Autor Wątek: Wizyty u kosmetyczki....  (Przeczytany 23730 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline ancik

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 261
Wizyty u kosmetyczki....
« dnia: 20 Marca 2006, 11:48 »
nie wiem czy juz był taki temat na forum jak był  to przpraszam za "zaśmiecanie" forum ale powiem szczerze ze jest to dla mnie dosc frustrujące. nigdy nie bylam u kosmetyczki na oczyszczaniu twarzy ale slyszalam ze po oczyszczeniu twarzy schodzi naskóre z okolicy twarzy i dekoldu. takze domyslam sie ze musiala bym pojsc na to oczyszczanie dosc wczesnie co najmniej 2 miesiace wczesniej przed wielkim dniem, ale czy po tym 2 miesiacach skora nie bedzie znow dosc zanieczyszczona :(  bo oczywiscie chodzi mi oto zeby w przed dzien badz w sam dzien nie wyskoczyl mi czerwony pryszcz na samym srodku nosa :(  
moze ktoras z was chodzi do kosmetyczki regularnie i wie co i jak powinno przebiegac. wiem ze wazna jest tez sama osoba co nam robi zabieg ale podejrzewam ze jak pojde do dobrego salonu z certyfikatami to nie bedzie problemu. pozdrawiam i prosze o odpowiedz  :P



POZDRAWIAM i bardzo gorąca sciskam: ~monika~ ; dorota77 ; martinii ; madziulek

juz sie nie usmiecham...:( buu...

Offline groszek
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1871
Wizyty u kosmetyczki....
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Marca 2006, 12:35 »
A ja proszę o podpowiedź, jak zadać o skórę twarzy po zimie. mam suchą skórkę i po zimie trochę sie łuszczy, mam przebarwienia koło nosa- i naczynka... chodzi mi o jakieś zabieg u kosmetyczki, dobrze nawilżający, żeby nie podrażniał. Z pryszczami nie mam kłopotu.
O jaki zabieg mam pytać?

Offline Marta

  • phpBB Moderator
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3868
Wizyty u kosmetyczki....
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Marca 2006, 13:19 »
Ela liczymy na Twój referat w tej sprawie! :wink:



Relacja i fotki z naszego pięknego dnia:
https://e-wesele.pl/forum/viewtopic.php?t=4077

Offline monia

  • złośliwy skorpionek :)
  • Global Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 12228
  • data ślubu: 04.06.2005
Wizyty u kosmetyczki....
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Marca 2006, 19:37 »
podobnie jak z dentystą.. napewno nie m-c przed  slubem.. minimum 3 -a nawet pół roku wcześniej, przy cerze problematycznej.. czasem trzeba zaprząc do roboy nie tylko kosmetyczkę ale i dermatologa...
przyjaciel gdy powiesz "zabiłem", odpowie "gdzie go zakopiemy"

