Autor Wątek: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach  (Przeczytany 3559036 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline elemelka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 12356
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 24.07.2010
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44640 dnia: 15 Marca 2017, 21:30 »
U nas jest kombinacja u obu dziewczyn: rodzina +przyjaciel.  Na razie nie mam na co narzekać. Zobaczymy za 20 lat  ;)


Offline Netula

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5891
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.10.2007
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44641 dnia: 15 Marca 2017, 21:48 »
u mnie kto inny był przy chrzcie a kto inny był wpisany w papiery. Dowiedziałam sie o tym jak do bierzmowania brałam zaświadczenie. Wpisananego chrzestnego poznałam mając pawie 30 lat jak zawiozłam mu zaroszenie na mój ślub...
Dla Michasia chrzestnymi są mój brat i  męża siostra.

Offline sylwiq

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 21329
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 czerwca 2012 ! <3
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44642 dnia: 15 Marca 2017, 21:54 »
Netula sorry ze zapytam...
To po co wiozlas mu to zaproszenie???
Dla mnue bez sensu...

A ja mam obecnie inny problem...
Mam chrzesna idealnA dls fisia ale ona nie ma slubu koscielnego tylko cywilny... a ksieza robia problem :(((
I nie wiem.jak z tego wybrnac


Offline Netula

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5891
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.10.2007
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44643 dnia: 15 Marca 2017, 22:15 »
zawiozłam zaproszenie bo chciałam poznać go osobiście? Dzieli nas 240km. Od tego czasu zaprzyjaźniłam się z jego córka.Kilka razy udało nam się spotkać. Byłam edna z niewielu sób z roziny która została zaproszona do niego do domu. To bardzo specyficzny facet jak sie okazało

Offline agulla1919

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16395
  • Płeć: Kobieta
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44644 dnia: 15 Marca 2017, 22:24 »
Moja starsza ma super cherzestnych i nie chodzi tu o prezemty.Poprostu zwyczajnie sie nia ibteresuja.Siostra mimo ze ma malitkie dziecko chce brac chetnie Julie na weekendy.

Za to Amelka chrzestnego ma do bani ...
nie chce aby ktos zle mnie zrozumial ... ale gdy sie przychodzi jako chrzestny i pozycza kaske od rodzicow dziecka to juz nie jest fajne.Ponad rok minal a nic o zwrocie sie powiedzial , a ja sie nie pytam bo jak?!
Amelke widzial po pol roku od chrztu to przez 2 minutki cos zagadywal i pojechal.
Tyle dobrego ze chrzestna pamieta chociaz o urodzinach bo chrzestny (a to bliska rodzina bo meza brat) nawet nie sklada zyczen....
przykre to bo za chwilke ona starsza i kumata bedzie i zobaczy ze Juia ma fajniekszy kontakt z chrzestnymi..


****

Zmieniajac temat.
W piatek wyprawiam urodziny Amelce.
Bedzie razem 8 dzieci w wieku od 2-8l
jakie zabawy polecacie?
Czy zabawiacie dzieci na urodzinach czy same soba sie zajmuja ???


Offline Netula

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5891
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.10.2007
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44645 dnia: 15 Marca 2017, 22:32 »
my 5 urodziny synowi  w domu odprawialiśmy. Było 8 znajomych i byłam padnięta. Dzieciakom trzeba było wymyślać zabawy i bardzo na nich uważać. Za 2 tyg czekają nas 7 urodziny syna. Dzieci starsze i łatwiej się sobą zajmą ale na dwie godziny biore do pomocy animatorkę bo ja się totalnie nie nadaję

Offline agulla1919

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16395
  • Płeć: Kobieta
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44646 dnia: 15 Marca 2017, 22:37 »
Po ile w Pl taka animatorka?
U nas €100 i dalam spokoj...


Offline Netula

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5891
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 13.10.2007
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44647 dnia: 15 Marca 2017, 22:47 »
150 zł plus 20 zł dojazd ( 30km mus dojechać) .Dziewczyna wszystkie potrzebne "sprzęty" będzie miła z sobą

Offline Daruda

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 13436
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.06.2009
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44648 dnia: 15 Marca 2017, 23:27 »
Cytuj
A czego żałujecie? Tzn. z jakiego powodu?

Hmm, ja nie oczekuję od chrzestnych, że mają się interesować dziećmi czy też dzieci mają mieć od nich jakieś profity. Każdy ma swoje życie, swoje dzieci i nie oczekuję, że mają ich odwiedzać itp. Miło mi, jeśli to robią, ale nawet jeśli  jest to bardzo rzadko - nie mam z tego powodu negatywnych uczuć. Dla mnie to taka trochę formalność, ma się tych chrzestnych i tyle, Chrzest, Komunia i tyle, moja chrzestna to nawet na moim ślubie nie była.

