e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Wizyty u kosmetyczki....  (Przeczytany 19423 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ela Kobieta

• Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 13.08.2005
Wizyty u kosmetyczki....
28 marca 2006, 21:40
Tormentiol jest nawet lepszy niż maśc no ale jest strasznie TŁUUUUUUUUSTY blee.
A tonik ? No coż moze clerasila skoro masz z tą cerą problemy i kiedys też miaś .
Możesz tez kupic mydło Protex ale nie pamietam który numer bo tam są różne do innej cery , lub też mydło siarkowe to zawsze troche pomaga przy cerach problemowych...eee chyba moje hormony tez szaleja , bo juz zaczyna mi być niedobrze . Spadam sie położyć :D

Offline MALENSTWO

• forumowicz
Wizyty u kosmetyczki....
28 marca 2006, 22:02
Ela a co uważasz na temat laserowych zabiegów? Tzn tych służących do zwalczania tradzików, poprawy naskórka i usuwaniu blizn po tradzikach? Opłaca sie czy mozna spokojnie u kosmetyczki podziałać?

Offline Magda M. Kobieta

• uzależniony
  • data ślubu: sierpień 2006
Wizyty u kosmetyczki....
28 marca 2006, 23:02
Elu, a ja chciałabym sobie zrobić przed ślubem złuszczanie naskórka przy pomocy kwasów owocowych (żeby usunąc przebarwienia). Które z nich są najbardziej skuteczne (jakieś 3 lata temu robiłam sobie serie takich zabiegów ok. 6 czy 7 i efekty byly dośc mizerne   :( Niestety nie pamiętam jakich kwasów uzywała kosmetyczka i o jakim stężeniu)?

Offline ancik

• bywalec
Wizyty u kosmetyczki....
29 marca 2006, 10:00
elu moze wytlumacze o co mi chodzi - ja nie mam problemow ze skora ale przed okresem zawsze wskoczy mi jakas czerwona dioda na czole albo nosie a tego wlasnie chciala bym uniknac. jaki okres czasu przed slubem mogla bym pojsc zeby zminimalizowac taki przebieg wypadkow :) no i czy wystarczy jeden zabieg czy kilka??  

ELA JEST NIEZASTAPIONA!!!! WIELKIE DZIEKI ZE NAM POMAGASZ  :P  :P  :P  :lol:

Offline agulkaaa Kobieta

• Chuck Norris
Wizyty u kosmetyczki....
29 marca 2006, 10:22
elu a też bardzo proszę o odp na pytanie ancika :)

Offline ela Kobieta

• Moderator
  • Chuck Norris
Wizyty u kosmetyczki....
29 marca 2006, 21:57
Cytat: "MALENSTWO"
Ela a co uważasz na temat laserowych zabiegów? Tzn tych służących do zwalczania tradzików, poprawy naskórka i usuwaniu blizn po tradzikach? Opłaca sie czy mozna spokojnie u kosmetyczki podziałać?

Kosmetyczka niestety nier usunie ci blizn , czy przebarwien w taki sposób abyś była zadowolona . Laser natomiast głębiej przenika w skóre i można pozbyc się blizn ,owłosienia itd raz na zawsze . Zabiegi laserowe są dosyć drogie , ale skuteczne .

Cytat: "KIKI"
Elu, a ja chciałabym sobie zrobić przed ślubem złuszczanie naskórka przy pomocy kwasów owocowych (żeby usunąc przebarwienia). Które z nich są najbardziej skuteczne (jakieś 3 lata temu robiłam sobie serie takich zabiegów ok. 6 czy 7 i efekty byly dośc mizerne  Niestety nie pamiętam jakich kwasów uzywała kosmetyczka i o jakim stężeniu)?

I tutaj rónież polecę dermatologa . Dermatolog moze użwyać wiekszego stężenia niż kosmetyczka , dlatego zawsze bardziej opłaca wybrać się właśnie do lekarza , a i cena jest niższa . Po zabiegu u kosmetyczki można już na drugi dzień normalnie śmigać , a u dermatologa niestety nie bo złuszczanie jest głębokie . Przez ok. 2- 3 dni skóra jest czerwona , jak popazona i obolaa  no i się łuszcz
...ale za to jakie efekty :D
Cera wygląda zdrowo , ładie , świeżo , no i nie ma przebarwien i blizn .
o do zabiegu to który będzie najlepszy to zadecyduje sam lekarz . Musi on obejrzec delikwenta i stwierdzic jak glębokie są blizny , przebarwienia itd i zastosuje wtedy odpowiednia kuracje .

