e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach  (Przeczytany 1502851 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sylwiq Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 23 czerwca 2012 ! <3
Najlepiej takiego ze zdrowym podejsciem.

Orientujecie sie czy krztusiec jest bezkomorkowy ale nie 3w1 lub 5w1? Chodzi mi czy znajde gdzies na sam krztusiec bez dodatkow?
Czy nawet dla wczesniakow jest tylko bezkomorkowy ale w skojarzonej?

Pentaxin.. czy on ma bezkomorkowego krztusca?

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
Sylwia, pierwsze zdanie w ulotce

PENTAXIM, proszek i zawiesina do sporządzania zawiesiny do wstrzykiwań w ampułko-strzykawce
Szczepionka przeciw błonicy, tężcowi, krztuścowi (bezkomórkowa, złożona), poliomyelitis
(inaktywowana) i haemophilus typ b (skoniugowana), adsorbowana
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline sylwiq Kobieta

• Chuck Norris
Dzieki dobra kobieto.
Mam dzis dola i szklanki w oczach i brak checi na czytanie stad przyznaje bez bicia chcialam isc na latwizne i popytac was ktore wiedze maja  :-*

Mam jeszcze jedno pytanie do mam karmiących swoim mlekiem.
Dr mi kazala dopajac woda. Dlaczego? Bo wg niej maly ma ciut zapadnirte ciemie. Tlumaczylam ze on moze tak miec bo 7godz nie jadl bo odsypial noc.
I ze zalecenia sa takue aby nie dopajac. To mi powiedziala ze mam nie czytac tych ksiazek bo mie wszystko co napisane jest ok. I ze nie kaze mu dawac butli a np 10ml i tyle :/
Doluje mnie ro bo spinam sie z tym mlekiem sciagam ile się da a tu plask w pysk. Ze jak nie ogarniam to zeby odpuscic bla bla..
Wczoraj fis mial 3 msce. 3 msce kpi.
I pierwsze 3 mrozonki. Bylam taka szczesliwa. Chwalilam sie mamie karolowi a oni? Patrzyli na mnie jak na debila ze sie ciesze ze zamrozilam i w igole po co ja to jeszcze robie ze powinnam dac mm zeby troche odpocząć bla bla.
Zero wsparciana dodatek dr mi dzis powiedziaka ze zle dawkowalam nystatyne i plesniawki sa nadal. Ze po pierwsze za malo razy dziennie po drugie js to po prostu smarowalam palcem z gazikiem jalowym a ona kazala scierac.
Kiedy on sue drze jak opetany jak snaruje.. a co bedzie jak bede trzec?!

Pytanie czy wy tez dopajalyscie?

Maly klocek 6820. Mysle ze sporo.
Normalnie by mnie to cieszylo ale dzis tak jak bgm w pysk dostala.
I jeszcze moja mama triumfujaca gdy uslyszala od dr ze mam dopajac bo sams mi ciagle kaze ale jej tlumacze ze zalecenia sa inne....
Zniw haos..
Sorry

Offline Justys851 Kobieta

• Chuck Norris
Nie dopajałam, zreszta teraz jak młoda wypije 50 ml wody to jest dużo  :P

słuszna waga  :D

Offline kjp83

• Chuck Norris
  • data ślubu: 13.09.2008
Sylwia jst tez 3w1 z bezkomórkowym krztuścem DTPa. Szczepionka zalecana wczesniakom i dzieciom z problemami ( np sercowymi).
Zmien lekarza ;) tyle Ci napisze. Dzieci kp nie musza byc dopajane. Leo nigdy nie byl, nawet w największe upały. Twoje mleko dostosowuje sie do Jego potrzeb.
I nie sluchaj nikogo, sama wiesz ze dobrze robisz. Mi tez gadali ze za długo, że powinnam mm dac, że mleka nie mam, że sie nie najada. Ja wiedziałam co najlepsze dla mojego dziecka.

♡ Szymon & Leon ♡

Offline sylwiq Kobieta

• Chuck Norris
Wlasnie diczytalam o tym dtpa ale dziekuje Kasia.
JA ogolnie jestem z dr zadowolona jest rozsadna itp ale czasem jest teoche do tylu z noworodziami i niemowlakami chyba.
Ogolnie z tym mlekiem chodziło o to ze ja nigdy nue chorowalam tak czesto jak teraz i ona mowi ze to osłabienie ze zmeczenia miedzy innymi i ze powinnam postawic sobie priorytety.

