e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach  (Przeczytany 1506561 razy)

Offline malgosiask Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 10 czerwca 2009r.
To są eozynofile, inaczej granulocyty kwasochłonne :)

Tak. Potwierdzam.
Mój Wiktor ma teraz je na poziomie 8, a normy 1-5. Pół roku temu miał podobnie. Nic w kale ani w krwi nie wyszło...
W piątek idziemy do alergologa. Dziś jeszcze do hematologa na kontrolę bo żelazo spadło, ferrytyna również jest poniżej normy... Ja już nie wiem o co chodzi. On w ogóle nie wchłania żelaza. Brał 90mg i nic nie skoczyło a nawet zapasy zmalały. Albo alergia pokarmowa albo... nawet nie chcę myśleć...

Offline niuniaspadi Kobieta

• użytkownik
Może mieć problem z wchłanianiem żelaza. Mój mąż tak miał, że pomimo brania żelaza, wyniki były cienkie. Wtedy lekarz włączył odp. witaminy, które poprawiają wchłanianie żelaza + zmiana diety i mamy na razie min. poziom. Ale pewnie lekarz już Wam to powiedział. Wiem też, że robi się badania z krwi, żeby stwierdzić to złe wchłanianie, podaje się preparat z żelazem i bada krew w określonym czasie.

Offline Vivka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: maj 2014
 Małgosia BLF 100 jest wam znany?

Offline ciriness

• Chuck Norris
  • data ślubu: 11.09.2010
U nas są straszne zaparcia po żelazie, a Kuba ma dość niski poziom  ::) dostaje teraz meltiki żelazo i jest ok ale nie wiem jak z jego przyswajalnością...
a mówił Wam pediatra, żeby żelazo podawać tylko jak dziecko jest zdrowe?

Offline monijane Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 29.08.2009
Też na początku pomyślałam o braku witamin, ja miałam anemię z niedoboru kwasu foliowego...
A badałaś kał na krew utajoną?
Moje Szczęścia :-)
On 2011
Ona 2015
On 2017

• Chuck Norris
Już po wizycie. Był mąż. Wg lekarki nie ma jeszcze tragedii, ale za długo to już trwa. Najlepsze rozwiązanie to szpital aby zrobili synowi pełen pakiet badań. Może to alergia, a może nie, może problem z jelitem... Mąż miał wrażenie że lekarka się pogubiła.
Morfologia jest bez zarzutu, jedynie rozmaz ręczny jest nieprawidłowy, bo i eozynofile i monocyty ponad normę. Hemoglobina mogła by być wyższa, bo niby 12 u mężczyzny to za mało.
Żelazo tylko 53 (65-170) a ferrytyna 16 (21-167). 3 miesiące temu było lepiej...
Więc widzicie jak to wygląda...
Wiktor nerwowy, rozdrazniony, mało energii i koncentracji i w ogóle słabo.

Tak wiemy, że przy braniu żelaza należy podawać witC. Wiemy też, że gdy jest jakaś infekcja czy gorączka to należy przestać.
Wiktor nigdy nie miał żadnych skutków ubocznych podczas brania.
Krew utajoną sprawdziliśmy - brak. Jakieś tam przeciwciala również - prawidłowe.
Wg lekarki krzywej żelazowej się już nie robi...
Blf? Tak, od weekendu drążę temat, ale "to nie jest taki magiczny środek i jak chcecie to podajcie" - słowa hematolog.

W zeszłym tygodniu mówiłam do męża, że wolę się położyć z synem do szpitala niż ci chwile jeździć do laba... Termin dopiero na sierpień  ::) :-\

Offline ciriness

• Chuck Norris
Małgosiu termin do szpitala taki długi? A gdzie macie iść?
My mamy 35 żelaza  ::)

• Chuck Norris
Gosia, Wiktor miał na poziomie 17 rok temu...
Na Krysiewicza. Robią jakaś przebudowę i dlatego odległe terminy. Ale będziemy dzwonić jutro, bo dziś rejestracji już nie było.

Jakie Kubuś bierze?

Offline ciriness

• Chuck Norris
No czyli jak tak dalej pójdzie z jedzeniem to zapewne w wieku Wiktora i my się bedziemy bujać z takimi problemami...
A na hematologie czy jak? Na Szpitalnej nie da rady?

Kuba dostał oczywiście Actiferol no i zmiana diety - ja mam z 10 mąk w domu, przemycam mu amarantus, robię czekoladowe ciasto z fasoli etc., oby miał białko, błonnik i żelazo.

Offline elemelka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 24.07.2010
Kurcze,  tak  czytam o tym  żelazie...a co Was Sklonilo do badania tego?  Jakie  objawy?  Kurcze moja jest  chuda jak  szczapa  :-( 12,5 kg a wzrostu ok.  97-98. Zebra jej widać jak się przeciąga :-(

Offline Mysikróliczek

• Chuck Norris
Kiedyś chyba pisałam o tym... moja mama ma bardzo niskie żelazo i zerową wchłanialność z przyjmowanych preparatów. Podobno u niej wynika to z choroby nerek. Także może to jest trop do zbadania? Żelazo a nerki.

