Autor Wątek: NASZE ZWIERZAKI  (Przeczytany 113385 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kasia*

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 14875
  • Płeć: Kobieta
NASZE ZWIERZAKI
« Odpowiedź #360 dnia: 15 Marca 2007, 10:55 »
Cytat: "narwanka"
To jest przyszly Tatus  (fotka ze strony hodowcy)



Król Lew :wink:

sliczny
Wszyscy mówią mi - kiedyś przyjdą lepsze dni, ktoś na dobre zmieni mnie, czekam na ten dzień

Offline tylunia
  • You are my person brand of heroine
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7299
  • Płeć: Kobieta
  • Ludzie mają pewną wspanialą ceche. Zmieniają się.
NASZE ZWIERZAKI
« Odpowiedź #361 dnia: 15 Marca 2007, 19:57 »
Beth, to ja czekam na fotki :skacza:


Offline Yukari-chan

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1377
  • Płeć: Kobieta
  • z perspektywy podłogi wszystko jest metafizyką..
  • data ślubu: 26.09.2009
NASZE ZWIERZAKI
« Odpowiedź #362 dnia: 15 Marca 2007, 22:51 »
Narwanka - śliczny lew :P

Beth - ja też właśnie czekam - bo napatrzeć się na Bąbla nie można dosłownie :D




Offline Beth

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1930
  • Płeć: Kobieta
  • Master of disaster!
  • data ślubu: 02.09.2006
NASZE ZWIERZAKI
« Odpowiedź #363 dnia: 16 Marca 2007, 10:07 »
Aż się zarumieniłam :oops: Ale powiem nieskromnie, że ja też czasem jak zaczynam się gapić na tego mojego pluszaka, to nie mogę przestać. On mnie codziennie zachwyca.. i te bursztynowe oczy :mdleje:
A fociaki będą w weekend na pewno, bo wyszła śmieszna historia z umywalką (która jest mniejsza niż Bąbel), a on do niej mimo wszystko się mieści :)

Offline Beth

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1930
  • Płeć: Kobieta
  • Master of disaster!
  • data ślubu: 02.09.2006
NASZE ZWIERZAKI
« Odpowiedź #364 dnia: 17 Marca 2007, 19:24 »
Obiecane foteczki w umywalce :)




A teraz udowadniamy, że pudełka to niezła gratka:



A najlepiej kotu jest na pawlaczu nad garderobą:


Offline anetka161
  • 16.06.2007-nasz wspaniały dzień
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1657
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.06.2007
NASZE ZWIERZAKI
« Odpowiedź #365 dnia: 17 Marca 2007, 21:44 »
Beth cudny ten wasz kociak :taktak:

Offline Yukari-chan

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1377
  • Płeć: Kobieta
  • z perspektywy podłogi wszystko jest metafizyką..
  • data ślubu: 26.09.2009
NASZE ZWIERZAKI
« Odpowiedź #366 dnia: 17 Marca 2007, 23:56 »
:Zakochany:  o jessu jakie cudne oczyska! i ten pysio :Zakochany: no sama słodycz ;)

W ogóle to nie może być tak, zę tylko ty masz takiego fajnego kota :D ja też chce :P <foch z przytupem>  :obrazony:  :skacza:




Offline ela

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
NASZE ZWIERZAKI
« Odpowiedź #367 dnia: 18 Marca 2007, 00:25 »




Śliczne te zdjecia :D

Ps Zmniejsza j zdjecia bo są za wielkie :D
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline narwanka

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 812
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.08.2006
NASZE ZWIERZAKI
« Odpowiedź #368 dnia: 18 Marca 2007, 16:21 »
SLICZNE!!!!!! : D

Juz sie nie moge doczekac mojego pluszaczka Rysia :D
Agata

 

Offline Beth

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1930
  • Płeć: Kobieta
  • Master of disaster!
  • data ślubu: 02.09.2006
NASZE ZWIERZAKI
« Odpowiedź #369 dnia: 18 Marca 2007, 18:37 »
Narwanka - będzie Ryś? :) Ładnie i takie swojskie :) Ja jestem w ogóle za takimi imionami, bo jednak te rodowodowe nijak nie sprawdzają się w rzeczywistości. Bąblak ma Kaszmir Kenzo, ale w domu jest Bąbelkiem, Bąblakiem, Bombkiem, Słonikiem itd. ;)
Elu - wybacz wielkość, ale zdjęcia same w sobie nie są duże i szybko się ładują, więc mam nadzieję, ze nie jest tak źle :)
Dzisiaj Bąbel miał przyjemność zostać wymiziany przez naszą forumową Klaudię, która wpadła do nas z wizytą :) Było nam bardzo miło :)

