e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach  (Przeczytany 1812699 razy)

Offline kurczaczek83 Kobieta

Ania straszne co piszesz...

Ja gdzieś czytałam że im niższa temperatura to dla wirusa grypy lepiej bo on się wtedy rozmnaża...

Offline lusi251 Kobieta

nie ma zartow z grypa.. moja znajomy tez niedoleczony chodzil i doszlo do zapalenia miesnia sercowego, byl coraz slabszy i niestety zmarl

Offline anulla_p Kobieta

Ja bardzo przepraszam ale w weekendy to moderacja nie działa :?: :?: :?:
Przecież ja mam ochotę temu spamerowi tętnice poprzegryzać.
Nie myśl sobie baranie, że ktoś wejdzie na Twoje głupie linki :!:

Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Offline justyna85 Kobieta

to prawda spam jest na każdym wątku

Offline elemelka Kobieta

To chyba jakiś automat bo składnia masakryczna,  nie  da  się  tego czytać   ::)

Offline emm-a Kobieta

Dziewczyny, ja w tym tygodniu stwierdziłam, że niektórym naprawde jest obce myślenie...
Byłam u pediatry po skierowania do ortopedy i okulisty dla Domisi, umówiłyśmy się przez tel. ze przyjdę bez dziecka, bo bez sensu ja na choroby narażać, mimo że zapisana byłam w czasie przyjmowania dzieci zdrowych - tylko bilanse i szczepienia.
Siedzę zatem u pediatry, rozmawiamy, wypisuje mi skierowania, wychodzimy - w poczekalni sporo mam z dziećmi, nagle podchodzi do lekarki pani z chlopcem - przytula go, trzymając na rękach, no i mowi,ż etylko chciała zapytac, co ma zrobić, bo jej synek chory na ospę....
Aaaa...myslałam, że się przewróce i szybko stamtąd uciekłam...z przerażeniem uswiadomiłam sobie,że za 2-3 tyg. będę tu z moimi dziewczynami na szczepieniach, a tu taka ....sytuacja!!! Boże!Widzisz i nie grzmisz!!!! A przy rejestracji i przy gabinecie pediatry kartki z informacją, że jeśli dziecko ma wysypkę albo jakąś chorobę zakaźną, należy zglosic to w rejestracji... Pomijam fakt, ze mogła zadzwonić i zapytać lakearkę co zrobić - kilka dni wcześniej ja dzwoniłma przecież i umowilyśmy się że przyjdę po te skierowania...
Masakra....

Offline sylwiq Kobieta

To fakt.. nie mysla...

Offline selena Kobieta

U nas jest osobna sala dla dzieci zdrowych, sąsiadująca z gabinetem, do niego z tej sali jest wejście, a sala chorych jest z drugiej strony gabinetu lekarsskiego, z osobnym wejściem też. Gabinet tez podzielony dwoma salami. Ale jak się czeka z dzieckiem na szczepienie, rodzice z chorymi brzdącami łażą po całej przychodni i do tej sali dzieci zdrowych też włazą... Ile razy szlag mnie trafiał.

Offline loona Kobieta

A ja w tamtym tygodniu byłam 3 dni w szpitalu z Liwią :(
Ponownie ma założony cewnik DJ bo operowana przed rokiem nerka dalej "puchnie" :( zabieg pod narkozą :( dr podejrzewa, że nerka jest genetycznie uszkodzona i trzeba ją obserwować. Mamy nadzieję, że ten cewnik pomoże  ...

Róbcie dziewczyny usg brzucha swoim dzieciaczkom. To bardzo ważne.
« Ostatnia zmiana: 12 lutego 2017, 12:30 wysłana przez loona »

Offline elemelka Kobieta

Kurcze,  przykro mi Ilonka :( ale jak to się  Wam objawia?  Biedna Liwia  :(

Offline loona Kobieta

No wlasnie zero objawów!!! Teraz moja intuicja zadziałała.
Liwia od pewnego czasu zaczela mówić, że boli Ją brzuszek ( ewidentne wzdęcia bo mówiła o tym po jedzeniu, a za chwile była kupka), ale postanowiliśmy zrobić kontrolne usg.

Usg robimy w tej klinice, w ktorej przyjmuje nasz lekarz urolog wiec zadzwoniłam do Niego z zapytaniem czy od razu możemy i o Niego "zachaczyc", bo umówieni bylismy na marzec.
Na usg brzuszek i wszystko ok, ale nerka urosła :( Doktor od razu wypisał nam skierowanie do siebie na oddział i dalej się potoczyło...

Tak wiec gdybym nie sprawdziła tego brzuszka to do marca byśmy nie wiedzieli, że nerka szaleje ...