Ja może nie żałuję,ale jest mi przykro,jak chrzestny nie zadzwoni do Alana na urodziny...rozumiem,że każdy ma swoje życie,swoje sprawy,ale krótki telefon z życzeniami,kartka,sms......Formalność,tak po części tak,ale jakaś więź duchowa też powinna się pojawić.....Ja próbuję wpajać szacunek i pamięć o istnieniu kogoś takiego jak Rodzice Chrzestni Alanowi.......
Naduśka ma chrzestnych tak jak pisze Zoya- małżeństwo, nasi przyjaciele z Ire, mieszkają 5 minut od Nas i wiem,że Nadka ma dopiero rok,ale może liczyć na Nich w 100%

Wracając do prezentów też jestem zdania,że Polacy sami sobie zgotowali taki los;-)))) tzw. zastaw się ,a posraj się;-) Ja daję tyle na ile mnie stać, ale sam chrześniak jak z nim rozmawiałam( ze Szkocji) powiedział,że strasznieeeeeeeeee się cieszy na nasze spotkanie;-) Myślę,że telefon będzie ok.

A jaką Biblię polecacie??????



Offline mon_ka98

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3673
  • Płeć: Kobieta
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44649 dnia: 16 Marca 2017, 06:07 »
To my na chrzestnych nie możemy narzekać. Chrzestny- brat męża mieszka za granicą i np.nie na każde urodziny może przyjechać ale zawsze dzwoni, kartka z życzeniami jest zawsze i to nawet pyta czy jest motyw przewodni urodzin ;) w tym roku były Minionki to i kartka ze śpiewającym minionkiem przyszła, zaadresowana na Frania :) bardzo miłe, zwłaszcza że Franek pamięta co od kogo dostał i bardzo się cieszy. Chrzestna to moja przyjaciółka, jest na miejscu i staramy sie widywać najczęściej jak się da, ale same wiecie jak to jest jak się pracuje...ale dzwoni, pyta czy ma buty czy kurtkę, nawet jak się gdzieś spotykamy we dwie na kawę to zawsze ma coś dla Franka czy to samochodzik czy gazetę czy książkę.
Ja nie oczekiwałam że to ich obowiązek się interesować, chociaż wiem sama po sobie że po prostu przyjemnie jak jak ktoś pamięta np.o urodzinach właśnie. Franek też na urodziny swoich chrzestnych maluje obrazki, nagrywamy filmik z życzeniami żeby właśnie wpajać szacunek i jakąś więź niekoniecznie duchową bo ja sama niewierząca ;)



Najlepiej widzę, kiedy zamknę oczy...

Offline kurczaczek83

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 20528
  • Płeć: Kobieta
  • Igorek ur. 24.01.2014
  • data ślubu: 24.12.04
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44650 dnia: 16 Marca 2017, 06:36 »
Ja załuję bo chrzestna nie uczestniczy w życiu Igora mimo ze to moja siostra....no trudno...dziś byłabym mądrzejsza i nie brałabym bo wypada tak jak zrobiłam przy Michasi.



Offline miśka28

  • pomagamy Martynce
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9429
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 16.09.2006
  • Skąd:: Szczecin
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44651 dnia: 16 Marca 2017, 06:46 »
ja tez mialam takich "formalnych" chrzestnych, dlatego dla swoich dzieci to już sie kierowalam innymi kryteriami...
Daruda na 100 % to moge polecić po 7 maja  ;) ale ta prezentuje się ciekawie i taką mój "komunista" dostanie http://allegro.pl/biblia-jubileuszowa-z-komentarzami-jpii-grawer-i6008348453.html ( Biblię obrazkowa dla dzieci to mamy od dawna i moim zdaniem troche  nieadektwatna do jego wieku )
Sylwia no faktycznie  z tym slubem to problematyczna sprawa, zwłaszcza, jeśli nie ma przeszkód kanonicznych...a u Dominikanów sprawdzałaś? Oni maja zasadniczo troche inne podejście w kwestiach formalnych  ;)

Offline .caril.

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10757
  • data ślubu: 22.08.2009
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44652 dnia: 16 Marca 2017, 07:20 »
Daruda,
Matyldą dostała od chrzestnego takie Pismo Święte: http://www.arsdewocjonalia.pl/ksiazki/biblia/142-pismo-swiete-w-etui
Bardzo ładne wydanie.
Tosia dostała dziecięcą i też mogę polecić.

Offline Justys851
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 28242
  • Płeć: Kobieta
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44653 dnia: 16 Marca 2017, 07:42 »
Zapytam tu jak to jest z becikowym ?
Bo jeszcze wniosku nie zlozylam   :P
Jak będę na dniach składać to dochód z którego roku 2016 r ?
Łucja w takim razie tez się wlicza ?
Po zaświadczenie o dochodach mam iść do US ?