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Wizyty u kosmetyczki....
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Marca 2006, 20:11 »
Samo oczyszczanie można nawet zrobić tydzień wcześniej (jeżeli mówimy o oczyszcaniu , a nie leczeniu twarzy z problemów skórnych) jeżeli się tylko potrafi , wie jak to zrobić , i stosuje się odpowiednich kosmetyków , które działają ściągająco , łagodząco i przyspieszają gojenie .
W moim przypadku tak jest , że oczyszczanie w miom wykonaniu(nie chwalę się) przebiega łagodnie i już tego samego dnia można wyjsć na impreze .
A to czu naskórek się łuszczy zależy jakiej sieły się używa przy oczyszczaniu . Jak się mocno ciśnie to zawsze ten naskórek sie uszkadza no i w sumie łuszczy się . Nie jest to oczywiscie schodzenie płatami , ale zwykłe łuszczenie .
Osoby które nigdy sie nie oczyszczały lepiej jak pójdą na oczyszczanie trochę wcześniej , jakieś 3 tygodnie , bo czasami podczas oczyszczania pobudza sie gruczoły do pracy i zanieczyszczenie które do tej pory tkwiły głęboko pod skórą mogą poprostu wyjśc .
Jeżeli idzie się też do nowej osoby , u której nie robiło się jeszcze takiego zabiegu warto również zrobić wiekszy odstęp przed ślubem . Często kosmetyczki nie doczyszczają krosty i to co pozostaje w porze dostaje stanu ropnego i w rezultacie mamy białą krostkę !
To jak skóra wygląda po oczyszczaniu zależy co się na niej najduje :prosaki, zaskórniki, grudki , krosty ropne , zwykłe, trądzik i jaki rodzaj .
Zabieg wykonuje sie następująco
1) Rozpoznanie cery , aby dobrać kosmetyki
2)demakijaż
3)peeling
4)rozpulchnienie skóry pod parą z maskayć połączone z masażem
5)po ok. 20 min oczyszczanie mechaniczne , czyli paluszkami . do prosaków używamy igiełki , do uszu "yżeczki"
6)po oczyszcaniu przecieramy twarz preparatem odkazającym
7)darsonwalizacja(prAdy)ZAWSZE MUSI BYĆ
8)moze być jontoforeza
9)maska
10)krem
i wsio , jednak musisz pamiętać , ze każdy ma inną szkołę i kolejność lub sam zabieg moze się róznić .
Zabieg taki powinien trwać ok 1,5-2 godzin , nie dajcie się naciągać na taką gadkę , ze "ma pani bardzo zanieczyszczoną twarz i zabieg trzeba powturzyć jeszce raz" jest to zwykłe naciąganie na pieniadze .
Owszem zabieg oczyszczania wykonuje się dwa , trzy razy u osób z trądzikiem gdzie cera jest wrażliwa a zanieczyszczenie okropne.
Jednak osoby ok 25 roku nie mają juz problemów z trądzikiem  więc zabieg taki powinien być jednorazowy .
Najczęstrzymi zmianami są zakórniki(czarne) i prosaki(białe)  i nawet jeżeli są w każdym milimetrze twarzy to da sie to zrobić w ciagu 2 godzin.


Cytat: "groszek"
O jaki zabieg mam pytać?

Cięzko powiedzieć o jaki zabieg bo w każdym gabinecie inzcej sie one nazywają .
Gdy już wejdziesz do gabinetu to kosmetyczka powinna ocenić stan twojej skóry i dobrać zabieg .
Ja często młodym cerom bo zimie ,robie masaż  intensywnie nawilżający pod wapozonem z użyciem ozonu i serum nawilżającego.W tym zabiegu wykożystuje się pare , ciepłąpare której nie powinno się używać do cery naczynkowych , ale jeżeli strumień pary ustawi sie w odpowiedniej odległości nie szkodzi a pomaga .Wstępem do takeig masażu jest oczywiscie peeling , który usnie martwy naskórek .
Innym zabiegiem może być zabieg z użyciem maski algowej , można też zrobić jontoforeze("prąd") .
Najlepiej poprostu skonsultowac sie z kosmetyczka , a ona napewno coś poradzi .
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline Marta

  • phpBB Moderator
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3868
Wizyty u kosmetyczki....
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Marca 2006, 20:33 »
Ela szkoda, że nie mieszkasz w moich okolicach, bo pewnie bym Cię odwiedziła w gabinecie.



Relacja i fotki z naszego pięknego dnia:
https://e-wesele.pl/forum/viewtopic.php?t=4077

Offline groszek
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1871
Wizyty u kosmetyczki....
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Marca 2006, 22:49 »
Dziękuję za poradę Elu. Zawsze się boję peelingu, bo mam potem strasznie zaczerwienioną skórę, a masuję naprawdę delikatnie, więc w sumie zaczęłam unikać peelingu. Może nie mechaniczny a jakis na bazie lekkich kwasów?

Offline Megii

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 315
Wizyty u kosmetyczki....
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Marca 2006, 23:55 »
SZkoada Elu,ze ni jestes z Bydgoszczy :?  Na pewno bym do Ciebie poszla :|

A mozesz powiedziec ile mniej wiecej kosztuje oczyszczanie twarzy,ktora nie jest trodzikowa :?:

