e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach  (Przeczytany 1464896 razy)

Offline Justys851 Kobieta

• Chuck Norris
Tak boli, nie swędzi tylko boli

Offline vonka

• Chuck Norris
  • data ślubu: 2008
Pierwsze skojarzenie to osa ale może komary ją pogryzły?
Tak jak pisałam - jestem "uczulona" na wszystko co gryzie - zaraz wdaje mi się zakażenie
w ubiegłym roku pogryzły mnie komary, jeśli tego nie drapałam było ok, ale czasami potrafiłam obudzić się w nocy drapiąc się przez sen i wyglądało to podobnie i pamiętam, że później właśnie bolało (rumień i obrzęk)
w tym roku byłam zabezpieczona - w oknach siatki, na polu wieczorem w użyciu off i tym podobne 
pierwsza pomoc to była przekrojona cebula i smarowanie takiego miejsca (zalecenie lekarza rodzinnego)

ale to jest moje gdybanie i przypuszczenia

Offline monijane Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 29.08.2009
Jeśli po fenistilu nie przechodzi, to pewnie wiesz, że wizyta u lekarza jest nieunikniona...
Moje Szczęścia :-)
On 2011
Ona 2015
On 2017

• Chuck Norris
Byłam na nocnej opiece
Lekarz sam nie wiedział co to, bardziej że poparzone niż uczulenie....
Tak jakby coś miała na ręce inna zgięła....
Kazał psikac panthenolem i jak nie przejdzie tondo rodzinnego

Offline anulla_p Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 27-06-09
Wygląda jak poparzenie od jakieś rośliny

Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Offline madziatko Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 03.07.2010/31.07.2010
Justys i jak Mała?

Offline vonka

• Chuck Norris
  • data ślubu: 2008
Justys851 co u Was? jak Łucja?

• Chuck Norris
Dzięki że pytacie
Na szczęście się goi , ma opatrunek zrobiony z plastrów aqua gel i jest poprawa. Faktycznie musiała się czymś poparzyć, w niedzielę byliśmy w Ostrawie na dniach NATO i tam szło się przez las , w niektórych miejscach było tłoczno, kałuże i o gałęzie zahaczalismy więc myślę że gdzieś tam
A to na brzuchu to raczej jakaś alergia bo to inaczej wyglądało bi w sumie po frnistilu , Wapnie i zyrtecu znikło prawie już.

Offline masumi85 Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 08.09.2007
Justyna to dobrze że z małą już ok.
Kubuś 10.10.2008,          Kacperek 09.07.2010        Aleksander 11.10.2013

Offline tete Kobieta

• "Nikt nie lubi samotności. Ja tylko nie próbuję się z nikim na siłę zaprzyjaźniać. To prowadzi do rozczarowań."
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 2.06.2007
Nikt nie lubi samotności. Ja tylko nie próbuję się z nikim na siłę zaprzyjaźniać. To prowadzi do rozczarowań.

Offline anka332 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 2009-09-05
Dominik od jakiegoś miesiąca robi rzadkie kupy. Czasami jedną dziennie czasami dwie a czasami rzadnej. Biegunka wg mnie to nie jest ale kupy takie wylewające się z pieluszki a jak robi na kibelku to słychać że robi i leci taka ,,woda,, zachowuje się normalnie. Je normalnie czyli wszystko i dużo. Co mu mogę podawać? Iść do pediatry? Zębów wychodzących nie widzę chociaż cały czas czekamy na 3

Offline ciriness

• Chuck Norris
  • data ślubu: 11.09.2010
Aniu może zacznij od probiotykow a jeśli nie pomoże to lekarz

Offline anka332 Kobieta

• Chuck Norris
Aniu może zacznij od probiotykow a jeśli nie pomoże to lekarz
no wlasnie od wczoraj podaje ale narazie bez zmian poczekam chyba do konca tygodnia i pojde do pediatry.

Offline anulla_p Kobieta

• Chuck Norris
Od wczoraj to za mało. Zrób dokładnie tak jak napisałaś, podawaj a jak nic się nie zmieni to lekarz.

Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Offline lusi251 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 28 04 2012
moja starsza cora pare tygodni temu zaczela co jakis czas mowic ze boli ja prawe oko. dopytywalam czy moze jednak glowa/ucho itp obserwowalam no ale nie pokazuje na oko i nawet kiedys chciala gasic swiatla i isc wczesniej spac 'bo boli ja oko'. Wiec poszlysmy do lekarza GP. Lekarka zajrzala do uszu, gardla, do oka tez takim 'cynksem ze swiatelkiem' no i stwierdzila ze dla niej nic tam podejrzanego nie ma. don oka wyglada ok, ale dla wlasnego komfortu poleca isc do optyka ktory ma lepszy sprzet zeby to oko w srodku obejrzec.
No dobra. dzwonimy do sieciowki specsavers (cos jak w polsce vision express) - nie robia badac dzieciom. chyba ze z polecenia pielegniarki srodowiskowej, z odpowiedniego centrum (w zaleznosci od adresu, pod kogo tam podlegamy). Inny zaklad optyczny mial ta sama spiewke.
no ok, zadzwonilam, umowilam sie. bylysmy wczoraj. pielegniarka zrobila jej test wzroku - czytanie liter z tablicy. z tym problemu nie ma (poza tym dodatkowo poswiecila komorka i kazala jej wodzic za swiatelkiem). zapisala nas na 'liste oczekujacych' uprzedzajac ze moze to potrwac i rok bo 'corka za dobrze widzi'.
parodia. tlumacze babce ze nie zalezy mi na darmowym badaniu, tylko na badaniu w ogole, zeby sprawdzic dokladnie czy cos sie dzieje powaznego. a nigdzie nie chcieli wziac dziecka na badanie w ogole bez jej rekomendacji/listu czy czegos tam.
chyba zalapala moje poirytowanie, bo dzis rano dzwonila do mnie znow - ze dzwonila do jednego z gabinetow optycznych i ze zgodzili sie ja przyjac ale to badanie bedzie kosztowac 20euro. Jak dla mnie nie ma problemu. juz sie ciesze. dzwonie tam i pytam czy oferuja komputerowe badanie wzroku: nie. nie posiadaja zadnego takiego sprzetu. aha. to jak wyglada badanie? ( btw nawet nie wspomnialam jeszcze ze chodzi o dziecko itp) ..no czytanie z tablicy, a czy lekarz oglada oko w srodku? - musi sprawdzic, - tak oglada.. a czego uzywa do tego badania? no ma taki przyrzad ze swiatelkiem..
podziekowalam..  bo to by bylo to samo co zrobila GP i pielegniarka razem wziete..
fakt, optyk prawdopodobnie (mam taka nadzieje, choc coraz slabsza)  bylby w stanie moze wiecej zobaczyc niz ogolny lekarz..
ale takie cyrki do przejscia to tylko w irlandii chyba

w takich chwilach zaluje ze nie jestesmy jednak w Polsce gdzie kazdy czlowiek moze sobie isc do lekarza, owszem odplatnie, ale jest mnostwo opcji do wyboru, rozne technologie i mozna kiedy sie chce isc i cos sprawdzic. po prostu.

musialam sie wyzalic bo trafia mnie ten system.

Offline anulla_p Kobieta

• Chuck Norris
Lusi nie popuszczaj. Moja jako okularnica od 3 roku życia widzi okulistę w szpitalu co 4 miesiące. W pewnym momencie zaczęły nam się na zdjęciach pojawiać takie odblaski w jednym oku. Nikt mnie nie zignorował, bardzo serio podeszli do tematu. Na szczęście oko tak się "układało" u nas z powodu zeza.
Żeby zbadać dno oka należy najpierw zakropić atropinę. Bez atropiny, samym światełkiem to sobie można w piwnicy poświecić. Moja ma to robione raz do roku i wówczas cała nasz wizyta w gabinecie to 20-30 min. Nie daj się spławić kochana.

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
To nie funkcjonuje na wyspach zawód: okulista?
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline Vivka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: maj 2014
Taki problem, żeby zbadać oczy?

Na NFZ u nas rzeczywiście ciężko ale na badanie wzroku prywatnie można iść praktycznie od ręki.

Offline Madzia85 Kobieta

• bywalec
  • data ślubu: 19-07-2008
Dziewczyny nie wiem gdzie spytać, więc spytam tu. Jaki kubek niiekapek polecacie? Zuzia rwie się do.naszych szklanek ale potem cała mokra jest. I jak z rozszerzeniem diety,  w sensie słoiczek, gotować? Jak.gotować to skąd warzywa?

szczęśliwa żona

Offline MARTKA Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 02.08.2008.
Ja miałam kubek lovi 360 byl świetny.  Nie gotowałam,  kupowałam słoiczki,  ale nie kazdy, czytalam skład.

Offline kobietka Kobieta

• maniak
Lovi360 był najlepszy.

Offline anulla_p Kobieta

• Chuck Norris
Podpiszę się pod tym lovi 360. Świetny kubek :Zakochany:

Offline elemelka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 24.07.2010
Ania ja bym dała probiotyk ale typu enterol i wtedy zobaczyła czy pomaga

Offline monijane Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 29.08.2009
Dokładnie, probiotyk ale "drożdżowy" a nie "bakteryjny".
lusi musisz być w takim razie wytrwała, bo być może jej coś utknęło w tym oku, a być może jakiś stan zapalny jest. Powodzenia.
Moje Szczęścia :-)
On 2011
Ona 2015
On 2017

Offline anka332 Kobieta

• Chuck Norris
Daje mu już od kilku dni i jest już lepiej szału jeszcze nie ma ale pomaga.

