e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach  (Przeczytany 1502349 razy)

Offline izulek Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 30.08.2008
Mucosolvan jest na recepte, ja wlewam sol, ze 2-3 ml i nia inhaluje mlodego

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
sol fizjologiczna - takie ampulki bez recepty.
Mucosolvan jak izulek napisala, na recpete, ale musle, ze ci pediatra bez problemu przy okazji wypisze.

Jak nie masz Mucosolvanu ostatnio jagodka pisala o jakieś mgielce do inhalacji, jest bez recepty.
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline izulek Kobieta

• Chuck Norris
ta moja to taka zwykla sol fizjologiczna, nawet nie ma informacji o zadnym stezeniu....

Offline ela Kobieta

• Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 13.08.2005

Dziewczyny nie wychodźcie z założenia że jak ktoś jest bliski/dobrze znany to nie zrobi krzywdy waszemu dziecku bo może zrobić i to się dzieje i jest można powiedzieć na porządku dziennym

Zgodzę się w 100 %
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline ejotek Kobieta

• Chuck Norris
    • odliczam :)
  • data ślubu: 03.10.2009
dziewczyny czy któraś z Was używała może takiego fotelika - Cybex Pallas 2 Fix Isofix
albo poprzednią wersję?
bo poszukujemy i ten nas zainteresował póki co

Offline chiquita_84

• Chuck Norris
Dziewczyny mam wielką prośbę. Te co zaglądają do mojego wątku wiedzą że z dnia na dzień straciłam pracę. Teraz staram się otworzyć coś swojego, ale najpierw muszę dostać dofinansowanie, a do tego potrzebuję waszej pomocy i tzw analizy rynku :)

Proszę wypełnijcie ankietę. Zajmie wam to chwilę bo jest zaledwie 15 pytań, a bardzo mi pomożecie.

<a id="surveyLink" href="http://webankieta.pl/ankiety/woc3aopeaipm" target="_blank">Proszę o wypełnienie ankiety[/url]

Offline chiquita_84

• Chuck Norris
oczywiście nie ten link wkleiłam  ::) ten powinien działać po kliknięciu

Proszę o wypełnienie ankiety

Offline dziubasek Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: .:25.08.2006:.

Offline chiquita_84

• Chuck Norris
dziękuję dziubasku :-*

Offline b@by Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 15.08.2009
ja tez wypelnilam-powodzenia Marta :D

Offline b@by Kobieta

• maniak
dziewczyny Natan juz chyba od 2m-cy nie chce jesc obiadkow :(
Na poczatku jeden dzien jadl drugi nie, ale od jakis 3 tyg w ogole nie chce ich jesc, nie wazne czy to gotowy sloiczek czy sama mu cos ugotuje :-\ owoce wcina o kazdej porze dnie i nocy, kaszki i mleko tez chetnie je, tylko te obiadki... nie chcial go karmic 'nieswiadomie', ale teraz juz jestem powaznie zaniepokojona tym i jak mlody tylko czyms sie zajmie to staram sie mu zapliokowac warzywka z mieskiem do buzki
dodam, ze z 2 tyg, wyszla mu lewa  gorna dwujka a dzis prawa jedynka (ma co drugi zab ;D) myslicie ze to od zebow?

Offline ika3w Kobieta

• Ilona
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 23.08.2008r
Całkiem możliwe, że to przez ząbki. A w jakiej formie mu dajesz ten obiadek, może spróbuj zmiksować wszystko na papkę, bo może kawałki go urażają w dziasła?

Gabiś

• Gość
Marta poszlo :)
b@by mój AMciek nie jadł obiadów przez 5 mcy !! nie tknąl i tyle... podsuwałam, próbowalam, nie wciskalam... W końcu polubil JEDEN słoiczek ! losoś z ziemniaczkami Hipp. Więc jadł ten słoiczek codziennie.... a potem zaczęłam ten słoiczek mieszać z moimi zupkami i je... ale abiadek musi byc idealną papką inaczej nie tknie. Wszystko inne je ładnie w kawałkach ale warzyw i mięsa nie...

Offline vonka

• Chuck Norris
  • data ślubu: 2008
ankieta wypelniona  ;)

z jedzeniem nie pomogę bo to dopiero przed nami  ;D

Offline Zaneta_81 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 7.07.2007
ankieta poszła.

b@by, no to witaj w klubie  :-\
mój Dawid identycznie, nie je obiadków, no za chiny mu nie wcisnę  :-\
próbowałam wszytkiego, wezmie łyżkę i jak poczuję, że to nie deserek to nie ma opcji żeby zjadł drugą łyżkę...no masakra...
miksowałam na papkę, słoiczki rózne były probowane i nic...mój nawet kanapeczek nie chce  :-[

praktycznie jest na samych owocach i moim mleku...tego nigdy mu dosyć  ::)

Dzieci się nie wychowuje, dzieciom daje się przykład...