Offline ancik

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 261
Wizyty u kosmetyczki....
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Marca 2006, 11:21 »
elu dziekujemy za porady ale mam jeszcze pare pytan :
troszke sie boje pojsc do pierwszej lepszej kosmetyczki gdyz wiem jak to jest z manikurzystkami jest ich wiele ale nieliczne robia dobrze paznokcie i trzeba sie przekonac niestety na wlasnych bledach do jednej. pomyslalam ze pojde do jakiegos dobrego zakladu jakies renomowanej firmy jak thalgo czy babor ale znow slyszlam ze to ze jest logo firmy nie znaczy ze kosmetyczka jest dobra :( i teraz juz nie wiem. jestem ciekawa jaka ty firme polecasz jesli chodzi o kosmetyki na jakich pracuja kosmetyczki. poszla bym do sprawdzonej kosmetyczki ale nie mam kolezanek ktore czesto bywaja wiec nie mam kogo kto by mi polecil. pozdrawiam  :mrgreen:

ps. jeszcze jedno pytanko jak juz sie zdrecyduje na oczyszczanie twarzy a powiedzmy bede miala juz opalona twarz to czy opalenizna mi mocno sie wybieli? no i jak szybko po oczyszczniu mozna pojsc na solarium uzupelnic braki w opaleniznie??:)



POZDRAWIAM i bardzo gorąca sciskam: ~monika~ ; dorota77 ; martinii ; madziulek

juz sie nie usmiecham...:( buu...

Offline monika_mb

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 654
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 29 lipiec 2006
Wizyty u kosmetyczki....
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Marca 2006, 15:20 »
hmm.... mogę się podlaczyć do temaciku i zadać Eli pytanie?
Słyszałam ostatnio od koleżanki, że jest jakieś oczyszczanie twarzy(nie wiem czy nie przekręce - nie wiem czy dobrze zapamiętałam) prądami, czy bioprądami? (Chyba jednak pokreciłam) Czy jest to sukeczniejsze od takiego oczyszczania "ręcznego"?
Liwia Łucja B. - zawdzięczam Ci swoje życie.....


31.08.2007r, godz.19:50... Liwia..nasz maleńki wielki Cud... 53cm, 3650g

Offline Elzu

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 60
Wizyty u kosmetyczki....
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Marca 2006, 11:58 »
No to jeszcze ja sie dolacze do pytan :)

Czy ten zabieg boli? :) Mam na mysli samo wyciskanie - paluchami.
Czy te brzydkie czarne kropki pozniej wracaja?
I co robic zeby nie wrocily?
Czy wystarczy (po zabiegu) uzywac kosmetykow do mycia twarzy, pilingow, zeby cera byla ciagle ladna? Jakiej firmy kosmetyki do mycia twarzy polecacie?
Ile taki zabieg moze kosztowac?

Offline ancik

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 261
Wizyty u kosmetyczki....
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Marca 2006, 15:10 »
Cytat: "Elzu"
Czy ten zabieg boli?  Mam na mysli samo wyciskanie - paluchami.

 pewnie ze boli - przeciez to mechaniczne wyciskanie pryszczow ale to nie jest bol ktoreg nie mozna wytrzymac!!!!
Cytat: "Elzu"
Czy te brzydkie czarne kropki pozniej wracaja?

 
czy ty nigdy nie wyciskalas wągrów?? jak to sama robisz to zawsze wracaja to normalne!!! watpie zeby kosmetyczka usuneła ci je tak zeby nie wrocily!!!!!!!!!!!!!
to raczej nie mozliwe!!!! ale mozna ten proces troche spowolnic - uzywam do tego celu tonika na wągry firmy Clerasil doglebnie oczyszcza skore.

Cytat: "Elzu"
Jakiej firmy kosmetyki do mycia twarzy polecacie?


elzu ja myje twarz garnier czysta skora taki zel do mycia twarzy, z tej serii korzystam jeszcze z kremu nawilzajacego czysta skora A ale na rynku jest wiele wiecej tego typu zeli do mycia twarzy np. nivea czy l'orale wszystkie sa naprawde dobre.  

Cytuj
Ile taki zabieg moze kosztowac?

to wszystko zalezy od firmy na jakiej praduktach pracuje kosmetyczka i od salonu kosmetycznego ja sie spotkalam juz z cenami od 60zl za oczyszczanie (z sama maseczka potem ) az po 250zl wiec to różnie bywa.

nie jestem specjalistka ale tyle co wiem pomoge :) pozdrawiam  :mrgreen:



POZDRAWIAM i bardzo gorąca sciskam: ~monika~ ; dorota77 ; martinii ; madziulek

juz sie nie usmiecham...:( buu...

