e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach  (Przeczytany 1856712 razy)

U nas przed domem koło placu zabaw jest taki krzewostan, a w środku tegoż krzewostanu :P leją wszystkie dzieci z podwórka :P

Nie jeden chłopak nauczył sie tam sikać na stojąco ;)

A moja córcia malusia pojechała na dwa tygodnie na zieloną szkołe....
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline beta80 Kobieta

Dziewczyny w lipcu jedziemy z dziećmi na wakacje. Mamy dowody osobiste dla nich ale wyrabiane już jakiś czas temu. Czy na lotnisku może być z tym problem? Tzn mogą nas cofnąć bo dzieci są niepodobne do tych maluchów że zdjęć?

Offline loona Kobieta

Zależy jakie zdjęcia masz w tych dowodach. Ja dla spokojności wymieniłam w zeszłym roku dowód Liwii właśnie dlatego, ze na tym pierwszym była 1 czy 2 miesięcznym niemowlęciem zupełnie do siebie niepodobnym  :)
« Ostatnia zmiana: 22 maja 2018, 10:25 wysłana przez loona »

Offline beta80 Kobieta

No właśnie są niepodobne do siebie :-) Olka ma teraz brązowe oczy..w dowodzie ma wpisane niebieskie- bo wtedy właśnie taki kolor miała. :-) tak właśnie mi się wydawało że bezpieczniej wymienić im te dowody. Żeby na lotnisku niespodzianek nie było.

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 1
  • data ślubu: 2006-10-07
Ja nie miałam problemów nigdy.

Jeżeli dowód jest ważny to nie przejmowałabym się.
W paszporcie Tymona też jest zdjecie niemowlaka ;) i latamy na nim bez przeszkód.

Offline beta80 Kobieta

Tak? Ja się trochę wystraszyłam że np cofna nas z lotniska. Mąż dziś idzie z dziećmi do fotografa. Dla własnego świętego spokoju wyrobimy im nowe dowody..dzieki dziewczyny :-*

Offline loona Kobieta

Mnie ktoś powiedział, że to dobra wola celnika czy wpuści na takie niejednoznaczne zdjęcie, wiec po co ryzykować? I pewnie jesteśmy na prawie skoro dowód jest ważny i w PL to jeszcze pewnie jakoś ujdzie, ale gdzieś w świecie ... po co się użerać ?  urlop ma być bezstresowy ;)
« Ostatnia zmiana: 22 maja 2018, 11:24 wysłana przez loona »

Offline Edzia Kobieta

Ja ostatanio uslyszalam od urzednika, ktory sprawdzal nam paszporty na lotnisku, ze dopoki dokument jest wazny, nie ma sie co przejmowac czy dziecko jest podobne czy nie. Gdyby bylo inaczej paszporty dla dzieci byly by wydawane na rok, a nie na 5 lat.
Lena na zdjeciu ma 4 mce, lezy w kombinezonie z kapturem na glowie i wystawia jezyk :P

Offline Daruda Kobieta

Dokładnie, jest ważny, jest. Moje dzieci też lataly ze zdjęciem niemowlaka, a latamy dużo, nigdzie nie robili z tego problemów.

W PL jakiś czastemu wpadli na taki rewelacyjny pomysl i wydawali paszporty dzieciom do 5 lat na rok...ale szybko z tego zrezygnowali bo to chore.

Offline MARTKA Kobieta

Właśnie mialam pytac czemu macie niemowlaka w paszporcie jak na rok wydaja.

Nie wiedzialam, ze to zmienili.  Moj mial juz 3 paszporty

Offline maggi-80 Kobieta

Aj dziś właśnie składałam młodemu papiery na paszport, bo się skończył i pan urzędnik mi powiedział, że w mogą nie wpuścić do samolotu na dowód nawet w obrębie Uni, bo jak się uprą to się wlatuje na międzynarodową przestrzeń powietrzną. Podobno miał takie przypadki. Ile w tym prawdy nie wiem.

Offline anulla_p Kobieta

Jeżeli przy odprawie wybieram jako dokument dowód osobisty i wklepuję na bilet wszystkie dane z dowodu to na jakiej podstawie ktoś to kwestionuje? Może pan podał przy okazj podstawę prawną?

Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Aj dziś właśnie składałam młodemu papiery na paszport, bo się skończył i pan urzędnik mi powiedział, że w mogą nie wpuścić do samolotu na dowód nawet w obrębie Uni, bo jak się uprą to się wlatuje na międzynarodową przestrzeń powietrzną. Podobno miał takie przypadki. Ile w tym prawdy nie wiem.

Co za pierdoły....znaczy jak lece z terytorium Unii na terytorium Unii i przelatuje przez międzynarodową przestrzeń powietrzną :P to nie powinnam na dowód lecieć ...taka logika Pana?! A jednak mogę lecieć. No ciekawe.

Offline maggi-80 Kobieta

Nie wiem, ja tylko napisałam co mi powiedział :P po prawdzie to ja zawsze zabieram paszport ze sobą w razie czego.

Offline Agnieszka_B Kobieta

• Szczęśliwa żona i mama
  • Chuck Norris
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 26 grudnia 2008
Ja dostalam taka informacje jak lecielismy do Norwegii, ktora nie nalezy do Unii, ze lepiej miec paszport bo z dowodem roznie moze byc.

Offline lebara Kobieta

Ja dostalam taka informacje jak lecielismy do Norwegii, ktora nie nalezy do Unii, ze lepiej miec paszport bo z dowodem roznie moze byc.

Mój brat mieszka w Norwegii, ich dzieci jak i oni sami latają tylko na dowody i nigdy nie mieli problemów.
,,Geny to nie wszystko, zdrowie i mądrość Twojego dziecka zależą od Ciebie"

Offline anulla_p Kobieta

Szczerze mówiąc to ja za chwilę chyba zgłupieję. Co jest w takim razie istotne strefa Schengen czy członkostwo w UE? Norwegia jest w jednym - nie jest w drugim i można latać na dowód. UK na odwrót i tez można latać na dowód. Wyglądać to może jedynie na jakieś wewnętrzne regulacje :drapanie:

Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

W strefie Schengen ważny jest dowód i koniec tematu. Ja bym bardziej zwróciła uwagę np. gdyby wylatując do strefy Schengen mój dowód tracił ważnośc w ciągu 6 miesięcy. Ale sam dowód wystarczy, a takie opowiadania bez podstawy prawnej do mnie nie przemawiają.

Offline beta80 Kobieta

Dziewczyny miały wasze dzieci zapalenie jamy ustnej? Lekarza mamy dopiero we wtorek a córcia płacze że ją buzia boli. Podaje jej w tej chwili dezaftan i coś przeciwbólowego ale pomaga tylko na chwilę

Offline loona Kobieta

Moja Liwia miała. Dostałyśmy antybiotyk :( A czy Twoha córcia ma także przy tym czerwone i napuchnięta dziąsła ?

Offline beta80 Kobieta

No właśnie nie wiem :-( nie daje sobie zajrzeć do buzki. Zauważyłam biała krostke na ustach i od rana skarżyla się że ząb ja boli. Zęby białe i zdrowe więc niemożliwe. .zreszta bylismy niedawno u stomatologa.Potem pokazywała policzek. Doszedł brak apetytu no i stan podgoraczkowy

Offline loona Kobieta

U nas było bardzo podobnie :(  Usta też były zainfekowane. Nie masz możliwości przełożenia wizyty na jutro? Jesteś ze Szczecina?
« Ostatnia zmiana: 27 maja 2018, 22:39 wysłana przez loona »

Offline beta80 Kobieta

Tak. Bede sie starac od samego rana. Najgorsze ze ja w tym tygodniu juz do szpitala ide. Poród najprawdopodobniej w poniedziałek za tydzień a malutka chora:-(

Offline loona Kobieta

Jeśli jesteś ze Szczecina to umów się jutro prywatnie do dr Dzieńskiego w Hahsie na Felczaka. To On nam to zapalenie wyleczył.

Offline beta80 Kobieta

Offline loona Kobieta

Nie ma za co  :-* zdrówka dla Was dziewczynki i daj jutro znać co i jak  :-*
« Ostatnia zmiana: 27 maja 2018, 23:20 wysłana przez loona »

Offline beta80 Kobieta

Jasne że dam :-) dzięki :-*

Offline japcio Kobieta

Laski, macie doświadczenie z owsikami? Jeśli pojawiają się drugi raz w ciągu roku, robić jakieś badania?