e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach  (Przeczytany 1498294 razy)

nadzieja i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline mon_ka98 Kobieta

• Chuck Norris
U nas też szkarlatyna łagodnie przeszła

Najlepiej widzę, kiedy zamknę oczy...

Offline dmonik44 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 19.06.2010
Co znaczy łagodnie? Na dwór mozna wychodzić jak jest tak ciepło?
Natalka 4.11.2012

Offline mon_ka98 Kobieta

• Chuck Norris
U nas łagodnie tzn.że poza wysypką i osłabieniem  nie było żadnych innych objawów a wszystko minęło po 2 dawkach antybiotyku
Co do wychodzenia na dwór to nie wiem bo u nas to było zimą ale jak pytałam kiedy do przedszkola to powiedziała że jak po antybiotyku będą dobre wyniki moczu to może iść

Najlepiej widzę, kiedy zamknę oczy...

Offline beta80 Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 11.07.2009
A u nas temperatura u córki, zero innych objawów. Wczoraj trochę kaszlala ale dziś ani razu nie słyszałam. Ciekawe co się z tego rozwinie:/

Offline elemelka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 24.07.2010
Beta sprawdz mocz

Offline monijane Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 29.08.2009
U Dawida wysoka gorączka = angina.
Moje Szczęścia :-)
On 2011
Ona 2015
On 2017

Offline beta80 Kobieta

• maniak
Ok. Też mi dziś to do głowy wpadllo właśnie.. zobaczymy jaka będzie nocka

Offline anulla_p Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 27-06-09
Co znaczy łagodnie? Na dwór mozna wychodzić jak jest tak ciepło?
Łagodnie bo u nas temperatura była nie za wysoka.
My dostaliśmy zalecenie nie wychodzenia. Dr powiedziała, że dopiero jak zupełnie nie będzie gorączki to mam odczekać 48h i dopiero wtedy można wyjść.

Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
Ja słyszałam że szkarłatny nie wolno przewijać jak ospy bo może dojść do powikłań. Poza tym zaraza .
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline selena Kobieta

• Chuck Norris
    • o nas
  • data ślubu: 10.10.2009r.
Uff, przeszło u nas. Jedna noc z wymiotami co pół h i 3 dni z 1-2 wieczornymi pawiami. Co za shit.

U Adriana tez gorączka po wyżej 39 to angina zazwyczaj.

Offline selena Kobieta

• Chuck Norris
    • o nas
Dziewczyny, piszę na bloga artykuł o tym, jak często powtarzamy schematy zaszczepione nam przez rodziców w dzieciństwie. Może zechciałybyście podzielić się doświadczeniem, czy zdarza Wam się przy wychowywaniu dzieci słyszeć w głowie głos, gdy wypowiadacie jakieś zdanie, mądrość, chociaż wcale tak nie uważacie? Niekoniecznie zasłyszane od rodziców, ale od dorosłych w ogóle.
Przykład - dziewczynkom nie wypada tak głośno się śmiać, dziewczynkom nie wypada chodzić po drzewach, chłopcom nie wolno płakać, chłopiec ma być twardy, itp. itd.

Ja notorycznie walczę z hasłem "Nie ma powodu do płaczu", które często mam na końcu języka, w stosunku do moich dzieci.
« Ostatnia zmiana: 24 kwietnia 2018, 17:44 wysłana przez selena »

Offline anulla_p Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 27-06-09
Ciekawy temat :)
Jest takie przysłowie, że dzieci i ryby głosu nie mają.
Nigdy nie miałam tego na końcu języka, nawet przez myśl mi nawet nie przyszło żeby zastosować do mojej młodej choć u mnie w domu rodzinnym było stosowane intensywnie. Ale pamiętam szok i niedowierzanie mojej matki kiedy dowiedziała się, że córka może podejmować sama swoje decyzje. Wiadomo, że na miarę swojego wieku ;)
Poza tym jednym przysłowiem nie pamiętam, żeby były w nas (tzn we mnie i moją siostrę) wtłaczane jakieś tego typu "mądrości"

Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Offline Edzia Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 05.07.2008
Ja bardzo uwazam zeby nie 'straszyc', bo czesto slyszalam w dziecinstwie, (zwlaszcza od babci) zwroty typu "nie biegaj, bo upadniesz", "nie idz tam, bo cie Pan/wilki/czarna wołga zabierze :P

Offline beta80 Kobieta

• maniak
Oj tak...moja teściowa ostatnio straszył w moje dziecko "czarnym" który siedzi na ramieniu i podpowiada złe rzeczy!
Ja z kolei zwracam uwagę żeby nie mówić "uspokój sie" jak dziecko jest złe czy smutne żeby w sobie nie tłumiło emocji

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
Ja bardzo uwazam zeby nie 'straszyc', bo czesto slyszalam w dziecinstwie, (zwlaszcza od babci) zwroty typu "nie biegaj, bo upadniesz", "nie idz tam, bo cie Pan/wilki/czarna wołga zabierze :P

Moja mama powiedziala kiedys Zuzi, że w piwnicy siedzi złodziej.....no i od tego dnia moje dziecko boi sie sama wchodzic do klatki i z niej wychodzic. A ma 9 lat.

Offline selena Kobieta

• Chuck Norris
    • o nas
Kurcze  Anusia, może mi tak ktoś za dziecka powiedział, bo ja nie zejdę do piwnicy!

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
Nie jest to wykluczone !

Offline japcio Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 2009
Ja też boję się piwnic :) kilka dni temu byłam pierwszy raz sama z córką po rower w naszej piwnicy. A mieszkamy tu już 6 lat :)

Kiedyś traszyliśmy policją. Ale nasz kuzyn, policjant, uświadomił nas, że źle robimy. Bo jak coś będzie się działo to dziecko nie będzie szukało pomocy u policjanta.

Offline selena Kobieta

• Chuck Norris
    • o nas
Dziewczyny, zapraszam do udziału w konkursie, to wygrania mój piernik - idealny na Dzień mamy lub na inną okazję :)

https://www.facebook.com/piernikispodmiotly/photos/a.131595954212668.1073741828.131590477546549/177932639578999/?type=3&theater

Offline japcio Kobieta

• Chuck Norris
Ja już wzięłam udział :)

Offline selena Kobieta

• Chuck Norris
    • o nas
Japcio, a to Ty! :) Teraz jak napisałaś, to wyczaiłam Cię po Darudzie :). Wysłałam Ci zaproszenie :)

Laski, powstał post, na temat który zadawałam Wam ostatnio pytanie, o schematach, zapraszam :)

http://domowabajka.blogspot.com/2018/04/walka-ze-schematami-czyli-o-gosach-w.html

Offline japcio Kobieta

• Chuck Norris
To byłaś ty? Usunęłam, ups. Wyślij jeszcze raz :)

Offline Daruda Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 20.06.2009
Rany jedno piwko wypilam, a już nie kumam. ...poznałam Cię po Darudzie. ....hmmmmm

Offline ciriness

• Chuck Norris
  • data ślubu: 11.09.2010
Rany jedno piwko wypilam, a już nie kumam. ...poznałam Cię po Darudzie. ....hmmmmm

Stawiam, że japcio miała Cię w znajomych, a selena znając Ciebie skumała, że to japcio :D

Offline japcio Kobieta

• Chuck Norris
Daria, wniosek jest jeden... Nie pij :)

Offline selena Kobieta

• Chuck Norris
    • o nas
Tak tak Daria, wyskoczyłas jako wspólną znajoma u Japcia

Offline Mysikróliczek

• Chuck Norris
Dziewczyny przyszlam po recznikowa porade - jaki recznik dla 3latki? Mily i chlonny... taki mi sie wymarzyl

Offline ciriness

• Chuck Norris
  • data ślubu: 11.09.2010
Od jakiegoś czasu bardzo lubię reczniki Zwoltex. No chyba, że chcesz coś bajkowego to nie wiem :)

Offline Vivka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: maj 2014
i Andropol to też dobra firma ręczników, długo są miękkie i chłonne

Offline Mysikróliczek

• Chuck Norris
Nie, nie muszą być bajkowe :) Dzięki, sprawdzę co i jak :)