e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach  (Przeczytany 1771082 razy)

Offline kurczaczek83 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 24.12.04
Wszystkiego najlepszego dla corci

Offline _patka_ Kobieta

• Chuck Norris
Już 4 stale zęby?  :o Antoś jeszcze ani jednego, nawet mu się żaden nie rusza  ::) LEGO uwielbia dalej, buduje, ale zaczął też malować, lubi się uczyć, chociaż w przedszkolu za wiele nie mają takich zajęć, ale już niedługo zerówka więc będzie tego coraz więcej. Jest kochany ale wygadany też jest, po mamie  ;D :D

Offline ada1988 Kobieta

• Chuck Norris
    • RELACYJKA :) ZAPRASZAM :)
Adasiowi pierwszy  zab wypadł  w 1 klasie dopiero  ;)

Offline _patka_ Kobieta

• Chuck Norris
Czy to prawda, że skoro dZiecko późno dostało pierwszych zębów to będą też późno wypadać?

Offline ada1988 Kobieta

• Chuck Norris
    • RELACYJKA :) ZAPRASZAM :)
Myślę  ze nie ma to na reguly.
Adas dostal pierwszego zęba normalnie jak mial 6 miesięcy  a widzisz pierwszy mu wypadl dopiero jak mial 7 lat gdzie koledzy z przedszkola mieli juz dawno pojedyncze zeby stale.

Offline anulla_p Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 27-06-09
Niby nie ma reguły ale u nas się sprawdziło. Młoda pierwsze zęby miała dopiero na roczek czyli można powiedzieć, że bardzo późno. Dwa tyg. temu straciła dopiero mleczaka więc też późno. U nas ta teoria się potwierdza.

Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Offline vonka

• Chuck Norris
  • data ślubu: 2008
Mój ma dwa stałe, reszta mocno się trzyma ale faktycznie zęby zaczęły mu iść bardzo późno.
Muszę wybrać się z nim do dentysty bo zaczyna robić mu się szparka między 1 a 2  ::)

Offline dmonik44 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 19.06.2010
Natalii późno wyszły, a nie ma już 3 mleczakow i kolejny się rusza. Ma dwa stałe na dole.
Natalka 4.11.2012

Offline anka332 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 2009-09-05
Paweł miał żeby pierwsze w wieku 5 miesięcy i ani jeden się nie rusza

Offline Daruda Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 20.06.2009
Vonka z przerwą między zębami musisz czekać na wszystkie stałe. Alan ma pomiędzy jedynkami, ciekawa byłam czy będzie miał aparat, ale to jeszcze trzeba czekac.
U nas teoria też się potwierdziła, późno mleczaki i późno stałe.

Offline _patka_ Kobieta

• Chuck Norris
Antkowi właśnie jedynka zaczęła się ruszać  :D

Offline anulla_p Kobieta

• Chuck Norris
Vonka z przerwą między zębami musisz czekać na wszystkie stałe.
Dokładnie tak, odpuść sobie tego dentystę. Najprawdopodobniej szczęka mu akurat urosła i wygląda jak by była szpara. To wszystko jest bardzo plastyczne i zmienia się z tygodnia na tydzień.

Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Offline izulek Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 30.08.2008
U nas też się sprawdziło. 3,5 mca pierwsze ząbki, 4,5r. Wypadł 1 mleczak. Aktualnie ma uzębienie 10-11 Latk, tak powiedziała mi dentystka

Offline japcio Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 2009
Kontrolujcie regularnie zęby dzieci. U nas okazało się, że nie ma miejsca na stałą trójkę. Pewnie wyszłaby bokiem. A tak Młoda nosi już aparat, żeby zrobić miejsce na ząb. Przerwę też ma między jedynkami i aparat też ma na to pomóc.

Offline justyna85 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 01.08.2009
U Nadii dużo dzieciaków ma już stałe a ona ciągle pyta kiedy jej się zacznie ruszać ;p

Offline japcio Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 2009
Moja Karola zaraz skończy 6 i nadal ma mleczaki.

Offline sylwiq Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 23 czerwca 2012 ! <3
Seba mial pierwszy zab pozno po roku chyba.
A teraz w sierpniu skonczy 6 lat i 3 mu sie ruszaja

Offline lusi251 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 28 04 2012
Akurat widziałam dziś w albumie: pierwszy ząbek wypadł Klaudii w zeszłym roku w lipcu więc miała niecałe 5,5roku

Offline vonka

• Chuck Norris
Nas kontrola nie ominie ponieważ nie byliśmy prawie rok u dentysty
ale z zębami u Patryka kompletnie nic się nie dzieje,
wszystkie zdrowe bo sprawdzamy w domu

na stałe czekamy dalej, dzieci w jego klasie już nawet 1 mają a u nas cisza  ;D

Offline .caril.

• Chuck Norris
  • data ślubu: 22.08.2009
Tosi pierwszy ząb wypadł chwilę po 5 urodzinach i leciało lawinowo. Od siódmych urodzin ma 8 stałych zębów. Teraz rusza się pierwsza czwórka.
6m. miała gdy pojawił się pierwszy ząbek.

Na noc zakłada już aparat ortodontyczny z blokadą na język (ze względu na górne jedynki, które nim wypychała), więc polecam kontrolę u ortodonty w momencie pojawiania się stałych zębów. My dodatkowo byliśmy też u logopedy.

