e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: e-weselne mamusie, czyli pogadajmy o naszych dzieciaczkach  (Przeczytany 1859214 razy)

Ja tez odcielam zupelnie...
W nocy tulilam spiewalam i powtarzalam dlaczego nie ma...U Nas akurat byla taka sytuacja, ze kiedys Leo zobaczyl jak z piersi wyplywa mleko. On jest taki brzydliwy na wszystko i sam sie skrzywil i powiedzial ze BEE...wiec to wykorzystalam...i tak sie odstawilismy na fali tego ze Bleee i fuuj...
Na noc sie ubralam w jakis skafander zeby dostepu nie bylo...

Iga jest już "duza" dziewczynka i napewno wszystko rozumie. Mam nadzieje, ze przemeczycie sie ta noc i później już będzie dużo lepiej, zobaczysz.

Tak jak malinowa ubrałam sie po brodę w bluzkę męża
Kamil VIII.2008  Kaja VII.2011  Klara IX.2013      http://forum.e-wesele.pl/index.php?topic=48945.new

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 1
  • data ślubu: 2006-10-07
Właśnie to ze ona wszystko doskonale rozumie to mi nie ułatwia :) Jeszcze jak mi mówi:"Mama cycus nie jest chory, daj proszę cycusia, bardzo lubię mleczko, pyszne jest" itp. ... Serio ona mega cycusiowa jest, ja bym już dawno ja odstawiła ale ona taki słodziak-tulas jest.

No nic - postanowiłam ze w dzień nie będzie już choćby nie wiem co ale jednak nie chce jej fundować stresów i na noc jeszcze zostanie niedługa chwile. To się musi skonczyc jednak stopniowo. Tak jest zgodnie z moimi odczuciami. Ona jest wrażliwa bardzo i nie chce żeby miała traumę. Oczywiście sama musi wołać, nie będę jej dawać bez prośby (wyraźnej :p).

Dziękuje za wsparcie dziewczyny!

Offline kjp83

Ania i bardzo dobra decyzja. U nas Leo po 18mcu dostawal tylko rano i wieczorem. Ostatnie 3 mce tylko wieczorem. Ostatnie tygodnie co 2-3 dni jak sobie przypomnial az w koncu sam odstawil. Mi bylo zdecydowanie ciezej. Mial 25mcy :)

♡ Szymon & Leon ♡

Ania...sama wiesz najlepiej co bedzie dla Was najlepszym rozwiazaniem...rob jak czujesz
Trzam kciuki! :-*

Offline vonka

u mnie Patryk sam się odstawił jak miał 8 m-cy
do dzisiaj pamiętam ten wyraz twarzy gdy przystawiłam go do piersi a on nią wzgardził  ;D
wykorzystałam chwilę  ;D

Offline selena Kobieta

Z psychologicznego punktu widzenia nie powinno się odstawiać nagle. Miałam ostatnio o tym na wykładach. A już na pewno żadnych drastycznych metod typu zaklejanie, musztarda itp. itd.

Najlepsze jest odstawianie stopniowe, czyli po 1 karmieniu na tydzień - intuicyjnie robilam tak przy Adim i wszystko dobrze się skończyło. Teraz też tak robię, zredukowalam ilość karmień do 3 w dzień i 3 w nocy - nie ma lekko, przez pierwsze 2-3 dni gdy nie daję cyca o jakiejś porze jest meega marudny, ale do wakacji chcę zakończyć laktacyjną przygodę.

Offline emm-a Kobieta

ja odstawiałam Klarę 4 miesiące prawie.... :-/ ciężko było bardzo :-/ zaczęłam eliminować kolejne karmienia, najdłużej karmiłam w nocy,a mialam nadzieję, ze z tego nocnego zrezygnujemy najszybciej ;-)

Offline andzelika Kobieta

• Małżeństwo jest zgodne, kiedy żona panuje nad mężem, a mąż nad sobą.
  • Chuck Norris
  • Total likes: 1
  • data ślubu: 19.09.09
Moja kolezanka posmarowala octem i powiedziala córce ze sie mleczko zepsulo....pomoglo.

Ja  kolei odatawialam powoli.Z kazdym tygidniem piers zastepowalam posilkiem.Momentem prZełomowym bylo zostawienie na noc mlodego u tesciow.Wtedy w nocy zamiast cycka tesciowa dala mu butelke z woda .Nie mial wyjscia musial nauczyc sie pic wode w nocy. I tak mu zostało do dzisj.

Offline vonka

U mnie Patryk bez butelki z wodą spać nie pójdzie. W nocy rzadko zdarzy mi się z niej skorzystać ale przed zaśnięciem obowiązkowo i często sięga po nią jak wstaje.

Offline Netula Kobieta

ja odstawiłam nie planowanie. Młody podczas jednego karmienia dość boleśnie mnie ugryzł i na następne karmienie dostał butelkę z wodą Rzucił ją dalej niż widział ale cycka już nie dostał i nawet się ie domagał...

