dopiero hicior, wtedy ni goraczka, ni przeziebienie nie obnizaja skutecznosci bo sie poprostu nie da  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

Offline Kasia* Kobieta

• Chuck Norris
13 listopada 2006, 20:50
Cytat: "Ewelina_Michał"
tak to jeszcze nie bylo przy żadnych tabsach.

a jakie bierzesz tabletki?
Wszyscy mówią mi - kiedyś przyjdą lepsze dni, ktoś na dobre zmieni mnie, czekam na ten dzień

• Chuck Norris
13 listopada 2006, 21:47
biore Yasmin. w sumie jestem zadowolona bo waga mi nie skoczyla wcale, mialam przez pierwszy miesiac plamienia ale teraz po @ zniknely calkowicie. nie puchna mi nogi, nie wypadaja wlosy, nie boli glowa a mialam tak niestety przy innych tabsach. jedyne co to jeszcze czasem bywa mi niedobrze no i ta suchość...tak nie bylo nigdy. nie ukrywam ze stalo sie to klopotliwe w trakcie miziania. chyba zakupie jakiś żel choc jak o tym mysle to mnie śmiech ogarnia bo ja w normalnym stanie to cierpie na potopy a tu taka zmiana. ale przynajmniej wiem ze dzialaja :)