Offline ciriness

• Chuck Norris
Paula to by się w sumie łączyło bo i Kuba i Wiktor Małgosi mają problemy z nerkami...

Marta nam lekarz wypisał w ramach corocznej kontroli zdrowia jak mu powiedzieliśmy, że fatalnie jest z jedzeniem u Kuby.

Offline Justys851 Kobieta

• Chuck Norris
Wcale mnie nie dziwi taki termin, u nas ok 2 miesięcy czekalam na diagnostykę
Mam nadzieje ze po tym się wyjaśni !!!

Marta popros pediatrę, ma tonw swoim koszyku.

Offline Justys851 Kobieta

• Chuck Norris
Z innej beczki

Gdzie kupie białe rajstopki rozm 74 albobw sumie 68 bo rajstopy zawsze bjakies wielkie są, ale nie takie grube.
Potrzebuje do koronkowej sukieneczki  8)

Offline elemelka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 24.07.2010
Justynka w fido są.
Niedługo się  będziemy kluc to zrobię może dodatkowo to żelazo

Offline monijane Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 29.08.2009
A ja w pepco kupiłam ostatnio rajstopki  :D
Moje Szczęścia :-)
On 2011
Ona 2015
On 2017

Offline izulek Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 30.08.2008
Problemy z żelazem są także w w celiakii.  U mnie jak teściowa miała problemy z żelazem pomógł jej pyłek pszczeli czy jako to się nazywa...  Dopiero po tym jej się podniosło

Offline niuniaspadi Kobieta

• użytkownik
Oprócz wit C, miał jeszcze kompleks wit B oraz kwas foliowy właśnie. W krwiodastwie mężowi zagrozili, że jak nie ogarnie tej hemoglobiny, to o oddawaniu krwi może zapomnieć.

• Chuck Norris
A jaką miał hemoglobinę?
Bo syn ma 12,1 i wg lekarki jest jeszcze ok.

Ok, termin wcześniejszy się trafił - 13lipca. Już nawet endoskopię ma zapisaną :-\
Miało któreś z Waszych dzieci?

Offline anusiaaa Kobieta

• Chuck Norris
Ja mialam endoskopie będąc małym dzieckiem.
Pamietam do dziś bo to było mega ohydne badania.
Mam nadzieje, ze teraz to się robi bardziej humanitarnie :P
W ogóle to moja Zuza nie dałaby sobie bez jakiegos znieczulenia wprowadzić tego endoskopu...ja nie wiem jak ja to wtedy przezyłam, a pemiętam, że byłam bez mamy :P
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

• Chuck Norris
Z tego co zrozumiałam, będzie chyba w narkozie.

Offline izulek Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 30.08.2008
Tez mialam jako 14-15 latka. Uwazam ze powinni to w narkozie robic. To kest bardzo nieprzyjemne badanie

Offline :martyna: Kobieta

• Chuck Norris
A jaką miał hemoglobinę?
Bo syn ma 12,1 i wg lekarki jest jeszcze ok.

Ok, termin wcześniejszy się trafił - 13lipca. Już nawet endoskopię ma zapisaną :-\
Miało któreś z Waszych dzieci?

Eli syn miał

Offline justyna85 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 01.08.2009
Nadia w No endoskopie miala pare razy wszystkie "zywcem" serce malo mi nie peklo no ale zrobic musisli. Dobrze ze byla malutka to nie pamieta. Ale brachoskopie miala juz w Pl i bylo w narkozie

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 2006-10-07
Malgosiask - będzie miał konkretnie gastroskopię? Jeśli tak to w narkozie nie można bo musi połknąć ta sondę. Akurat w niedziele oglądałam program "Młodzi lekarze" i właśnie to badanie było.

Offline ciriness

• Chuck Norris
Aniu na pewno? Bo moja szefowa kilka razy miała gastroskopie i zawsze w narkozie bo ona nie cierpi tego badania.

Offline olenka_x

• użytkownik
Mój synek (2 lata) miał gastro w styczniu w szpitalu w Zdrojach, dostał tylko "głupiego jaśka", do dziś na widok fartucha wpada w histerię :(

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Aniu na pewno? Bo moja szefowa kilka razy miała gastroskopie i zawsze w narkozie bo ona nie cierpi tego badania.

Na pewno tak było w tym programie. Dr mówiła czemu nie może być narkozy

Offline anulla_p Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 27-06-09
Ania, niczego nie trzeba połykać. Lekarz daje specjalną "prowadnicę" którą musisz zagryźć przed zaśnięciem a jak zaśniesz to już sobie poradzą bez ciebie  ;) To bzdura, że do tego badania nie daje się narkozy.
Przeraża mnie to głupie oszczędzanie na pacientach w PL. Po co komu anestetyki,  przecież spokojnie wytrzyma.

Dlaczego kobiety mają zawsze tak dużo obowiązków? Bo głupie śpią w nocy to im się zbiera

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Anulla nie wiem, być może - nigdy nie miałam tego badania. Napisałam tylko jak było w tym programie, wypowiadala się dr.

Może jest tak jak piszesz :)