Offline madzia_n

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 20831
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 22 sierpnia 2009
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44654 dnia: 16 Marca 2017, 07:59 »
My chyba faktycznie postawimy na biżuterię tak jak w przypadku chrzesnicy męża parę lat wstecz.
Moja chrzestna to była bliska sąsiadka moich rodziców. uwielbialam ja. Zawsze o mnie pamiętała i to było cudowne. Była przy mnie przy każdej uroczystości. Niestety, jeszcze przed moja 18 wyprowadziła się do Niemiec. Mimo to kontakt był. Po slubie kontakt urwala. Próbowałam pisać, jak zawsze wysyłalam kartki... Niestety bez echa. Bardzo mi  z  tego powodu przykro.
Mój chrzestny to porażka. Poza komunia, 18stka i ślubem nie pamięta oo mnie wcale.

Niestety nie zawsze można wziąć ta osobę która bysmy chcieli wziąć, jak np nie mogłam wziąć mojej siostry bo  na tylko' cywilny ślub. Ale mój syn nie ma złych chrzestnych. Oboje zawsze o nim pamiętaja. A to dla mnie ważne. nie kasa czy prezenty. Tylko pamięć.


Offline izulek
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5931
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.08.2008
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44655 dnia: 16 Marca 2017, 08:09 »
Na każdych urodzinach mam 7 dzieci w wieku 4,5,6,9,11,13 aktualnie i od zawsze same się sobą zajmują. Nie wyobrwzalne jest dla mnie ze dzieci się nudzą...  Oczywiście że czasem któres marudzi że się nudzi,  ale pokój cały zabawek,  książek,  do tego połowa ma telefony,  tablety


Offline buraczek
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 4406
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 27.06.2009
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44656 dnia: 16 Marca 2017, 08:48 »
Justyś wydaje mi się, że jeśli Łucja jest z zeszłego roku, to biorą pod uwagę 2015 rok do becikowego...

Offline .caril.

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 10757
  • data ślubu: 22.08.2009
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44657 dnia: 16 Marca 2017, 09:00 »
Rok poprzedni biorą, chyba że w bieżącym sytuacja materialna się zmieniła (zmiana miejsca zatrudnienia, inna kwota dochodu). Wtedy prócz zaświadczenia o zarobkach z urzędu skarbowego trzeba złożyć stosowne oświadczenie.
Do obliczeń wlicza się też Łucja.

Offline martusia-sc

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1485
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 02.06.2012
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44658 dnia: 16 Marca 2017, 09:18 »
Dawno mnie nie było...
Dziewczyny mam problem. Blanka od tygodnia ma ospe, a od wczoraj kaszel, katar, dziś gorączka. Wczoraj był u nas lekarz oskrzela, płuca czyste.
Czy któreś z waszych dzieci też tak miało przy ospie?:(
Moje skarby :)
Alan Gabriel - ur.30.10.2012
Blanka Liliana - ur. 03.04.2015

Offline monijane

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2197
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 29.08.2009
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44659 dnia: 16 Marca 2017, 11:13 »
Justyna, zadzwoń sobie do mopsu lepiej. Mój mąż był po wniosek, a że my w tamtym roku składaliśylmy na Agatę, to myślałam, że jesteśmy na bieżąco  :P Teraz nie kazali przynosić zaświadczeń ze skarbówki i ZUSu, bo nasza sytuacja od złożenia poprzedniego wniosku się nie zmieniła.
Wiem, że jeśli by chcieli zaświadczenia to na pewno za 2015 rok. 

Marta, Dawid przy ospie nie miał nawet temperatury dużej, jakiś stan podgorączkowy tylko. Ale wiesz jak to z dziećmi jest, jedno przechodzi chorobę łagodnie, z jedną krostą, a inne leży plackiem wysypane od stóp do głów ze wszystkimi książkowymi objawami.
U nas, gdy tylko zaczęły odpadać strupy, to złapał anginę, to podobno często się zdarza.
Moje Szczęścia :-)
On 2011
Ona 2015
On 2017

Offline ciriness

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 15056
  • data ślubu: 11.09.2010
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44660 dnia: 16 Marca 2017, 12:00 »
Martusia z tego co mi wiadomo to często przy ospie jest katar, kaszel i gorączka tylko nie wiem czy tak się nie zaczyna ospa, a wy już wiecie, że macie..wiec moze jednak lekarz?




