e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Nowoczesna antykoncepcja dla kobiet  (Przeczytany 44424 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adiana Kobieta

• Agnieszka
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 14.06.2008
Odp: Nowoczesna antykoncepcja dla kobiet
21 września 2014, 18:17
Generalanie spirale działają mechanicznie.
Mirena dodatkowo wydziela małą dawkę hormonu - i tu była dla mnie idelanym środkiem, bo ze względy na zrosty - istniało ryzyko, że zwykła, może być "nieszczelna", przesunąć się itd. Dlatego razem z gin wybralyśmy Mirenę, bo dodatkowo zabezpiecza hormonalnie - i uwaga - dawka hormonu jest minimalna,  nie musi przelatywać przez cały układ trawienny, działa od razu wewnatrz - jakoś tam specjalistycznie ??? - więc nie odczuwa się też tego dodatkowo jak np. przy tabletkach - ja tyłam i chudłam, miałam problemy z piersiami i skoki złego samopoczucia. Teraz nic z tych rzeczy nie ma miejsca, czuję się doskonale i dodatkowo trafił mi się bonus w postaci całkowitego braku miesiączek.

Doksik - sama mirena to koszt ok. 500-600 złotych - tak przynajmniej było gdy ja swoją zakładałam, drugie tyle to koszt samego założenia.

Offline miśka28 Kobieta

• pomagamy Martynce
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 16.09.2006
21 września 2014, 18:21
nie chcę przytaczać definicji z sieci, bo same możecie łatwo poszukać....ale spirala bez hormonów min.  zmienia śluzówkę macicy tak, że rozwijająca się zapłodniona komórka jajowa nie może się w nią wszczepić, jeśli ktos przyjmuje, ze życie zaczyna się od momentu zapłodnienia, to ma ona dzialanie wczesnoporonne  (oczywiscie jej działanie tez ma za zadanie nie doprowadzic  w ogóle do zapłodnienia, ale takowe mozę sie przy niej zdarzyć )

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 08.09.2007
21 września 2014, 21:10
Mój gin jeszcze coś mi opowiadał, że przy wkładce bez hormonów mogą się nasilić krwawienia, no a przy Mirenie krwawienia zmaleją. U mnie niestety, nie mam takiego szczęścia jak Adiana i co prawda miesiączki już się nie pojawiają a jedynie plamienia - do przeżycia oczywiście, ale gdzie tu sprawiedliwość? :)

Offline Paulincia:) Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 14.05.2011
21 września 2014, 22:08
hmm troche mi rozjasnilyscie o tych spiralach ...
niestety we wtorek nie moge sie wybrac do gina bo @ sie przyplatala :P
najwazniejsze ze sa spirale po ktorych jest slaba miesiaczka bo ja nie wyobrazam sobie obfitej miesiaczki bez tamponow a slyszalam ze majac spirale nie mozna ich uzywac.

Offline _patka_ Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 09.06.2012
21 września 2014, 22:11
A cźemu nie mozna?

Offline Paulincia:) Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 14.05.2011
21 września 2014, 22:16
ogolnie to nie wiem,
czytalam  rozne informacje i w sumie roznie pisza, dlatego chce isc do gina po prawdziwe informacje a nie z netu ;)

Offline Kiniutek Kobieta

• forumowicz
23 września 2014, 14:50
Też się zastanawiam dlaczego nie można.

Offline _patka_ Kobieta

• Chuck Norris
23 września 2014, 21:26
pytalam sie kolezanki z pracy, ona ma juz 5 mirene i mozna uzywac tamponow
jutro ide na konsultacje do gina i niedlugo zakladam.

Offline BOZENA28 Kobieta

• Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje....
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 05.09.09
24 września 2014, 04:46
Mogę potwierdzić ze po zwykłej wkładce miesiączki mogą się nasilać. U mnie łba tragedia, dosłownie co godzinę musiałam zmieniać wkładki :/

Teraz tez będę zakładają ale już nauczona wcześniej będę zakładała mierne. Chciałam wszczepiać implanty ale dr odradzil mówiąc ze nie wiadrami jak organizm zareaguje. Miesiączki mogą być rożne i nieregularne

