e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Nowoczesna antykoncepcja dla kobiet  (Przeczytany 46322 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline _anula_ Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 2006-09-29
Hej
jestem wielkim fanem NPR ale jak widzicie w suwaczkach mam  prawie 3 letniego synka i prawie 5-cio miesięcznego synka. Pierwszy był zaplanowany a drugi choć myśleliśmy o drugim pojawił się trochę szybciej z powodu błędnego liczenia. Moja wina.
Wyobraźcie sobie teraz taką sytuację mały ma 3 miesiące ja bez @ bo jeszcze nie wróciła więc zabezpieczamy się gumką i gumka pękła.
Od razu przeszło mi NPR a gdy dni niebezpieczne gumka. Ja nie mogę sobie pozwolić na wpadkę, nie teraz.
Czy ta wkładka z hormonami to coś strasznego poradźcie coś bezpiecznego - nie tabletki bo jestem potwornie niesystematyczna.

Offline kjp83

• Chuck Norris
  • data ślubu: 13.09.2008
Ja polecam wkładkę! Spory wydatek ale spokój na 5 lat. Na 5 lat kompletny luz w temacie antykoncepcji. Ja zostaje przy tej metodzie do końca życia :)

♡ Szymon & Leon ♡

Offline loona Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 25.08.2007r.
Nie zupełnie kjp83, gdyż wkładka ma zasadniczą wadę... nie można przy niej stosowac tamponów, a ja tylko ich używam i nie wyobrażam sobie,że miałabym wrócic do podpasek  :-\

Offline :martyna: Kobieta

• Chuck Norris
U mnie wkładka będzie zaraz po drugim dziecku.

Offline madziq Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 26.04.2008
noo my nie planujemy następnego wcześniej niż za 5 lat więc może i to by było dobre... jaki mniej więcej jest koszt tego ?

• Chuck Norris
od 700-1500 zł

Offline kjp83

• Chuck Norris
loona rzeczywiscie tak. Ale dla mnie to nie problem.
Koszt to ok 600 zł za miedzianą. Ok 1500 kosztuje mirena- ma w sobie dodatkowo hormony. Mi moja gin nie polecała. Więcej kosztuje, może się nie przyjąć, a stosuje się ja w sytuacjach gdy kobieta jest uczulona na miedź ( chociaż są jeszcze te zwykłe pokryte złotem).

♡ Szymon & Leon ♡

Offline .:Anka:. Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
loona z opowieści koleżanek stosujących wkładkę wiem, że @ jest bardzo skąpa albo zanika
ja tez  sobie nie wyobrażam niestosowania tamponów ale myślę, że po drugim dziecku założe sobie wkładkę
jeszcze nie gadałam z ginem na ten temat

Offline Anjuschka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 15.05.2010
Moja koleżanka chciała sobie założyć spiralę i okazało się, że po porodzie ma pękniętą szyjkę macicy i prawdopodobnie żadna wkładka nie będzie się u niej trzymać. A tak chciała wkładkę.

Offline _anula_ Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 2006-09-29
Tampony to dla mnie nie problem. Chyba jednak się zdecyduję jednym się przyjmuje innym nie, ale wydatek i tak mniejszy na wkładkę niż na wpadkę i nieplanowaną ciążę.
W słynnej już na tym forum aptece internetoej mirena za 650 zł plus usługa w gabinecie nie wiem ile ale chyba nie więcej jak 500 zł.
W zwykłej aptece ok 800-900 zł za mirene. Ciekawe czy tam naprawde tak tanio czy to jakaś ściema w tej internetowej.

Offline katasha7 Kobieta

• użytkownik
może mają jakąś dobrą umowę z dystrybutorem i stąd niższa cena.

Hmm ja nawet nie wiedziałam że przy wkładkach nie można tamponów używać możecie wytłumaczyć dlaczego?

