e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Nowoczesna antykoncepcja dla kobiet  (Przeczytany 46183 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline groszek

• maniak
No właśnie zastanawiam się, co moje libido powie na to, że własnie odstawiłam piguły..?
Jak zaczęłam je brać to chęć zmalała. Brałam 2 lata,  w tym czasie związek siłą rzeczy okrzepł, więc teraz będę obserwować, jak to będzie  :wink:

Offline jagodka24 Kobieta

• Chuck Norris
ja nie biorę antybociana już z 2 lata zabezpieczaliśmy się gumka i poprostu nie w środku cyklu
a teraz chciałabym raczej zajść więc metoda naturalna jak najbardziej

szkoda że ten lady-comp jest taki drogi

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
U nas jest NPR ale jak mamy ochotę wtedy kiedy jest owu to bierzemy gumkę, w końcu dzidzia ma do nas zawitać dopiero na wiosnę-chyba, że zechce wcześniej :mrgreen:

Offline Ewelina_Michał Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: czerwiec 2007
Odp: Nowoczesna antykoncepcja dla kobiet
29 września 2006, 21:52
hej!
ja brałam tabsy chyba przez 2 lata. sporo przytyłam, ale to też może za sprawa choroby. podobno hormony w pewien sposób nasilają ewentualne stany nerwowe co może powodować zwiekszenie głodu (tak mi lekarz powiedział - hihi od razu wyjasniam coby mnie lilian nie zlinczowała :) ) no wiec przytyłam sobie z 15 kg. odstawiałm tablety...schudłam...zaczełam brac znów przytyłam wiec odstawiałam je wtedy w cholere ....

a teraz.... mam w maire regularne cykle, niestety ostatnio coraz trudniejsze do zniesienia. i to mnie zmobilizowało by policzyc jak to wypada na dzień slubu...i..... albo bede zaraz przed albo już w trakcie. dlatego poszłam do lekarza żeby mi przepisał tablety spowrotem. to głupie że taki jest powód ale... nie wyobrazam sobie by w tym dniu mieć @ a ponadto w razie gdybym potrzebowała asekuracji z sukienką w toalecie to dopiero byłoby niekomfortowe. dlatego tablety od nowa. lekarz wypisał mi Yasmin ponieważ niby nie powoduja zatrzymania wody w organixmie a z tym miałam problem. zaczne je brac już niebawem -a dlaczego tak wczesnie - bo w razie gdybym zaczeła znów tyć  to jeszcze zdąze je spokojnie odstawić i schudnąć zanim pójde do zdjęcia miary u krawcowej.
licze na to że Yasmin będa dobre dla mnie. mam dośc opuchnietych nóg, zatrzymania wody, omdleniowego napadu apetytu, wypadania włosów itp.
a czy to jest nowoczesna antykoncepcja - reklamuja ją jako nowoczesną tabletkę ale wiecie jak to z reklamami jest.

a co do form zabezpieczania sie to ... stosujemy tradycyją, znaną, gumeczkę  :oops:  już 2 lata nas to nie zawiodło. zobaczymy, może po slubie do tego wrócimy.

(i tak przy okazji tematu... czy czerwona herbatka i Aplefit...moga wpłynąc na skutecznosc tabletek? moze to durne pytanie ale no coz odchudzam sie, na tabletkach niby nie pisze ze moga obnizac skutecznosc hormonow, na herbatce tez nic...ale.... nie wiem czy mozna miec pewnosc.

Offline groszek

• maniak
30 września 2006, 10:23
Wszystkie preparaty, które powodują zaburzenie wchłaniania hormonów moga zniweczyć działanie pigułek. O ile wiem, czerwona herbatka powoduje częstsze wypróżnianie, żeby nie powiedzieć... biegunkę. A nie mogłabyś po prostu zmodyfikowac diety ograniczając węglowodany i tłuszcze i dodac trochę ruchu? Nie powinnaś przytyć...
Ja już zaczynając brac pigułki byłam gruba, ale nie przytyłam przez ponad 2 latat ich stosowania, a nawet przed ślubem udało mi się "samoistnie" schudnąć.