Cytat: "ancik"
elu moze wytlumacze o co mi chodzi - ja nie mam problemow ze skora ale przed okresem zawsze wskoczy mi jakas czerwona dioda na czole albo nosie a tego wlasnie chciala bym uniknac. jaki okres czasu przed slubem mogla bym pojsc zeby zminimalizowac taki przebieg wypadkow  no i czy wystarczy jeden zabieg czy kilka??

Ale nie da sie nic zrobić aby krosty nie wyskakiwały przed okresem . W czasie okresu w organizmie dzieją się różne rzeczy z którymi organizam jakos musi se radzic . I właśnie radzi sobie w taki sposób a nie inny . U wiekszości kobiet przed okersem coś zawsze wychodzi--to są hormony i wzmożona praca gruczołow .
Można sobie pic fiołek trójbarwny=bratek który odtoksycznia organizm , a zewnętrznie stosować łopian który ściaga pory , działa antybakteryjnie i łagdzi podrażnienia , przyspiesza gojenie stanów ropnych .

Offline Marta

• phpBB Moderator
  • Chuck Norris
Wizyty u kosmetyczki....
30 marca 2006, 09:54
Elu ja też mam pytanko: regularnie raz w tygodniu robię sobie peeling całego ciała i czy podczasz chodzenia na solarium też go robić raz w tygodniu czy raczej się przygotować na codzienne nawilżanie balsamem co ciała (bo skóra pewnie będzie przesuszona)?  :)

Offline ela Kobieta

• Moderator
  • Chuck Norris
Wizyty u kosmetyczki....
30 marca 2006, 22:22
Cytat: "Marta"
Elu ja też mam pytanko: regularnie raz w tygodniu robię sobie peeling całego ciała i czy podczasz chodzenia na solarium też go robić raz w tygodniu czy raczej się przygotować na codzienne nawilżanie balsamem co ciała (bo skóra pewnie będzie przesuszona)?

Jak najbardziej peeling i jak najbardziej codzienne balsamowanie , najlepiej po kąpieli na lekko podsuszoną skóre . Solarium niestety wysusza skóre , i to bardzo (efekty po ok 40 latach-zmarchy na twarzy) dlatego tzreba jakos pomóc jej z tym wysuszeniem i z usunieciem martwego naskórka .

Offline Marta

• phpBB Moderator
  • Chuck Norris
Wizyty u kosmetyczki....
30 marca 2006, 23:09
Elu dziękuję pięknie za odpowiedz! :D

Offline argissa

• użytkownik
Wizyty u kosmetyczki....
4 kwietnia 2006, 11:10
Do kosmtyczki radze sie wybrac 3 tyg przed planowanym slubem.Skóra bedzie wtedy dosć swieza na uroczystosc i nie bedzie jescze mocno zanieczyszczona.Wszelkie slady ingerencji w naskórek ( jak iniekcja iglą podczasz oczyszczania ),strupki i zaczerwieniania napewno znikna przez 3 tygodnie.Nalezaloby sie jeszcze wybrac tydzien przed weselem na zabieg nawilzający powiewaz czesto po oczyszczaniu skóra moze sie łuszczyc co jest dosc problematyczne przed makijazem.

Offline ancik

• bywalec
Wizyty u kosmetyczki....
5 kwietnia 2006, 10:32
elu dzieki za rady na bank spobuje :)
Cytat: "ela"
fiołek trójbarwny=bratek który odtoksycznia organizm , a zewnętrznie stosować łopian który ściaga pory , działa antybakteryjnie i łagdzi podrażnienia , przyspiesza gojenie stanów ropnych .

jak dlugo to sotosowac? czy nalezy jakos dluzszy czas przed slubem zeby byly wymierne skotki???
pozdrawiam :mrgreen:

Offline aeniołek Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 6.02.10
Odp: Wizyty u kosmetyczki....
10 września 2007, 23:09
A ja jestem 4 tygodnie przed ślubem i chcialabym oczyścić twarz!!!! Czy mogę jeszcze jakies oczyszczanie zrobić,żeby skóra twarzy doszła do siebie przez ten czas??Czy jak chodze do solarium to zabieg kosmetyczny może mi opalenizne zlikwidować (zluszczyć, nieco wybledzić twarz??).Jaki zabieg jest najlepszy na przygotowanie skóry zeby wyglądała świeżo i bez przebarwien i pryszczy??Dodam,że mam troche wrażliwą cere, nie naczynkową i praktycznie nie mam żadnych pryszczy czy czegoś takiego.Generalnie nigdy nie mialam problemów z twarzą.Cera mieszana.
Z góry WIELKIE DZIEKI ZA ODPOWIEDZ!!!! ;D