Offline Izunia Kobieta

• uzależniony
  • data ślubu: 11.08.07
26 września 2014, 22:57
Czy ktoś wspomniał ze do Mireny organizm musi się przystosować?
Mojemu zajęło to około roku, z czego pól roku krwawiłam, plamiłam na zmianę każdego dnia.
Gdyby nie lekarz i jego "to normalne proszę jeszcze wytrzymać" dawno bym ja wyjęła.
Spirale zaleca się zakładać podczas okresu wiec Paulincia spokojnie możesz iść do gina.
Tampony można używać ale powinno się uważać aby przy wyjmowaniu nie pociągnąć za "sznureczki" które mogą przesunąć/wyciągnąć wkładkę.
Natalia   10.10.2008  
David      15.06.2013  

Offline sylwiq Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 23 czerwca 2012 ! <3
28 września 2014, 23:56
czy mirene można porównać do  tabletek anty z bardzo mała ilością hormonów?  czy zupełnie inna reakcja organizmu na plus dla mirene?
czy założenie jej was bolało?

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
29 września 2014, 09:52
Izunia u mnie było podobnie, choć jak u Ciebie pół roku to u mnie 2 miesiące... Wieczny okres.. Potem przeszło na rzecz plamienia comiesięcznego, ale to jest już do wytrzymania.

Sylwia u mnie na plus na Mirenę :) A założenie mnie nic nie bolało, czułam po prostu jak przy badaniu i tyle. Trwa to 2 minuty i po wszystkim.

Offline _patka_ Kobieta

• Chuck Norris
29 września 2014, 10:20
Mirena ma jeszcze mniejsza dawkę hormonów niż tabletki.
Ja juz nie mogę się doczekać ;)
Ciekawe jak ja zareaguje na nią.

Offline mon_ka98 Kobieta

• Chuck Norris
29 września 2014, 11:20
ja jakoś sie obawiam zakładania mireny...tylko to mnie przed nią powstrzymuje ;) ale muszę się zebrać w sobie i się zdecydować

Najlepiej widzę, kiedy zamknę oczy...

Offline joannaM Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 2008
29 września 2014, 11:32
Mnie bolało przy zakładaniu, ale to sprawa indywidualna.
Mi już przy usg mówił gin że będzie ciężko, takie mam ukształtowanie szyjki.
Ja plamiłam 2,5 miesiąca teraz cisza
On 2011
Ona 2013

Offline mon_ka98 Kobieta

• Chuck Norris
29 września 2014, 13:03
no właśnie jakoś tego bólu się boję :-\
A jak długo masz wkładkę?

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
29 września 2014, 14:22
Spokojnie, to nie jest ból jak przy porodzie, a poza tym to naprawdę trwa kilka minut. Ja szłam przygotowana na ból a okazało się że nic nie bolało.

Offline mon_ka98 Kobieta

• Chuck Norris
29 września 2014, 15:54
szczerze powiedziawszy to poród nie bolał mnie tak bardzo jak np.wypalanie nadżerki- to wspominam masakrycznie a trwało sekundę
a jak cenowo was to wyszło? Moja ginekolog powiedziała że załatwi mi mirenę za 500 zł i oczywiście założy za darmo więc chyba ok?

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
29 września 2014, 19:41
Jak taka cena to super. Ja placilam 1200zl, wiec u Ciebie mega promocja ;)

Offline _patka_ Kobieta

• Chuck Norris
29 września 2014, 20:17
Ja zaplace 1300zl, ale to i tak taniej niz plastry przez 5 lat.

Offline Adiana Kobieta

• Agnieszka
  • Chuck Norris
29 września 2014, 20:21
Za 500 to żeby nie była z jakiejś starej serii :) Żartuję oczywiście, ale serio, dobra cena, tylko zapytaj czy to ta nowsza już - minimalnie mniejsza ta część do zakładania, przez co, lepiej "wchodzi".

Sylwia, nie można porównywać Mireny do tabletek - hormony z tabletek przechodzą przez organizm - wchłaniasz je już w żołądku. Hormony z Mireny sa wchłaniane tylko w macicy, więc nie jesteś nimi karmiona - stąd tak mała jego ilość i w wielu przypadkach, brak reakcji organizmu w ogóle na hormony.