Offline Elzu

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 60
Wizyty u kosmetyczki....
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Marca 2006, 16:47 »
Wyciskalam juz wagry (sama) :) i wrocily, ale mam nadzieje, ze po takim zabiegu wroca pozniej :) a pytanie powinno raczej brzmiec po jakim czasie, jakbym np zrobila oczyszczanie twarzy 3 miesiace przed slubem, to czy efekty sie tak dlugo utrzymaja? :)

Offline ancik

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 261
Wizyty u kosmetyczki....
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Marca 2006, 16:52 »
sądze ze po 3 miesiacach to skora wroci do swojego zanieczyszczenia!!!! miesiac wczesniej byl by chyba bardziej odpowiedni choc zalezy od zanieczyszczenia skory - po zabiegu nie mozna sie spodziewac jakiejs niesamowitej zmiany - skora przez jakis czas bedzie super ale potem wroci do stanu przed zabiegiem - czeste wizyty u kosmetyczki i zabiegi na twarz - nie tylko oczyszczanie - poprawia stan skory ale po jednym zabiegu nie masz co czekac na cud. pozdrawiam  :mrgreen:



POZDRAWIAM i bardzo gorąca sciskam: ~monika~ ; dorota77 ; martinii ; madziulek

juz sie nie usmiecham...:( buu...

Offline groszek
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1871
Wizyty u kosmetyczki....
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Marca 2006, 19:08 »
O ile wiem, to te ciemne kropki, zwane tu wągrami to zalegająca w porach wydzielina łojowa, a czarna robi sie dlatego, że jakas substancja (keratyna??) utlenia się i nabiera takiej ciemnej barwy.
Latem nos poci się intensywniej i nie mam tego kłopotu. Ale po lecie skóra nadal natłuszcza się jak szalona i problem powraca.

Offline Aniołek

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20-05-2006
Wizyty u kosmetyczki....
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Marca 2006, 20:39 »
EEEEEElu!!!!!!!!! fgdzie jestes??????My tu czekamy!!!!!! Fachowa rada potrzebna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Offline ancik

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 261
Wizyty u kosmetyczki....
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Marca 2006, 11:41 »
no właśnie eeeelllluuuuuuuuu gdzie jestes??jestes tu niezbędna!!!!!!!!!!! pozdrawiam :mrgreen:



POZDRAWIAM i bardzo gorąca sciskam: ~monika~ ; dorota77 ; martinii ; madziulek

juz sie nie usmiecham...:( buu...

Offline Aniołek

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20-05-2006
Wizyty u kosmetyczki....
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Marca 2006, 12:12 »
Pewnie Ela rozkoszuje się swoim nadchodzacym macierzyństwem... Zaniedbuje nas przy tym!!! zaraz zaczne sie buntować ;) EEEEEEEEEElaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!! hm...może usłyszy, co? wołajmy razem: EEEEElaaaaa!!! :)



Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Wizyty u kosmetyczki....
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Marca 2006, 21:25 »
hihihihi Jestem jestem ale musicie poczekać do jutra to wam odpowiem wszystkim na pytanka . Weszłam na chwilkę , ale będę robić narazie to mniej intensywnie , bo siedzene przed monitorem powoduje u mnie jakieś dziwne nudności ....tak jak bym się kręciła na karuzeli :D
Obiecuje , że jutro kupie sobie cos na bazie imbiru i będe mogła siedzieć do woli  i odpowiadac na wszystkie pytanka .
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline Moongirl

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Kobieta
Wizyty u kosmetyczki....
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Marca 2006, 00:09 »
No to przy okazji ja się zapytam was, czy orientujecie się w przeciwskazaniach do takiego oczyszczania... Mam skazę białkową, nabytą pokrzywkę i nawet przy najmniejszym draśnięciu ( a co dopiero wyciskaniu) moja skóra na całym ciele i na buzi też wygląda tak, jak przy zetknięciu z pokrzywą- takie bombelki i czerwona jest... dopiero po kilku- klikunastu minutach wraca do normy. Czy w takim wypadku oczyszczenie jest u mnie w ogóle możliwe?

Offline Julia
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2755
Wizyty u kosmetyczki....
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Marca 2006, 08:57 »
A ja chciałabym zapytać o zabieg mikrodermabrazji, konkretnie diamentowej - czy można go robić jeśli ma się rozszerzone naczynka?