Offline marta082008 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 16.08.2008
13 stycznia 2008, 23:13
Cytat: Magda M.  link=topic=2476. msg52891#msg52891 date=1143579740
Elu, a ja chciałabym sobie zrobić przed ślubem złuszczanie naskórka przy pomocy kwasów owocowych (żeby usunąc przebarwienia).  Które z nich są najbardziej skuteczne (jakieś 3 lata temu robiłam sobie serie takich zabiegów ok.  6 czy 7 i efekty byly dośc mizerne   :( Niestety nie pamiętam jakich kwasów uzywała kosmetyczka i o jakim stężeniu)?
Kosmetyczki moga używać tylko kwasów o niskim stężeniu, jak chcesz cos mocniejszego to musisz pójść do dermatologa na peeling, lekarz używa najwiekszych stężeń.
Sorki, nie zauważyłam, że już Ela odpowiedziała na to.
Tylko z jedną rzeczą muszę się nie zgodzić. To nie prawda, że naczynka są przeciwwskazaniem do mikrodermabrazji diamentowej. Ja pracuję w gabinecie dermatologii estetycznej i lekarze robią te zabiegi na skórze naczynkowej.

Offline Ninka Kobieta

• Chuck Norris
5 marca 2008, 23:39
Elu a ja z innej beczki.

Czy kobieta w ciąży może poddać się zabiegowi przeciwcellulitowemu z użyciem glinki z algami, oraz owinięciem w folię i wygrzaniem :?: Oczywiście z pominięciem okolic brzucha.

Pytam o uda, pośladki, biodra i ramiona.

Offline ela Kobieta

• Moderator
  • Chuck Norris
9 marca 2008, 23:10
Ninka podczas takiego zabiegu uzywa się składników aktywnych , chodzi mi o np.o algi , przenikają one do krwioobiegu wiec raczej bym się nie poddała trakiemu zabiegowi .
Owinięcie folią oraz kosmetyki powodują rozgrzanie ciała i podniesienie ciśnienia , co w ciaży jest niebezpieczne . Pomimo tego , że owiniesz się tylko do pośladków .
Używaj sobie ogolnie dostępnych kosmetyków do ciała które nie mają takiego mocnego działania .

Zresztą celuilit przyda cie się podczas ciąży :) Jak wiesz jest to zapas tłuszczyku który w razie co Twoję dziecie będzie "jesc" :) ...tak najprosciej mówiąc :)

Offline Ninka Kobieta

• Chuck Norris
10 marca 2008, 01:00
Ooo i tutaj też mam odpowiedź. Dziękuję :D

Zresztą celuilit przyda cie się podczas ciąży :) Jak wiesz jest to zapas tłuszczyku który w razie co Twoję dziecie będzie "jesc" :) ...tak najprosciej mówiąc :)

Ta część podnosi mnie na duchu :D Choć nie przewiduję głodowych czasów.

Offline hany81 Kobieta

• Chuck Norris
10 marca 2008, 13:34
Elu no i ja ponowie pytanie które wcześniej w innym wątku zadałam.
Jakie zabiegi należałoby wykonać aby zmniejszyć zaczerwienienia skóry( rumieńce) , są to chyba rozszerzone naczynka . Jakie toniki , kremy należy stosować , czy takie do rozszerzonych naczynek wystarczą? Nie mam pryszczy ale takie dziwne podskórne krostki na twarzy(wysypka nie do wyciskania) również na plecach. Nie mam pojęcia czym je zwalczyć. Pomocy.Jak czegoś z tym nie zrobię to przed ołtarzem będę jednym wielkim czerwonym buraczkiem  :oops:

• Chuck Norris
10 marca 2008, 14:36
Lepiej idź do dermatologa, a rumień to można leczyć laserem, podobnie jak popękane naczynka krwionośne :) Jak zwykle wpadam eli w temat ale nie mogę się powstrzymać :)

Offline hany81 Kobieta

• Chuck Norris
11 marca 2008, 14:46
dzięki Marta! za Twoja namową odwiedziłam dziś dermatologa. Diagnoza - atopowe zapalenie skóry. Przepisanych kilka maści i tabletki a po tygodniu do kontroli :). Zobaczymy co z tego leczenia wyjdzie. ???