Offline tylunia
  • You are my person brand of heroine
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7299
  • Płeć: Kobieta
  • Ludzie mają pewną wspanialą ceche. Zmieniają się.
NASZE ZWIERZAKI
« Odpowiedź #370 dnia: 18 Marca 2007, 19:08 »
Beth on wyglada jak pluszak zwlaszcza to zdjecie w kartonie z tymi duzymi oczami i pozniej jak taki sodziutki patrzy na dol boski ja chce takiego musze sobie zrobic testy na siersc :mdleje:  :przytul:  wiecej fotek a jaka to rasa??zakochalam sie :brewki:  :brewki:


Offline Beth

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1930
  • Płeć: Kobieta
  • Master of disaster!
  • data ślubu: 02.09.2006
NASZE ZWIERZAKI
« Odpowiedź #371 dnia: 18 Marca 2007, 19:17 »
Tylunia - to niebieski brytyjczyk :) Występują też we wszystkich innych kolorach tęczy - od bieli po czerń, są pointy, pręgusy, szylkreciki itp. :)

Offline narwanka

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 812
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.08.2006
NASZE ZWIERZAKI
« Odpowiedź #372 dnia: 18 Marca 2007, 21:19 »


Tutaj cos chyba broi, co?  :hahahaha:
Agata

 

Offline tylunia
  • You are my person brand of heroine
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7299
  • Płeć: Kobieta
  • Ludzie mają pewną wspanialą ceche. Zmieniają się.
NASZE ZWIERZAKI
« Odpowiedź #373 dnia: 18 Marca 2007, 21:35 »
Beth,  dziekuje po prostu jest niesamowity i mysle ze jest najladniejszy z kolorku ( kiedys chcialam blekitnego Doga wiec uwielbiam takie umaszczenie) :brawo_2:  :brawo_2:  :los:


Offline narwanka

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 812
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.08.2006
NASZE ZWIERZAKI
« Odpowiedź #374 dnia: 18 Marca 2007, 21:52 »
Beth tak sobie czytam ten watek i mam pytanko. Czemu mowisz ze Norwego to dosc maly kot ? dorosly osobnik plci meskiej to 6 do 9 kg. To dosc sporo :) Brytyjczyki chyba maja od 4-6 kg.

Popraw mnie jesli sie myle. :D
Agata

 

Offline Beth

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1930
  • Płeć: Kobieta
  • Master of disaster!
  • data ślubu: 02.09.2006
NASZE ZWIERZAKI
« Odpowiedź #375 dnia: 18 Marca 2007, 22:49 »
Narwanka - na tamtym zdjęciu się wstydzi, a nie broi ;) A co do wielkości - największą rasą kotów domowych na świecie są main-coony (niektórzy mylą je z norwegami - ale main coony mają dość charakterystyczną "psią", długą mordkę) ważące 10-12kg. Potem w kolejce są brytyjczyki (6-10kg, z tym że zazwyczaj to samce osiągają te górne wagi). Trzecie być może są norwegi, chociaż tutaj nie ma jednogłośnej decyzji, ponieważ sporawe też są ragdolle. Zazwyczaj jak czyta się na jakiejś stronie, że koty ważą od do, to zazwyczaj taki trzeba od górnej granicy odjąć ze 2kg i to lekko (przy kocicach nawet 4). Także przyjmuje się, że MCO ważą do 10kg, brytki do 8kg, a norwegi w tym momencie do 7kg. Bąbel w tej chwili (a to dopiero 8-miesięczny kociak, koty rasowe rozwijają się i rosną do 2roku życia) waży już 4,2kg i wydaje mi się, że do 6-7 dobije jak nic.
Norwegi sprawiają spore wrażenie ze względu na futro :) Jakbyś go "uprała" to pod spodem byłoby dużo mięśni i kosteczki :) A jakbym uprała Bąbla to niewiele by się zmieniło - widać by było tylko bardziej sadełkową falbankę charakterystyczną dla tej rasy :)
Tylunia - każda rasa kotów ma kolor, że tak powiem, reprezentacyjny. Brytki kojarzą się z umaszczeniem niebieskim, norwegi z takim dokładnie jak Tatuś Narwankowanego kociaka, persy z rudym itd. Ja od zawsze chciałam niebieściucha, teraz mi się tylko marzy rudy pręgowany MCO, ale to musi poczekać kilka lat..

