e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach  (Przeczytany 1733377 razy)

Offline beta80 Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 11.07.2009
Dziewczyny jaki laktator wybrać? Jakie są wasze doświadczenia odnośnie ściągania pokarmu? Jestem zielona w temacie a właśnie stoję przed wyborem który laktator kupić

Offline sylwiq Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 23 czerwca 2012 ! <3
Beta poczekaj czy bedzie potrzeba.
Ja polecam podwojny! O ile ściąganie bedzue czeste...
Polecam spectre 9plus
Sprzrdasz bez problemu a duzo tansza niz medela podwojna.
Ja mialam podwojna medele trafilam w super cenie, poszla mega szybko w stanie idealnym.

Offline beta80 Kobieta

• maniak
Już kupiłam lovi elektryczny. Chce zabrać laktator do szpitala ze sobą. Najwyżej sprzedam jak mi się nie sprawdzi. :-)

Offline Vivka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: maj 2014
Ja miałam Lovi elektryczny i byłam zadowolona :)

gdyby nie laktator to byśmy przez tydzień ze szpitala nie wyszły ;)

Offline beta80 Kobieta

• maniak
No ja się właśnie chciałam tym razem trochę lepiej przygotować. Po cc mleka tak od razu nie ma więc muszę trochę wspomóc naturę :-) zobaczymy jak to będzie. Poczytałam opinie i padło właśnie na lovi.
Vivka faktycznie jest taki cichy? Chciałam medela mini ale poczytałam że jest bardzo głosny i zrezygnowałam.

Offline Vivka Kobieta

• Chuck Norris
Samo odciąganie jest ciche i wydajne ;) w moim odczuciu lepsze niż w medeli ( a też testowałam) ale w tym Lovi jest jeden minus, że na koniec odciągania jest takie piknięcie co może przeszkadzać jeśli zaraz obok ciebie śpi dzidziia ;)

chociaz ja i tak zazwyczaj odciągałam w innym pokoju w ramach relaksu ;)

Offline beta80 Kobieta

• maniak
Dzieki Vivka :-) już niedługo będę testować. Jeszcze 4 tygodnie i synek będzie z nami :-)

Offline Madzia85 Kobieta

• zapaleniec
  • data ślubu: 19-07-2008
Hmm Beta mówisz, że od razu z laktatorem jedziesz? Ja nawet o tym nie pomyślałam a też będę mieć cc. A myślisz, że można wcześniej zacząć pić femaltiker? Czy dopiero po?

szczęśliwa żona

Offline beta80 Kobieta

• maniak
Madzia nie znam się za bardzo niestety. Po pierwszym i drugim porodzie bardzo szybko zanikł mi pokarm. Zobaczymy jak tym razem będzie. Chciałabym trochę dłużej karmić piersią dlatego kupiłam laktator.

Offline Vivka Kobieta

• Chuck Norris
Mi laktator pomógł w szpitalu rozkręcić laktację, ja praktycznie w ogóle nie miałam pokarmu a córka nie chciała ssać. Dopiero laktator trochę pomógł a jak ona poczuła mleko to chciała ssać :)

Offline kjp83

• Chuck Norris
  • data ślubu: 13.09.2008
Mi laktator wcale nie odciągał pokarmu, ale był zbawieniem zaraz po cc- rozkręciłam nim laktacje. Później korzystałam jak czułam ze mam za mało pokarmu. Miałam medele swing.

♡ Szymon & Leon ♡

Offline malinowa__mamba Kobieta

• Chuck Norris
Mialam medele i w szpitalu juz użyłam bo Mlody byl leniuchem i slabo ciagnal a mleka jak poczatkowo nie bylo(cc) tak na dobe przed wyjscie ze szpitala bylam pamela...pozniej mialam tyle pokarmu ze mrozilam...no i jak do pracy wrocilam to codziennie w pracy raz odciagalam,bo bym wybuchla ;)

Offline monijane Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 29.08.2009
Ale to naturalne, że pokarm pojawia się na trzecią dobę po porodzie, a wcześniej jest siara, czyli sama "śmietanka"  8)
Laktator do szpitala miałam tylko przy Dawidzie, bo on się opalał pod lampami, a ja musiałam się doić co 3 godz.
Tak, czy siak laktator warto kupić, ale brać do szpitala to już chyba nie. Zawsze ktoś w razie czego może przywieźć przecież, gdyby pobyt się przedłużył, czego Wam ciężarówki oczywiście nie życzę  ;D
Moje Szczęścia :-)
On 2011
Ona 2015
On 2017

Offline beta80 Kobieta

• maniak
Ja się też nad medelą swing zastanawiałam  tyle że dwa poprzednie razy pokarm tak mi szybko zanikł że bałam się teraz wydawać tyle kasy. Zobaczymy jak teraz będzie :-)

Offline emm-a Kobieta

• Chuck Norris
U mnie mimo dwóch cc laktator nawet nie został rozpakowany.... A cc przy szyjce długiej i zero rozwarcia.  Ale też uważam że warto mieć, tak dla spokojnej głowy.... ;-) 
Moje Laleczki :-)
Klara 2014r.
Dominika 2017r.