Offline s.aga Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 16.10.2004
a czy przy krążku zauważyłyście wzrost wagi ?? ja się dlatego boje wszystkich anty  :o
przed ciążą moja waga 47 kg, a po 60kg. przy karmieniu przez 2 miesiące coś brałam i 3 kg w góre poszło więc zrezygnowałam

• Chuck Norris
a czy przy krążku zauważyłyście wzrost wagi ?? ja się dlatego boje wszystkich anty  :o

Ja akurat po tym nie. Przytyłam po 7 m-cach stosowania, ale nie od tego.

• Chuck Norris
Niestety nie tylko od ciąży się tyje.
« Ostatnia zmiana: 12 lutego 2010, 08:47 wysłana przez Maja »

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
W ciąży się nie tyje, w ciąży się przybiera ;D

• Chuck Norris
Dokładnie, a ja napisałam, że przytyłam  :P

Offline morgaina

• Chuck Norris
Ja mam mirenę płaciłam w aptece ok 600 zł i 350 za założenie ale jak policzyłam sobie tabsy przez te 5 lat to wkładka dużo bardziej ekonomiczna  ;D Hmm tampony a po co skoro krwawienie jest tak skąpe że prawie go nie ma zwykła wkładka wystarczy, ja założyłam na początku sierpnia a pod koniec czerwca rodziłam, także okres to nawet nie zdążył się pojawić przytyć nie przytyłam, zero stresu żadnych gumek itd, co roku trzeba chodzić na kontrolę żeby sprawdzić położenie wkładki i tyle w tym temacie.

Offline izabell26 Kobieta

• kolorowe życie
  • entuzjasta
  • data ślubu: 09.08.2008
Dziewczyny, a czy w czasie karmienia, po porodzie są jakies tabletki czy zastrzyki anty, które można brac, ? ja NPR nie ufam, wczesniaj przez kilka lat brałam tabletki ( z przerwami to by wyszło 9 lat) i od kiedy brałam Microgynon 21 nie miałam żadnych skutków ubocznych. ( w przeciwieństwei do Harmonetu i Merzilonu) Ostawiłam 7 m-cy przed zajściem w ciąze, właśnie w tym celu, a teraz, jak urodze, to przez jakieś 2,5 roku chciałabym się zabezpieczać, co by druga dzidzia tez zaplanowana była:-)

Offline morgaina

• Chuck Norris
I chyba tylko cerazette można.

Offline izabell26 Kobieta

• kolorowe życie
  • entuzjasta
  • data ślubu: 09.08.2008
dzięki dziewczynki:-)

Offline szatina

• forumowicz
  • data ślubu: 20.09.2008
Dziewczynki czy używacie może plastrów antykoncepcyjnych? Ja teraz zastanawiam się czy nie zrezygnować z tabletek na rzecz plastrów. Mój gin poleca mi plastry Evra, znacie je może??

• Chuck Norris
Ja brałam nieco ponad 1 cykl. Nie nadaje się na moje migreny.

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30 września 2006
brałam, podobały mi się, ale ze względu, że FDA czepiało się u nie niekontrolowanego uwalniania hormonów to sobie odpuściłam...
jak się FDA czepia to musi być coś na rzeczy

Offline nikola/23 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 4.10.2008
Ja uzywałam tych plastrów przez rok przed ciążą i też sobie je chwale

Offline szatina

• forumowicz
A orientujecie się ile mniej więcej kosztują?

• Chuck Norris
ok 55zł

Offline szatina

• forumowicz
Ojej strasznie dużo!!!!

Offline *Ewelina* Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 29.12.2007
Odp: Nowoczesna antykoncepcja dla kobiet
24 września 2010, 12:23
Wczoraj moj gin przepisal mi Yaz, i tak czytam i czytam....jakie są Wasze opinie ?

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
Odp: Nowoczesna antykoncepcja dla kobiet
24 września 2010, 13:31
Mam dwie kumeple na Yazie i polecaja. Sama sie zastanawiam czy nie zmienie bo po moich Yasmine mam odjazd w czasie przerwy tzn. mam straszne bole migrenowe i mam wrazenie, ze to przez tabletki. Jak biore nic mi nie jest, jak odstawie przez 7 dni leb mnie boli ::)
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"