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
Tosi pierwszy ząb wypadł chwilę po 5 urodzinach i leciało lawinowo. Od siódmych urodzin ma 8 stałych zębów. Teraz rusza się pierwsza czwórka.
6m. miała gdy pojawił się pierwszy ząbek.

Na noc zakłada już aparat ortodontyczny z blokadą na język (ze względu na górne jedynki, które nim wypychała), więc polecam kontrolę u ortodonty w momencie pojawiania się stałych zębów. My dodatkowo byliśmy też u logopedy.

Ja byłam u 3 ortodontów i każdy mówił, co innego....zaufałam matczynej intuicji i nie dałam Zuzi aparatu przed wyjściem zębów stałych.
Bo ortodonta chciał jej dac aparat na mleczaki.
Jak zwykle intuicja nie zawiodła. Kiedy pojawiły się zęby stałe, zgryz jej prosty, żeby super.

Za to sama muszę założyć wkładkę na noc bo okazało się, że mam bruksizm.

"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline .caril.

• Chuck Norris
  • data ślubu: 22.08.2009

Szczęka też rośnie i nawet jeśli pierwszy stały ząb nie ustawił się prosto to jeszcze może się to zmienić.
My poszliśmy kiedy miała górne jedynki i dwójki, ale Tosi koleżanka poszerza łuk aparatem już od pierwszego stałego zęba.

Offline Justys851 Kobieta

• Chuck Norris
U nas też ortodonta zaliczone bo Karolowi wyszedł stały ząb za mleczkiem. Mimo że mleczak nie wypadł.
Zlecił wyrwanie jedynek i dwójek.
Miał wypychać tego stałego językiem.
Ładnie się wstawił w pierwsza linię ząb
I z aparatem też mamy czekać póki stałych nie będzie .

Offline nadzieja

• Chuck Norris
Co dentysta to inna teoria. U nas tez przeróżne.
Najważniejsze to kontrolować zęby nawet jak wydaje nam się, że zdrowe „na oko”.
U nas teoria, ze późno mleczne późno stałe sprawdziła się we wszystkich przypadkach.
Kamil VIII.2008  Kaja VII.2011  Klara IX.2013      http://forum.e-wesele.pl/index.php?topic=48945.new

Offline vonka

• Chuck Norris
U nas jedynka jest krzywa,
stały ząb wypycha mleczaka
moje kochane dziecko wygląda przezabawnie  ;D

Offline maggi-80 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 19-06-2010
My mamy od roku aparat. Ale to dlatego, że młody ma stałe zęby, a nadal bierze kciuka do buzi  ::)

Offline nadzieja

• Chuck Norris
U nas jedynka jest krzywa,
stały ząb wypycha mleczaka
moje kochane dziecko wygląda przezabawnie  ;D
Kaja jak rekin. prawie wszystkie jedynki były podwójne, też wyglądała przezabawnie. Teraz pora na dwójki.
Kamil VIII.2008  Kaja VII.2011  Klara IX.2013      http://forum.e-wesele.pl/index.php?topic=48945.new

Offline _patka_ Kobieta

• Chuck Norris
Zgubiliśmy już dwie dolne jedynki :)

Offline Madzia85 Kobieta

• zapaleniec
  • data ślubu: 19-07-2008
Błagam dziewczyny, pomocy!!
Nie wiem już co robić. Od jakiegoś miesiąca Jula walczy ze spaniem. Jest mega zmęczona, już prawie śpi i nagle wrzask jakby ją ze skóry obdzierali, płacz i wyrywanie się , zmiana pozycji - byle tylko nie usnąć. Próbowaliśmy przejścia na jedną drzemkę ale to samo. Niezależnie jak długi czas czuwania. Dziewczyny zawsze usypialismy na rękach. I było ok. A teraz pokazuje że chce na łóżko, po położeniu zaczyna szaleć, bawić się , gadać itp. Jak biorę na ręce od razu meeega płacz. Jak próbuję położyć j przytrzymać przytulając się do niej to to samo. Nie mam siły już lulac na rękach, w dodatku chodząc z nią. Jest już ciężka. Zuza usypia bez problemu , zwykle na łóżku, czasami na ręku. Jedynie przy ubieraniu, rozbieraniu, myciu się po dworzu itp jest krzyk i wyrywanie się. Czy to wszystko normalne!!? Czy ja coś źle robię. ?

szczęśliwa żona

Offline anulla_p Kobieta

• Chuck Norris
Jak sprawdzisz sobie skoki rozwojowe w 2 roku życia dziecka to w wieku Twoich córek jest akurat jakiś skok i to nawet dość długi. Może jedna przechodzi w miarę spokojnie, natomiast druga nadrabia z nawiązką. Jak moja młoda była mniej więcej w wieku twoich to miałam podobnie. Też musiało być lulanie bo inaczej nie zasnęła, był ryk, histeria i koniec. Zabij mnie - nie pamiętam jak długo to trwało z jednym jednak wyjątkiem. Nigdy nie dałam się wkręcić w chodzenie, nigdy. Siadałam sobie wygodnie na łóżko, kładłam ją na swoje kolana, tak żeby ręce mi nie odpadły i tak sobie ją bujałam. Nie góra dół a tak jakby na boki. Nie wkręcaj czasem sobie, że robisz coś źle tylko zwyczajnie musisz znaleźć na nią sposób.