• Chuck Norris
11 marca 2008, 15:26
Super, że choć troszkę pomogłam radą :) Pracuje w gabinecie dermatologii to troszkę się orientuję w temacie :)

Offline ela Kobieta

• Moderator
  • Chuck Norris
12 marca 2008, 22:25
No to problem rozwiązany :) Jak coś to pytaj :)

• Chuck Norris
12 marca 2008, 22:43
Elu, złościsz się na mnie? Jeżeli coś to ja się mogę nie wtrącać, tylko szepnij słówko :)

Offline ela Kobieta

• Moderator
  • Chuck Norris
12 marca 2008, 22:48
 marta082008   :bredzisz:

Offline hany81 Kobieta

• Chuck Norris
13 marca 2008, 11:14
dziewczynki obie jesteście pomocne. Co dwie głowy to nie jedna. :Daje_kwiatka:

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 08.09.2007
13 marca 2008, 11:51
Dziewczyny mam pytanie, kupiłam sobie taką maseczkę z ziemią wulkaniczną, niby na opakowaniu jest napisane żeby robic 1  raz w tygodniu, ale się zastanawiałam czy można robić ją częściej? I jeśli tak to co ile dni średnio?

Offline ela Kobieta

• Moderator
  • Chuck Norris
13 marca 2008, 16:58
Wydaje mi się , że raz w tygodniu starcvzy .Jeżeli jeszcze przed maska zrobisz sobie peeling to będzie ok. Peeling przyszykuje twarz do maski . Usunie martwy naskórek , trochę ją wygładzi przez co maska się lepiej wchłonie. Jeżeli jest napisane raz w tygodniu to napewno tak starczy . Im czesciej nie oznacza wclae , ż lepiej .
Skóa też ma swoją po0jemnosc i więcej nie zmiesci niez potrzeba. Tak jak ze szklanką , wiecej nie nalejesz niż mozesz :)

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
13 marca 2008, 18:44
no w sumie racja :) ela a czy taka maseczka mam akurat z dax cosmetics może np zamknąć pory?? I kolejne pytanie czy jest jakiś zabieg w gabinecie kosmetycznym który pomoże je zamknąć?

Offline ela Kobieta

• Moderator
  • Chuck Norris
13 marca 2008, 21:52
Nie wiem jakie zastosowanie ma ta maska i jakiej jest konsystencji wiec nie wiem czy zamyka pory . Wystarczy , ze położysz sobie maske sciągająca która własnie zamyka pory .
Tylko :) nie pozamykas zich jeżeli są zapchane ! Chodzi mi o zanieczyszczenia . Tzn prosaczki , grudki czy zaskórniki .
Hmm jak to wytłumaczyc :) No np. jak masz za dużo pieniedzy w portfelu to go nie zamkniesz , musisz trochy wydac i wtedy się zamknie :) I tak samo jest  z porami :)
Najlepszy w tym wypadku jest zabieg oczyszczania skóry . Ani toniki ani mlecvzka czy inne maski lub zabiegi nie oczyszcza tak perfekcyjnie i dokładnie skóry jak mechaniczne oczyszczanie skóy . W tych porach jest złuszczony naskórek , łoj i inne zanieszyszczenia i aby ich się pozbyc trzeba je poprostu wycisnac :) Al enajpierw zanim to sie zrobi szykuje się cere do takiego zabiegu ,. Peeling , maska rozpulchniajaca , masaz i vapozon . po takiej dawce wrazen pory pięknie się otwierają i mozna rewelacyjnie oczyscic wszytsko co w nich zalega :)

Offline ricardo Kobieta

• Patrycja
  • Chuck Norris
13 marca 2008, 22:05
akurat tu gdzie mam pory to chyba żadnych z tych rzeczy co wymieniłaś to nie mam. Te pory to mam na nosie i w na policzkach przy nosie tak pod oczami. Robię regularnie maseczki, peelingi ale sie nie zamykają. Mam je od ok 13-14 roku życia - wtedy miałam cerę no powiedzmy z pryszczami i smarowałam się tormentiolem i po tym mi się własnie wszsytko tak pootwierało.

A tak do wyciskania to jak ja patrzę to akurat na nosie i przy nosie to na moje oko nie ma co.

Offline hany81 Kobieta

• Chuck Norris
14 marca 2008, 11:13
dziewczyny a orientujecie się jaki jest koszt peelingu kwasami owocowymi u dermatologa. podejrzewam ,że taniej niż u kosmetyczki. I ile takich zabiegów powinno się odbyć? Tak przykładowo...