A mozecie mi wytlumaczyc dlaczego przez lata kazali dzieci dopajac mimo ze byly na piersi?

Dzis kizynka mi.podrzuci niemiecka nystatyne w zelu oby to pomoglo bo sie zastrzele

Offline Vivka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: maj 2014
Sylwia no ale jak dasz mu trochę wody to co? Coś mu się stanie przez to?

Ja to nie dopajałam nawet na MM bo Julia nigdy nie chciała pić wody za młodu ;)

Offline sylwiq Kobieta

• Chuck Norris
Chodzi o hmm sama nie wiem.
Sam fakt?
Wszędzie pisza zeby nie dopajac . ::)

Offline kjp83

• Chuck Norris
Przez lata kazali dopajac bo niedouczeni byli.
Ja to zawsze sobie przekladam na dzieci w krajach 3 swiata. Tylko cycek do kilku lat bo bieda. I matka daje rade ( bo organizm mądry jest) i dzieciak rośnie ( czy zdrowo to juz inne czynniki wchodza w gre). I wiadomo ze my nie 3 świat ( choc czasem jak patrze w tvp1 to wątpie czy aby na pewno) i u nas wieksza cywilizacja itp. Ale mimo wszystko- natura wszedzie taka sama jest i tak samo działa.
Vivka niektórzy maja butelkową schize. Np ja. Jak mu dawalam swoje w butli sciagniete to ryczałam- że on taki biedny z tym platikiem w buzi. No schiza i hormony plus ambicja robia swoje. Wiec jesli ktos nie chce to po co dawac?

♡ Szymon & Leon ♡

Offline Vivka Kobieta

• Chuck Norris
Sylwia jeśli chodzi o sam fakt to myślę, że nie ma tracić nerwów na myślenie o tym ;)

Czy woda może wyrządzić jakąś krzywdę? 10 ml? No nie. Więc ja bym podała skoro lekarka stwierdziła, że ma zapadnięte ciemiączko. Ale to JA bym podała.
Jeśli Ty uważasz, że nie chcesz to nie podawaj.

Vivka niektórzy maja butelkową schize. Np ja. Jak mu dawalam swoje w butli sciagniete to ryczałam- że on taki biedny z tym platikiem w buzi. No schiza i hormony plus ambicja robia swoje. Wiec jesli ktos nie chce to po co dawac?

Ale Sylwia i tak karmi butelką ;)
Jak ktoś nie chce podawać to nie podaje i tyle, to Sylwia musi zadecydować :)

Offline Barka Kobieta

• Gosia
  • użytkownik
  • data ślubu: 10.10.2009
Ja wodę podawałam córce jakoś od 2 m-ca, a karmiona była tylko kp. Nie widziałam w tym nic złego. Do dziś nie wypije nic innego niż woda, a jeśli już pije zazwyczaj herbatkę w przedszkolu, to zawsze popija ją wodą.

Jeśli się kogoś kocha, to się go kocha, a gdy nie ma już nic, co można by mu zaoferować, wciąż daje się miłość.

Offline selena Kobieta

• Chuck Norris
    • o nas
  • data ślubu: 10.10.2009r.
Sylwia, nie sluchaj innych tylko swojej intuicji. A lekarze NIESTETY ekspertami od laktacji nie sa. Gdzies czytalam, ze na temat karmienia na medycynie jest cale 12 godzin?   i to pol ma kp, pol na mm.

Zalezy na ile ufasz swoje dr... to jednak tylko woda, i zalecenia sa takie, ze na kp nie trzeba dopajac, a nie, ze nie wolno! Glownie tez chodzi o to, zeby nie zapchac brzuszka woda, bo wtedy z lenistwa mize mniej z cyca pociągnąć. Ake skoro maly dostaje z butelki, to mu to raczej nie grozi, zeby wzgardzil mlekiem.

Ja swojej dr ufam, jest bardzo pro kp i ona we mnie wierzyla; jak Adrian za malo przybieral na poczatku i nie kazala dawac mm. Ale... jak Maksowi bardzo wolno schodziła zoltaczka i zalecila raz dziennie dopajac 100ml woda z glukoza... zeby wyplukac bilrubine, bo mleko mamy w tym nie pomaga, to to robilam i po tygodniu sie odżółcil. Takze ten... jak uwazasz. Ja bym dala troche wody.