• Chuck Norris
30 września 2006, 11:10
Groszku u mnie niestety samo jakieś ograniczenie niektórych produktów nic nie daje. musze mieć konkretnie wyznaczoną wartość kcal i codziennie liczyć...inaczej jak raz waga lekko spadnie, zaraz potem zjem coś nie tak i jest powrót kg. wiele już na sobie sprawdzałam i najlepsze efekty uzyskuje przy 1200 kcal.
a herbatke pije by regularnie odwiedzać wc, u mnie nie powoduje żadnych sensacji ani biegunek. wszystko jest normalnie. a aplefit biore by nie poddać sie głodowi i zachcianko. mi bardzo pomaga i nigdy dieta nie była tak "prosta" jak z nim.
myśle sobie że jak zaczne brac tabsy to zejde do 1100 kcal tak zapobiegawczo i bede sie bardziej pilnować. mozliwe ze poprostu poza tabsami beda jeszcze gumki tak na wszelki wypadek przynajmniej do czasu aż schudne na tyle by odstawic te "suplementy diety".

no a o do tycia przy tabsach to własnie sie dziwie jak to jest... u mnie to był na prawde duży przybytek wagi. ale...może to już działo sie za sprawa poczatków nerwicy... nie wiem...teraz musze bardziej uważać. no ale nie chce zaśmiecać watku bo pisanie o diecie, co prawda pod katem tabsów chyba nie jest do końca w temacie.

Offline groszek

• maniak
30 września 2006, 12:19
Zatrzymań płynów także nie zauważyłam u siebie po tabsach. A co do tycia... musiałabys sobie szczerze odpowiedzieć, czy przy braniu tabsów nie pofolgowałas sobie. Czy tez jadlas tak samo, jak przed tabsami i po nich.  Ale skoro piszesz, że przybyło ci az 15 kg to musialabys sobie duzo pofolgowac, a tak pewnie nie bylo... Widocznie niekotrzy juz tak maja..  :roll:

• Chuck Norris
30 września 2006, 12:31
wiesz, raczej jadłam tak jak zwykle ale... wiem że przeoczyłam gdzieś moment że mam zancznie wiekszy apetyt. i to nie było tylko jakieś takie zaostrzenie tylko do omdleń włącznie. jak wracałam z uczelni o 15 to pomimo sniadania rano i jakiejs kanapki w miedzyczasie, robiło mi sie słabo, żoładek ssał niemiłosiernie. fakt faketm zaczełam jesc wiecej. miałam nadzieje  ze to sie unormuje i ze z czasem takie napady głodu mina. w dodatku... ewidentnie wszystko sie obracało w tłuszczyk.
jak juz było tak źle to postanowiłam sprawdzic jak to jest...jadłam jak mój M. i wiecie co... on po godzinie był jeszcze nasycony a ja zaczynałam odczuwac głód, który już po kolejnych 40 minutach był nie do zniesienia, siwiały mi usta, normalnie jakbym nie zjadła nic przez 3 dni.

poprostu jakos tak dziwnie zarreagowałam na tabsy. ale jak juz pisałam, mozliwe ze to były poczatki nerwicy i "zajadania stresu". potem jak juz bylam na leczeniu i gdy bylo lepiej waga sama zaczela spadac. lekarz powiedzial mi ze ta choroba tez oddzialuje na przemiany w organizmie, trawienie, odkladanie tluszczyku itp. a jak do tego doloze teraz opinie ginekologa ktory powiedzial ze tabletki niby nie powoduja tycia ale moga powodowac zwiekszenie stanow nerwowych i przy okazji zaostrzenie apetytu to sklada mi sie to w jakas logiczna całość. może jedno pociągło drugie za sobą. teraz musze uważać by sie sytuacja nie powtórzyła.

Cytat: "groszek"
Ale skoro piszesz, że przybyło ci az 15 kg to musialabys sobie duzo pofolgowac, a tak pewnie nie bylo... Widocznie niekotrzy juz tak maja..

no własnie... niezupełnie sobie aż tak pofolgowalam by w ciagu w sumie 3 miesiecy nabrac takiej masy. jak patrze teraz po fotkach to.,...te jeszcze sprzed matury a te juz na poczatku wakacji to drastyczna roznica. nie chce teraz popelnic takiego bledu. musze dac rade i przezwyciezyc. :) obym na Yasminek zareagowała bez problemó :)

Offline *Ewelina* Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 29.12.2007
30 września 2006, 12:54
Ja kiedy brałam tabletki, potem przestalam a teraz od roku znowu wrocilam, biore LOGEST i jakos nie narzekam chociaz przytyło mi sie 3 kg ale wszyscy mowia ze lepiej wyglądam. I żadnego innego zabezpiecznia nie używamy. Ostatnio zastanawialismy sie ze jakbysmy kiedys chcieli dzidzie to po odstawieniu tabletek trzeba by bylo rok czekac az organizm sie oszyści z tej chemii.Ale jak to jest naprawde to nie wiem.

