e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach  (Przeczytany 1501045 razy)

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
Moja Zuza na całe szczęście pierwszą plombę miała w wieku 8 lat wczesniej tylko przeglady i lakowanie stąd była przyzwyczajona do miejsca, ale mimo wszystko przy pierwszym borowaniu wycykała się i zamykala paszczę, wiec pani dentystka powiedziała jej "Zuziu, skoro mi dzis nie ufasz i nie chcesz miec otwartej buzi to ja dzis nic Ci nie zrobię. Pamietaj jednak, że robaczki w zębach siedzą dopoki ich nie wycyszcimy".
Zuza zeszla z placzem z fotela bo ona jednak chce....
Ale pani doktor byla twarda i kazała przyjsc kolejnego dnia. Wtedy Zuza bez problemu kazala szybko wyczyscic robaki ;)

Z Tymkiem mam zamiar wybrac sie pierwszy raz w tym miesiacu i juz wiem, że bedzie cyrk....
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline mon_ka98 Kobieta

• Chuck Norris
A jak już poruszamy temat dentysty dziecięcego to korzystalyscie z gazu rozweselajacego? Pierwszą plombę Franek dał założyć bez problemu, teraz w drugim zębie dziura większa i doktor najpierw wyczysciła i włożyła lekarstwo i wlasnie w trakcie borowania Franek mówił że troszkę go bolało i się biedny zestresował i już po wszystkim popłakał. W następny piątek idziemy i się zastanawiam czy nie użyć jakiejś formy znieczulenia bo nie chciałabym żeby dentysta mu się kojarzył z bólem

Najlepiej widzę, kiedy zamknę oczy...

Offline loona Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 25.08.2007r.
Nie użyłabym tego gazu ...

Offline dmonik44 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 19.06.2010
Moje dziecko jest wyjątkowe... to już wiem. Na pierwszej wizycie adaptacyjnej bylysmy jak miała 2 lata. Próbowałam oswojenia itp, itd. U samych super stomatologów bylysmy, w gabinetach z bajkami , kolorowymi czapkami. Byłem już u 7 różnych dentystów. Więcej pomysłów nie mam. Jak słyszy wiertło dostaje histerii i to jakiej  :'( zrobiłam wszystko co mogłam...
Natalka 4.11.2012

Offline kurczaczek83 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 24.12.04
Pytanie do mam, których dzieci boją się chodzić do dentysty :)

Czy Wasze dzieci towarzyszyły Wam choć raz albo dwa podczas Waszych wizyt u dentysty ?
Mój chodził ze mną i wszystko widzial.  Chodziliśmy tez na adaptacje. Jesteśmy już po jednym borowaniu i obyło się bez problemu pewnie też dlatego że dziurka była mała ale już widzę że czeka nas kolejne...
« Ostatnia zmiana: 11 lipca 2018, 12:10 wysłana przez kurczaczek83 »

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
Moje dziecko jest wyjątkowe... to już wiem. Na pierwszej wizycie adaptacyjnej bylysmy jak miała 2 lata. Próbowałam oswojenia itp, itd. U samych super stomatologów bylysmy, w gabinetach z bajkami , kolorowymi czapkami. Byłem już u 7 różnych dentystów. Więcej pomysłów nie mam. Jak słyszy wiertło dostaje histerii i to jakiej  :'( zrobiłam wszystko co mogłam...

Ja często u Zu stosowałam i stosuje do dziś terapię szokową...niestety.
Pokazuje jej zdjęcia.
Jak lała wodę z kranu jak głupia to pokazałam jej wychudzone, biedne dzieci z Afryki, które nie mają co pić i umierają.
Do dziś nie pozwala uronic kropli z kranu.

Jak nie chciala myc zebów - pokazałam jej zęby zjedzone przez próchnice ;)
A wiadomo jaki to fajny widok.

Moze spróbujesz?
Moze to mało wychowawcze ale u nas swietnie działała do dziś.

Offline dmonik44 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 19.06.2010
Próbowałam  ;) moja babcia nawet szczękę przy niej wyciągala :P żeby pokazać jak będzie wyglądała  ;) nic absolutnie nic ja nie wzrusza  ::)
Natalka 4.11.2012

Offline mon_ka98 Kobieta

• Chuck Norris

Offline monijane Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 29.08.2009
Dmonik, Twoja Gwiazda wyjątkowo wyjątkowa. Charakterna  8)
W sobotę byłamm z Agatą na pierwszej wizycie u dentysty. Spoko, jedna plamka do obserwacji i mam bardzo dokładnie myć jej górną czwórkę, no ma tam niedorozwój szkliwa. Dawid ma dwa zęby do leczenia. Oczywiście na dwóch różnych wizytach, bo wtedy dwa razy może zanurkować do magicznej szuflady pani doktor  ::)
Moje Szczęścia :-)
On 2011
Ona 2015
On 2017

• Chuck Norris
Dziewczyny polećcie dobra farbę do pokoju dzieci...

Offline Madinex Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 2012
Hej dziewczyny ze Szczecina, poszukuje dobrego pediatry, który ma wizyty domowe.  Mój 10  miesięczniak ma  aftowe zapalenie gardła, męczy się strasznie i dodatkowo dziś dostał wysypkę :( Nie wiem czy to jakaś trzydniówka czy coś innego a nasza pediatra na urlopie....

