e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Mieszkanie po ślubie z teściami/rodzicami dylematy  (Przeczytany 2106 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marta234 Kobieta

Gdzie zamieszkaliście po ślubie? Ja mam ogromny dylemat i nie mogę dojść do porozumienia z narzeczonym. Mamy do wyboru zamieszkac u jego rodziców: piękny duży dom z ogrodem ale za to 4 władcze siostry, nic po sobie nie sprzątają nic nie szanują,  teściowa która bywa w domu z reacji pracy w innym kraju raz na jakiś czas i kiedy jest w Polsce wszyscy musza się do niej dostosować byc na każde jej zawołanie, robić tak jak ona chce a w domu ma byc tak jak ona chce bo ona na to tak cięzko pracuuje i ona tak rzadko bywa w domu. Teść, który ma czasem odpaly jak każdy rodzic. No ale oczywiście więcej miejsca i więcej prywatności.
Lub zamieszkanie z mają mamą w mieszkaniu 3 pokojowym, mama też ma odpały zwłaszcza na punkcie sprzątania, bardzo mala intymność, ciasno, wiadomo jak to w mieszkaniu ani się pokłucić ani pokochać. Ale za to tańsze jedzenie, bo obiady przynosi z pracy i jak bedziemy gotowac to na 3 osoby a nie na 7 osób. Mam też wrażenie że mi łatwiej będzie być żoną i pełnić jej obowiązki właśnie w tym domu. Wiadomo jak to u siebie....

Nie wiem co wybrać :(

wynając
jesli chcesz żeby dobrze sie układało to tylko samemu
a w najgorszym przypadku ze swoją matką
nie będziesz musiała nikomu usługiwać

Offline Ola888

Sami, tylko i wyłącznie sami

Offline Marta234 Kobieta

Bardzo bym chciała żebyśmy zamieszkali sami ale nie stać nas po prostu na to tak od razu. Musimy trochę odłożyć.

Offline Anjuschka Kobieta

Ja też jestem zdania, że najlepiej coś wynająć, ale rozumiem, że nie od razu jest to możliwe.

Lepszym pomysłem wydaje mi się zamieszkanie z Twoją mamą - dla Ciebie. W każdym razie - powodzenia!!!

Offline ricardo Kobieta

Też jestem za mieszkaniem samodzielnym ale jak nie ma takiej możliwości to "mniejszym złem" jest mieszkanie z Twoją mamą.

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 30 września 2006
mniejszym złem dla NIEJ...a dla NIEGO??

póki co to przedstawiono tu tylko jeden punk widzenia...a mąż?

Offline aneta_81 Kobieta

męża nie ma na forum ;)

Offline Marta234 Kobieta

Dziękuje Wam bardzo za odpowiedzi. Co przyszły mąż na to ? oczywiście wolałby mieszkać u niego w domu. Ale kiedy zapytałam go jakby się czuł kiedy to on mieszkałby u mnie a u mnie by było 4 braci i jeszcze ojciec to przyznał mi rację, że to nie łatwa dla niego sytuacja by była... Jednak decyzja jeszcze nie została podjęta :(