Mnie coś tam zabolało - ale, ja mam macicę w tyłozgięciu - dowiedziałam się przypadkiem podczas zakładania wkładki - ginka się wygadała - wcześniej uznała, że skoro zaszłam w ciążę bez problemu to nie ma co martwić pacjentki. No i ja nie rodziłam - zauważyłam pewną zależność - albo zbieg okoliczności, że kobiety, które rodziły - naturalnie oczywiście - raczej nie odczuły zakładania wkładki.

A ból przy jej zakładaniu - no było to nieprzyjemne, ale bez przesady.

Offline doksik86

• Chuck Norris
  • data ślubu: 06.09.2014
29 września 2014, 20:24

Sylwia, nie można porównywać Mireny do tabletek - hormony z tabletek przechodzą przez organizm - wchłaniasz je już w żołądku. Hormony z Mireny sa wchłaniane tylko w macicy, więc nie jesteś nimi karmiona - stąd tak mała jego ilość i w wielu przypadkach, brak reakcji organizmu w ogóle na hormony.

Wiesz, ja stosuję krążki, też niby nie przechodzą przez organizm, tylko trafiają wprost do macicy, a co mi wodę zatrzymały w organizmie, to zatrzymały, czyli działają i tak podobnie jak tabletki, choć nie aż tak drastycznie.
Jakoś strasznie mi brzmi ta Mirena, ja się wstrzymuję na razie.

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
29 września 2014, 21:17
Adiana mi właśnie gin o tym mówił, że kobiety, które rodziły naturalnie nie czują bólu, jedynie jakiś chwilowy dyskomfort. No bo przecież przy porodzie szyjka się rozszerza, więc jest już w jakiś sposób wytrenowana :) a po cc właśnie jest troszkę gorzej. I po założeniu ja już nic nie czułam, a ktoś na forum pisał, że jeszcze jakiś czas po założeniu coś odczuwał, że wkładka musiała się dopasować. U mnie się dopasowała od razu ;)

Doksik szczerze to nie wiem, tak dokładnie to nigdy nie będziesz wiedziała jak zadziałają, dopóki nie spróbujesz na sobie :) Mi wody nic nie zatrzymują, czuję się rewelacyjnie :) Po tabletkach miałam gorzej :)

Offline sylwiq Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 23 czerwca 2012 ! <3
29 września 2014, 22:07
dziękuję dziewczyny za info
unię i tak kwestia jeszcze z dwóch lat bo bliżej nam do starannej niż do zakładania wkładki ale przyznaję ze po porodzie Sebastiana długo o mienie myślałam ;)

Offline mon_ka98 Kobieta

• Chuck Norris
30 września 2014, 02:44
przemyśle temat jeszcze ;)
Pati koniecznie daj znać jak po założeniu

Offline kasia.g Kobieta

• zapaleniec
30 września 2014, 06:40
Widzę, że jestem wyjątkowa. ;D Przeczę teorii niektórych ginekologów. Ja po 3 porodach i musiałam w znieczuleniu mieć zakładaną - Ale moje tyłozgięcie jest duże... Ale i tak jestem fanką tej wkładki (ba! Narkoza też mi się podobała - taki zasłużony krótki relaks dla niewyspanej matki ;)) U mnie pół roku plamień /krwawień. Teraz luz, raz na 2-3 miesiące jakieś plamienie chwilowe.
Dziewczyny z mirene - Jak często macie robione usg? 
Julia II 2010
Ksawery VIII-IX 2011
Tymon III 2013

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
30 września 2014, 09:11
Ale usg w jakim celu? Sprawdzenia czy wkładka nadal jest? :) Ja idę za tydzień, ale to ogólnie na wizytę kontrolną. A tak to raz w roku. Wierzę, że usłyszę/poczuje jak wkładka wypadnie, z resztą uważam to za naprawdę wyjątkowy wypadek aby wkładka wypadła. A tak to się tym w ogóle nie przejmuję :)

Offline _patka_ Kobieta

• Chuck Norris
30 września 2014, 10:17
przemyśle temat jeszcze ;)
Pati koniecznie daj znać jak po założeniu
Dam znac jutro jak bylo ;)

A Wasi mezowie czuja ta wkladke? :D

Offline joannaM Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 2008
30 września 2014, 12:08
Na usg wyjdzie czy utworzyła się torbiel
On 2011
Ona 2013

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
30 września 2014, 12:24
Aniołek nie :) Przynajmniej mój :)

Nie wiedziałam nic o takiej możliwości, ale specjalnie po to nie chodzę.