Offline martusia-sc

  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 1485
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 02.06.2012
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44661 dnia: 16 Marca 2017, 14:19 »
Ona ma ospe od 8 dni. Wczoraj kaszel, dziś wodnisty katar, lzawienie oczu i gorączka 38 . Udaje się zbić tylko do 37. Nie chce pic, lekarstwa daje  na siłę :(
Wczoraj był lekarz i chyba zadzwonię znowu bo już nie wiem co robić.
Moje skarby :)
Alan Gabriel - ur.30.10.2012
Blanka Liliana - ur. 03.04.2015

Offline BOZENA28

  • Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje....
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3019
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.09.09
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44662 dnia: 16 Marca 2017, 20:22 »
A ja mam obecnie inny problem...
Mam chrzesna idealnA dls fisia ale ona nie ma slubu koscielnego tylko cywilny... a ksieza robia problem :(((
I nie wiem.jak z tego wybrnac
u nas przy obu córkach jedną ze chrzesnych jest osoba niewierzaca.
ksiądz nie robił problemu. Powiedział że osoba ta jest po prostu świadkiem chrztu a nie ojcem czy matką chrzesną.
Starsza ma "matkę chrzesną"  a młodsza "ojca chrzesnego" niewierzących a świadkujących chrzest. Dla mnie to wystarczy.

Offline BOZENA28

  • Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje....
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3019
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.09.09
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44663 dnia: 16 Marca 2017, 20:25 »

****

Zmieniajac temat.
W piatek wyprawiam urodziny Amelce.
Bedzie razem 8 dzieci w wieku od 2-8l
jakie zabawy polecacie?
Czy zabawiacie dzieci na urodzinach czy same soba sie zajmuja ???
u nas zawsze króluje piniata :) a jeśli masz miejsce w ogrodzie to wynajmij dmuchawca :) to też zawsze strzał w dziesiątkę :)

Offline sylwiq

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 21329
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23 czerwca 2012 ! <3
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44664 dnia: 16 Marca 2017, 21:02 »
Bozena czyli mam w kosciele powiedziec ze ta osoba bedzie swiadkiem chrztu i tak ma ja ksiadz wpisac w papiery????,


Offline BOZENA28

  • Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje....
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 3019
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.09.09
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44665 dnia: 16 Marca 2017, 21:49 »
może uzmysłowić księdzu że jest taka możliwość. można też poszantażować, że chrzciny zrobicie gdzieś indziej... no ale to już chyba ostateczność.
może na stronie archidiecezji coś jest na ten temat?
tu znalazłam dużo informacji na ten temat
http://www.urbanowice.parafia.info.pl/?p=main&what=101
 tu jednak piszą że katolik niespełniający warunków bycia rodzicem chrzestnym nie może być świadkiem chrztu :/
http://www.parafiaboleslaw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=234:wymagania-dotyczce-chrzestnych&catid=38:duszpasterstwo
« Ostatnia zmiana: 16 Marca 2017, 22:01 wysłana przez BOZENA28 »

Offline kobietka
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2289
  • Płeć: Kobieta
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44666 dnia: 16 Marca 2017, 21:59 »
Sylwia, pisałam wyżej o opcji świadka chrztu:) Zrób jak mówi Bożena, nie powinno być problemów.

Offline agulla1919

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16395
  • Płeć: Kobieta
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44667 dnia: 16 Marca 2017, 22:05 »
Piniata bedzie,ale ze nie moglam nic dzis dorwac to kupilam wielki 50cm balin i do niego dalam cukierki.Mysle ze elka za mala na kij ;p wiec poprostu przebijemy balon.

Beda banki myslane, beda tance w balonem :) no i o ile nie bedzie padac to na patio wyjdziemy.

Niestety ogrod nasz to bagno woec zamek odpada, zaluje bardzo bo to swietna zabawa dla dzieci.




Sylwia a do innego kosciola nie mozecie isc?


Offline monijane

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2197
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 29.08.2009
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44668 dnia: 17 Marca 2017, 00:31 »
Świadkiem chrztu, który jest wpisany do ksiąg, może być osoba innego wyznania pod warunkiem, że praktykuje swoją wiarę. Osoba bez ślubu kościelnego jest dla Kościoła niepraktykująca, bo tu uznaje się małżeństwo sakramentalne.
Ale sam wpis do ksiąg uzależniony jest od księdza i jego podejścia do tematu. Nam proboszcz mówił, że nasz przyjaciel może stać obok nas w czasie chrztu, może nawet świecę zapalić, ale nigdzie nie będzie wpisany. Okazało się jednak, że w dniu chrztu proboszcza nie było, sakramentu udzielił wikary i on wpisał w księgi - 'świadek' chociaż mówiliśmy mu o braku ślubu kościelnego  :)
Moje Szczęścia :-)
On 2011
Ona 2015
On 2017

Offline Edzia
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6932
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 05.07.2008
Odp: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach
« Odpowiedź #44669 dnia: 17 Marca 2017, 02:48 »
Sylwia idzcie do Dominikanow. Nasza chrzestna (u drugiego chrzesniaka to bylo) tez nie ma slubu koscielnego i kiedy w jednej z parafii ksiadz mial z tym problem, poszli do Dominikanow i tam bez problemu ochrzcili.