Offline loona Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 25.08.2007r.
Madinex mam wspaniałego pediatrę - dr Dzieński. Tylko, że On do domu nie przyjedzie. Ale jeśli masz zaprosić do do domu „pierwszego z brzegu lekarza” to zapakuj dziecko w auto i jedź jutro do Hahsa na Felczaka.

Nie użyłabym tego gazu ...
czemu?

No jakoś gaz i dziecko ... nie idzie mi to w parze po prostu  :-\

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 2006-10-07
Loona, ale ten gaz jest bezpieczny. Nawet przy porodzie jest stosowany, sama z niego korzystalam :)

Offline Daruda Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 20.06.2009
Mnie jakoś nie rozweselił przy porodzie

Offline marta082008 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 16.08.2008
Haha, przy porodzie to mało co jest w stanie rozweseluc :P

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
Moja kumpela też przy porodzie wzieła gaz, ale tak ją rozweselił i rozlużnił, że skurcze zanikły całkowicie :P

Offline madzia_n Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 22 sierpnia 2009
Moje dziecko u dentysty dało radę... Oczywiście wcześniej też był już ze 2 razy, ale teraz jakoś w kwietniu chyba poszliśmy na kontrolę i okazało się że trzeba plombę założyć jedną... Oczywiście białą, bo "mamo, jak będzie zielona albo niebieska, to zeby będa brudne!".
Zanim pozwolił sobie cokolwiek zrobić, przeprowadził wywiad z panią dentystką, która musiała odpowiedzieć na miliard pytań, pokazać każde urządzenie itd. Dopiero wtedy dał sobie zęba "naprawić" ;)

Offline izulek Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 30.08.2008
Szymek tylko w opcji z gazem,  to bezpieczna metoda. Ale jest bardzo czujny. Tylko xa 1 razem zupełnie odleciał.  Ale buzię otwiera,  czasem pani dr mu mówi że zęby brudne i musi doszorowac i jakoś idzie. Dwie serię i mamy największe rzeczy porobione. 

Offline Justys851 Kobieta

• Chuck Norris
Z Karolem zradnychyproblemow nie miałam,  na pierwszej wizycie już mu plombe zakładała lekarka...  No ale ten typ tak ma
Za to z Łucja będzie kosmos     ::) już to czuję   ;D

Offline elemelka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 24.07.2010
Kurczaczku polecam Beckers.

U nas Łucja miała chyba z 5 zębów do leczenia, mimio, że myjemy od początku. Po pierwszej wizycie zapoznawczej dała radę. Ja rajcuje wybieranie kolorów. Za to u  Zosi będzie Sajgon bo ona nawet zębów nie da sobie umyć. Dopiero niedawno trochę zaczęła  :-\

Offline mon_ka98 Kobieta

• Chuck Norris
Chyba drugie dzieci takie są ;) Franek ze mną chodził do dentysty, fryzjera, na paznokcie, zawsze grzecznie siedział i się bawił. Z Baśką nie wyobrażam sobie pójść gdziekolwiek na dłużej ;) 5min to może usiedzi

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
U nas z Tymonem też hardcore jeżeli chodzi o mycie zębów....mam wrażenie, że już przerobilam wszystko!
On chyba musi dorosnąć do tego bo widze, że z wiekiem jakoś idzie nam lepiej.

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
Już się chwaliłam na FB i wszędzie bo strasznie jestem dumna z Zuzy.
Obecnie jest na obozie wspinaczkowym.
Wczoraj zaliczyła przeciąganie, w strugach deszczu - mówiła "mamo, Pan Łukasz był bezlitosny, ale dałam rade".
Dumna jestem, no!

Offline monijane Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 29.08.2009
Super, że daje radę  ;D Świetny pomysł z takim obozem. Daleko jest?
Moje Szczęścia :-)
On 2011
Ona 2015
On 2017

• Chuck Norris

• Chuck Norris

Offline Vivka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: maj 2014
Ania słabo mi się robi od samego patrzenia więc szacun dla córki :D

Offline Netula Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 13.10.2007
u ns Michaś tylko  facetów dentystów daje sobie coś zrobić. Mam nadzieję że w środę nie będzie problemów.

• Chuck Norris
Jeżeli chodzi o dentystę, to u nas już od rocznika chodzą, zawsze bierzemy ich ze sobą na nasze kontrole - minimum raz w roku robimy sobie. Dodatkowo od 3 r.z. dzieciaki obowiązkowo mają tu kontrole, więc to jakby dodatkowo. No i w Norwegii dzieciaki dostaja fluor, zanim nie zaczną używać past z fluorem(tu woda jest niefluoryzowana). Więc od najmłodszego byli przyzwyczajeni. Problemów z dentysta nie mamy, ale też dzieci mają ząbki zdrowe, zero kamienia czy ubytków., Więc może dlatego stresów nie ma. Tu jest też dużą presją na to aby to rodzice myli dzieciom zeby aż chyba do 10 roku życia. Ja myje moim raz dziennie, drugi raz myją same, ale szczoteczka elektryczna.

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
Super, że daje radę  ;D Świetny pomysł z takim obozem. Daleko jest?

Nie, nie daleko. Na Jurze Krakowsko-czestochowskiej. Jutro wraca.

To jak na razie jedyna aktywność, którą w pełni zaakceptowała i uczeszczala na nią rok, co zwienczyla obozem.
Nie powiem, że chciałabym aby została himalaistką ;) ale gdyby tak ta pasja w niej została to cieszyłabym sie bardzo.