Offline pamela Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 05.09.2009
a moze przestancie dawac te deserki, ciasteczki, chrupki jezeli dajecie hmm moj tak mial nieraz jak nie chcial zjesc obiadku, nie dawalam nic przekasek dopoki nie zjadl obiadu, no ale to rzadko sie zdarzalo, bo z reguly zjada normalnie, nieraz wiecej nieraz mniej, zalezy od dnia.

Offline ziomaleczka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 12.09.2009
Ankieta wypełniona :)

Offline martusia83 Kobieta

• uzależniony
ankieta poszła

Ja nie pomogę w kwestii jedzenia bo Wiktor bez problemu wsuwa wszystko słoiczki, robione zupki, deserki, kaszki czy kanapki. Oczywiście czasami ma dzień gorszy ale też się nauczyłam, że jeśli chce żeby zjadł cały słoiczek to nie mogę mu dać wcześniej deserku lub coś do przekąszenia musi być głodny wtedy wsunie cały, a jak sobie już coś wcześniej zje to wtedy zaczyna marudzić podczas jedzenia i zje całego.

A ja mam pytanie bo od jakiegoś czasu mam problemy z Wiktorem podczas zasypiania i nie przesypia jak wcześniej całej nocki. Wyglądało to wcześniej tak, że jak go karmiłam przed spaniem to już było widać, że usypia, trochę go utuliłam odłożyłam do łóżeczka i zasypiał bardzo szybko i spał całą noc. Teraz wygląda to tak, że zje z jednej piersi z drugiej i niby już usypia, czasami nawet zaśnie przy cycu ale jak tylko go wezmę żeby odłożyć do łóżeczka to jest okropny płacz, w łóżeczku też płacze, próbuję go uspokoić w końcu jak go zostawię to popłaczę jeszcze chwilę i zasypia. Póżniej obudzi się gdzieś tak o 2/3 w nocy, dostawię go ale jak tylko przestaje ciągnąc pierś to płacze. Zrobiłam mu mleko wypił jakieś 160ml i się uspokoił i zasnął. Więc stwierdziłąm, że pewnie już nie mam tyle pokarmu, że może mu nie wsytarcza, nie do końca się najada wieczorem dlatego ma problem z zaśnięciem i budzi się w nocy na jedzenie.
Wczoraj dałam mu wieczorem po moim karmieniu piersią melko i wypił jeszcze 160ml więc byłam pewna, że nie najadał się i pewnie teraz jak dostał mleko to prześpi noc. A wyglądało to tak, że znowu obudził się o tej samej porze z płaczem więc dostawiłam go, później jeszcze podałam mleko znowu wypił jakieś 160ml i poszedł spać. Więc teraz już sama nie wiem czy poprostu teraz ma jakiś taki okres i potrzeba mu tyle jedzenia, że zjadł tyle wieczorem a mimo tego w nocy było to samo i jadł znowu. Nie chcę go przekarmiać i niby w nocy nie powinien już jeść ale jak mi płacze i uspokoja się jak zje to widocznie mu potrzeba. Zastanawiam się czy w takim wypadku jest jeszcze sens karmić go piersią jak i tak dopajam go mlekiem.

Ale mi tasiemiec wyszedł  ::)

Gabiś

• Gość
Pamela u mnie efekt byl taki że jak o 11.30 je zupę i nie zjadl to do 18 go pzretrzymalam i zupy i tak nie tknął ;) Ale był tak glodny że kaszy zjadł 250g i bolał go brzuch wiec wył przez 1h....

Offline ela Kobieta

• Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 13.08.2005
Dziewczyny trzymajcie się tematu .
Otworzyłam nowy wątek odnośnie problemów z rezerwacją

http://forum.e-wesele.pl/index.php?topic=25963.msg1609755;topicseen#msg1609755
« Ostatnia zmiana: 5 listopada 2011, 16:37 wysłana przez ela »
To, że się uśmiecham, śmieje i żartuje jak zawsze nie znaczy, że u mnie jest zajebiście. Ja po prostu nie lubię pokazywać, że jest mi bardzo źle. -

Offline Daruda Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 20.06.2009
A oto mój ROCZNIAK!!!!

Offline Fasolek Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 14.08.2009
Pamela, ja tak kiedyś Maxa przetrzymałam i dziecko się na mnie obraziło, że jak mu kolację chciałam dać to nie zjadł, tylko tak pacną ręką w miskę z kaszką, że mi zawartość na głowie wylądowała, spłynęła na twarz i za dekolt ;) Wtedy myślałam, że dziecko rozerwę na strzępy, ale dziś tylko się śmieję ;)

A ja mam pytanie też. Mamy karmiące piersią- gdy zaczęłyście rozszerzać dietę malucha, to automatycznie zaczęłyście dopajać? Bo ja póki co Leosiowi  nie daję nic, a widzę że kupka taka twardsza mu się zrobiła i zaczął stękać. Jak dopajać to myślicie że mogę spróbować z kubka niekapka już? Leon nie tknie butli (próbowałąm 4 firm i mąż już niemalże nawrzeszczał, że wydaję kasę bez sensu ;) ) żadnej. I poza tym to ile Wasze dziecko zjadało na obiad? Ja pamiętam że Max to ledwie w siebie mały słoiczek, 125 gr mieścił. A Leon dziś zjadł 2 małe słoiczki, z czego jeden z mięskiem i do tego doprawił się cycem solidnie i spał potem 3,5 godziny... Jak on tak dalej będzie jeść to mnie niedługo zje :P