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
Ważne, że nie kazała dopajać mm lub nie daj boże glukozą.

Wg mnie skoro Mały jest i tak na butli (nie zaburzysz wiec nic jeżeli chodzi o ssanie bo juz zaburzony jest ;) ) to dałabym.
A czy wypije....to się jeszcze okaże :P

Offline Edzia Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 05.07.2008
Sylwia my mialysmy ta szczepionke DTPa.

Co do wody, to ja nie dawalam, ale dlatego ze nie bylo potrzeby. Ale te 10ml mu nie zaszkodzi, a moze pomoc na to ciemiaczko. I tak jak Selena pisze, nie jest zalecana ale nie zabroniona.

No i wlasnie,  sprobuj mu dac ta wode ale moze nawet jej nie wypije ;)

Offline Mysikróliczek

• Chuck Norris
Ja bym dała wody... :) Wiem, że niby nie trzeba, ale Nince np bardzo to pomogło na końcówce kolek. Bóle przechodziły jak ręką odjął... zastanawiałam się wtedy czy gdybym dała jej wcześniej wody to w ogóle nie byłoby takiego cyrku?

Nie ma co się spinać..

Offline kjp83

• Chuck Norris
I w sumie jak Was czytam to to jest głos rozsądku :) ja cyckowa maniaczka byłam :P i pewnie dlatego mało rozsądna jestem w tym temacie

♡ Szymon & Leon ♡

Offline miśka28 Kobieta

• pomagamy Martynce
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 16.09.2006
dokładnie, woda to nie trucizna  :P moje tylko na piersi do ok 6 miesiaca i nie były dopajane, ale tez nie było takiego zalecenia pediatry - gdyby takie było, to bym pewnie nawet nie rozstrzasała tematu tylko podała  :)

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
My od jakiegos czasu chodzimy do innego pediatry.
Mimo, że moja Zuza wymaga specjalnego podejścia i stara lekarka znała ją bardzo dobrze to zdecydowałam się na zmianę.

Nowa pediatra jest młodziutka. Mysle ze bedzie miala cos kolo 37 lat. Pracuje w dwóch spzitalach, ciągle jeździ na szkolenia (pewno sponsorowane :P ), doszkala się i co dla mnie najważniejsze....wszystko na początek leczymy naturalnie :D
Teraz walczymy z brodawką cytryną i octem u Zuzy.....

No i jako jedyna zdiagnozowala mi Tymona jak miałm to pieronskie mono.

Offline Edzia Kobieta

• Chuck Norris
A tak z ciekawosc, jakbyscie mialy mozliwosc byc dawca mleka, to byscie oddaly swoje?
Niedawno w naszej przychodni otworzyli bank mleka. Nasza pediatra akurat miala nad tym patronat. Bylo to dosyc glosne wydarzenie i jak pozniej czytalam komentarze na necie, ze to obrzydliwe, nienaturalne itd. to sie zastanawiam co ludzie maja w glowach. Jaka jest mala swiadomosc spoleczna w tym temacie i w ogole co to za propaganda ::) Mleko od krowy jest ok, albo z pudelka ale od innej kobiety to juz fuj. Dodam, ze bank ten zbiera mleko dla oddzialow dla wczesniakow i noworodkow z problemami.

Offline selena Kobieta

• Chuck Norris
    • o nas
  • data ślubu: 10.10.2009r.
Do banku jak najbardziej, tam jest przeciez badane itp. Dla wczesniakow to jak lekarstwo. Szkoda, ze u nad nie ma takich. w calej Polsce moze kilka jest.

Dla mnie obrzydliwe wydaje sie przystawienie obcego dziecka do piersi, albo danie swojego do innej  8). A slyszalam, ze i takie praktyki sa spotykane, wsrod siostr, kolezanek itp.

Tak samo handel mlekiem w necie, nie bardzo.

Offline japcio Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 2009
Edzia, nie ukrywam, że dla mnie to jest niestety obrzydliwe :( Nie chciałabym, aby moje dziecko piło mleko ściągnięte z cyca innej kobiety. Mleko od krowy przechodzi jakieś tam procesy i to sklepowe w niczym nie przypomina tego prosto od krowy.