Offline ela

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 22579
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.08.2005
NASZE ZWIERZAKI
« Odpowiedź #376 dnia: 18 Marca 2007, 22:57 »


REWELACJA TE ZDJECIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wyślij je na jakiś konkurs :D
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline Kasia*

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 14875
  • Płeć: Kobieta
NASZE ZWIERZAKI
« Odpowiedź #377 dnia: 19 Marca 2007, 09:10 »
Cytat: "anetka161"
Beth cudny ten wasz kociak :taktak:

jest boski!!! wczoraj miałam okazje pozanć go osobiście.
wygłsakałam go i wyściskałam , ahh cudowny jest :hahahaha:
Wszyscy mówią mi - kiedyś przyjdą lepsze dni, ktoś na dobre zmieni mnie, czekam na ten dzień

Offline narwanka

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 812
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.08.2006
NASZE ZWIERZAKI
« Odpowiedź #378 dnia: 19 Marca 2007, 09:24 »
Ahm :D 31 marca mam spotkanie z mama-hodowczynia naszego przyszlego kociaka :) Dowiem sie dokaldnie co i jak : ) dowiem sie ile wazy Piotrus :D

No i na wystawe kotow idziemy :D Myslicie o wystawianiu Babla ?
Agata

 

Offline Beth

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1930
  • Płeć: Kobieta
  • Master of disaster!
  • data ślubu: 02.09.2006
NASZE ZWIERZAKI
« Odpowiedź #379 dnia: 19 Marca 2007, 09:38 »
Dziewuszki - dziękuję za komplementy :)
Ela - jak będę widziała jakiś konkurs foto to się na pewno zastanowię nad wysłaniem tego zdjęcia. Przy tak ruchliwym zwierzaku czasem ciężko zrobić dobre i ciekawe zdjęcie. Raz na kilkadziesiąt fotek się udaje :) Czasem on przyjmuje jakąś fajną pozę, ja lecę jak durna po aparat, wracam, a tutaj już inaczej siedzi albo leży..
Narwanka - dowiedz się dowiedz, często koty są duże/małe po rodzicach, ale to niekoniecznie. Czasem jest wręcz odwrotnie. Zresztą wiesz - to tak naprawdę mało ważne ile te nasze futrzaki ważą i ważyć będą -najważniejsze, żeby się odpowiednio rozwijały i były szczęśliwe :) Dlatego też my wystawiać Bąbla nie będziemy. On nie jest strachliwym kotem, ale jednak wystawa to wielki stres dla zwierzaka. Jest tłum ludzi, klatki, obce osoby (sędziowie) biorą koty na ręce, miziają itp. (co nie każdy kot lubi). Poza tym kot musi mieć komplet szczepień (wściekliznę np.) i badań, koszt wystawienia nie jest tak malutki, a często na wystawach z góry już wiadomo, który kot wygra. Gdyby Bąbel był reproduktorem to jest to jak najbardziej wskazane, ale kiedy to kociak domowy to po co mu te wszystkie BISy, EC, IC i inne? :)

Offline PumoRi

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1819
  • Płeć: Kobieta
NASZE ZWIERZAKI
« Odpowiedź #380 dnia: 19 Marca 2007, 11:22 »
Beth, jestem fanką Waszego kicurka  :hahahaha:   Dobrze, że mój Czułi tego nie czyta  :drapanie:

Offline Yukari-chan

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1377
  • Płeć: Kobieta
  • z perspektywy podłogi wszystko jest metafizyką..
  • data ślubu: 26.09.2009
NASZE ZWIERZAKI
« Odpowiedź #381 dnia: 19 Marca 2007, 12:17 »
Cytat: "Beth"
Czasem on przyjmuje jakąś fajną pozę, ja lecę jak durna po aparat, wracam, a tutaj już inaczej siedzi albo leży..


o skad ja to znam :skacza:




Offline narwanka

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 812
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.08.2006
NASZE ZWIERZAKI
« Odpowiedź #382 dnia: 19 Marca 2007, 12:47 »
Mam niestety podobne zdanie o wystawach. Nasz tez nie będzie łaził na wystawy - mus to mus ale dla własnej przyjemności zwierzaka nie będę dręczyć tłumem ludzi (sama tłumów nie lubię i jestem domatorem:)

Pewnie ze waga nie jest ważna - ja chce tylko wiedzieć tak pi razy drzwi na jak dużego futrzaka sie decyduje hehe :) Ale kupiliśmy mieszkanie 80 m kw z wysokością 3,4 m :) Dużo miejsca do hasania i skakania, teraz oglądam właśnie odpowiednio duuuze drapaki dla Norwega.  :skacza:
Agata

 