Offline marta082008 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 16.08.2008
Ja tez nie mialam z poczatku pokarmu, ale mi mowili, ze to norma. Nie stresowalam sie. Wiec dzieci przystawiane non stop i sie rozkrecilo pieknie. Dziewczyny, najwazniejsze przy karmieniu to przystawiac dziecko, znalezc dobrego doradce, jezeli trzeba i wyluzowac ;)
Naturalne karmienie nie jest latwe, ale nie mozna sie poddawac, natura wie co robi. Czasem moje dzieci wisialy na mnie bez przerwy- przetrwalismy i wszystko sie ulozylo.

Ps. mi sie laktator przydal moze z 5 razy. Jak gdzies wychodzilam bez dziecka - ilosc pokarmu mialam w obu przypadkach idealnie dostosowana do zapotrzebowania. ;)

Offline nadzieja

• Chuck Norris
W stu procentach zgadzam się z Martą. Laktator może być pomocny w sytuacji gdy nie ma możliwości żeby przystawiać malucha czego Wam nie życzę
Kamil VIII.2008  Kaja VII.2011  Klara IX.2013      http://forum.e-wesele.pl/index.php?topic=48945.new

Offline beta80 Kobieta

• maniak
Takiej sytuacji też się trochę obawiam :-) dwójka małych dzieci może powodować pewne perturbacje w przystawianiu malucha do piersi. Nastawiam się jednak pozytywnie. Oby tym razem udało się karmić dłużej niż 2-3tygodnie

Offline beta80 Kobieta

• maniak
Dziewczyny ze Szczecina- możecie polecić dobrego alergologa pediatrę? Chodzi mi o wizytę prywatną w godzinach popołudniowych. Mały jest pod opieką lekarza ale mimo leków sterydowych już od miesiąca nie ma żadnej poprawy.

Offline kjp83

• Chuck Norris
Ja mam AZS od urodzenia. Przerobiłam mnóstwo dermatologów alergologów profesorów itp. I stwierdzam ze nie ma kogoś takiego jak dobry dermatolog. Wszyscy tacy sami- na chybił trafił a leki po kilkaset złotych po każdej wizycie. Zrób mu testy na nietolerancję pokarmowa i wprowadź dietę. Szkoda kasy na znachorów.

♡ Szymon & Leon ♡

Offline beta80 Kobieta

• maniak
Kasia jemu na testach wyszła alergia na drzewa i chwasty. Pokarmowa nietolerancja zistala wykluczona. Pierwszy raz ma silną reakcję alergiczną. Oczy zapuchniete i czerwone. Kaszel i katar. Wkurzam się bo od miesiąca jest na lekach a poprawy brak. Mały już widać jest tym wymeczony i rozdrazniony :-(

Offline Madzia85 Kobieta

• zapaleniec
Dziewczyny a ten laktator lovi to expert czy prolaktis?

szczęśliwa żona

Offline beta80 Kobieta

• maniak
Madzia ja kupiłam prolaktis. Jak u Ciebie?

Offline kjp83

• Chuck Norris
Ok to współczuje. Pokarmowa zawsze można jakoś okiełznać. A drzew nie wyeliminujesz. Z lekarzy to mogę polecić takiego „czary mary” homeopata. Leczę u niej dzieci od kilku lat i jestem zadowolona. Mam tez sporo znajomych którzy tez są zachwyceni rezultatami. Ale do tego trzeba być przekonanym.

♡ Szymon & Leon ♡

Offline beta80 Kobieta

• maniak
Ja mam pediatrę, która zajmuje się również homeopatią :-) także jak dla mnie ok. podasz namiary na priv?
Synek w tym roku pierwszy raz ma aż tak silna reakcje alergiczną. Każda zabawa na trawie kończy się opuchlizną oczu. Myślałam że jak dostał leki to lepiej się będzie czuł. A tu miesiąc mija a poprawy brak.

Offline izulek Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 30.08.2008
Ja mam koleżankę alergolog i powiedziała mi wprost,  że w alergologii leczenie jest głównie objawowe,  i szukanie ciągle co uczula

Offline beta80 Kobieta

• maniak
Załamać się można..

Offline Madzia85 Kobieta

• zapaleniec
Beta leżę w szpitalu i już tu zostanę. Wg lekarza na obchodzie za max tydzień zrobią mi cc. Wyszedł mi białkomocz i mam opuchnięty brzuch. Jutro mam zrobić całodobową zbiórkę moczu. Dostałam też sterydy w zastrzyku, jutro powtórka. Ciśnienie wariuje zwłaszcza wieczorem. Mimo że biorę dopegyt 4×2 tabl i isoptin 3×80 mg. To już drugą noc z rzędu dostaję jeszcze coś pod język, jakieś nitr coś tam. Zresztą o 6 rano mam ok 148 na 100 :-\  Byle do cc. 
A Ty w którym jesteś teraz tygodniu?

szczęśliwa żona

Offline kjp83

• Chuck Norris
Dlatego alergolog nie powinien sie lekarzem nazywać. Mi na ostatniej wizycie polecany alergolog powiedział że w przypadku azs dieta niewiele ma wspólnego a sterydy to nic złego. Wyszłam i nie wróce.
Beta wysyłam.

♡ Szymon & Leon ♡

Offline beta80 Kobieta

• maniak
Dzięki :-*
Madzia w tym samym co Ty :-) współczuję tego szpitala na końcówce..
Ja już też na koniec ciąży czekam. Boję się że wcześniej będę musiała na izbę jechać bo mam skurcze od wczoraj. Nie są regularne ale bolesne. Do tego bóle jak na miesiaczke. Boję się trochę bo w poprzednich ciazach tak nie miałam.