Offline kjp83

• Chuck Norris
Krowa fajniejsza od drugiej kobiety :)
Ja bym dała gdybym mogła.

♡ Szymon & Leon ♡

Offline Vivka Kobieta

• Chuck Norris
Ja i bym dała i bym wzięła takie mleko z banku mleka.

Jak urodziłam Julię na sali leżała ze mną laska, która nie miała jeszcze mleka a jej synek spadał mocno z wagi, MM za cholerę nie chciał... druga z dziewczyn miała nawał pokarmu i musiała sobie nad umywalką to mleko ściągać... ściagała więc do pojemnika i tamta pierwsza dawała swojemu synkowi strzykawką ;) dzięki temu szybko odbił wagą w górę :)

Nie wiem czy bym chciała, żeby moje dziecko inna kobieta karmiła piersią, ale myślę, że gdyby była jakaś sytuacja zagrażająca życiu czy zdrowiu Julii to nawet na to bym się zdecydowała.

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 2006-10-07
Moja babcia karmiła moja mamę piersią i syna sąsiadki, bo ta musiała w pole iść. Także kiedyś to było całkiem normalne.

Ja bym dała gdybym musiała i też bym na pewno oddała.

Offline elemelka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 24.07.2010
Ja bym wzięła mleko z banku. Jest przebadane.od bliskiej mi kobiety niewykluczone,  że też  ;) nie uważam tego za obrzydliwe  :)
Ja za to czekam na swoje złote serce z mleka  ;D na dzień mamy powinno przyjść  ;D

Offline Edzia Kobieta

• Chuck Norris
No i wlasnie to mi sie wydaje dziwne.
Krew sciagnieta z innego czlowieka jest ok, watroba, serce. To co w tym mleku takiego strasznego?
Japcio, bo mleko od krowy jest wlasnie obrzydliwe dlatego poddaja je obrobce. A ludzkie nie potrzebuje tego.

Ale nie neguje, wlasnie jestem ciekawa roznych opinii. Co wlasnie powoduje taka niechec. Osobiscie uwazam, ze to wszechobecny lobbing.

Jezeli bedzie mi dane jeszcze raz, to napewno oddam. Teraz juz bylo troche za pozno jak powstal ten bank.

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
Mleko prosto od krowy jest PYSZNE! :)

Ja bym oddała, jak i bym wzieła gdyby była potrzeba.
Ale nie dałabym nakarmic mojego dziecka (jezeli nie ma potrzeby, czyli nie ma zagrozenia zycia kolezance), a jednaka taka miala ochotę karmic mi Zuze....

Offline japcio Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 2009
To co w tym mleku takiego strasznego?

Nie wiem..... Po prostu na samą myśl robi mi się niedobrze :) To jest poniekąd płyn ustrojowy. Mój tata prawie wymiotuje na myśl o miodzie, ktoś inny na myśl o cyckowym mleku :)

Offline Edzia Kobieta

• Chuck Norris
Haha ok, to takie Twoje zboczenie. To jestes rozgrzeszona :P

Offline violiza Kobieta

• uzależniony
Ja sama oddałam ponad 12l mleczka :)
-koleżanka jedna nie chciała i musiała dokarmiać, ale druga wzięła chętnie :)
dla wcześniaczków banki mleka to wielka szansa! szkoda ,że nie ma wszędzie banków mleka. Najbliżej w Toruniu...
ja sama też mimo, że mlekiem się dziele, zastanawiam się czy nie brzydziłabym się od innych kobiet mleczka, ale racja- od krowy nikt się nie brzydzi...;p ale tu są atesty. Z banku mleka to co innego.
Sylwia, skoro i tak karmisz butlą to te 10ml nic nie zaburzy a wagę ma słuszną, więc nie ma obaw być zapchała brzuszek wodą i później nie chciał jeść ;)
my też szczepiliśmy bezkomórkową komponentą krztuśca ale zdecydowaliśmy, że szczepimy nieskojarzonymi ;)
jestem forumową skrzypaczką,->
http://e-wesele.pl/forum/index.php?topic=49937.new#new  zagram też na Waszym ślubie ;)
zapraszam do kontaktu :)