Offline Di Kobieta

• Chuck Norris
30 września 2006, 18:55
Ja juz wczesniej opisywalam sowje problemy z taletkami (roznymi,lacznie z Yasmin) oraz latrami (nowe metody antykoncepcji...) i wiem ze nie moge stosowac nic....Poprostu chyba kazdy organizm reaguje inaczej........

• Chuck Norris
30 września 2006, 19:03
dokładnie ... wszystkie jesteśmy inne i inaczej reagujemy. ja sobie daje ostatnia próbe. mam nadzieje że wyjde z niej zwycięsko.

Offline Di Kobieta

• Chuck Norris
1 października 2006, 21:39
Zycze powodzenia....Tez bym wolala brac tablety, ale niestety....W moim przypadku wszystko odpada...

Offline groszek

• maniak
1 października 2006, 22:31
Cytat: "ewelinkaaa7"
po odstawieniu tabletek trzeba by bylo rok czekac az organizm sie oszyści z tej chemii.

Jakiej chemii? Bo ja wiem? Na zdrowy rozsądek warto poczekać, aż się organizm ureguluje i zaczniesz mieć normalne cykle, a można to sprawdzić prowadząc obserwacje NPR (śluz, temperatura, ew. zmiany w szyjce macicy). Wydaje mi się, że przy uregulowaniu się naturalnych cykli dłużej jak pół roku nie trzeba czekać, a zdarzają się dość często ciąże chwilę po rezygnacji z tabsów i dzieci rodzą się zdrowe. Wielkiej chemii w tabsach nie ma.. syntetyczne hormony.
 Ja właśnie prowadzę obserwacje, bo po slubie pożegnałam się z tabsami. Na dziecko jeszcze się nie decydujemy, ale uznałam, że już dość tabsów (miały swoje wady- bóle głowy, suchość pochwy) i ewentualna dzidzia teraz nie byłaby jakąś tragedią.

• Chuck Norris
2 października 2006, 08:33
Cytat: "groszek"
po slubie pożegnałam się z tabsami

Mój Sebastian powiedzial mi w wekend ze jak weźmieniy ślub to odstawie tabletki , zebysmy mogli miec dzidzie.

Offline aneta_81 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 22.07.2006
3 października 2006, 13:53
Mój Sebastian powiedzial mi w wekend ze jak weźmieniy ślub to odstawie tabletki , zebysmy mogli miec dzidzie.

kurcze wlasnie dzisiaj dzwonilam, zeby sie zapisac na badanie no i zeby pobrac recepte (biore Yasmin). a tu kicha! dopiero za miesiac. No i teraz wlasnies ie zastanawiam , czy to nie jest dobry moment na odstawienie tabletek... bo biore je juz 4 lata  :roll:

a dzidzie juz bym chciala... hmmm

• Chuck Norris
3 października 2006, 14:02
a dzidzie juz bym chciala... hmmm

Ja tez bym juz chciala ale niestety niektorze rzeczy są teraz ważniejsze--praca, pensja stała--zeby miec za co wychowac dzidzie.

Offline aneta_81 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 22.07.2006
4 października 2006, 10:54
niestety niektorze rzeczy są teraz ważniejsze--praca, pensja stała--zeby miec za co wychowac dzidzie

no wlansie, w tym cala rzecz! Ale od razu przypomina mi sie reklama jak kobietka rodzi odkurzacz... no i refleksja... "a ty co jeszcze musisz kupic , zanim zdecydujesz sie na dziecko?? " Glupia ta reklama ale niestety cos jest w tym prawdy! Ale wlasnie od 1 pazdziernika podpisalam umowe na stale.. wiec moze na wiosne zaczniemy sie starac:) :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

Byloby fajnie  :mrgreen:

• Chuck Norris
4 października 2006, 12:52
prawda jest taka że nigdy nie ma dobrego czasu na dziecko to wszystko zależy od nas czy chcemy żeby taki się stał

rybkawiedenka

• Gość
4 października 2006, 15:25
Jej, jak przeczytalam te wszystkie strony to naprawde sie ciesze ze przez ostatnie 6 lat moglam miec wkladke! I nie musialam o niczym pamietac!!!! Jak tylko urodze babla to na 100% wkladam nastepna!