Offline Madzia85 Kobieta

• bywalec
Dziękuję dziewczyny,  zamówiłam lovi. A powiedzcie jak Wy robiłyście że swoimi dziećmi jeśli chodzi o sen i posiłki? Pilnowałyście godzin, czy jadły kiedy chciały? Moje panny są na mieszanym, ale jednak głównie butla. Od ok miesiąca przesypiaja całe noce. Kąpiel ok 19-19.30 i mleczko. Śpią od ok 20 do  czasami 4 a czasami 5 lub 6-7. Jak wstają dostają jeść. I potem są schodki bo raz zjedzą ładnie czyt 120-150 a czasami 60. Raz zjedzą mi już po 2 godz a czasami i po 4 nie chcą albo właśnie tylko 60 czy 90. Przed nocą jedzą bo od 120 do 170 Zuzia a Jula to i bardzo często nie uśnie nim nie.zje.240. Śpią.w dzień też bardzo różnie. Nie wiem co.robic czy utrzymywać stałe.godziny i ewentualnie budzić czy odpowiadać na ich potrzeby. Pomóżcie bo.ja już głupiej:(

szczęśliwa żona

Offline anka332 Kobieta

• Chuck Norris
Dziękuję dziewczyny,  zamówiłam lovi. A powiedzcie jak Wy robiłyście że swoimi dziećmi jeśli chodzi o sen i posiłki? Pilnowałyście godzin, czy jadły kiedy chciały? Moje panny są na mieszanym, ale jednak głównie butla. Od ok miesiąca przesypiaja całe noce. Kąpiel ok 19-19.30 i mleczko. Śpią od ok 20 do  czasami 4 a czasami 5 lub 6-7. Jak wstają dostają jeść. I potem są schodki bo raz zjedzą ładnie czyt 120-150 a czasami 60. Raz zjedzą mi już po 2 godz a czasami i po 4 nie chcą albo właśnie tylko 60 czy 90. Przed nocą jedzą bo od 120 do 170 Zuzia a Jula to i bardzo często nie uśnie nim nie.zje.240. Śpią.w dzień też bardzo różnie. Nie wiem co.robic czy utrzymywać stałe.godziny i ewentualnie budzić czy odpowiadać na ich potrzeby. Pomóżcie bo.ja już głupiej:(
Moje dzieci potrzebowały planu dnia i jak coś odbiegalo to były nerwowe. Do tej pory Dominik ma stały plan dnia co do.minuty. nawet jak nie chce spać to leży w łóżeczku jak nie chce zjeść obiadu to i tak go distaje, a że nie zje to inna sprawa. Plan modyfikowany zgodnie z potrzebami ale pilnowanie planu dnia to u mnie priorytet. I Dominik sam wie że np. po obiedzie idziemy na spacer i przynosi buty, czy jak się zaczynają fakty to he jogurt i użytkownika stoi w kuchni i czeka

Offline Madzia85 Kobieta

• bywalec
A.jak nie zje.obiadu to potem co, kolejny posiłek o stałej porze czy wcześniej?  A jak śpi a jest pora jeść to.budzisz go?

szczęśliwa żona

Offline anka332 Kobieta

• Chuck Norris
A.jak nie zje.obiadu to potem co, kolejny posiłek o stałej porze czy wcześniej?  A jak śpi a jest pora jeść to.budzisz go?
To daje mu przegryzke a potem normalny posiłek o stałej porze. Jak śpi to max pół godziny po normalnej porze posiłki go budzę. Takie pół godzinne odchylenia robie. Więcej staram się nie. To samo było przy Pawle.
Musisz popatrzeć poobserwowac i ustalić plan dnia pod dzieciaki. Mi to bardzo ułatwiło sprawę a dzieciaki miały poczucie bezpieczeństwa bo wiedzą co będzie po czym.
« Ostatnia zmiana: 27 października 2018, 18:27 wysłana przez anka332 »

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Madzia85 Kobieta

• bywalec
Dziękuję Aniu, ehh będę walczyć dalej. Na początku było wszystko regularnie a potem jakoś się rozjechało. Bo albo któraś nie chciała jeść albo spać i ja latałam tak między nimi bo jak nie chce u taty albo u babci to u mnie to już na pewno się uda. Aż w końcu się rozjechały.

szczęśliwa żona