Offline Elzu

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 60
Wizyty u kosmetyczki....
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Marca 2006, 11:54 »
I male pytanko raz jeszcze ode mnie, przez dlugi okres codziennie zazywalam zestaw witamin centrum, niedawno przestalam czy moze to byc powodem pryszczy, ktore od niedawna zaczynaja mi wylazic? Bo nie wiem co moze byc powodem.. ostatnio tez diametralnie zmienilam styl zycia, bo po 8 miesiacach przestalam pracowac na nocki, ale to chyba nie powinnien byc powod do wylazenia pryszczy..

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Wizyty u kosmetyczki....
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Marca 2006, 20:51 »
Cytat: "groszek"
Dziękuję za poradę Elu. Zawsze się boję peelingu, bo mam potem strasznie zaczerwienioną skórę, a masuję naprawdę delikatnie, więc w sumie zaczęłam unikać peelingu. Może nie mechaniczny a jakis na bazie lekkich kwasów?

Możesz kupić peeling enzymatyczny , który zamiast ziarenek do ścierania posiada ezymy ,które rozpuszczają martwy naskórek .
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Wizyty u kosmetyczki....
« Odpowiedź #23 dnia: 28 Marca 2006, 20:57 »
Cytat: "ancik"

 jestem ciekawa jaka ty firme polecasz jesli chodzi o kosmetyki na jakich pracuja kosmetyczki.  
ps. jeszcze jedno pytanko jak juz sie zdrecyduje na oczyszczanie twarzy a powiedzmy bede miala juz opalona twarz to czy opalenizna mi mocno sie wybieli? no i jak szybko po oczyszczniu mozna pojsc na solarium uzupelnic braki w opaleniznie??:)


Moim zdaniem najważniejsze jest jak kosmetyczka wykonuje zabieg , a nie na jakich kosmetykach pracuje . Oczywiście też są ważne , ale wiadomo , że w gabinetach używa sie dobrych i profesjonalnych kosmetyków więc nie ma sie o co martwić .

Po oczyszczaniu twarz zawsze jest troszkę jaśniejsza , ma wyrównany koloryt , ale nie jest biała . Z wizytą w solarium treza poczekać aż twarz się całkowicie wygoi , a najlepiej nie iśc przez dłuższy czas bo niszczy się efekty oczyszczania.
Przy oczyszcaniu usówa sie martwy naskórek i to co zalega w porac , chodząc na solarium przesusza sie skóre , która sie łuszczy i zalega w porach...i znowu mamy to samo .
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Wizyty u kosmetyczki....
« Odpowiedź #24 dnia: 28 Marca 2006, 21:00 »
Cytat: "monika_mf"
hmm.... mogę się podlaczyć do temaciku i zadać Eli pytanie?
Słyszałam ostatnio od koleżanki, że jest jakieś oczyszczanie twarzy(nie wiem czy nie przekręce - nie wiem czy dobrze zapamiętałam) prądami, czy bioprądami? (Chyba jednak pokreciłam) Czy jest to sukeczniejsze od takiego oczyszczania "ręcznego"?

hmm moim zdaniem nic lepiej nie oczyści twarzy jak oczyszczanie mechaniczne . Są różne inne zabiegi:maski , "odkurzacz" , prąd...hmm musiała bym nazwę usłyszczeć ale jednak co się wu\yciśnie to się wyciśnie , a przy okazji można skontrolować czy wszystko jest usunięte .
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Wizyty u kosmetyczki....
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Marca 2006, 21:08 »
Cytat: "Elzu"
No to jeszcze ja sie dolacze do pytan :)

Czy ten zabieg boli? :) Mam na mysli samo wyciskanie - paluchami.
Czy te brzydkie czarne kropki pozniej wracaja?
I co robic zeby nie wrocily?
Czy wystarczy (po zabiegu) uzywac kosmetykow do mycia twarzy, pilingow, zeby cera byla ciagle ladna? Jakiej firmy kosmetyki do mycia twarzy polecacie?
Ile taki zabieg moze kosztowac?


Zabieg nie nalezy do przyjemnych ,a le oczywiscie przed samym "cisnieciem" skóre się szykuje na takie tortury :D ...maski, wapozon , masaż

Czarne kropki czyli zaskórniki wracają ale po dłuższym czasie , to zależy od skóry i pielegnacji . Zaskórniki to nic innego jak łój i martwy naskórek które zalegają w porach i własnie z tego się robią krostki .
To czy pojawią sie za mieise czy za 6 mieisecy zalezy od pracy gruczołow , skóra tłusta i mieszana zawsze będzie szybciej zanieczyszczona , niż normalna czy sucha .