Na dowód tego, że cholerstwo nie daje żadnych objawów dodam, że 3 dni przed szpitalem zrobiliśmy Liwii pełną morfologię, poziom kreatyniny ( odpowiada za pracę nerek), badanie moczu i wyniki książkowe ...
« Ostatnia zmiana: 12 lutego 2017, 12:53 wysłana przez loona »

Offline ciriness

Ilonka strasznie mi przykro :( mam nadzieję że najgorsze obawy się nie potwierdza :(

Dałaś mi kopa i zapisałam Kubę do nefrologa, też rok nie byliśmy a ostatnio skarży się na brzuszek :(

Offline loona Kobieta

No właśnie sie zastanawiam czy nie skonsultować się jeszcze z jakimś nefrologiem ... ufam naszemu dr i wierzę, że dobrze nas prowadzi, ale to jednak urolog, a nie nefrolog ... Za tydzień będę się widzieć z kuzynem, który też jest urologiem i zapytam co radzi.
Tylko u nas jest dodatkowo taki problem, że obie nerki pracują prawie równo po połowie - czyli tak jak powinno być tyle, że prawa dużo wolniej filtruje i przez to rośnie bo ten mocz ją rozdyma ... nie ma przewężenia, nie ma żadnych blokad ani przeszkód stąd wniosek dr, że genetycznie jest spartolona i trzeba obserwować co z nią dalej będzie ...
« Ostatnia zmiana: 12 lutego 2017, 13:04 wysłana przez loona »

Offline malgosiask Kobieta

Loona- dr Zimoń. Idźcie do niego.

My byliśmy w styczniu w poradni nefr ale od nowego roku zmieniły się tam standardy i teraz na usg musimy do szpitala się zapisywać...
My mamy kontrole co pół roku i z nerką jest ok. Oby u Was było też ok. Trzymam kciuki.

Offline loona Kobieta

Właśnie o nim słyszałam. Dzięki Małgoś.

Offline sylwiq Kobieta

A ja mam wizyte patronazowa i bede zebrac dr o skiero na usg brzuszka i usg przezciemiaczkowe..
To powinno byc w pakiecie noworodkowym... a o wszystko trzeba sie prosic ...

Ilona przykro mi ale ciesze sie ze intuicja nie zawiodla :*

Offline malgosiask Kobieta

Sylwia, od usg przezciemiączkowego najlepsza jest Dudarenko. Na Wojciecha robi, tzn w 2011 robiła ;)

Offline emm-a Kobieta

usg przezciemiaczkowe to jest to samo co usg mozgowia?

Offline loona Kobieta

Dudarenko nadal jest na Wojciecha. My tylko do Niej chodzimy na usg. Liwia już Ją zna i się nie boi. W Diagnozie na Felczaka przyjmuje. Wizyta 100 zł.
Teraz w szpitalu też Ona Liwii urografię robiła.
« Ostatnia zmiana: 12 lutego 2017, 13:34 wysłana przez loona »

Offline emm-a Kobieta

oooo wyczytałam w necie, ze tak :-) w Policach wszystkie noworodki mają to badanie, u nas i Klara miala i Domisia; usg brzuszka nie mają :-/

Offline sylwiq Kobieta

Dzieki - znam ta dr tylko nie wiem skad.ale na bank cos robila sebie...
Tylko ze ja dostane skiero do poradni na pomorzanach.. wtedy od razu majac skiero bede mogla przyjsc we wtorek z malym... a mi zalezy na czasie.
Jaki argument moge podac aby dostać skiero na usg brzuszka?
Na przezciemiaczkowe mam.. maly mial przedglowie.. tylko co na ten brzuch? Nasza dr nie daje od tak..

Offline anulla_p Kobieta

Powiedz, że mały mówi że go brzuszek boli. Jak się będzie zastanawiać to spytaj czy o profilaktyce słyszała.

Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Offline sylwiq Kobieta

Niestety chyba mam argument.
Wczoraj na wojciecha robiłam dzieciom morfologie i crp.
No i morfologia u mlodszego pokazala maloplytkowosc. Na forach pisza ze jesli reszta w morfologi ok to zrobic usg brzucha. :/
Oby.to byla przyczyna przebytej infekcji a nie nic wiecej :( ale stresa juz mam..

Offline lusi251 Kobieta

dudarenko chyba tez w medicusie jest na bramie. tam do niej chodzilam z malymi sprawdzac brzuszki

Offline selena Kobieta

Sylwia, no własnie nie za wczesnie po infekcji badania robilas? Nam pediatra zawsze każe odczekać sporo.

Offline izulek Kobieta

Ania,  mam koleżankę która właśnie mówila dwa tygodnie temu że zmarła jej bratowej bratowa czy szwagierka czy jakoś tak,  wiek,  przyczyną wszystko się zgadza,  właśnie jakoś 2 tyg temu. Więc to chyba a ta sama osoba. Koszmar :(
U nas małemu na suchy duszacy kaszel pomaga tylko nebud,  jak to zgłosiłam moje alergolog to mnie zjechala że po co mu to daje,  że są bardziej naturalne sposoby zwalczania kaszlu u dziecka a nie odrazu steryd.....

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 1
  • data ślubu: 2006-10-07

Offline sylwiq Kobieta

Selena dr mi kazala robic crp i morfologie.
Ale ze sie martwilam to pojechalam na dyzur  nocny wyjasnilam po krotce co jest grane i jestem spokojna i czekam na jutro zeby z nasza dr sie skontaktowac.

Offline MARTKA Kobieta

Jaka lalkę dla siedmiolatki?
Synek pytał klezanki co chce na urodziny to powiedziala, że lalkę . Pytam jaka, a on  do mnie mówi:  to nie wiesz mamo jaka?!?! Przecież też byłaś dziewczynka!

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Najprościej Barbie. Lila miała teraz fazę na agentki zamiennie z syrenami