• Chuck Norris
4 października 2006, 16:30
a jeszcze co do tematu nowoczesnej antykoncepcji to w stanach zostały zaakceptowane i dopuszczone do sptrzedaży koeljne tabsy antykoncepcyjne. nazywają si e YAZ . i podobnie jak Yasmin zawieraja niski poziom hormonow i ten jakis inny progesteran. aha a nowością jest że cykl jest 24 dniowy. o ile dobrze zrozumiaam to tabsy bierze sie 20 dni a potem 4 dni nic i znow tabsy. w sumie w zwiazku z tym tabletki bierze sie czesciej niz przy cyklu 21=7, a lekarze uzasadniaja to tym ze poziom hormonow jest na tyle niski  ze nie potrzeba jest az tak dluga przerwa miedzy kolejna seria.

Offline Di Kobieta

• Chuck Norris
4 października 2006, 18:56
A to ciekawe :) Moze okaza sie ok, chociaz mysle ze jak zwykle kazdy organizm bedzie reagowal inaczej...Znaczy dla jednych beda ok, dla innych fuj...reguly chyba nie ma....

Offline narwanka Kobieta

• entuzjasta
  • data ślubu: 26.08.2006
5 października 2006, 15:15
Ja wlasnei odstawialm.
Odkrylam niedawno ze mam juz prawie wszystkie działanai niepozadane Yasmin. :( Czuje sie paskudnie. Kupie sobie LAdy Comp. Zostaja gumeckzi ejszcze...

• Chuck Norris
5 października 2006, 16:15
Narwano co masz na mysli ze masz juz wszystkie dzialania niepozadane Yasmin??? ja dopiero mam zaczac je brac? jesli możesz napisz coś o tym - czy przytyłaś? jak zareagowałaś? i jak długo bierzesz.

• Chuck Norris
5 października 2006, 17:10
ja wam sie przyznam że kilka rodzajów tabsów brałam w zyciu i po żadnych dobrze sie nie czułam dlatego jakies dwa lata temu przestałam brac i jestem szczesliwa

Offline alex Kobieta

• entuzjasta
  • data ślubu: 3 WRZESIEŃ '05
10 października 2006, 12:50
najśmieszniejsze jest to że częstozdajemy sobie sprawę o efektach ubocznych pilsów dopiero jak je odstawimy bo wtedy widać a przede wszystkim czuć różnicę!

Offline groszek

• maniak
11 października 2006, 17:00
2 miesiące po odstawieniu Harmonetu czuję następujące różnice:

-szybsze przetłuszczanie włosów, 24 godziny od umycia już są w strąkach, wcześniej taki stopnień przetłuszczenia był po ok 70 godzinach
-lepsze nawilżenie "okolyc yntymnych"
-rzadsze bóle głowy
-powrót długich miesiączek

Czyli i na + i na -  :roll:

Offline Di Kobieta

• Chuck Norris
11 października 2006, 22:30
Ja przed Yasmin bralam Harmonet - u mnie jak zwykle zauwazalny na pierwszy rzut oka dla zaintereowanych byl potezny spadek Libido....I tycie....Czyli tak samo ja przy wszytskich innych tabletkach.

Offline narwanka Kobieta

• entuzjasta
  • data ślubu: 26.08.2006
12 października 2006, 16:14
U mnie po YAsmin przyszlo:

tycie
brak (!!!) Libido (nie mozna mowic o spadku nawet)
bole glowy
stany depresyne (i to straszne)
bole piersi
wyprysk watrobowy na skorze
bole watroby i ogoolne zatrucie organizmu

Ale moze to nie byc wina YAsmin konkretnie. Biore tabletki od 5-6 lat. Moj organizm juz sobie nie radzi, a dokaldnie watroba.  

Nie biore juz tydzien i przeszło juz mi prawie wszytko  :lol:  
Co najwazniejsze stany deprezyjne poszly wek i Libido wrocilo :d :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

Offline alex Kobieta

• entuzjasta
  • data ślubu: 3 WRZESIEŃ '05
13 października 2006, 11:20
ja też po odstawieniu tabletek poczułam sie 100 razy lepiej, choc problem z wątrobą nie da się roziwązać tak od razu ehh........

• Chuck Norris
13 października 2006, 12:38
ja brałam kilka lat cilest marvelon potem odstawiłam i jest super
1. skończyły się depresje
2. przestałam tyć
3. cycki przestały mi rosnąć
4. większe libido