Offline Beth

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1930
  • Płeć: Kobieta
  • Master of disaster!
  • data ślubu: 02.09.2006
NASZE ZWIERZAKI
« Odpowiedź #383 dnia: 19 Marca 2007, 13:11 »
Narwanka - taki kot i na 30m2 będzie szczęśliwy jeśli ma kochających opiekunów :) Mnie się wydaje, że nasz Bąbel nie cierpi na takiej przestrzeni, chociaż fakt, że w domu Rodziców lata po schodach w górę i w dół jak zwariowany :)
A co do drapaków - polecam (namiary prosze na priv :) ) (my taki kupimy po przeprowadzce - są fantastyczne! Może nieskromnie zareklamuję, bo właścicielką firmy jest hodowczyni naszego Bąbla, ale mieliśmy od nich niewielki drapaczek - Bąblak z niego wyrósł, ale świetnie był wykonany. Cena wyższa niż gdzie indziej, ale masz gwarancję świetnych materiałów, a do tego te drapaki są przeznaczone dla dużych kotów) oraz (namiary prosze na priv :) ) (mamy od nich drapaczek, który wkleiłam chyba na poprzedniej stronie albo dwie wstecz. Rozsądna jakość za rozsądną cenę. Chociaż już widzę, że za rok trzeba będzie się powoli szykować do wymiany).

Offline tylunia
  • You are my person brand of heroine
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7299
  • Płeć: Kobieta
  • Ludzie mają pewną wspanialą ceche. Zmieniają się.
NASZE ZWIERZAKI
« Odpowiedź #384 dnia: 19 Marca 2007, 13:26 »
Beth, bylam na stronce jkotkow jak Twoj sliczne jeszcze sa liliowe?? czy jakos tak :drapanie: dlugo i krotkowlose...ale musze sprawdzic alergie  :taktak: bo na mojego niestety chyba mam :mdleje:
a to zdjecie w kartonie kojarzy mi esie z kotem w butach ze shreka :brewki:  :brewki:

ps. zobacze sobie drapaki :skacza:


Offline Beth

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1930
  • Płeć: Kobieta
  • Master of disaster!
  • data ślubu: 02.09.2006
NASZE ZWIERZAKI
« Odpowiedź #385 dnia: 19 Marca 2007, 13:33 »
Tylunia - mogę Ci przesłać garść włosów Bąbla i zobaczysz czy masz alergię :D Ale faktycznie - zrób sobie testy i jeśli się okaże, że możesz mieć kociaka to polecam brytki faktycznie :) (ja ogólnie koty i psy polecam)
Są też brytki długowłose, ale wg mnie są dość podobne do persów i jeśli ktoś jest wierny "czystej" rasie to polecam krótkowłose o wszelkich kolorach tęczy (no może zielonego i różowego nie ma ;)

Offline tylunia
  • You are my person brand of heroine
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7299
  • Płeć: Kobieta
  • Ludzie mają pewną wspanialą ceche. Zmieniają się.
NASZE ZWIERZAKI
« Odpowiedź #386 dnia: 19 Marca 2007, 13:37 »
dziek Beth, wlasnie weszlam sobie na hodowle boskie sa teraz mam w domu dachowca i psa szanucera miniaturke wiec brytyjczyk wchodzi w gre na swoim :blant: ale jak cos to krotkowlosy zeby siersci nie bylo za duzo... :drapanie: oj jak bede sie decydowac to zrobie testy kiedys juz robilam i nie wyszlo ale lepiej sie zabezpieczyc...poza tym jest taka rada zeby nawet jak testy nie wyjda isc na wystawe kotow i siedziec tak kilka godzin...i jak mozna glaskac koty mozna wtedy sparwdzic swoje reakcje...i sie odczulic...na co licze  :brawo_2:
eh zapisalam sobie fotki Twojego kociaka super jest :skacza: jak pluszak :brewki:  :brewki:


Offline Yukari-chan

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1377
  • Płeć: Kobieta
  • z perspektywy podłogi wszystko jest metafizyką..
  • data ślubu: 26.09.2009
NASZE ZWIERZAKI
« Odpowiedź #387 dnia: 19 Marca 2007, 14:00 »
Hmmm.. dziewczyny, a wiecie co mi alergolog powiedział jak byłam ostatnio ? Że człowieka nie uczula żadna sierść zwierząt tylko białko które jest w ślinie i które zwierze przenosi na sierść, stąd błędne myślenie.
Słyszałyście o czymś takim ?




Offline tylunia
  • You are my person brand of heroine
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 7299
  • Płeć: Kobieta
  • Ludzie mają pewną wspanialą ceche. Zmieniają się.
NASZE ZWIERZAKI
« Odpowiedź #388 dnia: 19 Marca 2007, 16:20 »
Yukari-chan, ja pierwsze slysze :drapanie: mi wyszlo ze w ogole nie jestem uczulona na koty pozniej z seircia mojego kota tez nie a jak tylka ja poglaszcze to oczy mam czerwone jak chomik :los:


Offline narwanka

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 812
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 26.08.2006
NASZE ZWIERZAKI
« Odpowiedź #389 dnia: 19 Marca 2007, 17:06 »
ja wlasnie w leo patrzalam :) cos takiego wybralam

Agata