Offline Zoya Kobieta

Przyszłam się pochwalić.
Trzy dni temu zmieniłam ostatnią pieluchę w moim życiu  :disco:
(proszę nie psuć mojej radości słowani "nie bądź taka pewna" ;) )

Offline elemelka Kobieta

Gratuluję i zazdroszczę  :P

Przyszłam się pochwalić.
Trzy dni temu zmieniłam ostatnią pieluchę w moim życiu  :disco:
(proszę nie psuć mojej radości słowani "nie bądź taka pewna" ;) )

Mówisz....a na Starość kto będzie Staremu zmieniał :P ;)
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline Zoya Kobieta

Super! Gratulacje :) Ja dopiero na początku drogi odpieluchowania. Póki co część teoretyczną mamy za sobą (tzn czytanie bajek na sucho), teraz część praktyczna, ale początki. Zaczęłam jakiś tydzień temu. Z pieluszką jeszcze chodzi i nie woła sama. Jak siedzi na nocniku to wie co i jak i często ta misja kończy się sukcesem, powiedziałabym, że 90% przypadków.

Zamówiłam pieluchomajtki, te pampers pants, a późńiej czyli latem będą same majtki. Ale mam nadzieję, że jakoś bezstresowo załapie o co biega. Ja mam duży luz do tematu i zero presji.

Offline _patka_ Kobieta

Zoya gratuluję :D

Dziewczyny gdzie jutro dostanę rowerki dziecięce w Szczecinie?
Pytam w razie gdyby nie było nic w Decathlonie albo wybór był kiepski...
jaką wielkość kół mają wasze 4 latki?

Offline emm-a Kobieta

gratuluję :-) :-)

to i ja się pochwalę, że Klara od kilku dni woła że chce siku, np. na spacerze, a w domu sama śmiga i nakłada nakładkę na kibelek albo do nocnika robi :-) przypomnę Wam, że na dwa latka była odpieluchowana - radość jednak trwała ok. półtora miesiaca, bo jakis tydzień po narodzinach Dominiki...Klara zaczęła znowu robić do pieluchy, tzn. już wówczas do majteczek, dodajac przy tym że jest dzidzią Klarą....masakra....no i trwało to aż do teraz, myślałam, że się wykończę, bo wiedziałam, że ona czuje kiedy będzie robiła, skoro wcześniej wołała i to co się dzieje, to efekt pojawienia sie siostry, starałam się być cierpliwa, tłumaczyłam, ale normalnie miałam dość....Aż kilka dni temu zaczęła znowu wołać :-) Łudzę się, że to oznacza powolną akceptację Dominiki....;-)

Offline ciriness

Jola super! A w nocy tez?
Bo u nas już wpadki tylko ze złości, ale w nocy na razie się boję...chociaż ostatnio już prawie zawsze sucha pielucha.

Offline Zoya Kobieta

Na noc założyłam mu pieluchę. Pierwszej nocy się obudził ok.2, zawołał mnie, siknął sobie na nocnik i poszedł spać dalej.

Drugiej nocy zawołał mnie na siku, ale nie dał się posadzić na nocnik i poszedł spać dalej. Rano się obudził z suchą pieluchą.

Od poniedziałku już nie będę mu zakładać na noc jak tak dalej pójdzie :)

Offline ciriness

No to rewelacja na całego  ;D ;D ;D

Offline lusi251 Kobieta

Gratki Zoya!
My od paru dni probujemy i jest roznie :) w wiekszosci sama leci do nocnika i sciaga majty ..ale czasami jak sie czyms zajmmie to slysze 'mama posikalam' :D i wtedy dokancza na nocnik a ciuchy na wymiane.
na spacery jednak nadal pielucha bo wieje na maxa i nie chce ryzykowac przeziebienia.
mamy czas :) tylko majtek dokupie wiecej na zmiane :)

Offline .caril.

Gratuluję sukcesów toaletowych  :)

Alergolog dziecięcy poszukiwany.
Polećcie proszę kogoś sprawdzonego w Szczecinie.

Offline BOZENA28 Kobieta

• Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje....
  • Chuck Norris
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 05.09.09

dr Ciechanowska. Przyjmuje prywatnie oraz w zdrojach.

Zoya gratuluję :D

Dziewczyny gdzie jutro dostanę rowerki dziecięce w Szczecinie?
Pytam w razie gdyby nie było nic w Decathlonie albo wybór był kiepski...
jaką wielkość kół mają wasze 4 latki?
zajrzyjcie do selgrosa, chyba mieli dostawę bo widziałam sporo małych rowerków dzisiaj :)
U nas też już 16 cali i kolka boczne :)

Offline Magda M. Kobieta

Polecam Dra Piotrowskiego z Astmamedu. Przyjmuje na kasę chorych, prywatnie i dojeżdża do domu. Nas wyprowadził na prostą :-)

Offline madzia_n Kobieta

Młody wskoczył na 18 calówkę rok temu po skończonych 4 latkach :)

Offline BOZENA28 Kobieta

• Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje....
  • Chuck Norris
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 05.09.09
Czy znacie przypadki kaszlu w nocy powiązanego z robakami?