 Naturalnym sposobem "zmywania" ze skóry łoju  , jest używanie toniku odpowiedniego do swojej cery a także peelingowanie twarzy , krem poprostu oczyssci troche pory. Zaskórniki zawsze się będą robić ale można to opóźnić.

Konkretnych Kosmetyków do twarzy raczej się nie poleca , bo to czy będą odpowiednie to jest tylko i wylącznie indywidualna sprawa . Najważniejsze aby zaopatrzyć sie w próbki i wyszukać swój idealny kosmetyk.

Cena zabiegu jet różna , od ok 50 zł w zwyż , górnej granicy nie powiem bo ciężko mi powiedzieć . Ja taki zabieg mam za 57 zł :D
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Wizyty u kosmetyczki....
« Odpowiedź #26 dnia: 28 Marca 2006, 21:15 »
Cytat: "Moongirl"
No to przy okazji ja się zapytam was, czy orientujecie się w przeciwskazaniach do takiego oczyszczania... Mam skazę białkową, nabytą pokrzywkę i nawet przy najmniejszym draśnięciu ( a co dopiero wyciskaniu) moja skóra na całym ciele i na buzi też wygląda tak, jak przy zetknięciu z pokrzywą- takie bombelki i czerwona jest... dopiero po kilku- klikunastu minutach wraca do normy. Czy w takim wypadku oczyszczenie jest u mnie w ogóle możliwe?

Ja w takim wypadku bym nie robiła oczyszczania bo przy zabiegu "męczy" się każdy milimetr twarzy . Masz pokrzywke i to juz jest przeciwwskazaniem .


Cytat: "Julia"
A ja chciałabym zapytać o zabieg mikrodermabrazji, konkretnie diamentowej - czy można go robić jeśli ma się rozszerzone naczynka?


Zazwyczaj naczynka są prtzeciwwskazaniem do tego typu zabiegów . Aby ocenić czy sie nadajsze najlepiej iśc do dermatologa  , który oceni stan naczynek i zadecyduje czy jeszcze bardziej nie popękają .
Cytat: "Elzu"
I male pytanko raz jeszcze ode mnie, przez dlugi okres codziennie zazywalam zestaw witamin centrum, niedawno przestalam czy moze to byc powodem pryszczy, ktore od niedawna zaczynaja mi wylazic? Bo nie wiem co moze byc powodem.. ostatnio tez diametralnie zmienilam styl zycia, bo po 8 miesiacach przestalam pracowac na nocki, ale to chyba nie powinnien byc powod do wylazenia pryszczy..

Krosty znajda zawsze powód aby wyjść :D Wiec jeżeli przestałaś jesc witaminki to mogł być to dla nich powód.
Moze wystarczy , ze zaczniesz się zdrowiej odżywiać :D
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline Aniołek

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20-05-2006
Wizyty u kosmetyczki....
« Odpowiedź #27 dnia: 28 Marca 2006, 21:17 »
Mi też wylazly krosty, z czego jestem bardzo nieszczęśliwa... Miałam problem z trądzikiem na tle hormonalnym... Po długim czasie odłożyłam tabletki . i co? "Niespodzianka  - znów jesteśmy" :evil:  :|



Offline ela

  • Moderator
  • Chuck Norris
  • *****
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
Wizyty u kosmetyczki....
« Odpowiedź #28 dnia: 28 Marca 2006, 21:23 »
Przy mętliku z hormonami zawsze jest problem z twarzą . Wyskakują wstręten krosty zwykłe i ropne !!! Musisz dać rade i stosować tonik i np. maść cynkową lub siarkową (miejscowo) na krostki .
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline Aniołek

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20-05-2006
Wizyty u kosmetyczki....
« Odpowiedź #29 dnia: 28 Marca 2006, 21:35 »
Cytat: "ela"
Przy mętliku z hormonami zawsze jest problem z twarzą . Wyskakują wstręten krosty zwykłe i ropne !!! Musisz dać rade i stosować tonik i np. maść cynkową lub siarkową (miejscowo) na krostki

Tormentiol nie wystarczy (tam tez jest cynk)? a mozesz jakis tonik polecic?