Offline martusia83 Kobieta

• uzależniony
Daruda filmik super i fajnie dobrane piosenki, ta piosenka Bryana Adamsa super dobrana i zaczyna się w takim odpowiednim momencie, niby tyle razy słyszałam tą piosenkę ale dopiero dzisiaj na nią spojrzałam pod innym kątem i bardziej się wsłuchałam w słowa. A tak na marginesie to Wy jesteście tacy szczupli, a Alanek to taki klusio, taki śliczny klusio ta jego buzia bardzo urzeka przynajmniej mnie :P

Fasolku ja jak zaczełam karmić Wiktora słoiczkami to też na początku nie dopajałam ale też od razu dało się zauważyć, że kupki stały się bardziej zbite więc zaczełam mu podawać picie, później jeszcze pojawiły się problemy z zaparciem więc już w ogóle dużo dawałam mu do picia. I jeśli Ci nie chce pić z butelki to spróbuj mu dać z niekapka może akurat to mu się bardziej spodoba.
Na początku Wiktor zjadał tylko kilka łyżeczek ale chyba gdzieś tak po tygodniu to już zaczął wsuwać cały słoiczek taki 125gr czasami też jeszcze potrafił popić cyca ale dopiero od jakiś 2 m-cy zje taki większy 190/200gr

Offline b@by Kobieta

• maniak
moj Mlody je drugie sniadanko (kaszka) 10-11 a obiadek 14-15, z reguly ma 4h przerwy,a w miedzy czasie nic nie dostaje do jedzenia
dopiero poznej okolo 17-17.3 dostaje podwieczorek.. no nic bede probowac dalej

Gabiś

• Gość
b@by spróbuj zrobić taki myk - u mnei to podzialało ;) że o tej 11 zamaist 2 śniadania dasz zupkę. Ja tak zrobiłam i od tamtej pory chłopcy nie jedza 2 śniadania tylko od razu zupę a potem o 13-14 drugie danie.

Offline chiquita_84

• Chuck Norris
Pamela, ja tak kiedyś Maxa przetrzymałam i dziecko się na mnie obraziło, że jak mu kolację chciałam dać to nie zjadł, tylko tak pacną ręką w miskę z kaszką, że mi zawartość na głowie wylądowała, spłynęła na twarz i za dekolt ;) Wtedy myślałam, że dziecko rozerwę na strzępy, ale dziś tylko się śmieję ;)

A ja mam pytanie też. Mamy karmiące piersią- gdy zaczęłyście rozszerzać dietę malucha, to automatycznie zaczęłyście dopajać? Bo ja póki co Leosiowi  nie daję nic, a widzę że kupka taka twardsza mu się zrobiła i zaczął stękać. Jak dopajać to myślicie że mogę spróbować z kubka niekapka już? Leon nie tknie butli (próbowałąm 4 firm i mąż już niemalże nawrzeszczał, że wydaję kasę bez sensu ;) ) żadnej. I poza tym to ile Wasze dziecko zjadało na obiad? Ja pamiętam że Max to ledwie w siebie mały słoiczek, 125 gr mieścił. A Leon dziś zjadł 2 małe słoiczki, z czego jeden z mięskiem i do tego doprawił się cycem solidnie i spał potem 3,5 godziny... Jak on tak dalej będzie jeść to mnie niedługo zje :P

Ja próbowałam dopajać ale moje dziecko nie chciało. Myślę że jeśli ma problem z kupą to możesz spokojnie próbować mu w niekapku (albo kubku lovi - nie zaburza ssania) podawać co tam uważasz za stosowne do picia.

Nikola w okolicach 6 miesięcy (wtedy miała rozszerzaną dietę) zjadała około 70gr, czasem 125 gr ale ona była na maksa cyckowa

Offline b@by Kobieta

• maniak
Gabis probowalam i o 11 i o 17 zadna pora nie jest dobra na obiad ;)

Gabiś

• Gość
b@by     no to przeczakaj ;D podsuwaj, próbuj ze smakami. W końcu mu posmakuje. Mój też był uparciuch a teraz wcina 200g zupy. Od jakiegoś miesiąca dopiero. Wczesneij zaciskał usta i było nie...

Offline chiquita_84

• Chuck Norris
Udusicie mnie  :D

Posądzono mnie o feminizm i nobilitację macierzyństwa dlatego też powstała osobna ankieta dla tatusiów
ankieta dla tatusiów

Jeśli wasi mężowi byliby tak uprzejmi i poświęcili chwilę na odpowiedź na kilka pytań byłabym im bardzo wdzięczna :)

Offline ada1988 Kobieta

• Chuck Norris
    • RELACYJKA :) ZAPRASZAM :)
  • data ślubu: 04.09.2009
w kwestii żywienia to ja na bank nie pomogę bo my sami chyba pomocy potrzebujemy